Türbanli [M]Emolar + Türbanli Metalciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:
    -----------------------------

SeRDaR bunu yazdı:
    müslüman çoğunluklu ülke saçmalıklarını bırakın laiklik isterse bu ülke hristyan çoğunluklu olsun yine aynı kuralları kapsar dine göre devlet yönetilmez

Ya arkdasım avrupada kı amerıka daki  dallamalar bızlere dıncı dıyor;geri kafalı dınden cıkmayanlar dıyor.Burası tamam

Obama bılıyorsunuz kı abd devlet başkanı,abd degünümüz itibariyleekonomının gereğiyle teknoljı vs vs en ıyı oldugu devlet.Dünyanın en gelişmiş ülkesi değil mi ?

Hüseyin Obama yemin törenın e cıktıgına elınde abd anayasası yok tu (kı ole bır sey yok),elınde ıncıl vardı.Baska bırsey soylemeyede gerek yok.Olay din min değil adamlar bızlerı kucuklukten kandırıp dın ı kotu gıbı gosterıyor .Atatürkçülük demek dinsizlik mi demek.Başı örtülü herkesi dışlamak mi demek.Eğer bu siz Atatürkçülüğün bu oldugunu sanıyorsanız .Darwin sizi maymundan da susuk bı sevıyede varlıga cevırmiş demektir.

VIGILANTE  

buda sana koçum 

''bos teneke cok ses cikarir''

Tıngır tıngır tıngırdak :D

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

teşekkür ederim gelişmiş bir ülke oldugunu hatırlattıgın ıcın 1 yıl kadar kaldım berkeley için  kaldım st blue avenue de manhattan da .Sen hıc işşiz yok hıc bı porblem yok hersey fılmlerdekı kırmızı tuglalardakı hayat gıbı mı sanıyorsun aslanım.Gelişmişlik aslında ekonomıyle fılan olmuyor.Kişi de bıtıryor ınsan once kendını gelıstırmelı farklı acılardan olaya bakmalı,emtaı kurmalı.Herkes yapamaz bunu tabıkı ama eger yapamıyorsan suscaksın kı farklı sekılde dusunen bırılerı cıksın konussun. 2 tane gay öpüşüyor ken elemann bırısı iğreneç diyor bızım turk te onaylıyor.Fakat fransız olan onları demıyorum dıyor bası kapalı fılıstınlı kadınlar var onlardan bahsedıyorum ''der .Bu unlu bı yazarımızın basından gecen bir olay.Hanı buysa sızın anlayısınız.Kutlamak isterim

haa adam bırde yazmıs insanları çoşturmak için yazılmıs fılan dıye .İstiklal marsının yazlıdıgı tarıhte bısı kalmamıstı zaten.Senin sarfettıgın cumleler ne anlamda söylenmiştir bilmyiorum?Ama vaktım olsa emin ol veririm vekaletı actırım bıladere5237 300/2 den surunursun ki millete ibret olasın.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@matematik1

Güzel dedin fakat bu da amerikanın tartşılması gereken devlet düzeni oluyor biz obamayı örnek mi almalıyız sence sadece amerika değil yabancı devletlerin hiç birisi bizi ilgilendirmez biz kendi laikliğimize bakalım  kendi düznimize bakalım barak obama bizi hiç mi hiç ilgilendirmez dene kendimizi onların düzenine uymak gibibir zorunlulukta hissederiz ki insaların dine kötü bakmalarını sağlamaları ap ayrı bir tartışmakonuu he bunu yaparken laikliği kullanmıyorlarmı olabilir ama laikliği doğru yaşamamaız gerek biim buradaki kızlaraolan tepkimizbunların yarattığı çift başlılık ve gerçek dindar dinini yaşayan kişileri zor durumda bırakmalarıdır kardeşim ya öyle olacaksın ya da böyle hem öyle hem böyle ikisinden de biraz olursan kızaları kastediyorum bir çok gerçek dinini yaşayan insana burada küfür ettirirsin cahil kesim tümdindarların tesettürlülerin böyle olduğunu zanneder yada bu kültürdeki insaların sonuçta tabi insan istediği gibi giyinmekte özgürdür

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:

haa adam bırde yazmıs insanları çoşturmak için yazılmıs fılan dıye .İstiklal marsının yazlıdıgı tarıhte bısı kalmamıstı zaten.Senin sarfettıgın cumleler ne anlamda söylenmiştir bilmyiorum?Ama vaktım olsa emin ol veririm vekaletı actırım bıladere5237 300/2 den surunursun ki millete ibret olasın.

Süründür beni yiğidim :D

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    VIGILANTE bunu yazdı:
    matematik1 bunu yazdı:

Süründür beni yiğidim :D

5237 300/2 ne  yav :C

///______________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türk Ceza Kanunu 300. maddesinin 2. bendi

istiklal Marşını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

işte böyle şıngırdak kızlar bile bizi yok kapalı emo olsun yok açık olsun deyip kafanızı yormasına neden oluyor. ve sabah kalk kız kapalı akşam kalk kız açık. kimin ne giydiğine kimse karışmamalı. Bu bir vicdan işidir. başkasının vicdanına karışmayın. insanlar hürdür. hür olmayan insan özgür değildir. kapalı kapanarak kendini hür sanıyorsa hürdür. açıksa açık olarak sanıyorsa hürdür. gerek yok yani bunlarla laf sobeliği yapmaya...

Bugün abd AB heybeliadada ruhban okulu açıp hristiyanlığın ruhani bölgesi olarak yönetilecek yerin açılışı için teslimiyetçi hükümete baskı yapıp özgürlük için burayı açmalısınız diyor. bunları düşünün. ülkenin 1915lere gittiğini düşünün. gündemin nasıl kendi istediklerine yönlendirdiklerini düşünün. Hakkın Adaletin olmadığı uygulanmadığı ülkede yaşadığınızı düşünün. Türbanın amerikanın planı olduğunu düşünemiyorsanız size yazık diyorum. bunu dinde kapanın diyor deyip dinde kapalıların devlettede memur olarak çalıştığını yazıyor demeyin. Türkiye İslam Devleti değildir. İnsanlarımızın dini islamdır. müslümanız. Lakin Devletimiz Cumhuriyet devletidir. Cumhuriyet ilkeleriyle yönetilen ülkedir. Siz hala anlayamadınız Büyük Önderin bu ilkeleri neden oluşturduğunu...İrandaki gibi baskıcı zorbacı ülke değil. Hürriyetçi özgürlükçü ülke olması için yapılanlar olmasaydı. ben yaşadığım saniyelere küfür ederdim.

Beyin ah bu beyin anlamıyor ! İstiklal harbinde analarımıza sarkıntılık edenlere karşı savaşıldı. Analarımızın türban giydiği varmıydı o dönemlerde? armıydı bir kamu kurumunda kara çarşaflı kadın_? gerek yoktu çünkü Analarımız önce vatan dediler. ülkenin kurtuluşu için fedekarlıkları ölümsüzdür.! Sorarım sizlere İstiklal yıllarında böyle rezil küstah kendini bilmez emo kültürsüz şahıslar mı vardıda o yıllarla kıyaslıyorsunuz?  Ailelerimizde kapalı olan eş dost var. Lakin diyorumki. kapalı olma vicdan hissiyatıdır. bunu Devletin rejimine karşı din sömürüsü olarak kullanmaları asla doğru değildir. Bugün etrafı gezerken baktığımız türbanlıların çoğu kendine Ilımlı islamcılığı benimsetecek türden giyimler yakıştırmaktadır. Dinimize göre nasıl giyindikleri umrumda bile değil. Bunu din sömürüsü olarak kullanıp Devlete karşı gelmeleridir.

bazen duyuyorum medeniyet açmaksa bedeni hayvan bizden medeni. bu söze ; medeniyet vucut hatlarını belli edercesine giyinmekse hayvanoğlu hayanlar bizden medeni diyorum ve gülüyorum.:)

Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başına bir bez veya bir peştamal veya buna benzer bir şeyler atarak yüzünü gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın mâna ve anlamı nedir? Efendiler, medenî bir millet anası, millet kızı bu garip şekle, bu vahşi vaziyete girer mi? Bu hal milleti çok gülünç gösteren bir manzaradır. Derhal düzeltilmesi lâzımdır. 1925

Türk kadını milletini seven ki kurtuluş savaşında göstermiştir cephane taşıyan erzak taşıyan gerektiği durumda cephede çatışan Yüce Baştacımızdır.

Türk kadınına sosyal ve siyasi hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir. Çarşaf içinde, peçe altında ve kafes arkasındaki Türk kadınını artık tarihlerde aramak lazım gelecektir. Türk kadını, evdeki medeni mevkiini selahiyetle işgal etmiş, iş hayatının her safhasında muvaffakiyetler göstermiştir. Siyasi hayatla, Belediye seçimleriyle tecrübe kazanan Türk kadını bu sefer de milletvekili seçme ve seçilme suretiyle haklarının en büyüğünü elde etmiş bulunuyor. Medeni memleketlerin birçoğunda, kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu selahiyet ve lihakatle kullanacaktır."

Bakın Büyük Önder medeni denilen ülkelerden önce Türk kadınına en büyük hakkı verdiğini dünyaya göstermiştir.

Merve kavakçılar gibi amerikan kölesi olanların yolunda düşünenler Ilımlı islamcılardır. Dini sömürenlerdir.azcık okusanız uykudan uyanırsınız.

Din işleri devlet işlerine hiçbir zaman giremeyecektir. dini vicdanın kapanmaksa bir kişinin saygı duyarım. lakin bunu sömürüp dini kullanıp devlet işlerine karışırsa düşmanımdır.birileri bişey diyor sonra hemen inanılıyor nedense sorgulanılmıyor şak diye inanılıyor.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek
    @matematik1, hristiyanlar din konusunu ortaçagdan sonra aştılar

ümidin kaybolması özgürlük demekti
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

tomannie bunu yazdı:
    @matematik1, hristiyanlar din konusunu ortaçagdan sonra aştılar

katılıyorum. ve fransız ihtilali vs reform süreçleri başlatıp teknolojide kendini geliştirdiler. ve şu anda teknolojide üst merkezdeler. ortaçağda bilimadamları öldürülüyordu :) papazlar bilim insanını öldürüyordu koltuk elden gidiyor diye :) neyse tekrar din bir vicdan işidir diyorum.ve bukonu burda kapansın diyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    dayı dısarda avrupada amerıkada muslumanlara ne gozle bakıyorlar bılıyormusunuz adamlar zencılerı aştı ama muslumanlar turkler nesse ya zaten kımsenn fıkrını degıstıremeyız .Hanı dısardakı ınsanlarda var turklere karsı nefret ıcımızdekılere ne demelı adam istiklal marsına hakaret edıyor yazık yanı.Bız kendı aılemden bashsedıyorum 1864 te geldık buraya ama ben kendımı hıc bır zaman soyle yada boyle gormedım  turk olarak gordum.Kendı ana dılımızı konusmadık.Tukrceyı anadıl yaptık aılemızden cok onemlı kısıler cıktı babannemın dayısı vatan haını ılan edıldı kaca olark geldı anadoluya tekrar.Ama hıc bır zaman ne ezan sesıne ne ıstıklal marsına nede annelerımızın basortusune laf ettırmedık.;Bu resmı koyan adamın nıyetı yanlızca tasak gecmek.Tamam bu kızlar kasar hıc bır sey demıyorum orospu zaten.(ama montaj hepsı ) herneyse adamlar hepsıne atıfta bulunuor.Şereften yoksun bır sekılde bagımsızlık mucademızı anlatan mıllı marsıma laf yapıyor kanı bozuk sekılde bundan sonrada tek laf etmem kardesım

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 33454 Toplam Mesaj: 108