folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye CERN‘E Ortak Üye Oldu

Türkiye CERN‘E Ortak Üye Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı 

geçenlerde medeniyet diye sövüyordun şimdi övüyorsun

kim yurtdışından türkiyeye baksa vehameti görüyor

şimdi sen yurtdışından türkiyeyi övmeye başladın

ya diğerlerinde sorun var ya sende hocam

Allah aşkına üretmeyen bir ülke geleceği satılmış bir ülke

cern e üye olsa ne yazar olmasa ne yazar

var mı türk halkına bir yararı yok nokta.

hocam ben türkiye 4-4 lük bir ülke demedim :) Ama yurtdışında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek durumundayım, o yüzden her insana iyi yaklaşıyorum, güzel yönlerini anltmaya çalışıyorum.. Yoksa türkiyenin içindeki problemleri elbette biliyorum. Ama bu cern olayı güzel geldi, araştırma yapmak isteyenlerin önü açıldı ayrıca ülkenin o listede görülmesi de güzel bir şey..

@alp, hocam Allah aşkına sen beni ne kadar tanıyorsun da akp li diyorsun? Nasıl bir dar görüşünüz var? Ben olaya hangi boyuttan bakıyorum konuyu nereye çekiyorsun..  Olayın siyaset ile bir ilgisi yok benim için.. Ben bilimsel tarafına bakıyorum.. Şimdi sana çok ağır laflar ederim bana söylediğin şey için, böyle ön yargılı insanlardan cidden nefret ederim... Bugüne kadar akp lehine bir oy kullanmışsam Allah beni kahretsin, kullanmamışsam seni kahretsin.. Böyle yazdığın ucuz iftiranın bedeli inşallah bir şekilde çıkar... Ben bir müslümanım, hiç bir siyasi partiyle bir bağım yok, siyasi partilere karşıyım, hiç bir örgütü desteklemem.. Ama yanlışa yanlış, doğruya doğru derim... Sizin gibi at gözlüğü ile bakmam.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ya arkadaşlar cidden şaka mısınız siz? Olayın siyasetle ne alakası var? Kafanız mı iyi? Sadece cern'e ortak üye olundu.. Umarım normal üyelik de gelir peşinden.. Bunlar iyi şeyler. Şu sığ görüşlerinizden vazgeçin, şu parti yaptı bu parti yaptı olayını geçin..  

Ülkeyi övme olayına gelince, adamların söylediklerini yazdım ben, benim türk olduğumu duyduklarında söylediklerine göre analiz yaptım, eskiden duyduklarımla karşılaştırdım ve bana daha olumlu geldi.. Hayatı boyunca yurtdışına çıkmamış insanların gelip de ahkam kesmesi de doğru değil.. 

Neyse gece gece sinirimi bozmak istemiyorum daha fazla.. Particilikle uğraşın siz, kim başımıza bela ettiyse bunları..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

@unbalanced hocam,

Gerçekten güzel bir haber ama sadece oraya üye olmakla olmuyor ki. En son bu ülkede matematik, fizik, kimya bölümleri kapatıldı. Yani oradan alınacak sonuçları nasıl değerlendireceğiz?

fizik, kimya bölümleri kapatılmadı, ki sorun kapatılmaları da değil, temel bilimlerde arz-talep olmaması. fizik-kimya-biyoloji gibi bölümler canlandırılmak isteniyorsa ya devlet tarafından teşfik edilmeli, kaliteli öğrenciler ve eğitmenler bu şekilde o bölümlerde tutunur, istisnalar hariç; ya da bir mucizeyi beklemeliyiz.. erke dönergeci gibi mesela.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Yanlış olan şu an Türkiye açısından övülecek bir şeylerin olduğunu düşünmen.

Doğru olan Türkiye'nin bırak lider bir ülke, övülecek ülke olmasını milletin duymak istemediği, götüyle güldüğü rezil bir memlekete dönüşmesi.

Reklam diyorsun da, sen ülke olarak sanat spor bilim teknoloji alanlarında bir şeyler üretirsin, öncülük yaparsın o zaman tamam. Bunların her birinde bizim ülkemiz bir hiçe dönüştü. Bunun sorumlusu da ülkeyi yönetenler, şartlara ve çağa ayak uyduramayan, elinde Kur'an la meydan meydan gezen yöneticiler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

@unbalanced hocam,

Gerçekten güzel bir haber ama sadece oraya üye olmakla olmuyor ki. En son bu ülkede matematik, fizik, kimya bölümleri kapatıldı. Yani oradan alınacak sonuçları nasıl değerlendireceğiz?

fizik, kimya bölümleri kapatılmadı, ki sorun kapatılmaları da değil, temel bilimlerde arz-talep olmaması. fizik-kimya-biyoloji gibi bölümler canlandırılmak isteniyorsa ya devlet tarafından teşfik edilmeli, kaliteli öğrenciler ve eğitmenler bu şekilde o bölümlerde tutunur, istisnalar hariç; ya da bir mucizeyi beklemeliyiz.. erke dönergeci gibi mesela.

Devlet imam hatipleri canlandırmakla meşgul şu an

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ya arkadaşlar cidden şaka mısınız siz? Olayın siyasetle ne alakası var? Kafanız mı iyi? Sadece cern'e ortak üye olundu.. Umarım normal üyelik de gelir peşinden.. Bunlar iyi şeyler. Şu sığ görüşlerinizden vazgeçin, şu parti yaptı bu parti yaptı olayını geçin..  

Ülkeyi övme olayına gelince, adamların söylediklerini yazdım ben, benim türk olduğumu duyduklarında söylediklerine göre analiz yaptım, eskiden duyduklarımla karşılaştırdım ve bana daha olumlu geldi.. Hayatı boyunca yurtdışına çıkmamış insanların gelip de ahkam kesmesi de doğru değil.. 

Neyse gece gece sinirimi bozmak istemiyorum daha fazla.. Particilikle uğraşın siz, kim başımıza bela ettiyse bunları..

hocam avrupalı değil de bizi genelde ortadoğulular felan övüyor.. Türkiye çok güzel, hayalimiz Türkiye'ye gelmek diyorlar, biz de bunu görünce seviniyoruz..

avrupa bambaşka biryer, öven de Türkiye'ye 1 haftalığına gelsin görsün, sonra tekrar görüşlerini alırız.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    alp bunu yazdı

Doğru olan Türkiye'nin bırak lider bir ülke, övülecek ülke olmasını milletin duymak istemediği, götüyle güldüğü rezil bir memlekete dönüşmesi.

Reklam diyorsun da, sen ülke olarak sanat spor bilim teknoloji alanlarında bir şeyler üretirsin, öncülük yaparsın o zaman tamam. Bunların her birinde bizim ülkemiz bir hiçe dönüştü. Bunun sorumlusu da ülkeyi yönetenler, şartlara ve çağa ayak uyduramayan, elinde Kur'an la meydan meydan gezen yöneticiler

hocam ben yıllardır bu konular üzerinde araştırma yapıyorum o yüzden neyin ne olduğunu senden daha iyi biliyorumdur. Ben sadece insanların yaptığı yorumlar üzerinden haraket ettim, kırmamak için demişsin de adamlar nedenlerini de açıklıyorlar.. Bu onların görüşü.. Benim görüşüm elbetteki farklı.. Ben siyasi partilere karşı olduğum için particilikle yönetilen bir ülkeden bir şeyler beklemiyorum. A partisi ya da B partisinin yapacağı işler benim için aynıdır, ben bunları çoktan aştım.. Ama yurtdışına ülkem için elbette güzel şeyler göstermem gerek, söylemem gerek ve bunu yapıyorum.. Gidip de yolsuzluktan rüşvetten, cemaat-akp kavgasından bahsetmem.. Mesela aselsan, tai nin yaptığı şeyleri gösteririm .. Bunlar da kendimce benim katkım.. Elimden geldiğince iyi tanıtmaya gayret ediyorum bu kadar basit benim için.. 

Sizin particilik kavganız beni ilgilendirmiyor, ben oy falan kullanmıyorum, istiyorsan elçiliği arayıp benim oy için kayıt olup olmadığıma bakabilirsin :) Beni anlamanızı da beklemiyorum, yanlış anlama kimseyi küçümsemek için demiyorum ama benim bakış açım çok farklı.. O yüzden particilik oyununuza beni çekmeyin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    alp bunu yazdı

hocam ben yıllardır bu konular üzerinde araştırma yapıyorum o yüzden neyin ne olduğunu senden daha iyi biliyorumdur. Ben sadece insanların yaptığı yorumlar üzerinden haraket ettim, kırmamak için demişsin de adamlar nedenlerini de açıklıyorlar.. Bu onların görüşü.. Benim görüşüm elbetteki farklı.. Ben siyasi partilere karşı olduğum için particilikle yönetilen bir ülkeden bir şeyler beklemiyorum. A partisi ya da B partisinin yapacağı işler benim için aynıdır, ben bunları çoktan aştım.. Ama yurtdışına ülkem için elbette güzel şeyler göstermem gerek, söylemem gerek ve bunu yapıyorum.. Gidip de yolsuzluktan rüşvetten, cemaat-akp kavgasından bahsetmem.. Mesela aselsan, tai nin yaptığı şeyleri gösteririm .. Bunlar da kendimce benim katkım.. Elimden geldiğince iyi tanıtmaya gayret ediyorum bu kadar basit benim için.. 

Sizin particilik kavganız beni ilgilendirmiyor, ben oy falan kullanmıyorum, istiyorsan elçiliği arayıp benim oy için kayıt olup olmadığıma bakabilirsin :) Beni anlamanızı da beklemiyorum, yanlış anlama kimseyi küçümsemek için demiyorum ama benim bakış açım çok farklı.. O yüzden particilik oyununuza beni çekmeyin

unbalanced dediklerin de haklı aslında. Eskiye oranla baya reklamımız oluyor. Nedeni ise, bu hükümetten kaçan bilim adamlarımız falan, baya güzel tanıtıyorlar bizi. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

hocam avrupalı değil de bizi genelde ortadoğulular felan övüyor.. Türkiye çok güzel, hayalimiz Türkiye'ye gelmek diyorlar, biz de bunu görünce seviniyoruz..

avrupa bambaşka biryer, öven de Türkiye'ye 1 haftalığına gelsin görsün, sonra tekrar görüşlerini alırız.

hocam geçen hollandalı bir elemanla konuştum, benim komşuydu, sürekli tatile gidiyormuş yazları türkiyeye, ondan iyi şeyler duydum, elbette kötü şeyler de denk gelmiştir ama iyi şeyleri söyledi bana. DAha önce isviçreli bir çocukla konuştum, istanbul'a gitmekten korkuyordu, öldürüleceğini falan düşünüyordu.. Yani çeşit çeşit insanlar var ben de kendi gözlemlerime dayanarak olumlu yorumların daha fazla olduğunu görüyorum. Balkan ülkelerindeki insanlar türk dizilerinin etkisiyle daha iyimser bakıyor türklere.. Araplar farklı bakıyor.. Ortadoğulu derken? Hocam ortadoğu amerikaya göredir, sana göre orası ortadoğu değildir :) Ayrıca amerikan haber sitelerine girersen bazı sitelerin türkiye yi ortadoğu bölgesi olarak işaretlediğini görürsün.. O yüzden onların dilyle konuşmamak gerek :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

yurtdışındaki Türk olmayan bir adam aselsan tai'nin yaptığı şeyleri neden övsün ki. Sen şimdi yunanistan ultra teknolojik bir tank yapsa bir yunan sana bunu anlatsa, sen vay be helal olsun der misin. doğrudur hocam ben de yıllardır bu ülkede yaşıyorum dışarıdan ülkeme bakabilecek kadar tanıdım, dolayısıyla ben de biliyorum Türkiye'nin dışarıdan nasıl göründüğünü. hiç övülecek bir şey yok inan bana

Bu ülkeye gezmeye gelse biri direk suriye'lileri görüp türkler nerde diye sorar zaten :)

alp tarafından 08/May/15 01:47 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 10680 Toplam Mesaj: 92