folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Türkler Neden Ingilizceyi Kolay Ögrenemiyor?

Türkler Neden Ingilizceyi Kolay Ögrenemiyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

1-Asosyaliz
    2-Ya konuşacak bişeyimiz olmayacak kadar sığ , Ya aşırı okumuş aşırı birikim sahibiyiz.... İkinci durumda kendimizi ifade edecek kadar kelime bilmiyoruz
    3-Yabancıları yatağa atmak  dışında onlarla ne yapılacağını bilmeyecek kadar vizyonsuzuz

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Sanki İngilizler Türkçeyi çok kolay öğreniyor amk.

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dilimizin sondan eklemeli olmasını geçin verilen eğitimin gramer bazlı olması öğrenmeyi daha da zorlaştırıyor.

Çünkü insanımız gramer düşünerek konuşmuyor. Eğitim verenlerin hepsi geçmiş zaman, yakın geçmiş zaman, gelecek zaman, geniş zaman vs. derken öğrenmeyi daha da zorlaştırdıklarının farkında değiller aslında. Bu derslerden öğreneceğim derseniz önce iyi bir Türkçe öğrenmek gerek daha sonra İngilizceye başlanabilir. 

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2'lemiş...

Cayan tarafından 06/May/20 20:40 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Battalgazi
    Battalgazi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Bu setlerle en az 3 dil öğreniriz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

arapça konusabiliyorum  Türkçe 2.dilim  İngilizce anlıyorum ama konusamıyorum :)

Yani Maruz kalmadığın bir dili ögreniyorsun ama konusamıyorsun

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Sanki İngilizler Türkçeyi ,çok kolay öğreniyor amk.

Gözümün nur'u ya. Gece gece ne güldüm ya. ^^D`

aynen @mizahi'nin de dediği gibi. Elin cinlisi, Hintlisi vura kıra konuşurken ,yazarken ben niye takılayım gramer'e. Sadece daha iyi anlayabilmek, detây'a vakıf olabilmek için. Ama çok da gerekli değil.(şimdilik)

~@~

UnBalanced, karşılaştırmalar güzelmiş ama. özellikle bileşik cümle üzerinden gitmeleri güzel olmuş.

RitmFarbRacourci tarafından 07/May/20 00:19 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=yo7j5j-_Er4 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

nasıl öğrenemiyolar amk, etrafımda herkes şakır şakır konuşuyor. çevrenizde 3-5 kişi öğrenemiyo diye herkes öğrenemiyor mu oluyo.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Cayan bunu yazdı

Dilimizin sondan eklemeli olmasını geçin verilen eğitimin gramer bazlı olması öğrenmeyi daha da zorlaştırıyor.

Çünkü insanımız gramer düşünerek konuşmuyor. Eğitim verenlerin hepsi geçmiş zaman, yakın geçmiş zaman, gelecek zaman, geniş zaman vs. derken öğrenmeyi daha da zorlaştırdıklarının farkında değiller aslında. Bu derslerden öğreneceğim derseniz önce iyi bir Türkçe öğrenmek gerek daha sonra İngilizceye başlanabilir. 

Kesinlikle katılıyorum.

Sadece zorlanmışız. Kendi vatandaşlarının bile bilemediği kuralları senelerce kafalara sokmaya çalıştılar. Olay kastedileni anlamak yerine sanata dönüşmüş. Lazım olan küçük bir hikaye iken önümüze konulan hece ölçüsü sabit bir şiir.

İyi sayılabilecek akademik teknik ingilizcemle (kıstasım aldığım sınav notları, çevirdiğim makaleler. zaten akademik dil standarttır. edilgen çatı, geçmiş zaman kullanılır) spontane çevirim tek yönlü olarak iyi fakat ne Türkçeden İngilizceye çeviri yapabiliyorum ne de konuşabiliyorum. Bunun nasıl böyle olduğunu ben de anlamıyorum.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 6310 Toplam Mesaj: 45
dil bilgisi yabanci dil türkce