folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Türkler Neden Ingilizceyi Kolay Ögrenemiyor?

Türkler Neden Ingilizceyi Kolay Ögrenemiyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    italyan bunu yazdı

1-Asosyaliz
    2-Ya konuşacak bişeyimiz olmayacak kadar sığ , Ya aşırı okumuş aşırı birikim sahibiyiz.... İkinci durumda kendimizi ifade edecek kadar kelime bilmiyoruz
    3-Yabancıları yatağa atmak  dışında onlarla ne yapılacağını bilmeyecek kadar vizyonsuzuz

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

listeye baktiginizda gorulen sey sudur; ayni dil ailesinden gelen diller ya da grammer yapisi ayni olan diller kolay ogrenilir.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Tabi bunlarin da etkisi var fakat bence asil sebep okullarda Ingilizce ogretmeye calisanlarin da Ingilizce bilmiyor olmasi.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Türkiye de AB ülkeleri gibi çeşitli milletlerden insanlar yok. Türkiyede herkes Türkçe konuşur ben gidip memetle ingilizce konuşunca para kazanmıycam ki ne gerek var düşüncesi hala devam eder. Oysa dil bilgidir. dil güçtür. dil hazinedir. Türkçe bizim zengin dilimizdir. 
    cebime para girsin karnımı doyurayım bugün yeter diyen millet olmuşuz.

80 milyonun 1 milyonu sanırım pasaportlu yada 10 emin değilim. kaç kişi yabancı ülkeye seyahat edebilmiş ?

halkın gelir seviyesi düşük. eğitime verecek parası olanların etkili olduğunu söylemek yersiz olmaz.

para kazanmak için mesleğini yapamayanların düzeninde ne sandıydın ?

2020 yılında hala eğitim seviyesi düşük ülkelerdeniz kimse kusura bakmasın ilk 100 de düzgün üniversitemiz yok bile.

ben o tabloların doğru yanlışlığını umursamıyorum. öğrenmek isteyince çatır çatır öğrenilir.

kaygusuz tarafından 21/May/20 22:23 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

yav biz hata yapmaktan korkuyoruz, bu kesin bence. hata yapmak büyük bi kusur gibi. 

@mizahi'nin bi cümlesi hoşuma gitmişti. elin Hintlisi o dandik aksânla kendini anlatıyor alüminyum, neticede diplomat değilsen, sıkıntı değil.. 

hangi konudaydı mesele derdini anlatmak Beden dilini  de kullanabilirsin. 

Bi'de İşaret Diliyle konuşanlar yanında, kendimi çok garip hissediyorum. Sanki başka bir gezegende onlar yerli, ben de yabancı olan kişiymişim gibi. 

~@~

ltcelik bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Sanki İngilizler Türkçeyi ,çok kolay öğreniyor amk.

Gözümün nur'u ya. Gece gece ne güldüm ya. ^^D`

aynen @mizahi'nin de dediği gibi. Elin cinlisi, Hintlisi vura kıra konuşurken ,yazarken ben niye takılayım gramer'e. Sadece daha iyi anlayabilmek, detây'a vakıf olabilmek için. Ama çok da gerekli değil.(şimdilik)

~@~

UnBalanced, karşılaştırmalar güzelmiş ama. özellikle bileşik cümle üzerinden gitmeleri güzel olmuş.

Bi arkadaşımın büfesine  turist geldi bişeyler yemek için.

Turist "Kola"  dedi, Arkadaş da

"Bottle or Box ?" deyince yarıldım.. :D

aklıma Cem Yılmaz'ın bi hikayesi geldi. 

Şimdi bu Yılmaz yaşı büyük hanım Akrabasıyla yurtdışında her'âlde, neyse bu akraba hastalanıyor filân, sonra doktora gidiyorlar, tâbî oranın dilini de bilmiyorlar, hanım derdini doktora söyle anlatıyor;

Cem'den çakmak mı ne alıyor, hemen midesinin hizasında ateşleyip, bir eliyle de işaret parmağıyla midesini işaret edip; midem'de yanma var, anlamında kullanmış. ^^D` 

bence bu dâhâ güzel. ^^D` (tâbî, o yabancı doktor olayı anladı mı bilmiyorum. ^^` )

(bu arada aynı konudaymış. ^^` )

RitmFarbRacourci tarafından 22/May/20 04:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

ingilizce kursunda hoca bize bir şey öğretemeyince çareyi önce türkçe öğretmekte bulmuştu :D

diyeceklerim bu kadar.

zengo tarafından 22/May/20 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

Gramer bilmeden öğrenilen İngilizce ile bir yere kadar gidersiniz, sonra bir üst sınıfa dahil olmak istersiniz ve duvara toslarsınız. Kompleks konuşmaları, yazıları, bilimsel, teknik makaleleri anlamak için gramer bilmek şarttır. Anadili Türkçe olan biri için İngilizceyi iyi öğrenebilmek de Türkçeyi iyi bilmekten geçer. Yani Türkçe Dil Bilgisini bilmeyen bu arkadaş İngilizceyi ancak Tarzanca seviyesinde öğrenebilir.

Tabi bu seviye günlük konuşmalar, alışverişler vs. basit konularda anlaşmak için yeterli olacaktır. Anladığım kadarıyla bizim devlet okullarda verdiği eğitimle; ya konuşacaksanız doğru düzgün konuşun, düzgünce öğrenip konuşamıyorsanız da hiç konuşmayın demek istiyor.

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

1. Sebep eiğitimin gramere ağırlık vermesi

2. sebep tembel olmamız.

Ben Kazakistanda okuyorum. Birçok milletten insanlar Türkçeyi yarım yılda öğreniyor. Türkler ise 4 yılda kazakça gibi bir dili öğrenemiyor. Sebebi tembellik diğer çocuklar oturup deli gibi kelime ezberliyor. Türklerle pratik yapıyorlar. Bizim Rusça öğrenmemiz lazım mesela, gramerden başlıyoruz öğrenmeye. Sıra kelime ezberlemeye gelince sonuç sıfır.

Kelime ezberi olmadan dil öğrenilemez! Yüzeysel olarak grammer öğrenmek bir dili konuşmak için yeterlidir.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

1. Sebep eiğitimin gramere ağırlık vermesi

2. sebep tembel olmamız.

Ben Kazakistanda okuyorum. Birçok milletten insanlar Türkçeyi yarım yılda öğreniyor. Türkler ise 4 yılda kazakça gibi bir dili öğrenemiyor. Sebebi tembellik diğer çocuklar oturup deli gibi kelime ezberliyor. Türklerle pratik yapıyorlar. Bizim Rusça öğrenmemiz lazım mesela, gramerden başlıyoruz öğrenmeye. Sıra kelime ezberlemeye gelince sonuç sıfır.

Kelime ezberi olmadan dil öğrenilemez! Yüzeysel olarak grammer öğrenmek bir dili konuşmak için yeterlidir.

kazakça dilinden dc + ile zor geçtim temebellik konusunda haklısın bakmadım sokarım kazakçasına dedim sonuç pişmanım keşke kassaydım biraz azçok dil bilseydim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    micropin bunu yazdı

Gramer bilmeden öğrenilen İngilizce ile bir yere kadar gidersiniz, sonra bir üst sınıfa dahil olmak istersiniz ve duvara toslarsınız. Kompleks konuşmaları, yazıları, bilimsel, teknik makaleleri anlamak için gramer bilmek şarttır. Anadili Türkçe olan biri için İngilizceyi iyi öğrenebilmek de Türkçeyi iyi bilmekten geçer. Yani Türkçe Dil Bilgisini bilmeyen bu arkadaş İngilizceyi ancak Tarzanca seviyesinde öğrenebilir.

Tabi bu seviye günlük konuşmalar, alışverişler vs. basit konularda anlaşmak için yeterli olacaktır. Anladığım kadarıyla bizim devlet okullarda verdiği eğitimle; ya konuşacaksanız doğru düzgün konuşun, düzgünce öğrenip konuşamıyorsanız da hiç konuşmayın demek istiyor.

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 6362 Toplam Mesaj: 45
dil bilgisi yabanci dil türkce