folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türknet Bağlantı 1. Gün

Türknet Bağlantı 1. Gün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

@Ayturk hocam bende de cat6 bağlı ama hat değerlerim iyi mi kötü mü anlamadım,hazır yakalamışken sorayım sana. @AyTurk sağolsun sorunu çözmemde pm le çok yardım etti banada

============================================================================

VDSL Training Status:   Showtime

Mode:   VDSL2 Annex B

VDSL Profile:   Profile 17a

Traffic Type:   PTM Mode

Link Uptime:   0 day: 0 hour: 3 minutes

VDSL Port Details       Upstream         Downstream

Line Rate:      4.221 Mbps       51.989 Mbps

Actual Net Data Rate:      4.094 Mbps       51.909 Mbps

Trellis Coding:         ON                ON

SNR Margin:       20.2 dB            8.6 dB

Actual Delay:          0 ms              0 ms

Transmit Power:        7.8 dBm          13.8 dBm

Receive Power:      -16.6 dBm          -5.0 dBm

Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols

Total Attenuation:       24.5 dB           18.8 dB

Attainable Net Data Rate:     19.470 Mbps       51.908 Mbps

VDSL Band Status    U0      U1      U2      U3      D1      D2      D3

Line Attenuation(dB): 34.4    22.5    28.0     N/A    16.5    23.4    30.7   

Signal Attenuation(dB): 34.6    22.4    27.7     N/A    16.5    23.4    30.7   

SNR Margin(dB):  N/A    20.8    19.8     N/A     8.6     8.6     8.6   

Transmit Power(dBm):-128.0     4.4     5.2     N/A    11.0     7.6     7.4   

_ICEMAN_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    AyTurk bunu yazdı
    zigor bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    zigor bunu yazdı

Hİçbirşey olmaz hocam kasten kabloya temas olmadıkça. Cat 5 75 mgbiti verir ama cat 6 olsun dersen max 23 awg al. Dış ortam cat 6 var ama gerek yok.

Teşekkür ediyorum, o zaman dediğin gibi cat5 alayım yeterli olacaksa. 

Son bir şey daha sorayım, kalite farkı çok önemli mi ? Mahalle elektrikçisinden alsam muhtemelen elinde en ucuzu vardır, onu verir. Karaköye gidip elektrikçilerden daha sağlam birşey alabilirim gerek görürsen. Madem uğraşacağım, değsin en azından :) 

zigor tarafından 09/Ağu/17 22:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zigor bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    zigor bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı
    zigor bunu yazdı

Hİçbirşey olmaz hocam kasten kabloya temas olmadıkça. Cat 5 75 mgbiti verir ama cat 6 olsun dersen max 23 awg al. Dış ortam cat 6 var ama gerek yok.

Teşekkür ediyorum, o zaman dediğin gibi cat5 alayım yeterli olacaksa. 

Son bir şey daha sorayım, kalite farkı çok önemli mi ? Mahalle elektrikçisinden alsam muhtemelen elinde en ucuzu vardır, onu verir. Karaköye gidip elektrikçilerden daha sağlam birşey alabilirim gerek görürsen. Madem uğraşacağım, değsin en azından :) 

Kablonun kaplama kalınlığına iyi bak normal de gerek yok senin için ama dış ortam olacağı için kalın olsun ve 23-24 awg olsun kesinlikle. Baktın olmuyo normal bir tane alırız ucuza netten.

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

@Ayturk hocam bende de cat6 bağlı ama hat değerlerim iyi mi kötü mü anlamadım,hazır yakalamışken sorayım sana. @AyTurk sağolsun sorunu çözmemde pm le çok yardım etti banada

VDSL Training Status:   Showtime

Mode:   VDSL2 Annex B

VDSL Profile:   Profile 17a

Traffic Type:   PTM Mode

Link Uptime:   0 day: 0 hour: 3 minutes

VDSL Port Details       Upstream         Downstream

Line Rate:      4.221 Mbps       51.989 Mbps

Actual Net Data Rate:      4.094 Mbps       51.909 Mbps

Trellis Coding:         ON                ON

SNR Margin:       20.2 dB            8.6 dB

Actual Delay:          0 ms              0 ms

Transmit Power:        7.8 dBm          13.8 dBm

Receive Power:      -16.6 dBm          -5.0 dBm

Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols

Total Attenuation:       24.5 dB           18.8 dB

Attainable Net Data Rate:     19.470 Mbps       51.908 Mbps

VDSL Band Status    U0      U1      U2      U3      D1      D2      D3

Line Attenuation(dB): 34.4    22.5    28.0     N/A    16.5    23.4    30.7   

Signal Attenuation(dB): 34.6    22.4    27.7     N/A    16.5    23.4    30.7   

SNR Margin(dB):  N/A    20.8    19.8     N/A     8.6     8.6     8.6   

Transmit Power(dBm):-128.0     4.4     5.2     N/A    11.0     7.6     7.4   

Hat değerlerin iyi kayıp biraz fazla oluyor santral de pek yakın değil gibi. Bu yüzden modeme max hıx düşük geliyor hocam. 50 üstü yaptırırsan kopmalar olur böyle devam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    AyTurk bunu yazdı
    hallederi_55 bunu yazdı

Hat değerlerin iyi kayıp biraz fazla oluyor santral de pek yakın değil gibi. Bu yüzden modeme max hıx düşük geliyor hocam. 50 üstü yaptırırsan kopmalar olur böyle devam.

Sağolasın hocam,pmden bile yardım ettin gerçekten teşekkür ederim sana

_ICEMAN_
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

76 mbit vdsl için cat6 dış ortam kablosu nereden alabilirim? Makara ile satılan 300 m civarı buluyorum nette ama bana 15 m yeter. Bir de 24 awg, 23 awg çok fark ediyo mu snr değerlerinde?

Kernel_Panic tarafından 10/Ağu/17 08:30 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

76 mbit vdsl için cat6 dış ortam kablosu nereden alabilirim? Makara ile satılan 300 m civarı buluyorum nette ama bana 15 m yeter. Bir de 24 awg, 23 awg çok fark ediyo mu snr değerlerinde?

Mahalle elektrikçilerine sor hocam onlar metre hesabı satar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

Mahalle elektrikçilerine sor hocam onlar metre hesabı satar.

Maalesef oturduğum mh.'de elektrikçi yok hocam Karaköy taraflarında var herhalde metre ile satan yerler. Arkadaş evin içinden çektiği plastik turuncu renk UTP yazan cat6 göstermişti bunlar dış ortama uygun değil herhalde. Ev müstakil tek kat. Anskastre olmadığı için bağlı olduğum telefon dağıtım kutusu telefon direkleri veya duvara asılan yeşil ufak olanlardan.

Kernel_Panic tarafından 10/Ağu/17 08:42 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Snr değeri kalınlıktan çok kablo bakır kalitesine bağlıdır hocam. 23-24 sorun değil saf bakır kablo alırsan snr fark eder. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    AyTurk bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

Snr değeri kalınlıktan çok kablo bakır kalitesine bağlıdır hocam. 23-24 sorun değil saf bakır kablo alırsan snr fark eder. 

Netten saf bakır almam mümkün değil galiba hepsi 300 m üzeri satıyor.

http://www.n11.com/bilgisayar/aksesuar-ve-yedek-parca/kablolar?q=cat+6+saf+bakır

Kernel_Panic tarafından 10/Ağu/17 08:59 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5980 Toplam Mesaj: 53
türknet ankastre