folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Ucuzculuğum Yüzünden Hep KazıklanıyorumUcuzculuğum Yüzünden Hep Kazıklanıyorum

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  xxkomandoxx1
  xxkomandoxx1's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Mayıs/2007
  Erkek

  İcimi dökmek istedim son 4 ayda 2 kere param boşa gitti. Ucuza getireyim 20-30 lira ucuza diye aldıgım ürünler hep falsolu çıktı.

   

  Bir ürün aldım üreticinin websitesinden değilde 70-80 lira daha ucuz diye başka bir websitesinden aldım ürünün tarihi geçmiş göndermişler farkında bile değildim. Kullandım bir kaç kez mideyi ve sindirimi bir garip yaptıgını hissettim 1 ay kullandıktan sonra meğer ürün tarihi geçmiş bozuk ürünmüş belki sahte bile olabilir.

  İkinci olayda geçen yine 30 lira daha ucuz diye  birşey daha aldım oda üzerinde yazdıgı kalitede değilmiş verdiğim para çöp oldu bundada. yani bir markanın  paketli ürününü almak yerine gittim bitane siksok etiket yapıştırılmış ürünü aldım :D

  Bu özelliğimi değiştimek istiyorum umarım düzeltebilirim.   Nasıl bu özelliğimi değiştirebilirim ? kendimi bildim bileli herşeyi daha ucuza bulabilirmiyim diye bakarım hepte kazık yerim.

   

  Bu arada ilk ürünü üretici firmasına yazdım dedim böyle böyle adamlar cevap vermedi bende sinirlenip attım ugraşsam belki paramı geri alabilirdim ama yapmadım

  Daha bunun gibi bir sürü olay var aklıma gelmiyor şuan birtane daha geldi çörek otu yağı aldım trendyoldan ucuz diye seçtim motor yağı gibi iğrenç mideyi mahveden birşey çıktı onuda çöpe attım belki iyi biryerden iyi bir kalite alsam böyle olmayacaktı

  xxkomandoxx1 tarafından 29/Ağu/21 20:15 tarihinde düzenlenmiştir
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  catlax
  catlax's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Eylül/2005
  Erkek

  kendine kaliteli birşey alıp kullan, sonra anlayacaksın zaten kaliteli ürün ile kalitesiz arasındaki farkı.


  Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  u235
  u235's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2008
  Erkek

  Hacım direkt şunu kur kafanda 

  Çok ucuz = bozuk mal

  Gerçekten bu mantığı kurarsan hiçbişey almazsın. Gidip bozuk olduğunu bile bile o malı almak istemezsin ki zaten gerçekden böyledir. Hani 200 liralık olan ürün bir yerde 150 se hayatta almam ama 190 sa mesela belki alırım çünkü 10 lira ucuzluk normaldir ama 50 lira ucuz olan kusurludur.

  Adam 200 liraya satılan ürünü niye 4/3 ü fiyatına satsın diye sor kendine.

   

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  xxkomandoxx1
  xxkomandoxx1's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Mayıs/2007
  Erkek

  3. olayda şu

  Piyasadan 40-50 lira daha uygun fiyat veriyor diye hep çalıştıgım firmayla değilde başka bir firma ile çalışmaya başladım.

  3-4 kere  alışverişim oldu. bir gün sırf ürün ithal 3 ay bekleme süresi var  ücretinin %80ini şimdi vereyim kalanını  ürün geldiğinde atarım dedim diye.

  Bu orospu cocukları bir hayır yapmayız nakit çalışıyoruz bile demeden maillerime cevap vermeyi bıraktılar. 2. ciye attım mail cevap vermediler. sonra aradan 3 ay geçti tekrar mail attım cevap vermediler :D sitelerinin canlı chat kısmından sordum.

  bu orospu cocukları ne yaptı biliyormusunuz piyasada 50€ olan  ve bu fiyatlardan fiyat verilen bir ürün içi,n 250€  dan verebiliriz dediler. analarını siktim sanki bir %80 ini şimdi vereyim kalanını ürün geldiğinde  size atarım dediğim için adamlar pyiasanın bilmem kaç katı fiyat verip adam sikmeye kalktılar.

   

   

  xxkomandoxx1 tarafından 29/Ağu/21 20:25 tarihinde düzenlenmiştir
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  TheAvenqer
  TheAvenqer's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Şubat/2014
  Erkek

  Arkadaşım güzel bir laf söylemişti

  "Ucuz ürün kullanacak kadar zengin değilim"

  o kadar güzel bir laf ki ucuz ürün kullanıp kazıklanacağıma veya sağlık sorunu yaratacağıma pahalısını alırım tekrar sağlık parası ödemem veya ucuz ürün dandik oluyor misalen kulaklık sürekli 30 tl lik kulaklık alırdım her seferinde kablosu kopardı bir şey olurdu gittim parasını verip bluetooth aldım 2 yılı geçti halen kullanıyorum hem ses kaliteside iyi dinlediğim müziktende keyif alıyorum vb.


  Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HoLYSeRo
  HoLYSeRo's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Ocak/2010
  Erkek
  TheAvenqer bunu yazdı

  Arkadaşım güzel bir laf söylemişti

  "Ucuz ürün kullanacak kadar zengin değilim"

  o kadar güzel bir laf ki ucuz ürün kullanıp kazıklanacağıma veya sağlık sorunu yaratacağıma pahalısını alırım tekrar sağlık parası ödemem veya ucuz ürün dandik oluyor misalen kulaklık sürekli 30 tl lik kulaklık alırdım her seferinde kablosu kopardı bir şey olurdu gittim parasını verip bluetooth aldım 2 yılı geçti halen kullanıyorum hem ses kaliteside iyi dinlediğim müziktende keyif alıyorum vb.

  arkadaş sakıp sabancı mıydı hocam o söz ona atfedilir :) 
  tuvalet kağıdında bile farkediyor hocam kalitelisi , daha yumuşak kokulu.
  bütçemin yettiği kadar kaliteli ürün kullanırım. uzun ömürlü bir ürün ise ucuzunu almaz beklerim parmaın birikmesini.


  https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  bende bazı ürünlerde ucuza kaçanlardandım . 

  ama öyle bir devre geldikki artık  bilinen ve kaliteli marka olmadan elimden geldiği maddiyatın yettiği kadar başka şey almamamya çalışıyorum

  zaten hiç bir şey güvenli değil . hiç bir şeyin tadı yok . 

  bu devirde kalite şart  .


  Minimalist Değilim Tembelim
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DarkSkull
  DarkSkull's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Aralık/2008
  Erkek

  Her şeyin en ucuzuna kaçmayacaksın. Mesela bende standart gelin - damat dış çekim fotoğraf fiyatı 1500 TL. Aynı paketi 1000 TL hatta daha altına da çeken var. Adam haftada belki 10 tane çekim yapıyor ben 2 tane yapsam bu hafta iyi iş oldu diyorum. Ben 30 bin TL'lik ekipman kullanıyorum çift makine gidiyorum. Makinem en iyisi değil belki ama (en iyisi derken neye göre en iyisi. Mesela benimkinden 2-3 model üst makineler 50 bin TL'lere kadar çıkıyor o kadarına gerek yok binaya giydirme fotoğraf yapmıyoruz.) lenslerim en iyi lensler. Adam belki de 5000 TL'lik ekipmanla çekim yapıyor. Her çekime kendi gidemeyeceği için bir ergene 100 TL verip dış çekime gönderiyor. Albümü en ucuz kim basıyorsa ona yaptırıyor. Adamın adı aşk hikayesi fotoğrafçılık. İkimiz de Ümraniye'deyiz. Adamı google'da aratırsan 1. sırada sikayetvar.com çıkıyor. İstediğin kadar fotoğrafçı arat 1. sırada sikayetvar.com çıkmaz. Ara ara girip şikayetleri okuyup size iyi oluyor diyorum. Ben malım zaten 800 TL'lik çekimi 1500'e yapıp milleti kazıklıyorum. Gidip saçma sapan salonlara, kuaförlere vs 15-20 bin para gömüyorlar. Ellerinde kalacak tek şey fotoğraf onda da 500 TL'nin hesabını yapınca sonra böyle oluyor.

  Piyasanın belki en çok iş yapan adamlarının çekimi bile bok gibi. Benim 2 katım ücret alıyor belki. Kaç tane çekimcisi var sayısını bilmiyorum. Adam reklamla, birkaç ünlü çekmeyle büyümüş. Büyüdükçe kendi bünyesinde kuaför, gelinlik falan yapmış onlarla biraz daha büyümüş. Belki milyonluk adam ama sayfasına koymadığı fotoğraflardan birkaç albüm geldi elime hepsi bok gibi. Biz iş kaliteli olsun diye vakit harcarken, adamlar işi siktir et reklama, instagram'a falan vakit harcayalım diyip büyürken biz yerimizde sayıyoruz. Millete sanat diye, moda diye sapsarı fotoğrafları yutturuyorlar. Adam sarılık olsa o kadar sararmaz yapacağınız sanata sokayım. Öyle bir sanat şekli yok. Bundan birkaç yıl sonra bu fotoğraflara bakıp herkes dalga geçecek diyorum orada çalışan arkadaşa dinletemiyorum. Bana diyor abi moda bu sen o yüzden yerinde sayıyorsun. Getirin bana az ünlü birini ücretsiz çekeyim bakın bakalım yerimde mi sayıyorum. Burcu Biricik'i çeken adam tek başına tek tük iş yaparken onu çektikten sonra şu anda belki 10 kişilik ekip kurmuş.

  İşin özeti bazen çok para versen de en iyisini bulamıyorsun. Araştıracaksın ne en ucuzunu alacaksın ne de kazıklanacaksın. Bir ssd'yi 2 ay kovaladığımı biliyorum. Birkaç sene önce ekran kartı aldım en ucuzunu aramadım mining falan yapılmadığından emin olduğum kartı aldım ama kafam rahat. Gidip en ucuz kartı alsam şimdi belki elimde patlamıştı. 1500 TL vermiştim şimdi karta bir şey olsa 4000 TL'den aşağı bulamam. O fiyata da yenisin almam mümkün değil.

   

  DarkSkull tarafından 29/Ağu/21 21:33 tarihinde düzenlenmiştir
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TOMBLACK
  TOMBLACK's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Ekim/2014
  Erkek

  ben senin tam tersinim en iyisini almaya çalışıyorum marka alıyorum marka türk markasiysa genelde almıyorum bilmediğim bir marka ise zaten hiç bulaşmıyorum

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sürpriz komutan
  qoqo
  qoqo's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Mayıs/2007
  Erkek
  TOMBLACK bunu yazdı

  ben senin tam tersinim en iyisini almaya çalışıyorum marka alıyorum marka türk markasiysa genelde almıyorum bilmediğim bir marka ise zaten hiç bulaşmıyorum

  +1.

  Kolay kolay almam ama ucuza yan sanayi vb aldığım şey kesinlikle içime sinmiyor, zaten kısa süre içerisinde de almadan önceki halimden bile daha zarar görmüş haşe dönüyor herşey.

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  dcpromo
  dcpromo's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Nisan/2017
  Erkek
  TOMBLACK bunu yazdı

  ben senin tam tersinim en iyisini almaya çalışıyorum marka alıyorum marka türk markasiysa genelde almıyorum bilmediğim bir marka ise zaten hiç bulaşmıyorum

  +++

  elektronik alacaksam arçelik beko zıttırı vıttırı vestel falan bakmıyorum, almak isteyip tavsiye isteyene de şiddetle almayın diyorum

  Bir malın bir ederi vardır 3 aşşa 5 yukarı bellidir gidip ucuzunu alayım işi yanlış

  X ürün n11 de 400 hepsiburadada 405 amazonda 430 TL, ben gidip amazondan alıyorum çünkü biliyorum ki bi sıkıntı olursa sorunsuz paramı geri alırım veya telafisi yapılır.

  Ürün yorumlarını vb. iyice incelemen lazım, şikayetvar vs. kaydu var mı bakmak lazım vs.vs. 

  En önemlisi fiyatın olurunu kabullenmen lazım. Burası TR.

   

  50-100 kar edecem diye gittin aldın ucuzu

  - mal bozukmuş yani piyasada bir değeri yok 0TL olan malı X TL ye aldın ilk kazık burda girdi, malı kullanamadın attın bi X daha girdi etti mi 2X, X in yanındaaa ki 2 yi sil, diğer ucuz mallarınkini de ekle ne yaptı gırh yapar. 

   

  Elektonik alıyorsan " X Marka Türkiye Garantisi" olanından alacaksın, elden alıyosan zaten sorun yok, internetten alıyorsan önceliğin amazon olsun, bulamazsan diğer sitelerden yorumlara bakarak değerlendirip al.


  next next next install
Toplam Hit: 3301 Toplam Mesaj: 33
değiştirme kötü özellik