folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Ucuzculuğum Yüzünden Hep Kazıklanıyorum

Ucuzculuğum Yüzünden Hep Kazıklanıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ucuz kalitesiz değildir, 

pahalı olanda kaliteli değil.

ancak sanıyorum hata, ürünleri aldığını firmalar merdiven alti gibi bir şeyden seçiyorsunuz.

yani ucuzluk yüzünden değil, kalitesiz firmalar yüzünden kazıklaniyorsunuz

ve yine anladığım kadarıyla aldığını ürünler su flash TV gibi yerlerde satılan gıda takviyesi gibi birşey.

zaten onlar adam gibi burun olsa eczanede satılırdı.

bu tip gıda ürünlerinin sağlık bakanlığından onayı olması lazim.

bende zeytin yagi almıştım ucuzdu. ama yağdan başka yerdeymiş meğer :) oluyor boyle insan arada tongaya basıyor ama kendini şartlar almayın diye telkin etmek lazim.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bi ürün a sitesinde 100 lira, b sitesinde 110 lira, c sitesinde 89 liraysa gidip 89 liralık ürünü alabilirsin, ancak bu ürünü biri 55 liraya satıyosa orada bi sıkıntı olabilir. daha önce oradan alıp deneyen birilerinin yorumları size ışık tutabilir.

özellikle alışveriş sitelerindeki yorumlar çok önemli. o kadar çok çakma ürün var ki piyasada, bazıları orijinal üründen bile daha iyi görünüyor, ama içten kalitesiz.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocam profilde yazan doğruysa 33 yaşındasın. Bu yaştan sonra bu özelliğinin değişmesi çok zor bence. Müridler zaten yazılacak şeyleri yazmışlar. Bu tarz özelliklerin/davranışların nasihat ile değil, yaşanmışlıklar ile değişebileceğini düşünüyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

ucuz kalitesiz değildir, 

pahalı olanda kaliteli değil.

ancak sanıyorum hata, ürünleri aldığını firmalar merdiven alti gibi bir şeyden seçiyorsunuz.

yani ucuzluk yüzünden değil, kalitesiz firmalar yüzünden kazıklaniyorsunuz

ve yine anladığım kadarıyla aldığını ürünler su flash TV gibi yerlerde satılan gıda takviyesi gibi birşey.

zaten onlar adam gibi burun olsa eczanede satılırdı.

bu tip gıda ürünlerinin sağlık bakanlığından onayı olması lazim.

bende zeytin yagi almıştım ucuzdu. ama yağdan başka yerdeymiş meğer :) oluyor boyle insan arada tongaya basıyor ama kendini şartlar almayın diye telkin etmek lazim.

ucuz kalitesiz, pahali kaliteli yada tam tesi olayi istatisliksel olarak doğrudur. %100 olarak doğru kabul edilemez elbette.

Ben şunu düşünürüm. Benim elimde değerli bir mal var ise, ben bunu neden ucuza vereyim ? 

1- ben değersizimdir: satış sonrası destek verecek gücüm yoktur. Buna tekabul adım sanım duyulmamıştır.

2- mal bozuktur: son kullanma tarihi geçmiştir. nakliyede sıcak soğuk değişiminden bozulmuş vuruk kırık bi maldir. Sahtedir.

3- Sürümden kazanmayı düşünüyorumdur. Eskisi gibi internet üzerinden satılan mallarda %40-%50 kar ile ürün satışını türkiye gibi herkesin girişimci olmayi heveslendirildiği bir ülkede sağlayamıyorlar malesef. eletronik de %10 dan fazla kar elde eden yok gibi. (oda sadece bellirli ürün gruplarında, 2-3 oynuyor) yarin öbür gün adam ile iletişim kurarken rahat etmek için %2fazla verir hepsiburadadan,n11 den alirim ürünü. Yasal olarak da n11 de sorumluluğunu taşısın. Ben onlara dava acabiliyim.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Hacı dayı vücuduna girecek, temas edecek herhangi bir besin, giyim kıyafeti, parfüm vs. için ucuza kaçmak mallıktır, aptallıktır, gerizekalılıktır. Ebesinin şeyi kadar paran olsun, giden ömrünü, sağlığını geri getirmez.

Parayı daha iyi bir hayat yaşamak için kazanıyoruz. Para bir araç. Sen parayı amaç edinerek yaşarsan bu tarz şeylerden çıkamazsın.

İki şey var;

1- Para bir araçtır. (hayattan keyif alırsın)

2- Kazandığın kadar harca. (stresten uzak tutar)

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Önce ürünü belirleyeceksin daha sonra o ürüne özel ucuz olanını araştırıacaksın.

Gerekli araştırmalarını yapacaksın (Garanti, SKT, Outlet vs) 

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

iş gıdaysa paradan hiç kısmam. neyi nereden çalacaklar belli olmaz. diğer herşey için sen en son lafında özetlemişin zaten; "iyi bir yerden iyi bir kalite alsam böyle olmayacaktı" ne kadar doğru demişin (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

senin gibi enayiler olmasa namuslu, şerefli müslüman esnaf nasıl geçinecek

durmak yok yola devam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bisikleti aldığım ilk zaman gittim milyoncudan alyan takımı aldım 10 liraya 1 kez kullandım opert oldu

sonra 2. kez bu daha iyi dedi 20 lira oda 2-3 kullanımda pert oldu bunların hepsi 50 lira izeltaş a para vermemek içindi

sonra 50 lira verdim izeltaş aldım yıllardır kullanıyom katlananlardan 50 liradan kaçarken 80 liraya maal ettik

edit bu arada https://www.hepsiburada.com/izeltas-kaset-allen-anahtar-takimi-7-parca-p-HBV000004RIMZ?magaza=ALİCEYAPITASARIM 

115 olmuş :)

DJ_Alper tarafından 30/Ağu/21 12:49 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

ingilizlerin dediği gibi : ucuz mal alacak kadar zengin değilim

Toplam Hit: 3376 Toplam Mesaj: 33
değiştirme kötü özellik