folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ürün Satarken Dolandırılma İmkanım Var Mı?

Ürün Satarken Dolandırılma İmkanım Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam gençler

Başlık biraz sikko olabilir ama geçen gördüm bi konu sazan sarmalı ile alakalı dedim başımıza gelmesin.

Klavye satıyorum.Adam sahibinden ilanı bulup yazdı.Hiç pazarlık yok bişey yok dedi alıyorum ben sana havale edeyim parayı sen para gelince

Vereceğim adrese kargola olur mu dedi dedim okey.Ama bi ibnelik sezdim yoksa paranoya mı yapıyorum.

Bi sıkıntı çıkar mı acaba ? Veya ne yapmam lazım.

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Parayı adamın adıyla hesapta görürsen problem yoktur. Kaldı ki alacağın para ne kadar? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Parayı adamın adıyla hesapta görürsen problem yoktur. Kaldı ki alacağın para ne kadar? 

820TL adamın adıyla ödeme gelirse ve ben adamın adına kargolarsam sıkıntı yok o zaman?

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sıkıntı olmaz. Aynısı bir kaç sefer başıma geldi. Adam telefonda sesimi bile duymadan yazdıklarıma güvenip 3.000 lira parayı trink hesaba atmıştı. Kimi insanlar henüz tokatlanıp kazığın acısını hissetmediği için saf oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sıkıntı olmaz. Aynısı bir kaç sefer başıma geldi. Adam telefonda sesimi bile duymadan yazdıklarıma güvenip 3.000 lira parayı trink hesaba atmıştı. Kimi insanlar henüz tokatlanıp kazığın acısını hissetmediği için saf oluyor.

Adam yolladı parayı gönderen ile kargo isim soyisim uyuşuyo + kargo ücretini bile yolladı şaşırdım açıkcası.

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Normal bir şey aslında, alışık olmadığımız için tuhaf geliyor. Kesin bir şey var bu işte diyor insan.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Zamanında iPhone satmıştım, ilana koydum iki saat içinde farklı bir şehirden bir arkadaşımız talip oldu. Direk parayı yolluyorum sen telefonu kargolarsın dedi :) Gerçektende yolladı parayı arkadaş :)

Direk kargoladım ürünü yolladım. Çok şaşırmıştım ve sakın bir daha böyle bişey yapma diyerek uyarımıda yaptım. Taklaya gelirsin dedim :)

Oluyor yani böyle şeyler. Tabi insan bir hayli şaşırıyor.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

gönderdiğin kargo irsaliyesini kaybetme bir süre yeterli olur abi. 2 gün sonra mahkeme kağıdı gelirse ibraz edersin :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Verdik artık kargoya inş taklaya gelmeyiz 😁

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Bu tip alışverişlerde kargoyu göndereceğiniz kişinin adından hesap ödemesi almanız çok önemli. Birde tabi para transferi yapılırken mutlaka açıklama kısmına sattığınız ürün ile ilgili bilgi yazdırın. Atıyorum xxxx klavye ödemesi şeklinde. Ondan sonra bir b.k olmaz :)

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    AdReNaLiNe bunu yazdı

Bu tip alışverişlerde kargoyu göndereceğiniz kişinin adından hesap ödemesi almanız çok önemli. Birde tabi para transferi yapılırken mutlaka açıklama kısmına sattığınız ürün ile ilgili bilgi yazdırın. Atıyorum xxxx klavye ödemesi şeklinde. Ondan sonra bir b.k olmaz :)

Kargoya verdiğim ad ile para gelen ad soyad aynı adam yollarken sahibinden klavye diye yollamış hem sahibinden hem wpden defalarca teyit ettirdim.Umarım bi sıkıntı çıkmaz 😁

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 2882 Toplam Mesaj: 37
tokatlama