folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ürün Satarken Dolandırılma İmkanım Var Mı?

Ürün Satarken Dolandırılma İmkanım Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Ad soyad uyduğu surece, açıklmayada "2. el klavye " gibi bir açıklma yazsın dersen hiç bir sorun olmaz.

Açıklamaya boyle bir şey yazmasını istemen için en önemli neden, adamin x bir mali suça karişlmasi durumunda kendini cok kolay aklayacak olman.

2 ay önce bir avukat arkadasima yasa dişi para aklama davasına baktiği bir kişi para yolluyor. Hesaba bloke geliyor. Dava dosyalarini masak ve bankaya gönderdiğinde acildi ama bi hafta boşa uğraş oldu.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

ben bu şekilde çok ürün alıyorum, 1 ay kadar önce yazıcı aldım, 650 lira yolladım adama ertesi gün kargoladı. garipsenecek bişey yok burda. herkes dolandırıcı değil.

bin tl altı için makul bence önceden parayı vermek, karşı tarafla bi konuşmakta lazım tabi ama kimse gidip bin lira için dolandırıcılık yapmaz

150-200 lira için dolandırıcılık yapanlar var.

Aynen asıl düşük rakamların dolandırıcısı bol. Rakam ufak olduğundan tokatladığım adam savcıyla, mahkemeyle uğraşmaz kafasında çoğu. 

Bknz : Kapora dolandırıcıları. 

bence burda biraz aldığın ürün de önemli. şimdi ben yazıcı alıyorum, dolandırıcı adam gidip yazıcı mı koyar. satmak istesen ayda 2 tane mesaj gelir yazıcıya

bide karşı tarafı ölçmek lazım, güvenmeyip "siktiret" dediğim ilan da çok oluyo. ama en az 50 kere bu şekilde parayı önden havale yapıp ürün aldığım oldu henüz siken olmadı. zaten biraz esnaflık yapınca açık hesap çalışmaya alışıyon.

200 liraya ram ilanı koyup üniversitedeki prof hocamı dolandıran olmuştu :)

yani denk geldi mi geliyor.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Kıllandığın durumlarda kargoyu şubeye yolla şubede kameraya kaydederek açsın bir sorun varsa iade etsin yoksa alsın götürsün böyle kabul ediyorsan göndereyim de. Kabul ediyorsa whatsapptan numara görünür şekilde ekran görüntüsü al. Pahalı ürünlerde kargo şubesinde kutuyu kamera göremicek şekilde açıp içindekini değiştirip ya da cebe atıp ya bu boşmuş deyip geri gönderip parayı iade almaya çalışan da oluyor.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komar
    Komar's avatar
    Erkek

Para senin hesabına geçtiyse bir sorun olmaz, gönder klavyeyi gitsin :D

𝘗𝘦𝘥𝘢𝘵 𝘚𝘦𝘬𝘦𝘳
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

ben bu şekilde çok ürün alıyorum, 1 ay kadar önce yazıcı aldım, 650 lira yolladım adama ertesi gün kargoladı. garipsenecek bişey yok burda. herkes dolandırıcı değil.

bin tl altı için makul bence önceden parayı vermek, karşı tarafla bi konuşmakta lazım tabi ama kimse gidip bin lira için dolandırıcılık yapmaz

Aynen asıl düşük rakamların dolandırıcısı bol. Rakam ufak olduğundan tokatladığım adam savcıyla, mahkemeyle uğraşmaz kafasında çoğu. 

bence burda biraz aldığın ürün de önemli. şimdi ben yazıcı alıyorum, dolandırıcı adam gidip yazıcı mı koyar. satmak istesen ayda 2 tane mesaj gelir yazıcıya

bide karşı tarafı ölçmek lazım, güvenmeyip "siktiret" dediğim ilan da çok oluyo. ama en az 50 kere bu şekilde parayı önden havale yapıp ürün aldığım oldu henüz siken olmadı. zaten biraz esnaflık yapınca açık hesap çalışmaya alışıyon.

asdfa vay amk

ya şimdi benim kafa şu, elimde pis işte kullanacağım bir iban, bir telefon hattı vs var. zaten şimdi bi açık hat almak istesen 200 lira. bunu gidip 200 liralık mal dolandırırken heba etmez kimse. git ev ilanı aç kapora falan al di mi.

amk yerinde dolandırıcı bile vizyonsuz ben napayım :( 

şimdiye kadar kazık yemediğime sevindim ama.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

asdfa vay amk

ya şimdi benim kafa şu, elimde pis işte kullanacağım bir iban, bir telefon hattı vs var. zaten şimdi bi açık hat almak istesen 200 lira. bunu gidip 200 liralık mal dolandırırken heba etmez kimse. git ev ilanı aç kapora falan al di mi.

amk yerinde dolandırıcı bile vizyonsuz ben napayım :( 

şimdiye kadar kazık yemediğime sevindim ama.

Neden 1 kişi düşünüyorsun :)

Adam tek bir ürünü aynı anda 15-20 kişiye satıyor.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2884 Toplam Mesaj: 37
tokatlama