folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ürün Satarken Dolandırılma İmkanım Var Mı?

Ürün Satarken Dolandırılma İmkanım Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ben bu şekilde çok ürün alıyorum, 1 ay kadar önce yazıcı aldım, 650 lira yolladım adama ertesi gün kargoladı. garipsenecek bişey yok burda. herkes dolandırıcı değil.

bin tl altı için makul bence önceden parayı vermek, karşı tarafla bi konuşmakta lazım tabi ama kimse gidip bin lira için dolandırıcılık yapmaz

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sıkıntı olmaz. Aynısı bir kaç sefer başıma geldi. Adam telefonda sesimi bile duymadan yazdıklarıma güvenip 3.000 lira parayı trink hesaba atmıştı. Kimi insanlar henüz tokatlanıp kazığın acısını hissetmediği için saf oluyor.

Adam yolladı parayı gönderen ile kargo isim soyisim uyuşuyo + kargo ücretini bile yolladı şaşırdım açıkcası.

Olması gerekene şaşırır olduk artık.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ben bu şekilde çok ürün alıyorum, 1 ay kadar önce yazıcı aldım, 650 lira yolladım adama ertesi gün kargoladı. garipsenecek bişey yok burda. herkes dolandırıcı değil.

bin tl altı için makul bence önceden parayı vermek, karşı tarafla bi konuşmakta lazım tabi ama kimse gidip bin lira için dolandırıcılık yapmaz

150-200 lira için dolandırıcılık yapanlar var.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Paran yatsın ürünü gönder , sorun yaşamazsın.

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Aynen asıl düşük rakamların dolandırıcısı bol. Rakam ufak olduğundan tokatladığım adam savcıyla, mahkemeyle uğraşmaz kafasında çoğu. 

Bknz : Kapora dolandırıcıları. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Adamın adıyla aynı olsun hesap dikkat et

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Aynen asıl düşük rakamların dolandırıcısı bol. Rakam ufak olduğundan tokatladığım adam savcıyla, mahkemeyle uğraşmaz kafasında çoğu. 

Bknz : Kapora dolandırıcıları. 

bence burda biraz aldığın ürün de önemli. şimdi ben yazıcı alıyorum, dolandırıcı adam gidip yazıcı mı koyar. satmak istesen ayda 2 tane mesaj gelir yazıcıya

bide karşı tarafı ölçmek lazım, güvenmeyip "siktiret" dediğim ilan da çok oluyo. ama en az 50 kere bu şekilde parayı önden havale yapıp ürün aldığım oldu henüz siken olmadı. zaten biraz esnaflık yapınca açık hesap çalışmaya alışıyon.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

benim aklıma takılan bir durum var. diyelim sahibinden get ile notebook yolladım alıcıya. adam aldı içini komple söktü, bana geri yolladı. ürün beklediğim gibi değil diyip parayı geri aldı sistemden. ne yapacam ben bu durumda :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

İşim gereği sürekli satılık kiralık ilanları takip ederim.Facebook marketing'de Antalya Konyaaltında 1.400 tl ye kiralık eşyalı daire yazıyordu.O fiyata o bölge mucizenin diğer adı gibi.Evin dışına sokağa bakıyorum o muhitte ne böyle ev ne sokak var.

İlan resimleri sahibinden.com dan çekilmiş.Sonra sahibinden.com un resimler ilanın ilan numarası yazdığı(solda köşede) sitede aratnca Eskişehir'De bir ev olduğunu gördüm.Sonra resimlerin gerçk sahibin aradım durumu anlattım ve çok şaşırdılar.Sonrasında ilana daireyi görmek istiyorum diye mesaj attım dönüş yapmadı(mesajı gördü).Sonrasına 6 aylık peşin verecem kapora göndermek için  telefon numarası verirmisniz dedim.Sonrasında Konyaaltı değil daha kırsal ilçe olan Kumlucada oldugunu söyledi.Tamam orasıda olur farketmez dedim.Numaramı istedi seni arayacam dedi.Aradaı küfür etti kapattı :D

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

benim aklıma takılan bir durum var. diyelim sahibinden get ile notebook yolladım alıcıya. adam aldı içini komple söktü, bana geri yolladı. ürün beklediğim gibi değil diyip parayı geri aldı sistemden. ne yapacam ben bu durumda :)

Hiç bir şey ispat edemezsin. Bir ara Gittigidiyor'da ikinci el telefon alıp içinden parça çaldıktan sonra iade eden çete türemişti.

"Kargocuya bekle kardeş şu laptopun içini bi açıp bakayım parçaları tam mı" diyeceksin? 

O yüzden millet bıraktı orayı.

İkinci elde en hareketli yer Letgo. Al gülüm ver gülüm ticareti. 

Çok mal ve dolandırıcı var ama memleket öyle yapacak bir şey yok. 

mkyb tarafından 28/Oca/21 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2883 Toplam Mesaj: 37
tokatlama