folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uzun Saç Ve Bakımı

Uzun Saç Ve Bakımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

3 senedir uzatıyorum ama en fazla topladıktan sonra 1 karış sarkıyodu saçım o kadar uzattım babmala hep kavga ediyoruz o git ekstir diyo ben karşı çıkıyorum sonra o bişey demiyo ben sıkılıyorum gidip kesitiriyorum bugun yine gittim kestirdim çeneme kadar inen saçmları göz hizasına çektirdim bide modelinde değişiklik yaptım saçlarım bukle bukledir benim kızlar hasta olur kıskanırdı hep düzleşitirip arkaya aldım biraz böyle kullanalım. Sana tavsiyem her gün yıka fön ve jole vurma 19 senedir toplamda istisnasız 5 kere jole kullanmışımdır fönüde sadece kuaföre gittiğimde yaptırırm saçı yıkadıktan sonra sadece ıslaklığını alırım kendi halinde kurumaya bırakırım o kadar canlı ve sağlıklıki saclarım.

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

abü bende uzatmaya çalışıyorum, saçları sürekli öne uzuyor:D ne zaman böyle arkaya felan atabilcem saçlarımı :D Bide 5 aydır felan berbere gitmiyom.

oha :D benım rekorum 3.5 aydı :D usta git bi ara makas attır . ama ara makas attır hani . ben bi gittim kuafore ara makas attırıcam adam bi girdi dibinden dedim senin sülaleni. mktin lan emeklerimi. ugramadım bı daha da o ibneye.

ara makas attır bi kendine gelsin sonra zamanla uçlarından falan aldırırsın. bakma boyle dedıgıme bende pek yapmıyorumda bana soylenenlerı yazıyorum bende :d benım kafamın ortasında çizgi oluştu 2 yana yatırmaktan onu nası kaybetcem :D

Hayat Bizi 61 kenara...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Bak hacı herşeyden önce saçları hergün yıkamalısın.

Taç kullan şimdilik, ama saçlar kuruyana kadar birşey vurma..

Şampuan kullan..

Saçların ince ve tararken kopuyorsa "fön suyu" kullan.

Banyodan sonra saçına 2-3 fıs sıkıyosun, kolay taranıyor. Durulamıyosun.

Saçların daha da uzadıktan sonra, saçlarının uçlarına saç kremi tavsiye ederim.

Profil resmime bakarsan saçlarımı görebilirsin ;)

Edit: Yazı hatası

hocam saclar güzel benimde ayni şekilde ama bakim zor gercekten anlat anlat bitmez sen gerci yazdin biraz + bu bere takin diyen arkadas bere takmayi denicem de saclarin uclari disarda kaliyor ve kıvrılıyor onuda baglamak lazim ama rahatsız edici olabiliyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    karahanx bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

abü bende uzatmaya çalışıyorum, saçları sürekli öne uzuyor:D ne zaman böyle arkaya felan atabilcem saçlarımı :D Bide 5 aydır felan berbere gitmiyom.

oha :D benım rekorum 3.5 aydı :D usta git bi ara makas attır . ama ara makas attır hani . ben bi gittim kuafore ara makas attırıcam adam bi girdi dibinden dedim senin sülaleni. mktin lan emeklerimi. ugramadım bı daha da o ibneye.

ara makas attır bi kendine gelsin sonra zamanla uçlarından falan aldırırsın. bakma boyle dedıgıme bende pek yapmıyorumda bana soylenenlerı yazıyorum bende :d benım kafamın ortasında çizgi oluştu 2 yana yatırmaktan onu nası kaybetcem :D

ben 8-9 ay ugramamıştım berbere sonra kırıkları aldırmak içni gittim 4-5 santim bi kırık almıştı :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı
    karahanx bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

ben 8-9 ay ugramamıştım berbere sonra kırıkları aldırmak içni gittim 4-5 santim bi kırık almıştı :D

hayatım da bi kere bile berbere girip mutlu çıkmadım lan :D herkes diyo çok güzel saçların var, düz güzel şekil alıyor cart curt, ama nasıl kestircemi bilmiyom kodumun saçlarını bende, bıraktım bari uzasın bi gün gidip adam akıllı bir şekil verdiririm dedim. Abi ben gidip berbere ne dicem ki , şu üstleri al altlar kalsın cart curt, bu ne lan. Adam berber adam bilcek bunları, ben ne biliyim adamın saçlarımı nasıl kesmesi gerektiğini.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

saçlarım uzun. omuzlarımda. ilk 9 ay bi koydum makas değdirtmedim saçlarıma. sonra gittim bi toplattım 3 parmak falan sonra tekrar uzadı o 3 parmak şimdi 2 ayda bir düzenli gidip 1 parmak falan kısalttırıyorum kırıklarını aldırtıyorum düzelttiriyorum omuzlarımın üstünde gayet de sağlam saçlarım.

1- zeytinyağlı yeşil sabun kullan. her gün değil. 2 gün kullanma 1 gün kullan. sabundan sonra 1 kere şampuan 1 kere krem yap mutlaka saçların sertleşmiş kalır yoksa sabundan sonra şampuan şart.

2 - saçlarının yağlanmasına izin ver. her sabah yıkama mesela bi sabahı es geç sonraki sabah yıka.

3- hazır havalar soğuk bob marley tipi şapkalarla gez iyice yağlanır beslenir saç.

4- saçlarını yıkarken kafanla çok oynama saçları kendi elinle sökme kırma.

5- geniş aralıklı tarak kullan ince aralıklılar saçı kopartıyor.

6- kökünden taramamaya çalış diplerine zarar verme

7- şampuan seçerken arkasından içindekiler bölümüne bak. içinde "parafinium" olan şampuanı alma. zira parafin mumun ana maddesidir saçları döker sağlıksızlaştırır.

8- ben elseve'nin argenine serisini kullanıyorum siyah-pembe kutu. şampuanım ve saç kremim o. istersen deneyebilirsin. bi şampuan belirle ondan şaşma.

9- şampuan sonrası saç kremlerinden kullan ama onları kullanırken 2-3 mercimek kadar eline sıkıp saçlarına yavaş yavaş masaj yapacaksın tonla dökersen kafana saçlarını döker arıtamazsan daha da fena yapar. azcık sıkıp masaj yapacaksın sadece saçlara. yumuşatıyor saçları.

10- istersen duş sonrası kremlerinden falan alabilirsin elidorun var. onlar oldukça iyi.

11- saç kurutma makinesi kullanma saçları öldürür. al 3-4 havlu değiştire değiştire kurula.

12- saçlarınla çok oynayıp kendin koparma.

13- taç, toka vs. kullanma saçlarını kırar uzama evresindeyken. ortasından kırık saç sağlıksız olur.

14- ve mutlaka işini iyi bilen bir kuaföre takıl. uzun saçtan iyi anlıyor olsun. 20 yıldır ense traşıyla uğraşan berbere gitme sakın hocam eciş bücüş bişi yapar.

saygılar.

Ephesus tarafından 23/Oca/13 02:37 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı
    karahanx bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

hayatım da bi kere bile berbere girip mutlu çıkmadım lan :D herkes diyo çok güzel saçların var, düz güzel şekil alıyor cart curt, ama nasıl kestircemi bilmiyom kodumun saçlarını bende, bıraktım bari uzasın bi gün gidip adam akıllı bir şekil verdiririm dedim. Abi ben gidip berbere ne dicem ki , şu üstleri al altlar kalsın cart curt, bu ne lan. Adam berber adam bilcek bunları, ben ne biliyim adamın saçlarımı nasıl kesmesi gerektiğini.

hacı hangi şehirdesin bilmiyorumda eğer hani b.şehirlerden birindeysen saçının nasıl olmasını istiyorsan ona yakın birinin fotosunu bul netten (ünlü biri futbolcu vs) çıkarttır gotur adama , onu yapsın ama oyle sokak arası sac sakal 5 lira olan yere gitmicen . adam gibi bi kerelik kıyıcan paraya 20 lirayı gozden cıkart adam gibi o şekle soktur saçlarını .

Hayat Bizi 61 kenara...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı
    karahanx bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

oo yüzden düzgün bi yere gidicen hocam ben kaadıöyde buldum bi tane ruj diye unisex bi kuaför 2 senedir ona gidiyorum gerçi 2 senede toplam 4 kere gittim ama çok memnunum 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yeni saç uzatan arkadaşlar için birkaç ekleme yapayım;

- Saçınız uzadıktan sonra saç kremi kullanabilirsiniz arkadaşlar. Ama saç kremini saçların uçlarına sürün sadece. Şampuan gibi kullanmayın sakın, kel kalırsınız. Ayrıca durularken de yine kafayı öne tutup durulayın vücuda değmesin sivilce yapar.

- Saçlara ıslak görünüm vermek için "taft wet look" kullanacaksınız, migroslarda var 7.5TL 150ml, çok az süreceksiniz unutmayın.

- Saçları arkaya alıştırmak için yöntem;

banyodan çıkınca saçları kurutun havluyla, sonra ensenin üstüne biraz fön(hasta olmamak için), çok az da öne.. sadece kurutma amaçlı, tam kuru olmasın. Yakıp piç etmeyin saçı yani.
    Metal spiral tacı takın saça, arkadan da lastiği bağlayın.bu şekilde fön tutun 10-15 saniye her tarafına, sonra çıkarın hepsini sürün biraz jöle, sonra tekrar tacı takın ve fön tutun kurusun öyle.. tacı çıkar sonra.. 10 numara 5 yıldız olacak.

- Zeytinyağlı sabun vs gibi sikimsonik şeylerden vazgeçin arkadaşlar, normal şampuanlarla olmuyorsa zaten uzatıp uğraşılmaz o saçla. Saçı yıkamak uzamasını hızlandıracaktır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek
    Baracuda bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı
    Baracuda bunu yazdı
    karahanx bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

oo yüzden düzgün bi yere gidicen hocam ben kaadıöyde buldum bi tane ruj diye unisex bi kuaför 2 senedir ona gidiyorum gerçi 2 senede toplam 4 kere gittim ama çok memnunum 

heh bana da ist da tam öyle bir yer lazım gerçi karşı kadıköy de . bana mecidiyeköyde bi yer söyledilerde baya tuzlu geldi :D orada durumlar nası ne yaptırıp ne ödüyosun üstad.

Hayat Bizi 61 kenara...
Toplam Hit: 5696 Toplam Mesaj: 61