folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Vodafonenet'ten Turk.Net'e Geçtim

Vodafonenet'ten Turk.Net'e Geçtim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masuk
    masuk's avatar
    Erkek

Bende yeni üyelik aldım Turknetten, adamlar eve kadar getirdiği bağlantıyı aşağıda bıraktı , kablo ile evin dışından aldım ve modeme bağladım internet yok... hizmet kötü gibi.....

CeZaA & MasuK http://www.youtube.com/watch?v=DIbbRCZ7qmQ | koyunde ne kadar çok koyun warsa o kadar oy'un war demektir.|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Modem kurulumu basit zaten telefona gönderdikleri kullanıcı adı ve şifreyi giriyorsun modem arayüze. AKK olmayan hizmete geçersen o 1.000 dakikayı vermiyor diye okudum Donanımhaber'de onu bi araştır. 100 megabite kadar diyorlarda 60-70 megabitten yukarısını gören görmedim.

1000 dk vermeseler de olur, AKK'yi kaldırsınlar da :) Şuanda yok zaten ev telefonu.

Tam 100 mbit beklemiyorum hocam 50'nin üstünde alırsam güzel olur. Şuanda VodafoneNet ilk çıktığında kullanmaya başlamıştım, 16 mbite kadar dediler. Tam 16 mbit hız alıyorum ama insan doymuyor tabi. Daha fazla hız olursa çok daha iyi olur. 16'nın üstü kar benim için.

Birde vodafoneNet şimdi başka bir şeye taahhüt alacaktır muhtemelen ve en az o da 60 tl olacak. Birde Turk.Net'i deneyeyim dedim. Olmazsa dönerim VodafoneNet'e, memnundum çünkü.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vodafone 16 megabit dediyse ADSL kullanıyor olabilirsin. VDSL var mı bulunduğun yerde ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Vodafone 16 megabit dediyse ADSL kullanıyor olabilirsin. VDSL var mı bulunduğun yerde ?

Var hocam, bölgeniz destekliyor dedi. Kullanan arkadaşlar var çevremde VDSL hattı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O zaman hiç durma taşı gitsin hocam. Kotasız gibisi yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O zaman hiç durma taşı gitsin hocam. Kotasız gibisi yok.

Pazartesi evrakları göndereceğim, salı ulaşır ellerine. En geç hafta sonuna kadar kurulacağını tahmin ediyorum. Gelişmeleri buradan yazarım. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

PTT ile yolla hocam evrakları ucuza götürüyorlar evrak deyince. Kurulum aşaması içinde apartmandaki kutuya Türk Telekom elemanları gelip uç çıkartıyor senin bağlaman gerekiyor. Anlamıyorsan elektrikçi çağır 20-30 lira ver bağlar 10 dakikaya.

mkyb tarafından 26/Mar/17 00:11 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

PTT ile yolla hocam evrakları ucuza götürüyorlar evrak deyince. Kurulum aşaması içinde apartmandaki kutuya Türk Telekom elemanları gelip uç çıkartıyor senin bağlaman gerekiyor. Anlamıyorsan elektrikçi çağır 20-30 lira ver bağlar 10 dakikaya.

Teşekkürler hocam öneriniz için.

Ev müstakil, apartman değil. O yüzden tek kutu var sanırım ama o kutudan gelen mevcut kablo desteklemez mi hocam VDSL'i? Ekstra işçilik gerekecek sanırım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    masuk bunu yazdı

Bende yeni üyelik aldım Turknetten, adamlar eve kadar getirdiği bağlantıyı aşağıda bıraktı , kablo ile evin dışından aldım ve modeme bağladım internet yok... hizmet kötü gibi.....

modeme bağla hocam ara turkneti ben kabloyu bağladım ayarları yaptım diye ordan 2dkda hallediyolar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Asus dsl-n16 modemi 150 liraya falan bulamazmiyim vdsl modem bakiyorum.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
Toplam Hit: 8098 Toplam Mesaj: 73
turk net turk.net