folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vücut Geliştirme(Yardım)

Vücut Geliştirme(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Dik duramama sorunu vardı bende ve bu durumu düzeltmek için dumbell alıp çalışmalara başlamak istiyordum.Az önce dumbellı alıp evime geldim.Daha önce hiç ağırlık çalışmadım.Bunun için bu işle ilgilenenlere bir kaç şey sormak istedim.

İlk defa çalışacağım için 5 kg'lık dumbellın bir zararı olur mu ?

El bileklerim ince ve bu durumdan nefret ediyorum.Genetik bir durum olduğundan kalınlaşamaz ama biraz ağırlık kasarak güçlenmesini ve daha yapılı bir bilek gibi görünmesini istiyorum.Bunun için ne şekilde çalışabilirim ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    amd-x e sor hocam,body ciydi o galiba.dik duramama sorunun içinse ortopediste git o sana hangi antrenmanlar yapman gerektiğini söylüyor

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Bir De Şu Protein Tozu Mevzusu Var. Bilen Kullanan Onu Da açıklarsa Çok Makbule Geçer ...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

OveRTaX bunu yazdı:
    -----------------------------

Dik duramama sorunu vardı bende ve bu durumu düzeltmek için dumbell alıp çalışmalara başlamak istiyordum.Az önce dumbellı alıp evime geldim.Daha önce hiç ağırlık çalışmadım.Bunun için bu işle ilgilenenlere bir kaç şey sormak istedim.

El bileklerim ince ve bu durumdan nefret ediyorum.Genetik bir durum olduğundan kalınlaşamaz ama biraz ağırlık kasarak güçlenmesini ve daha yapılı bir bilek gibi görünmesini istiyorum.Bunun için ne şekilde çalışabilirim ?

hocam çok fazla zorlamazsan sıkıntı olmaz. ama kendini az zorlarsan iyi olur. hemen yorulunca  bırakma. dumbell la yapılan tüm hareketler aşağıda mevcuttur.  bilek için satılan ayrı aletler var. 5 lira civarinda. el yayı diye geçiyor sanırım. kolay gelsin.

1.GÜN (GÖĞÜS & KOL)

GÖĞÜS

Dumbbell Bench Press

Dumbbell Flyes

Dumbbell Bench Press (Close)

Dumbbell Pullover

KOL

Dumbbell Curls

Hammer Curls

Dumbbell Preacher Curls

2.GÜN (OMUZ & Ark KOL)

OMUZ

Neck Dumbell Press

Latarel

Arnold Press

Dumbbell Lateral Raises

Arka Kol

Lying Dumbbell Extensions

Dumbbell French

Dumbbell One Kickbacks

ÖRNEK:

Pazartesi 1.Gün Göğüs-kol
    Salı 2.Gün Omuz - Arka kol
    Çarşamba Off
    Perşembe 3.Gün Sırt
    Cuma 4. Gün Bacak

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek

Bileklerini güclendirmek istiyorsan bunu calis.

resimde göründügü kadar kolay deil bu hareket, ama yeni oldugun icin 5 kg iyi..

sonradan 15 20 kg yap bak gor hem bileklerin guclenir, hemde biceps dedigimiz kaslarin guclerin..

Parmak bassam olurmu?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Bu hareketleri kaç defa yapmam şimdilik yeterli olur ?

bu arada yardımcı olan herkese teşekkürler :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

OveRTaX bunu yazdı:

Bu hareketleri kaç defa yapmam şimdilik yeterli olur ?

bu arada yardımcı olan herkese teşekkürler :)

3er set yap 12 şer tane yeter. fakat bütün hareketleri aynı gün yapma. bi gün omuz bi gün kol bi gün göğüs yap. yoksa çok yorulursun, sonrasından fark edersin yorgunluğu. bunları yaptıkdan sonra da bolca protein al. çok faydasını görürsün..

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

güzel, çizik atayım uygularım :)

Nerde o eski TBT...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Artek
    Artek's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Vucut-Gelistirme-Resimli-Uygulamalar-118743/

http://www.indirbe.com - Hep indir Full indir - - 2010
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

OveRTaX bunu yazdı:

body yapmakla bileklerin kalınlaşmaz.kol kasına yönelik çalışırsan pazular ve dirsek yakın bölge etleşir kaslaşır.direkt 5 kg ile başla birşey olmaz.ben 10 kg ile bilekleri zorluyorum.sadece sayıyı zamanla artar.mesela ilk günler her defada 5 çekiyorsan zamanla daha fazla sayıda çekebileceğini görürsün.

ilk günden çok yüklenme yoksa ertesi gün ağrıdn inlersin.birde hareketlerden evvel  az ısınma harekerleri yap.ısınmamış ekleme yada kireçlenme dediğimi olayda varsa ani harekette eklemler geçici olarak zarar görebiliyor.

kireçlenme dediğimiz olay deneyimli olanlar bilir.sporu bıraktıgın zaman daha iyi anlarsın.eğilip bukulememe,ayaklarda iğne batmış gibi hissetme v.s......

vitamin hapları,yok protein tozları hiç alma gerek yok sadece vücudu şişirir.kilo aldırır.ben 19-20 yaşlarında 50 kusür kilodayken gunde 5-6 tane vitamın

hapları almanın protein tozu içmenin cefası şimdi çıkıyor.70 küsur kiloyum şuan daha fazla almamaya özen gösteririm

ha dersinki body kötümü hayır bence güzel bir olay,sürekli yaparsan tabiki,bıkmadan çalışacaksın.zamanla kendine daha çok güvenmeye başlıyorsun.

dikkat çekiyorsun.tavsiye ederim güzel bir fizik için body güzel bir olay.

mademki türksün systeme göster ürksün
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    easy4me
    easy4me's avatar
    Erkek

Protein Tozlarını alırda onları karşılayacak kadar ağır bi antremana giremezsen. Çok ciddi kilo yapar hocam. Ama sen öyle dünya müsabakalarına katılmıcaksın gerek yok toza ilaca fln. Düzenli çalış. En önemlisi dengeli beslen ve bol bol su iç.

- Hard Pro *D.O.T.A* & HoN Player. - Prepare for Glory. No mercy..
Toplam Hit: 6251 Toplam Mesaj: 40