folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Wikileaks Sitesi

Wikileaks Sitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Gördüğüm kadarıyla yoğun ilgi var bu sitenin sızdırdığını iddia ettiği belgelere.

Olaya alternatif bir bakış açısıyla bakalım.

Amerika ortadoğudaki operasyonları için el kaide isimli bir örgütü bahane etti bunu herkes az çok biliyor.peki böyle bir örgütün varlığı kesin mi ? hayır. usame bin ladin adında birinin gerçekte var mı ? bilinmiyor.

peki wikileaks sitesi neyi iddia ediyor ? el kaide var ! ve ona yardım eden ülkeler var.bu site şüpheli bir örgütü "amerikadan sızdırdığını iddia ettiği belgelere dayanarak" bütün dünyayı var olduğuna ikna ediyor.yani amerikanın ekmeğine yağ sürüyor.

wikileaks sitesine göre amerikalılar davutoğlunu "tehlikeli ve deli" olarak nitelemişler.bu doğru mu ? gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yok.mavi marmara olayında amerikan desteği olmasa o gemiler oraya yaklaşamazdı bile.o etkinliği amerika istedi ve yapıldı.GOP çerçevesinde arapların sosyo-ekonomik yapıları kapitalist ilişkilere dönüştürülmesi planlandığından onlara Türkiye modeli uygun görüldü ve Türkiye'nin liderlik etmesi uygun bulundu.yani amerikalıların davutoğlundan hoşlanmadıkları gibi bir durum söz konusu değil.ama bu haberin yapılması amerikan karşıtı arapların gazını iyi derecede alır ve avrupaya ayar verir.

wikileaks sitesine göre haydar aliyevin "Türkiye'nin enerji merkezi olmasını istemedik" şeklindeki iddia edilen sözü doğru ya da yanlış farketmez fakat Türkiye'ye muhtemel etkisi ermeni açılımının hızlanmasını sağlar.bu amaçla azerbaycan karşıtlığının yükseltilerek ermenilerle yakınlaşmamızı sağlayacak bir haber.amerika ermeni açılımının hızlanmasını istiyor.

wikileaks sitesine göre MOSSAD başkanı erdoğan hükümetinden rahatsız ve Türk Ordusunun ne zaman harekete geçeceğini soruyor.Son olaylarla birlikte ülkemizde yahudi karşıtlığı artmıştır ve bu sözler, içeriği ne olursa olsun Türkiye'nin içişlerine karışmak niteliği taşıdığından Türkiye'de ordunun siyasete müdahale etmesinin engellenmesi için halkın tamamını harekete geçirir.önce nefret edilen kişinin eylemi gösteriliyor ve kontrollü olarak karşı eylemde bulunmamız bekleniyor.ayrıca israil karşıtlarının Türkiye'ye sempati duymasını sağlıyor.bu da amerikan çıkarlarına hizmet ediyor.

sitenin "amerikadan sızdırıldı" şeklinde bilgiler yayınlaması,site sahibine CIA nın komplo kurduğu ve sitenin çökertildiği şeklindeki haberlerle daha fazla dikkat çekmesi sağlandı.

eğer amerikadan bilgi sızdırılabileceğine veya sızdırılsa bile medyada yer alabileceğine inanabiliyorsanız veya yer alsa bile bunun sırf "gizli belgeleri ele geçirip yayınlamak" kadar kolay olabileceğini düşünüyorsanız hiç korkmanıza gerek yok.baksanıza bütün dünya dostumuzmuş da haberimiz yokmuş :)

bu amerikanın 11 eylülden sonraki en başarılı operasyonudur.tebrik ediyorum kendilerini...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

yani yeni bir ortadoğu dönencesimi ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:
    -----------------------------

yani yeni bir ortadoğu dönencesimi ?

oyun içinde oyun...amerikalılar sever böyle oyunları.iyi de oynarlar.

edit : iranın kuzey kore tarafından güçlendirildiği yönünde de bir iddia yer alıyormuş.

bu "sızdırma" operasyonun amacı dünya üzerinde, soğuk savaş dönemindeki gibi 2 kutuplu bir yapı oluşturmaktır.

1)amerika,rusya,türkiye ve sonrakiler. (füze kalkanı yerleştirme kararı alındı ve Türkiyenin konumu amerikanın yanı olarak belirlendi,bir değişiklik olursa Türkiyeyi aşağı yazarız.)

2)çin,iran,kuzey kore ve sonrakiler.

avrupanın konumu belirlenmek üzere.son zamanlarda irlanda,yunanistan ve diğer ülkelerin çıkartılan ekonomik krizlerle kontrol altına alındığını gözönüne alırsak çok akıllıca planlanmış.tekrar tebrik ediyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

Merak etme en az senin kadar başkalarıda birşeyleri analiz edebiliyor. Bende kendi analizimi söylüyorum, dostum lanet olası bir sivil polis veya o değirmenin suyunu çeviren birisisin. Özellikle senin postlarını ve konularını takip ediyorum. Evet wikileaks sanki bir amerikan kartı gibi görünsede, olaya senin gibi yaklaşmak anca bir ahmağa veya o değirmenin suyunu taşıyan bir elemana yakışır.

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Aybey bunu yazdı:

Merak etme en az senin kadar başkalarıda birşeyleri analiz edebiliyor. Bende kendi analizimi söylüyorum, dostum lanet olası bir sivil polis veya o değirmenin suyunu çeviren birisisin. Özellikle senin postlarını ve konularını takip ediyorum. Evet wikileaks sanki bir amerikan kartı gibi görünsede, olaya senin gibi yaklaşmak anca bir ahmağa veya o değirmenin suyunu taşıyan bir elemana yakışır.

ahmaklık, bu sitenin sızdırdığını iddia ettiği sözde belgelere inanmak mıdır yoksa bunların bir aldatmaca olduğunu ve buna göre karar almamamız gerektiğini söylemek midir ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

Kimse topyekün inanmadı zaten. Bunlar birer iddaa ama senin gibi servis elemanları boş durmuyor hemen göreve koyulmuşlar.

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Aybey bunu yazdı:

Kimse topyekün inanmadı zaten. Bunlar birer iddaa ama senin gibi servis elemanları boş durmuyor hemen göreve koyulmuşlar.

imzaya takılarak yaftalamak eskide kalmıştı hortladı herhalde.

iyi geceler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

İmzaya takılmak değil, takip etmek sadece.

İyi geceler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    @acikistihbarat katiliyorum hocam. ben anlamam bu derin islerden ama yok garantor dosyaymis torrente wermis falan gotumle gulerm. koca amerika mk. okyanusu asip kicimza gryo ama su salak siteyi engelleyemiyo ole mi?

We can be more, we can be much more.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

acikistihbarat,

aga, wikileaks gibi bir sitenin yayinladiklarina temkinli yaklasman guzel, ama ayni ozeni ergenekon belgeleri ciktiginda yapamiyordun.

neyse,

bende senin gibi su an temkinli yaklasiyorum, zira amerikadan habersiz binlerce gizli dosyayi nasil elde edebiliyorlar.

yinede herkes hata yapabilir diyorum butun belgelerin Turkce cevrildikten sonra ortaya nasil bir tablo cikacak merakla bekliyorum.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

"GOP çerçevesinde arapların sosyo-ekonomik yapıları kapitalist ilişkilere dönüştürülmesi planlandığından onlara Türkiye modeli uygun görüldü"

GOP ne la

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 5657 Toplam Mesaj: 44