folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Wikileaks Sitesi

Wikileaks Sitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

bu konu takipte.

çizgi

All I need is a possibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

araplaştır, terörleştir, savaşı meşru kıl, etnik olarak parçala, dini olarak parçala, bm yi devreye sok, kendin devreye gir, demokrasi ve barış götür.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:
    -----------------------------

acikistihbarat bunu yazdı:

Amd-x bunu yazdı:

yani yeni bir ortadoğu dönencesimi ?

oyun içinde oyun...amerikalılar sever böyle oyunları.iyi de oynarlar.

edit : iranın kuzey kore tarafından güçlendirildiği yönünde de bir iddia yer alıyormuş.

bu "sızdırma" operasyonun amacı dünya üzerinde, soğuk savaş dönemindeki gibi 2 kutuplu bir yapı oluşturmaktır.

1)amerika,rusya,türkiye ve sonrakiler. (füze kalkanı yerleştirme kararı alındı ve Türkiyenin konumu amerikanın yanı olarak belirlendi,bir değişiklik olursa Türkiyeyi aşağı yazarız.)

2)çin,iran,kuzey kore ve sonrakiler.

avrupanın konumu belirlenmek üzere.son zamanlarda irlanda,yunanistan ve diğer ülkelerin çıkartılan ekonomik krizlerle kontrol altına alındığını gözönüne alırsak çok akıllıca planlanmış.tekrar tebrik ediyorum.

sevgili kardeşim ben 2 kutuplu dünya yapısına katılmıyorum.

neden dersen ;

abd' soğuk savaş döneminden sora dünyada tek oldu. sscb dağıldıktan sora izlediği ortadoğu politikası iran, ırak, suriye üçgenindeydi.

başarılı oldular. bir tek iran'da tökezlediler.

Çinin son zamanlardaki ekonomik atağı abd'nin hoşuna gitmedi. Artık göz dağı değilde masabaşı büyük devletlerle birbirlerine gövde gösterisi yapmaya başladı

evet ! amerika bundan önceki yıllarda diş gösterisi yapıyordu. şimdi olay g8'de sözü geçen en iyi ülkelerin etrafında dönüyor

para+ zaman + askeri güç + diplomasi = abd'nin 21 yüzyıldaki en iyi senaryosu. ki bunu benden iyi biliyorsun açtığın konularda da vurgu yaptın.

ortadoğuda - avrupada , can sıkan bir devlet var oda biziz.neden ? ( iranı bir köşeye atmanızı rica ediyorum )

abd'nin şu son füze kalkanı atağı irana yaptırım uygulatma arayı açma ve olası bir iç kargaşada nasıl bir durumda kalacağımızı tahmin bile yürütmek istemiyorum.

baştaki hükümetin iktidar olmasından 2 yıl sora kırmızı kitabın rotasını değiştirdiğini.

son 5 sende yunanistanla aramızdaki karasuları sorunu. Askeri fır hattı genişletmesi ( bunlar hep değiştirildi bir alakası yok ama kalın fontlarla yazacağım yunanistandaki gazeteler ve resmi gazeteside başta olmak üzere gazetelerin kapağında söyle bir manşet atıldı "bizim oğlan" ben yunanistanla gelinen noktayı kısaca vurguladım )

AB'de masadan kalktığımızda engel olan devletlere iyi bakın. Wikileaks'ta türkiyenin çoğunlukla geçtiği yerlerde muhakkak var.

evet kardeşim harika bir senaryo. Önceden uzaktandı telefonlaydı şimdi, yerinde müdahele.

senaryonun adına katılabilirim ama tam anlamıyla bir kutuplaşmadan bahsedilemez.

rusyayı çekemezsin, çini çekemezsin, iranı'da, + türkiyeyide.

tek süper kutup var oda belli zaten. Biz ne zaman Ortadoğuda aslanlığımızı yitirdik. Yıl 2003 ırak

fazlada yorumlamak istemiyorum. İğrenç bir hal alıyor gördükçe sanki bir yara varmış habire biri birşeyler batırıyormuş gibi

vesselam.

arkadaşım yazdıklarımı tekrar oku.herhangi bir tutarsızlık görünüyor mu ?

bir tarafta amerika,rusya,türkiye ve diğerleri var, diğer tarafta çin,iran,kuzey kore ve diğerleri var.avrupanın paylaşılması halen devam ediyor.almanya ve fransanın rahatsızlığının asıl sebebi budur.yeni dünya düzeninde avrupa türkiyenin gerisinde kalacak.nabucco projesinin amacı rusyaya alternatif bir enerji hattı ile avrupanın bağımsızlığını sağlamaktı.rusya bunu kabul etmedi,türkiye de çok istekli davranmadı.eğer nabucco gerçekleşecek olsaydı pkk+ermeni terörü karadenizi esir alırdı.

çinin ekonomik atağa geçmesi falan hikaye.çin de devlet yok.orada sadece çinliler yaşıyor karar alan bir devlet henüz yok.tamamen dış manipülasyonlara açık yönlendirilmesi en kolay ülke.

iddiamın arkasındayım.yeniden 2 kutuplu bir dünyaya doğru gidiyoruz.türkiyeye füze kalkanın yerleştirilmesi belki ak parti hükümetini götürebilir ama kalıcı olacağına eminim.bir değişiklik olmazsa yakın tarihte türkiye amerikanın yanında yer alacaktır ki zaten hep amerikanın yanında yer almıştır.

çuval olayı göründüğünden farklı.türkiye 1923 ten bu yana ortadoğunun aslanı olmadığını söylüyordu (en azından resmi tarih böyle söylüyordu,Atatürkün gizli vasiyeti olduğu iddiaları sık sık gündeme gelse de türkiye,ingilizlerin masabaşında çizdiği sınırların kutsal olduğunu ve ebediyen koruyacağını söylüyordu) davutoğluyla birlikte bir hareket başladı.kudüs/mescidi aksa israil toprağı olmayacak dedi ve israillileri korkuttu.(burada iki ihtimal var. 1- amerika gerçekten davutoğlundan rahatsız, 2- israil miadını doldurdu.eğer israil miadını doldurduysa araplara yeni bir düşman gerekir,bu düşman,wikileaksa göre iran + kuzey kore + çin,yani araplar yine amerikanın yanında,özellikle son zamanlarda başbakanın araplara daha çok yakınlaşması ve arap sermayesinin türkiyeye gelerek krizin teğet geçmesine katkı sağlaması bir kanıttır.)

türkiye asıl çuval olayından sonra ortadoğunun aslanı olmaya karar vermiştir.

buna göre ortadoğuda yeni çatışma arap - fars çatışması olacaktır.arap-çin çatışması sıcak olmayabilir ancak muhtemeldir.iranın araplarla ihtilaflı olmasının iki açıklaması olabilir.(mezhep farklılığının hiçbir önemi yok)

1-araplara israilden sonraki düşman olması,

2- iranda rejim değişikliğinin istenmesi (muhtemelen laik bir rejim,GOP çerçevesinin iranı da kapsaması durumunda)

araplar amerikadan aldıkları 60 milyar dolarlık silahlarla ne yapacaklar ? türkiyeyle bir husumetleri yok aksine yakınlaşma had safhada,amerikayla yok,israil geri plana atılıyor.geriye ne kaldı ? iran + çin + kuzey kore ve diğerleri.

amerika karşısına yapay bir kutup oluşturuyor.çünkü güç dengelenmezse barış ve barışın yan ürünleri uzun ömürlü olmuyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Julian Assange hakkında bilgi ;

Onun yaptıklarından rahatsız olanlarının iddiaları Assange'ın genç yaşta hackerlık yapmaya başlayıp kurumlara zarar vermiş bir suçlu olduğu dolayısıyla güvenilemeyeceği yönünde. O ise kendini bildi bileli aktivist bir gazeteci ruhuna sahip olduğunu ve kendi dergisini çıkardığı küçük yaşlardan beri basının içinde yer aldığını söylüyor.

Anne-babasının film endüstrisinde çalışıyor olmaları sürekli seyahat gerektirdiğinden oradan oraya sayısız taşınmayla geçen çocukluğunda, Assange bir ara bir elektrik dükkânının karşısında oturmuş. Orada bilgisayar programcılığı ve program kırma konusunda ilk bilgileri edinen bu yetenekli çocuk daha sonra matematik ve fizik okumuş. Daha sonra da 'hacker'lık dünyasına adım atmış.

http://www.sabah.com.tr/fotohaber/dunya/internet_canavari_julian_assange?tc=25&page=8&albumId=25894

Hacker çıktı la bu.. Ne yani şimdi tüm belgeleri sistemlere girerek mi sızdırmış bunu mu demek istiyorlar :D Pehhh..

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

edit : iranın kuzey kore tarafından güçlendirildiği yönünde de bir iddia yer alıyormuş.

bu "sızdırma" operasyonun amacı dünya üzerinde, soğuk savaş dönemindeki gibi 2 kutuplu bir yapı oluşturmaktır.

1)amerika,rusya,türkiye ve sonrakiler. (füze kalkanı yerleştirme kararı alındı ve Türkiyenin konumu amerikanın yanı olarak belirlendi,bir değişiklik olursa Türkiyeyi aşağı yazarız.)

avrupanın konumu belirlenmek üzere.son zamanlarda irlanda,yunanistan ve diğer ülkelerin çıkartılan ekonomik krizlerle kontrol altına alındığını gözönüne alırsak çok akıllıca planlanmış.tekrar tebrik ediyorum.

katılmıyorum.3 kutuplu olarak görüyorum ben.ayrıca doğuda kuzey kore ve çin güney koreyi bitirmeye çalışacak zaten

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

angels_demos bunu yazdı:

Amd-x bunu yazdı:

katılmıyorum.3 kutuplu olarak görüyorum ben.ayrıca doğuda kuzey kore ve çin güney koreyi bitirmeye çalışacak zaten

3.kutup hangisi ? avrupa kutup olamıyor,kriz avrupayı zayıflattı.rusya amerikanın yanında.türkiye de amerikanın yanında.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Çin devleti kaç yıllık bir devlettir :) bazı yorumlara fena güldüm, devlet değil ha, oha derler hocam tek kelimeyle oha.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

Çin devleti kaç yıllık bir devlettir :) bazı yorumlara fena güldüm, devlet değil ha, oha derler hocam tek kelimeyle oha.

adamlar dünyada varlığını sürdürebilen en eski milletlerinden biri be. bizim gibi. ayıp yani.

ayrıca gençken hackermış bu yüzden güven duyulmazmış felan tırt bunlar. bu sitede de hackle uğraşan bir sürü mürid var bu kişiler güven duyulamaz kişiler mi? aksine bence bu tarz hacker-gazetecilik mesela mehmet ali birand gibi gazetecilikten kat kat iyi. en azından yandaş değil ve eleştirel.

başlığı açan arkadaşın durumu şüphecilikten paranoyaya dönüşmüş. her olaya israil-amerikan oyunu diyen kişiyle aynı.

benim eyyorlamam bu kadar :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

Pisibaliqi bunu yazdı:

"GOP çerçevesinde arapların sosyo-ekonomik yapıları kapitalist ilişkilere dönüştürülmesi planlandığından onlara Türkiye modeli uygun görüldü"

GOP ne la

Geniş Ortadoğu Projesi = Büyük Ortadoğu Projesi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    amerikanın bi numarası vardır yine işin içindede izinsiz yayımlamak güç .

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 5671 Toplam Mesaj: 44