folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Xbox One X Vs PS 4 PRO Artı Ve Eksi Yönleri.

Xbox One X Vs PS 4 PRO Artı Ve Eksi Yönleri.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

2 konsoluda sevmedığim icin ölümüne pc. 

Break Dance Bboy MaxeL
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu zamana kadar ciddi anlamda Playstation oynamışlığım yok hele Xbox hiç kullanmadım. Ben PC'ciyim abi. Verecekler elime silahı taraya taraya gideceğim olay budur. Oyunların amacıda o zaten kafa dağıtmak. 

Ancak dolar kurundaki hakan yavaş modundaki yükseliş oyun bilgisayarı toplamaya engel. Xbox One S mi yoksa Playstion 4 Slim mi ? 

https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-one-s-500-gb-oyun-konsolu-p-HBV000009KE8C

https://www.hepsiburada.com/sony-playstation-4-slim-500-gb-oyun-konsolu-turkce-menu-p-HBV000002K6XS

Ha şöylede bir şey PC'de oyunun en büyük avantajı korsan seçeneği. Steam'ın dolar kurunu güncellemesinden sonra Steam'inde pek avantajı kalmadı.

yukarıda saydıgım game pass , eski oyunlara uyumluluk , ea acsees gibi özellikler sony de olmayan şeyler. 

fakat almışken xbox one x almanı öneririm bu fiyata resmen al beni al beni diye bağırıyor.

bu 2 paketi aldıgın zaman 280 tane oyunun olacak neredeyse ölene kadar oynarsın. 

yada sony e para bayıl sen bilin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı

2 konsoluda sevmedığim icin ölümüne pc. 

en iyi konsol ( konsol burada benim için oyun makınası ) tabiki pc . 

fakat şuanda pc toplayacak bütçe malesef yok artık. çok pahalandı 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

başka dert vermesin...

son zamanlarda acılan benzer bır cok konuda bunları goruyorum ve cogu zaman derdınızı sıkeyım demek ıstıyorm . cıdden baska dert vermesın :D

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

PS4 korsani var Xbox'in yok

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

O yazıyı sen yazdın sa tek tek harf harf Sony bende düşmanım ama copy paste ise o zaman Sony bir numara 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Sırf e3 2018 recap te trailerlara biraz bakan bir insan hangi konsolu alması gerektiğini görebilir.

Home konsolun kralı sony handheld konsolun kralı nintendo'dur.

Nasıl her MMORPG wow killer diye çıkmaya çalışıp 3 yıl sonra ölüyor bunun yanındawow yıllardır eskisi kadar olmasa da oynanıyorsa, konsolda da her yıl Microsoft birşeyler yapmaya çalışıp saçmalıyor.

Xbox 360 taki 3 ring of death ve xbox 360 announcementtaki subscription failinden sonra U dönüş yapması gibi örnekler ne kadar vizyonsuz bir konsol departmanı olduklarını gösterir.

Onun dışında xboxa çıkan her oyunu pcimde oynayabiliyorsam niye konsol alıyorum ki?

Ps4 teki oyun süreleri kısa demişsin de sırf ps4 teki exclusive oyunları oynamaya kalsan aynı nesil konsolların zamanı geçer hatta yeni nasil konsollar çoktan çıkmış olur. Zaten birkaç tane yıllardır suyunu çıkarttıkları game title lar dışında (halo, gears of var, forza serisi) diğer bütün oyunlar ps4 te de oynanabiliyor.

Community demişsin, sırf xbox one ve ps4 satış rakamlarını karşılaştırarak uçurum düzeyindeki community farkını görebilirsin.

Ha bu arada ben hala ps3 ümde ni no kuni, folkore gibi başka hiçbir platforma çıkmamış şaheser niteliğinde oyunları oynuyorum ;)

Ps4 5.05 exploit xvortex hen payload'dan selamlar ;)

torpedo_XL tarafından 15/Haz/18 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

ps4 pro alacaktım, vazgeçirdin hocam.

Tebrik ve teşekkür ediyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

+1 (ni no kuni 2 ye de oynaman lazım hocam)

Topede_xl in mesajı alıntılamaya çalıştım ama pek işe yaramamis.

Ayrıca her oyuncu için grafik maalesef tek kriter veya en önemli kriter değil. Bir oyunu 4k 60 fps  olması benim için açıkçası pek bir şey ifade etmiyor. Persona 5 i ve gravity rush 2 yi ele alalım. Bu oyunlar 4k 60 fps olsa ne olur olmasa ne olur zaten cell shade/anime tarzı grafikler ama gameplay, hikaye vs e baktığımızda inanilmaz kaliteliler. Persona 5 in süresi de yaklaşık 80-100 saat arasında. Gravity Rush Dan emin değilim. 

Aynı şekilde yakuza da harika ve eglenceli bir oyun bununda grafiği 4k değil ama açıkçasi bir kere ya moruk keşke 4k 60 fps olsaydı dediğimi hatırlamıyorum.

Not: PS4 pro sahibiyim 4k TV im yok.

ste1n tarafından 15/Haz/18 03:12 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    ste1n bunu yazdı

+1 (ni no kuni 2 ye de oynaman lazım hocam)

Topede_xl in mesajı alıntılamaya çalıştım ama pek işe yaramamis.

Ayrıca her oyuncu için grafik maalesef tek kriter veya en önemli kriter değil. Bir oyunu 4k 60 fps  olması benim için açıkçası pek bir şey ifade etmiyor. Persona 5 i ve gravity rush 2 yi ele alalım. Bu oyunlar 4k 60 fps olsa ne olur olmasa ne olur zaten cell shade/anime tarzı grafikler ama gameplay, hikaye vs e baktığımızda inanilmaz kaliteliler. Persona 5 in süresi de yaklaşık 80-100 saat arasında. Gravity Rush Dan emin değilim. 

Aynı şekilde yakuza da harika ve eglenceli bir oyun bununda grafiği 4k değil ama açıkçasi bir kere ya moruk keşke 4k 60 fps olsaydı dediğimi hatırlamıyorum.

Not: PS4 pro sahibiyim 4k TV im yok.

Hocam ni no kuni 2 hazırda duruyor önce ilk oyunu bitirmek isityorum ondan bekletiyorum. Geçenlerde gravity rush remastered ı bitirdim 2 ye da ucundan başladım. Gerçekten müthiş bir oyun.

Persona 5 te da tutorial safhasını daha yeni geçtim :D

Bu aralar daha çok god of war, arada da co-op olarak a way out oynuyorum.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 11366 Toplam Mesaj: 79
60 fps vr 4k sony playstation xbox ps4 pro one x