folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ya Siz Devletin Başında Olsaydınız Napardınız?

Ya Siz Devletin Başında Olsaydınız Napardınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Devletimizin Getirdiği Yasalara,Kanunlara,Zamlara Halkımız Yeri Geldiğinde Grevlerle,Protestolarla,Siyaset Konuşmalarıyla Cevap Veriyor Kimisi Bilinçsiz Kimisi Bilinçli Kimisi Atıyor Tutuyor Kimisi Bişiler Bildiğini Zannediyor...Herkes Devletin Başı Batsın Böle Devlet Olmaz Olsun Diye Bazen Günlerce Medyadan Düşmeyen Haberlere Afiş Olan Hareketler Yapıyor...

Peki Ya Siz,Siz Devletin Başında Olsaydınız Ne Gibi Çözümler Yapardınız? Herkesin Ağzını Kapamak Ülkesine,Halkına,Milletinize Devleti Sevdirmek İçin Napardınız?

Not:Bu Konu Ne Siyaset Tartışması Nede Olabilecek Tartışmalara Konu Olsun Diye Açılmadı...Bu Konu Fikir Ve Görüşlere Açıktır...LÜTFEN Konuyu Geyiğe Çevirmeden Cevaplar Atınız...

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeco
    Yeco's avatar
    Homo

Öncelikle şunu yapardım

Terör örgütüne her türlü yardım yataklık propaganda eylemlerinde dolaylı yoldan bulunma vs. hepsinin cezası idam.

holy! holy! the soul is holy! the nose is holy! the tongue and cock are holy and the hand and asshole holy!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Ben devletin başında olsaydım idamı kaldırmazdım, dış ülkeleri kendi iç işlerime karıştırmazdım ne bileyim daha çok şey sayılarbilir ama en önemlisi bu dış ülkeler konusu birilerinin icazetiyle yönlendirmesiyle iş yapmamak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Ben devletin basında olsaydım Askeri Harcamaları biraz kısar eğitime önem verirdim.. Dersaneciliği ortadan kaldırıp Milli eğitim seviyesini yukseltirdim. okulların teknoloji zaafını giderirdim. Eğitim seviyeini yukseltirdim.

Eğitim rayına oturdugu zaman o ülke zaten bi müddet sonra gelişecektir...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

ReDsEa bunu yazdı:
    -----------------------------

Ben devletin basında olsaydım Askeri Harcamaları biraz kısar eğitime önem verirdim.. Dersaneciliği ortadan kaldırıp Milli eğitim seviyesini yukseltirdim. okulların teknoloji zaafını giderirdim. Eğitim seviyeini yukseltirdim.

Eğitim rayına oturdugu zaman o ülke zaten bi müddet sonra gelişecektir...

çok güzel yazmışsın aynen öyle eğitim seviyesinin yüksek olduğu ülkelerde diğer sorunlar zaten zamanla kendiliğinden ortadan kalkıyor

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaRuKa
    HaRuKa's avatar
    Erkek

enes bunu yazdı:

Devletimizin Getirdiği Yasalara,Kanunlara,Zamlara Halkımız Yeri Geldiğinde Grevlerle,Protestolarla,Siyaset Konuşmalarıyla Cevap Veriyor Kimisi Bilinçsiz Kimisi Bilinçli Kimisi Atıyor Tutuyor Kimisi Bişiler Bildiğini Zannediyor...Herkes Devletin Başı Batsın Böle Devlet Olmaz Olsun Diye Bazen Günlerce Medyadan Düşmeyen Haberlere Afiş Olan Hareketler Yapıyor...

Peki Ya Siz,Siz Devletin Başında Olsaydınız Ne Gibi Çözümler Yapardınız? Herkesin Ağzını Kapamak Ülkesine,Halkına,Milletinize Devleti Sevdirmek İçin Napardınız?

Not:Bu Konu Ne Siyaset Tartışması Nede Olabilecek Tartışmalara Konu Olsun Diye Açılmadı...Bu Konu Fikir Ve Görüşlere Açıktır...LÜTFEN Konuyu Geyiğe Çevirmeden Cevaplar Atınız...

öncelikle türkçe'nin ağzına sıçanları sınır dışı ederdim... bu ne lan? bütün harflerin baş harfi büyük? kaç yaşındasınız hocam siz? cidden... bu yazım tekniği nedir allah aşkına? neyse ne...

devletin başında olsaydım herkesi sıraya dizerdim. her başa gelenin yaptığı gibi bende iplemezdim? yok yok iplerdim... ama yapacak bi'şey yok lan... borç gırtlağa dayanmış herkes herkes becerme peşinde kültürel ahlaki yozlaşma başlamış dilimize bile sahip çıkamamışız böyle bir devletin başına geçmek istemem dostum .ötüme 72.5 milyon insanın şeyinin girmesini istemem... ondandır düzen nasıl gider elbet birgün biri gelir onu .iker o .ikenide başka birisi gelir bağırta bağırta .iker bu da böyle zincirleme gider... düzen bu karşı çıkanı bip bip...

Simeranya...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

HaRuKa:

Bende İlk Önce geri kafalıları Kaldırıdım...Çünkü Herkes Senin Gibi Olamıyor Anlatamıyoruz Yazdıklarımızı O yüzden Kelimelerin Baş Harflerini Büyük Yazıyoruz...Artı Adam Gibi Bişi Sorduğumuzda Her Cümleye Lan,S.kerim vs Gibi Kelimeler Yazmıyoruz...

Gelelim Konuya...

Çoğumuzun Aklında Değişik Fikirler Var...Çoğumuzun Önerdiği Eğitim Fakat Neyle Sağlanacak Bu Eğitim Sonuçta Para da Bir Yerden Çıkıyor..Elektiriğe Zam,Doğalgaza Zam vs vs Bu Zamlar Bu Vergiler Olmadıkça Gelir Yapamayız Ama Bu Zamlarda  Geldikçede Neden Bu İsyanlar?

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Atatürk neler yapmışsa onu yapardım.

öncelik cehalet ve yoksulluğu ortadan kaldırırdım..

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

fizik ,kimya,matematik,biyolojiye yani temel bilimlere önem verirdimdim

bu konudaki araştırmaları arttırırdım

gerisi zaten çorap söküğü gibi gelir :S

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

Atamızın yaptıklarının aynısını yapardım!!  bi de özel olarak başı boş köpekleri kısırlaştırır çok saldırgan olanlarıda öldürürdüm :)

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
Toplam Hit: 5049 Toplam Mesaj: 38