folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yahudiler İslam"A Göre Lanetli Midir?

Yahudiler İslam"A Göre Lanetli Midir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakferli825
    burakferli825's avatar
    Erkek

İslam dinine göre her çocuk müslüman doğar. Daha sonra dinini değiştirir. Yani doğar doğmaz lanetlencek diye bişiy yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

dünyayı yönetenler kimler desem bir çoğunuz yahudiler dersiniz .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    İlk önce söyleyim Hz.Musa yahudilere ; Hz.Muhammed müslümanlara gönderildi gibi bi saçmalık var...
    Evet Hz.Musa yahudilere gönderildi ama Hz.Muhammed sadece müslümanlara gönderilmedi bütün alemlere ( cinler , hayvanlar , bizler , bitkiler vs. vs. )
    Neyse senin konuna dönelim..
    İslam dinine göre yeni doğan her insan ve akli dengesi (hiç) yerinde olmayan insan suçsuz , günahsız , masumdur ( diyelim bir bebek 3 ya$ında öldü ; cennete gider )
    Ve bunun bir yaş sınırı vardır eğer bu yaş sınırını geçip Yahudiliğe devam edersen sende lanete kapılırsın.
    Lanete kapılırsın derken bu böyle bi lanet degil :) gokden taş falan yağmıyor kafalarına yada fakirlikden vs. kurumuyorlar :)
    Zaten Kur'an'da şöyle bir ayet var ; "Siz onlara siz bozguncusunuz dediğinizde onlar sadece biz yapıcıyız bozguncu degiliz derler" diyor.
    Şuanda İsrail'in yapdıgı gibi..
    Umarım kavrayabilmi$sindir...

Edit : Bu arada şey demi$sin Hristiyan'a göre İncil hak kitap yahudiye gore Tevrat hak kitap Müslüman'a göre Kur'an hak kitap gibi bir$ey söylemi$sin.
    Peki söylermisin neden bütün Peygamber'ler Hz.Muhammed'in geleceğini biliyorlardı ?
    Haşa Allah geleceği bilmiyormu falan demi$sin evet biliyor kimin cennete kimin cehenneme kimin ne zaman ne yapacağini fakat bunlar bizim elimizde olan şeyler :)
    mesela sen camdan atlayıp atlamayacagına kendi iradenle karar verirsin fakat Allah bunu önceden bilir..

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLert
    aLert's avatar
    Erkek

Alpn bunu yazdı:
    -----------------------------
    Genel islam felsefesine göre öle bişey olması mümkün değil fakat yıllar geçtikçe kuran da değişti sanmıyorum orjinal kitapta öle bişe olucak tabi bi bilene sormak lazım

Aynen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    Burada evrimi savunan arkadaşlara Tek Cevap:

Hepiniz Maymundan 5 Dk Önce Doğdunuz o zman ? :D

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    üstün kılındılar,hıımm allah geleceği biliyor değil mi?allahın gelecekte olanları bilip onları bir süreliğine üstün kılması nasıl bir olaydır,akla mantığa sığar mı?
     Şimdi sana ikna edici bir cevap vereyim karşılıklı konuşma kadar olmaz ama....

Diyorsun Allah geleceği biliyor ve neden onları bir süre üstün kıldı. Allah kullarına irade vermiştir.Kendileri kullanır şekillendirir tamamen hür olarak.Herşey ihtimaller üzeredir.Mesela ben şuan kafa üstü düşebilirim kafamı biryere çarpabilirim vs... Allah her insana olduğu gibi Yahudi toplumunada irade vermiştir normal olarak.Ama onlar iradelerini kullanamamışlar ve her seferinde Allah'ı inkâr etmişlerdir.Mantığı kapmışsındır umarım ?

oLay senin söylediğin gibi olsaydı herkez yazılmış bir senaryoda oynuyor olurdu.Ama bunları konuşabildiğine göre Allah sanada bir irade vermiş ve onu şekillendiriyorsun.Kolay gelsin

Yazıda sapıttığım yerler olabilir saat geç gözler yorgun...

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

yahudilerin lanetli olduguna inanmıyorum sonuçta onlardan önce ki ataları allahı inkar etmiş yani yeni doğan bir yahudi bebegin lanetli olabilceni düşünmüyorum bizim müslümanlar içinde öle lanetli adamlar varki yahudiler vız gelir tırız gider

ama allah şart komuş bir kavim oldugunu unutmamaktada fayda var siyonist mazoşit yahudiler zaten lanetli :)

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    edit: Neyse kişisel düşüncelerimi topiğe yazmanın anlamı yok..

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

Desiqner bunu yazdı:
    Burada evrimi savunan arkadaşlara Tek Cevap:

Hepiniz Maymundan 5 Dk Önce Doğdunuz o zman ? :D

hoca ilk önce evrim teorisinin ne demek olduğunu git bir araştır sen,

EcHoLL bunu yazdı:

bizim müslümanlar içinde öle lanetli adamlar varki yahudiler vız gelir tırız gider

sende ne güzel söylemişsin hoca :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Daha geçen gün bir programda anlatıldı, Hz. Muhammed ile bir adam oturuyorlarmış ve önlerinen geçen cenazeye Peygamber Efendimiz katılmak istemiş, yanındaki adam ama efendimiz o bi yahudi demiş ve Peygamber Efendimizin cevabı: - Herşeyden önce o da bir insan.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 13949 Toplam Mesaj: 103