Yakışıklı Olmak Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLubb3R
    cLubb3R's avatar
    Erkek

facebook kullanmıyorum ama tahribat içinde sadece 1 numaraya adayım :P xD photoshopta sahte kupemiz yoktur %100 orjin :P

Dj,cLubb3R in da House Gimme The Music...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

cLubb3R bunu yazdı:
    -----------------------------

facebook kullanmıyorum ama tahribat içinde sadece 1 numaraya adayım :P xD photoshopta sahte kupemiz yoktur %100 orjin :P

Neden bu küpeyi gözümüze sokar gibi gösterirler anlamadım gittii..Neyi ispatlama peşinde küpe takanlar acaba??

Ben modernim?

Ben özgürüm?

Ben cixim? :D

Ben deldirdim?

Kızlar bana hasta?

Her istediğim verir artık?

Ayol nasıl olmuş şekerim? :))

Bende bundan sonra kulağımı çekip faceye atacağım altınada "sahibinden küpesizdir" yazacağım. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

yakısıklılık goreceli falan dğildir diyenler halt etmiştir simetri vs vs bunlar olması gerekenlerdir yakısıklı dediğimiz vatandasta yorumların tamamını okumadım ancak sole bişe soluyebilirim

yakısıklılık

cebindeki para + sempatik tavırlar + cok okuyup cok bilmek + yuz ve vucud duzgunlugu (nasılki kadınlarda 90-60-90 ) + hazır cevap olmak + sarısınların içinde esmer esmerlerin içinde sarısın olmak + kıcına basına fon cektirip tarz olmaya calısmamak + kendin gibi olup bi dusunceyi benimsemek + goze hitap edicek sekilde giyinip corapların rengini giydiğin kıyafete gore uydurmak + kemere saate ve bilimum takıları kendi tarzınıza ve giydiğiniz kıyafete gore uydurmak + penis gibi bi uzuv un  uzunlugu + cok dalgacı deqil cok gercekci değil nabza gore serbet vermek + biraz dil yogunlugu kelime dagarcıgını artırıp bir cumlede aynı kelimeyi birden fazla kullanmayarak + vs. vs. yane anlıyacagınız yakısıklı kavramında biraz da ne için yakısıklı olundugunu biilmek gerekir cunku her topalın bir kor alıcası vardır (bknz. noterdamın kamburu)

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Cupofcoffee bunu yazdı:

adamgibi bunu yazdı:

biz  insanların degıl doganın hastasıyız :| yakısıklı  oldugumu  sanmıyorum ama  o kadrda  önemlı  degıl hem aşk varsa  yakışıklılıgı ne yapıcan :| 

Kendine haksızlık etme hemserim ;)  yakışıklı karizmatik insansın hergün görüyoruz.

yakısıklı adam ;  Adam gibi adamdır , adam gibi adam aklında ; kalbinde güzeli arayan adamdır, güzeli bulan adam mutlu adamdır. Vesselam..

sağol denizerim:|

kontra bisiklet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

Neden bu küpeyi gözümüze sokar gibi gösterirler anlamadım gittii..Neyi ispatlama peşinde küpe takanlar acaba??

Ben modernim?

Ben özgürüm?

Ben cixim? :D

Ben deldirdim?

Kızlar bana hasta?

Her istediğim verir artık?

Ayol nasıl olmuş şekerim? :))

Bende bundan sonra kulağımı çekip faceye atacağım altınada "sahibinden küpesizdir" yazacağım. 

:)  güzel yazmışsın,baya güldüm, tartışmayı geyik olarak görenler aşadakileri yazdıklarımı esgeçebilir,

Şahsi kanaatim küpe isteyen takar, istiyen takmaz zevk,kültür,yakıştırma meseledir.Ama iş gösterişe,kendini kanıtlama çabasına girerse incelenmesi gerekir. Bu durumu açıklamaya yönelik çalışmalar büyük ölçüde psikanalizcilerden gelmişdir.Buda işin ciddi kısmı,komik kısmı arkds yazmış ztn.

Adler- http://en.wikipedia.org/wiki/Inferiority_complex

Freud&Jung-http://en.wikipedia.org/wiki/Complex_(psychology) 

Freud- http://en.wikipedia.org/wiki/Narcissism_(psychology)  

ve uzar gider alt başlıklarda farklı, destekleyici ,benzer görüşler mevcut egotism vs.,Türkce link vermeminin sebebi,bizim wiki veya benzer kaynaklar nerden alıntı yaptği belli degil ,yalan yanlış ihtimali yüksek(tüm konular icin degilse de),güvenilir bulmuyorum.En basitden narsizm bizim wikide 1 kaynakca oda ne old belli degil, 32 tane yabancısında yazarın direk makalesine atıf yapıor. Bu yakısıklık tartısması  sayesinde bende degisik konulara göz atmıs oldum ,güzel oldu,bu yuzden linkleri verdim :) yanlıs anlasilmaya sebebiyet vermeyelim ben herzaman akedemik eser,kitap taraftarıyım internet kaynağı iyi sorgulanması gerekir hic degilse ing varsa faydalı olabilir mesela bu konu vesilesiyle Dorian grey sendromu oldugunu ogrendim,bu gencligini korumak icin yırtınan saplantılı insanlar icin konmus tanı(ünlüler gibi) :)

genel konuya değinirsek; 

yakışıklığı nasıl anladığımıza bağlı bu seksüel çekicilik mi yoksa  fiziksel çekicilik mi,kastedilen fiziksel çekicilik ,yani basit anlatım resme baktimizda oluşan intiba ise fiziksel çekicilikdir.

Seksüel çekicilikde işin icine türlü  biyolojik ve sosyal faktorler giriyor Davranış ve hareketi,sesi,kokusu(dogal ve dogal olmayan)  bunun yanında dünya görüşü,dini,etik yaklaşımı,tutumu,ilgi ve alaka gösterimi,bilgisi  gibi  

fiziksel cekicilik bakımından  kadınların  erkeklerde aradığı kriterler;  -geniş omuz dar bel,bicimli üst bölge, kızın kendinden uzun veya eşit ort boy (kültüre göre farklılık gösteriyor),yüz icin belirgin cene,genis alın,düzgün bir burun. özellikle seksi oğul hipotezine göre kadınlar adet dönemlerinde(üreme) erkek secimlerini kendilerine ilgi gösterenlerden ziyade fiziksel cekiciligi öne çıkan erkeklerle beraber olmak istegini ön plana cıkartıyor. Yani bu istek Freud'a göre idle baglantili hayvani ,oysa kızlar erkek arkds secerken seksüel çekiciligide önem veriyorlar onada yukarıda degindim. 

erkeklerin kadınlarda aradıgı fiziksel cekilik özellikleri ise ; genclik (2.5 yas veya daha kucuk,üreme ic güdüsünden kaynaklı ) ,gögüs boyu,gögüs simetirisi,genel boyu,bel-kalça oranı(0,7-0,9) ,genel beden kütlesi,ten rengi(genel acik,degisken) ,yüzü(ideal gelen -genel hoş görüntü sevimli,vahsi..),dudak yapısı(dolgun),saç(erkekler prototipe daha çok önem veriyorlar örn adriana lima benzeri gogus,dudaklari a.joile benziyor-kafada istemli yada istemsiz sekilleniyor)

Gördünüz gibi id'e dayali hayvani özelliklere(fiziksel cekicilik) erkekler daha cok dikkat ediyor,bzm aradımız fiziksel cekicilik kriterleri daha fazla. O yüzden güzel bir kızın yanında ayı gibi tip gördümüzde dumur oluyoruz. Kızların erkeklerden daha fazla dikkat ettigi kriter seksüel cekiclik olsa gerek

örn: güzel kızların yanındaki garibimize giden tipleri inceledigimde, dikkat ettim genelde  caretaker statüsüne giriyorlar yani kızlar icin sexual attractive, her daim ilgi,alaka veya yukarda saydıgım sosyal ve biyolojik faktörlerden biri,birkacı veya coguna sahip  . Masculine yönü agır basan yani yukardaki fiziksel kriterlerin coguna sahip erkerker ise hayallerindekiler ''ay cocuk deli yakışıklı'' yani physical attractiveness tavan yapmış. 

... ztn bu tür konularda tüm sorunlar ve sorular  karşı cins arasında burda başlıyor,farklı kriterlere farklı anlamlar yüklüyoruz. 

( not: yukarda bahsetdigim  istatistiki veriler ve araştırmaya dayalı bilgiler geneli kapsar)

Nullum crimen sine lege
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Varya Allah Cezanızı verecek, Siz Hala Bunun nesini Tartışıyonuz, Dedik ya Belirtenlerde oldu ya, Yakışıklı adam az bi bakımlı olacak Cebide Dolu Olacak. Arabası Mutlaka Olacak. Karizmatik Olacak Falan filan. Eee Karizmada Bu Devirde Parayla Daha Kolay Elde edildiğine Göre..

Yakışıklılıkta Malesef Zenginlerin Tekelinde. Tecrübeler le Sabitlemişim. Hali Hazırda Benzer Bir Durum Yaşıyorum zaten. Param olsa ya neyse Derin mevzu Fazla İnmiyelim. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

Yakışıklılık göreceli değildir

Yüz simetrisiyle alakalı bir olaydır.

O da yok.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    Delikanlı Olmak...

xxx
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stunz
    Stunz's avatar
    Erkek

Yakışıklı olmak göreceli bir kavramdır elbet.. ama önemli olan karşıdakini etkileyebilmektir.. :/ bu da kişiden kişiye değişir

yakışıklılık sadece karşıdakini etkileyebilme fırsatını size verir 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı:

biz  insanların degıl doganın hastasıyız :| yakısıklı  oldugumu  sanmıyorum ama  o kadrda  önemlı  degıl hem aşk varsa  yakışıklılıgı ne yapıcan :| 

O baktığın güzellik yeter.

Tanışalım hocam seninle ve değerli yorumun için teşekkür ederim.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 53719 Toplam Mesaj: 169