folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yaradılışı Anlamak Echart Tolle

Yaradılışı Anlamak Echart Tolle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

şu sitede 10000 müslüman varsa 9000 tanesinin kuranı okumadıgına dair bahse girerim ki ben zaten 

dünyadaki 3 milyar müslümandan 2milyar 900 milyonun okumadıgı gibi

"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

şeytan ın iki avukatı da buradaymış hoş geldiniz. diğer bir kaç avukat henüz teşrif etmemişler ;)

Ne alakasi var

seytan allah kitap gibi herhangi biseye inanmam fakat arkadasin bahsetigi sey semavi dinler acisindan bakildigi zaman mantikli , o dikkatimi cekti ve merak ettigim icin daha fazla bilgi almak istedim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Allura bunu yazdı

şu sitede 10000 müslüman varsa 9000 tanesinin kuranı okumadıgına dair bahse girerim ki ben zaten 

dünyadaki 3 milyar müslümandan 2milyar 900 milyonun okumadıgı gibi

okumayan sayısını az söyledin müslüman sayısını fazla söyledin.

ben de yeni bi iddia ortaya atayım, x müslüman ülkeden her biri x-1 adet müslüman ülkede islamın yanlış anlaşıldığını düşünüyor.

@unbalanced, bi ara demogoji ile değil de bilgiyle mesaj yazarsan sevinirim, tabi öyle bişeyin vasa...

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    nessaj bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

şeytan insanı aydınlatmaya çalışır. hür iradesini verir. diğer tanrı ise sorgusuz sualsiz itaat bekler. şeytan olan biteni anlatmaya bile tenezzül etmemişken diğer tanrı yanlı olarak dedikodu yapar mahalle kocakarısı gibi.

bunlari neye gore soyluyorsun?
    3 buyuk dine bakinca dedigin gibi gozukuyor, ilginc

hocam senin kafan alıyor birşeyleri. kesinlikle inan demiyorum ama farklı bi açıdan düşün. 

diyelim ki birçok tanrı var ve bunlardan biri egosuna yenildi, insanları köle olarak gördü. diğerleri ise kısmen yardım etmeye çalışan varlıklar. şeytan, daha doğrusu iblis, latince'de Lucifer diye geçer ve "ışık getiren" demektir. onu kenara at, semavi denilen dinlerden önceki dinlerde yani pagan (sonradan putperest diye yanlış ve aşağılayıcı bir adlandırılmaya tabi tutulan) dinlerdeki birçok tanrı, semavi (denilen) dinlerde melek yani allahın (yehova'nın, baba'nın) yardımcısı olarak ilan edilmiştir. bu tarihi bir gerçektir. birçok eski tanrı, yeni dinler tarafınca melek ve evliya, aziz olarak adlandırıldı. bununla birlikte 4 kutsal kitapta birçok yerde "benden başka tanrılara tapmayın" der. ilginç değil mi? "tek tanrı benim" diyen bi varlık, bi yandan da başka tanrılara tapmayın diyor. sanki başka tanrıların da olduğunu ama sadece kendine tapılmasını istediğini itiraf ediyor gibi.

insan merak etmiyor değil, acaba şeytan da bi kitap gönderse neler anlatırdı? tek yanlı olarak dinlemek ne kadar doğru?

eğer 4 kitabı ayık kafayla okursak şeytanın kitap göndermesine gerek kalmaz. çünkü orada farkında olmadan birçok şeyi allah ağzından kaçırır. mesela bilgi, şeytan yılan kılığına girerek elmayı insana yedirtir ve ardından o güne kadar çıplak gezdiğini farketmeyen insan birden çıplaklığını fark eder ve utanır. oysa allah isimli tanrının kontrolü altındayken de çıplaktı ama bunu bilmiyordu ve utanmıyordu. buradan şeytanın bize bilgi, farkındalık ve ahlak verdiğini de söyleyebiliriz. bu ufak bir örnekti...

Prometheus tarafından 19/Eyl/12 03:38 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Konu kızışıyor. Tam da yer imlerine kaydetmişdim. Yarına 30 sayfa olur artık..

pm den kapışın, Konuyla ilgili echart amcayla alakalı yazın lütfen :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam saygı değer avukatlar ,

neden size şeytan ın avukatı dediğime gelince sanırım siz kur-an da geçen Allah ın şeytan a adem topraktan yaratıldı itaat et demesine karşın

şeytan ın resti çekmesini haklı görüyorsunuz. çünkü şeytan ateşten yaratılmış ve toprağa üstündür diye düşünüyorsunuz, o yüzden de yaratıcı ile

şeytan arasında bir mukayese olduğu taktirde şeytan ı  savunmaya girişiyorsunuz şekil A daki gibi..

ben elimden geldiğince bu tür tartışalarda okuyan bir birey olarak bilgim dahilinde cevaplarımı veriyorum zaten. Yazdığın şeye cevap vermemi bekliyorsan bi kaç şey yazabilirim

şeytan insanı aydınlatmaya çalışır. hür iradesini verir. diğer tanrı ise sorgusuz sualsiz itaat bekler. şeytan olan biteni anlatmaya bile tenezzül etmemişken diğer tanrı yanlı olarak dedikodu yapar mahalle kocakarısı gibi.

şeytan insanı nasıl aydınlatıyor şeytan'a inanmadığın halde böyle bir şey söylemen ilginç. Kur-an a dayanarak söylüyorsan orada aydınlatan yaratıcıdır. Her şeyi en detaylı biçimde açıklıyor, örnekler veriyor. Yaratıcı sorgusuz sualsiz itaat beklemiyor. Öncelikle insana düşünmesini emrediyor önceki mesajımda söylediğim gibi. Ha eğer yaratıcıyı bulamadıysanız problem yok. O size inanmama özgürlüğünü bile veriyor. İster ateşe tap ister insana tap ister şeytana tap ister hiç bir şeye tapma. Senin iradenle alakalı bir şey. yine önceki mesajımda yazdığım gibi dinde bir zorlama yoktur. Sana her türlü özgürlüğü vermiş. İnanmak zorunda değilsin neden böyle bir telaşa kapılasın ki. 

Yaratıcının sözde dedikodu ettiğini ve aklın sıra küçültmeye çalışarak mahalle kocakarısı gibi bir imada bulunman, bir damla mürekkebin koca okyanusu kirletmeyeceği gerçeği gibi yaratıcının şanından hiç bir şey götürmez. O konuda bir sıkıntı yok. Yaratıcının çok detaya girmesinin sebebi senin  deyiminle dedikodunun amacı insanlara örnekler vererek doğru yolu bulmasını istemesidir.

Nasıl ki bir yazılımcı bir program yazıp sonra help dosyasında programı şöyle şöyle kullanabilirsiniz diyorsa, yaratıcı da yarattığı kullar için bak şöyle şöyle yaparsan şöyle olur, böyle yapmazsan şöyle olmaz gibi açıklayıcı ifadelerle insan hayatını tıpkı bir programcının , programı verimli kullanmasına yönelik yazdığı yönlendirmeler gibi insanı hayatını en verimli şekilde nasıl geçirebileceğini anlatır. 

Olaylar bundan ibaret .

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

benim merak ettiğim başka birşey var. Prometheus kardeş sen ne zaman ateyiz oldun. yani ne zamandan beri şeytan hür iradeni eline verdi de böyle düşünmeye başladın :) güldüğüme bakma ciddi ciddi soruyorum

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    obie bunu yazdı

Kafanın karışması gayet normal.Müslümanım demişsin,inandığın dinin kitabını okumamışsın.Yazdıkların tamamen fatal error.Birçok ayete ters düşen cümleler yazmışsın.Tavsiyem ; önce aslını öğren,sonra bu adamı dinle,sonra karşılaştırmanı yap.Ben videoyu izlemedim daha,ama az çok tahmin edebiliyorum.İzleyince yazarım daha.

Hayır hocam okudum.

Kur'an mealini de okudum Arapça okumasınıda biliyorum.

Örneğin şeytanla ilgili bir kitap okudum. 

Şeytan şudur budur Bismillahirrahmanirrahim deyince kaybolur gider korkar gibisinden bir kitap okuduğumda şaşırdım çünkü Echart a göre hayır şeytan senin etrafında dolaşan bir şey değil tam olarak senin içindeki ego.

Yani aslında bu adamla taşlar yerine oturdu. Samimiyeten bir şeylere daha çok inandım ama denklemlerin dahada tutmasını istiyorum.

bununla ilgili film vardı

jason statham oynuyor

otobüste izlemiştim ilginç gelmişti 

ilgini çekebilir

http://www.imdb.com/title/tt0365686/

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    oliWeR bunu yazdı

benim merak ettiğim başka birşey var. Prometheus kardeş sen ne zaman ateyiz oldun. yani ne zamandan beri şeytan hür iradeni eline verdi de böyle düşünmeye başladın :) güldüğüme bakma ciddi ciddi soruyorum

gerçeğe cehennem korkusundan daha fazla değer verdiğim gün, cennete kavuştum.

edit : ateyiz değilim, atayiz değilim, ateist de değilim, deist de değilim, bir dine mensup da değilim.

Prometheus tarafından 19/Eyl/12 03:42 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı

gerçeğe cehennem korkusundan daha fazla değer verdiğim gün, cennete kavuştum.

edit : ateyiz değilim, atayiz değilim, ateist de değilim, deist de değilim, bir dine mensup da değilim.

sormamın nedeni bu günlerde forumda dolaşan şu  "Ahhahh.com Swf" ile ilgili eski konulara baktım birtanesinde baya döktürmüşsün bir mesajında da mubarek günden felan bahsetmişsin herhalde o zamanlar daha şeytan hür iradeni eline vermemişti. dikkatimi çekti de o yüzden sordum

Prometheus bunu yazdı

bizim burda uşaklar senin gibi yumuşaklara sokarlar  

yavşak herif tarihte ilk banımı senin yüzünden alıcam bu gidişle gerizekalı, mubarek günde bile senin gibi beyinsizlerle uğraşmak zorunda mıyım aq bsg kendi kendini tatmin et 

oliWeR tarafından 19/Eyl/12 03:45 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 5335 Toplam Mesaj: 54