folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yaradılışı Anlamak Echart TolleYaradılışı Anlamak Echart Tolle

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tarikat Şeyhi
  HolyOne
  HolyOne's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2002
  Erkek

  Adam seni recursive loopa sokmuş.

  İnananların %99 u gibi dinlediklerini yeterince anlayamadığın için ortalamanın üstü bir zeka ürünü sanarak takip etmişsin belli ki.

  Anlamadığın zaman değil anladığın zaman doğru yoldasın hocam.

  Zaten sen einstein da olsan ömrünün yetmeyeceği kadar kitap ve yorum, tasvir yazılır, hayatını da versen yeterince okumamışsın ondan anlamıyorsun derler.

  Yaradılış fizik kanunlarına aykırı ise yaradılışı anlamanın tek yolu bizzat görmektir. Bunun dışındaki herşey 2+2 nin sonucunu bulmak için iki tarafın da katlarını türevlerini integralini alıp sayfalarca işi uzatmaya benzer. Konuyu bulandıran kimse şanslıysa bir yerde neyi aradığını kaybedersin, işlem hatası yaparsın, sadeleştirince 2+2=5 çıkar.

   

   


  Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  glaurung
  glaurung's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Temmuz/2011
  Erkek
  sittinsene bunu yazdı
  zeybekustasi bunu yazdı

  Beynimin sapı ağrıdı resmen. Dakikalardır Echart Tolle denilen adamın videolarını izliyorum.

  Bu adam kimdir derseniz bir yazar bir alim bir dünyanın en zeki adamı her şeyi bulmuş ve bilen bir insan. 

  Stephan Hawking ile okumuş okuldan sonradan ruhsal konuları çözmek için ayrılmış bir deha!

  Sorun şu,

  Bu adamı anlamıyorum. Kesinlikle hiç bir dine inanmıyor ama bütün dinlerin bütünleştirici olduğuna seni inandırıyor. Bir hristiyan bile cennete gidebilir bu adama göre. Şayet içindeki varlığı bulabilirse EGOSUNU YENEBİLİRSE!

  Haksızda görünmüyor sanki dünyada ki tek doğru konuşan bir adam!

  Bir mevlanai bir yunus emre gibi aslında içindeki Yaratıcıyı bulmuş ama beni hala ikna edemedi beynimi zorluyor anlamıyorum işin içinden çıkamıyorum.

  Size şunu söyleyebilirim ki bu adam gerçekten haklı yaradılışa dibine kadar inanıyor ve size bunu ispatlıyor ( ben kesin hatlarıyla anlayamasamda)

  Burda bir soru kafamı yiyor.

  Ben bu mübareğin kitabını okudum ve diyelim aynen öğretilerini kabul etttim ve bir derviş oldum çıktım. Kesin cennetliğim.

  Ya inanmayanlar bu öğretileri bilmeyenler ne oluyorsunuz bu adama göre bilmiyorum ?

  Dedikleri islamla çelişiyor. İnsan öldürmek bir delilik iken biz cihad cihan saptalntısıyla adam öldürüyoruz. Çok saçma. Ama din mesela buna evet diyor.

  Çok küçükkün Kur'an kurslarındada yerimde duramazdım neden niçin diye hocaları yer bitirirdim.

  Onlarda çok kurcalama bu yolda kafayı  yiyen çok insan var derlerdi. O yolda gidiyorum zaten. Echart Tolle siz günüm geçmiyor.

  Ha ben müslümanım namaz kılıyorum ama aklımda hep bunun dedikleri dolaşıyor. Çok şey öğrettiği doğrudur ama iş dine gelince kafamı allak bullak ediyor.

  Bilinç altıma işledi. Ne insanlar var o adamın kitabına göre kendini aşan hayatının anlamını bulan İslamı alnayan huzura eren.

  Yediremiyorum işte eğer bu adam gerçekten bize yaradılışı varlığı her şeyin anlamını anlatacak kadar zekiyse dünyadaki herkesin bunu tanıması gerekir!

  Bu adamı takip ederseniz doğru diyor dersiniz. Ya bu gerçekten gerçek bir adam. Yada harbiden bir illuminati.

  Seçim sizin ?

  Bu videodan başlayabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=qasW1Y4AVL8&feature=relmfu

  dikkat etmek gerek söz ağızdan birkere çıkar ve tüm evreni dolaşıp seni bulur :)

  http://www.youtube.com/watch?v=7Y6N2BtJMks

   

  video vakit ziyanı ben de şöyle 0.3megapixel kamerayla mısırdaki nurdan atlıları falan gördüler sandım =D

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zeybekustasi
  zeybekustasi's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Mayıs/2012
  Erkek

  HolyOne

  Usta ne demek istediğini anladığıma emin olabilirsin.

  Ancak durum sandığın gibi anlamadan körü körüne bir şeye inanmak değil.

  Adamı zeki gördüm akıllı ve her şeyi biliyor sandım ohho EVET GENÇLER bu ADAM kesin doğru.

  Benim kapasitem az ve bu adamın arkasından gitmeliyim ÇÜNKÜ BU ADAM ANLAŞILMAYACAK KADAR BİLGİLİ gibi de asla demiyorum.

  Bu dediğin insanları birebir görüyorum ama anlatmak istediğim kesinlikle bu değil.

  Adam sana 2+2= 4 gibi evet gençler biz yaratıldık ve bu dünyada şeytan denilen şeyin tek adı var ego eğer egondan kurtulursan ruhsal bir dinginliğe ulaşırsın öleceğini bile bile şuursuzca hakaret etmezsin. Diyor buyur hocam burdan devcam et adamı oku araştır ve sadece bu adam çerçevesinde '' bu bu konularda haklı bu konularda haksız'' de bende oh tamam diyeyim. 

  Öbür türlü kesinlikle doğru konuştuğuna bahse varım. Normal bir insan değil. Bunu bir cemaatcinin bir politik bağımlılık kafasıyla yazmıyorum.

  zeybekustasi tarafından 19/Eyl/12 14:50 tarihinde düzenlenmiştir

  https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  blackglove
  blackglove's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Mayıs/2012
  Erkek

  Bu devirdee din eşittir kapitalizm


  İts My Life. NOW or NEVER
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HuwelAsK
  HuwelAsK's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Mayıs/2012
  Erkek

  Eğer bu kadar şüpheci ateist veya onun bunun süslü cümlelerine perest adam olmasaydı benim imanım zayıflardı.Çünkü bu adamlar benim örnek aradığım ayetleri doğrulayan cümleler sarfedip uyarıldığım hareketleri segiliyorlar.Ayrıca bu devasa İslam fıkıh hatta felsefesine karşılık bu geveleyen aptal adam seni şüpheye düşürdüyse senin süpheye düşme çıtan yerlerde demektir.

  Hatta  bazıları tartih boyunca her dinde insanlığın karşı durmakla insan olduğunu farkettiği şeytana tapıyor!

  HuwelAsK tarafından 19/Eyl/12 18:38 tarihinde düzenlenmiştir

  Wordpressten tiksiniyorum
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zeybekustasi
  zeybekustasi's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Mayıs/2012
  Erkek
  HuwelAsK bunu yazdı

  Eğer bu kadar şüpheci ateist veya onun bunun süslü cümlelerine perest adam olmasaydı benim imanım zayıflardı.Çünkü bu adamlar benim örnek aradığım ayetleri doğrulayan cümleler sarfedip uyarıldığım hareketleri segiliyorlar.Ayrıca bu devasa İslam fıkıh hatta felsefesine karşılık bu geveleyen aptal adam seni şüpheye düşürdüyse senin süpheye düşme çıtan yerlerde demektir.

  Hatta  bazıları tartih boyunca her dinde insanlığın karşı durmakla insan olduğunu farkettiği şeytana tapıyor!

  Şu an acayip derecede sinirlendim.

  Adamın sadece bir videosu izleyip de durduk yere hiç bir şey bilmeden hakaretler savurup.

  Bana şüpheye düşme çıtan yerlerde diyerek kendine karşı savunma ve bir savaş ortamı hazırlayan bir insan asla bana ben müslümanım demesin.

   

  Çünkü sizin gibiler yüzünden bu insanlar ateist oluyor. Ben müslümanım elhamdülillah deyip te küfr edip hakaret eden insanlarsınız.

  Nasıl müslüman bunlar diyor insan!

  Gerçekten yanacağını bilsen tevazuyu alçakgönüllüğü bırakır mısın! Ateş bekliyor SEni ATEŞ! Ne Demiş Hz. Muhammet sana taş atana sen ekmek at sen ne yapıyorsun taş atıyorsun taş!

  Git oku araştır hocam. HAKARET ETME.

  DEKİ BU ADAMIN ŞU CÜMLESİ YANLIŞ SEBEBİDE BU!

  Ama hayır içinizi gıdıklayan bir şey var.  İşte o beğenmediğin adam buna ego diyor. Bunu yenersen huzura erersin diyor. ÇOKDA MANTIKLI!

  Bazı çok aşırı müslüman arkadaşlarım var ateistlerein anasına bacısına düz gidiyor öldürmek istiyor paşam. Sorarım Hz Muhammed zamnında hiç kimse müslüman değildi. O insan yüksek alçakgönüllülükle insanları kendine inandırdı. Eğer sizi gibi pislik insanlar akılsız kanaklar son din İSlamiyet gelin yada defolun deseydi asla kimse MÜSLÜMAN OLAMAZDI.

  Bunu anlamıyorsunuz anlamayacaksınız. 


  https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Headhunterz
  Headhunterz's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Ocak/2009
  Erkek

  çizik izliycem

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RDxMaster
  RDxMaster's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2007
  Erkek

  tartışmaların birkısmını okudum.Yazan  herkesin düşüncesi doğru veya beyin fırtınası yaratmak için yazdılar.Bende birşey söylemek isterim.

  Öncelikle inanmakla bilmek arasında fark var.Bildiğiniz bir şeyi zaten bilirsiniz.İnanmanıza gerek kalmaz.İnandığınız şeyide doğruysa da yanlışsa da eninde sonunda bilirsiniz.Ve bildiginiz zaman artık inanmanıza gerek kalmaz.Müslümanların kitap okumamaları yanlış olmasıyla birlikte onların kitap okumamaları müslüman olmamalarını veya inançsız olmalarını gerektirmez.Bu inanç meselesidir.Ufacık beyninizle birtakım hadiselere cevap veremezsiniz.Arkasınıda araştırmazsanız o sizin içinizi aşındırır ve sonunda iman kavramı sizin için içi boş bi kavram haline gelir.Aptallığınız yüzünden inancınızdan olursunuz.Kimiside çocukluğunda veya gençliğinde kötü hadiseler yaşamıştır ve Allaha inandığı halde şeytanı destekler.İnanmıyormuş gibi konuşur , şeytanı destekleyici konuşur vs.vs.

  Allaha inanmak toplumun adaletli olmasını , insanın düzenli olmasını hakkı gözetmesini ve bunun gibi birçok erdemi beraberinde getirir.Araplara cartlara curtlara bakıp burada müslümanlar böyle kötü şöyle kötü şeklinde yorum yapmayın lütfen.Müslümanlık derecesi kişinin inancıyla orantılıdır ve herkes peygamberin yolunda gitmeye çalışır.Ama asla ideal müslüman olamaz.Yanlışımızda olur , küfürde ederiz günahada gireriz.Biz insanız.Ufacık bir akla sahibiz.Bu ufacık akıl inancın inançsızlığa üstün oldugunu bilir.

  İnsan aklıyla yaşıyorsa ve İslam dinine bağlıysa herzaman kârdadır.Toplumda öyle.

  Birde her insan inançlı doğar inançlı büyür.Şansına(aile-çevre) ve aklına göre bu inanç kavramı ya kaybolur biter.Yada artarak devam eder.İnsanın doğasında inanmak vardır.Ve doğal olan herşey olması gerektiği gibidir.

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Forgotten One
  NigraSilva
  NigraSilva's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Temmuz/2009
  Erkek

  Ayrıca herifin adı Echart değil Eckhart olur. Mülayim bir insandır. Hiç de haz etmem bu heriften nedense, konuşması falan ekstrem derecede itici geliyor.

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zeybekustasi
  zeybekustasi's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Mayıs/2012
  Erkek
  NigraSilva bunu yazdı

  Ayrıca herifin adı Echart değil Eckhart olur. Mülayim bir insandır. Hiç de haz etmem bu heriften nedense, konuşması falan ekstrem derecede itici geliyor.

  Herif öyle uyuzki kitabın sonunda şunu diyor eğer bu kitabı okuyor ama saçma sapan bir şey olduğunu düşünüyorsanız varlıkla bilinç arasındaki farkı anlayamamışsınızdır. Ahaha bence illuminati subliminal diye yanlış kişiler arıyoruz. :D


  https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 5410 Toplam Mesaj: 54