Yata Yata Yaşayan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhabalar Arkadaşlar,

Kendi hayatında belli bir gelir düzeyine geçip, gezip tozarak sadece yiyip içerek yaşayan kimse var mı acaba aramızda?

Aramızda bazı işetme sahipleri, son model araçlara binen arkadaşlar olduğunu biliyorum.

Peki bunun bi üstünü yaşayan, çalışmayacak kadar geliri olan dünyevi zevklerle zamanını geçiren var mı?

Muhtemelen çok para olunca hepimiz bi iş kurma adam çalıştırma derdine düşeriz ama bunu yapmayıp hayatını yaşayabilen var mı cidden merak ediyorum.

Pasif gelir olur, bitcoinden para vurmak olur...

Napıcan yapram varsa diyen olursa biraz bize de ışık olsun bu konuma ulaşmak doğru mu mümün mü yorumlarınızı merak ediyorum.

zeybekustasi tarafından 05/Eyl/22 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

Parayı nasıl harcayacağına bağlı olarak değişir. Mesela 2 evin olsun biri İstanbul'da aylık 30bin kira getiren diğeri senin kaldığın sıkıcı olmayan İstanbul'dan ucuz bir şehir eskişehir izmir tarzı. Hatta bu ildeki evin kira olsa da olur. Abartı lüks harcaman gezip tozman yoksa yat:)

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

İllegal iş yada baba parası olmadan dünyanın en zengin adamı da olsan çalışırsın bro

örnek elon musk , bill gates , jeff bezos

çünkü kurduğun krallığın sürekli yükselmesini büyümesini istersin çünkü bilirsin ki yerinde sayarsan bir gün kaybedersin.

ister emlak olsun ister hisse senedi zengini bir taraftan yatırım yapmaya devam etmezseniz zamanla mevcut sahip olduklarınızın değeri bir şekilde azalacaktır.

Bu sebeple ya ben zenginim çalışmıyorum sadece para yiyorum diyen adam o para ya illegal yoldan gelmiştir yada miras. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

İllegal iş yada baba parası olmadan dünyanın en zengin adamı da olsan çalışırsın bro

örnek elon musk , bill gates , jeff bezos

çünkü kurduğun krallığın sürekli yükselmesini büyümesini istersin çünkü bilirsin ki yerinde sayarsan bir gün kaybedersin.

ister emlak olsun ister hisse senedi zengini bir taraftan yatırım yapmaya devam etmezseniz zamanla mevcut sahip olduklarınızın değeri bir şekilde azalacaktır.

Bu sebeple ya ben zenginim çalışmıyorum sadece para yiyorum diyen adam o para ya illegal yoldan gelmiştir yada miras. 

ne alaka. Bir sürü asla çalışmayan insan gördüm hiç biri de ne uber zengindi ne illegal bisey yapmıştı 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Misal hangi araba lukse giriyor :) 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı

Türkiye için hepsi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    OdiN bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Türkiye için hepsi

Aynen hocam.. 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

atadan deden kalan bişi yoksa birde düzenli tokat sistemin yoksa o dediğin biraz zor.. bu ülkede.. he söyle iss firması kurarsın internet servis saglayıcı 2 sene cebellesirsin.. dicem ama 4-5 sene once olsaydı olurdu simdi btk herseyi sıkı tutuo durma masraf.. yani zor hacı zor.. atadan kalan anadan babadan kalan bişiler olması lazım yani benim param 7 köpege bakar dicek bi miras olması lazım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Çalış kardeşim tembellik tembelliği getirir harcadığın para ... tat vermez olur.

2 tır Al yangel yat yaparsın aylık 100+100 tl getiri yeter sanırım para ortada kol geziyor kazanmak isteyene

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sanki benim hayatımı özetlemişsin (:

benim durumu bilirsiniz; ilk tam OTUZ BİR=31 yaşımda 88 doğumluyum 2021 yılı ocak ayında malulen emekli oldum (((: sonra her sene muayene olacaktım ama daha ilk seneki muayenemde benden umudunu kesmişler beni tamamen emekli ettiler. ilk 1000 lira ile başladım şuan en düşük emekli maaşı=3500 lira alıyom buda cumhuriyetimizin 100. yılında yani 3 ay sonra falan 5000 yada 5500 lira olacak gibi söylenti var. 

ilk söylediğine uygun olarak ben varım. sadece gezip tozuyorum işte hem gezmek için hemde iş olsun diye öğle yada ikindiye camiye gidiyom. 

dünyevi zevk dediğin herkese göre değişir bende kendime göre dünyevi zevkleri yaşıyorum. 

daha çok param yok ama olacak (; öyle iş kurma gibi derdim hiçbir zaman olmayacak çünkü zaten devlet baba yeteri kadar bakıyo. 

benim konumu ma herkes ulaşamazki. emeklilik yaşını da çok yükselttiler. benim kazam falan sonrası herşey olması gerektiği gibi oldu. asla torpil falan olmadı olamazda zaten sadece malulen emekli olabilmek için belli bi ssk primi ödemek gerekiyormuş benim belli bi ssk primi ödemem vardı ssk günümü tamamlamak için askerlik borçlanması yapıp bu ortalama 1 senelik askerlik süresini ssk'lı gibi primini ödeyip malulen emekli oldum. 

ama emekli olmayı herkese tavsiye ederim, şuan kimse farkında değildir bende iyiyken bilmezdim heryerde emekli tayfası var. emekliler galiba hergün öğle yada ikindi namazında camide toplanıyorlar bugün ne yiyelim, bugün nereyi gezelim, bu gün ne yapalım tarzında konuşmalar geçiyorki hergün farklı şeyler yaparken görüyom (:

konu başlığına cevap= BEN (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sanki benim hayatımı özetlemişsin (:

benim durumu bilirsiniz; ilk tam OTUZ BİR=31 yaşımda 88 doğumluyum 2021 yılı ocak ayında malulen emekli oldum (((: sonra her sene muayene olacaktım ama daha ilk seneki muayenemde benden umudunu kesmişler beni tamamen emekli ettiler. ilk 1000 lira ile başladım şuan en düşük emekli maaşı=3500 lira alıyom buda cumhuriyetimizin 100. yılında yani 3 ay sonra falan 5000 yada 5500 lira olacak gibi söylenti var. 

ilk söylediğine uygun olarak ben varım. sadece gezip tozuyorum işte hem gezmek için hemde iş olsun diye öğle yada ikindiye camiye gidiyom. 

dünyevi zevk dediğin herkese göre değişir bende kendime göre dünyevi zevkleri yaşıyorum. 

daha çok param yok ama olacak (; öyle iş kurma gibi derdim hiçbir zaman olmayacak çünkü zaten devlet baba yeteri kadar bakıyo. 

benim konumu ma herkes ulaşamazki. emeklilik yaşını da çok yükselttiler. benim kazam falan sonrası herşey olması gerektiği gibi oldu. asla torpil falan olmadı olamazda zaten sadece malulen emekli olabilmek için belli bi ssk primi ödemek gerekiyormuş benim belli bi ssk primi ödemem vardı ssk günümü tamamlamak için askerlik borçlanması yapıp bu ortalama 1 senelik askerlik süresini ssk'lı gibi primini ödeyip malulen emekli oldum. 

ama emekli olmayı herkese tavsiye ederim, şuan kimse farkında değildir bende iyiyken bilmezdim heryerde emekli tayfası var. emekliler galiba hergün öğle yada ikindi namazında camide toplanıyorlar bugün ne yiyelim, bugün nereyi gezelim, bu gün ne yapalım tarzında konuşmalar geçiyorki hergün farklı şeyler yaparken görüyom (:

konu başlığına cevap= BEN (:

AGA NE YİYONUZ NE İÇİONUZ HADİ EVİN VARDIR ARABAN VARDIR ANLARIM.. EMEKLİ OLUNCA BU DEVLETİN VERDİĞİ SANA BAGIŞMI.. HAKKIIN YA.. 

CAMİYE GİTMENE BİŞİ DEMEM İBADETİNEDE BİŞİ DEMEM AMA SIRF SANA BİRİ HAVADAN PARA VERİO DİYEDE BU DÜZENE TAPMAYIN BE KARDEŞİM.. SAĞLIK YÖNÜNDEN EYVALLAH... ÇEKTİKLERİNİ SENELERDİR ANLATIRYORSUN.. AMA ANLATTIĞIN ZATEN HAKKIN OLANIN %10 BİLE DEĞİL... 

Toplam Hit: 6178 Toplam Mesaj: 63
yata yata yaşamak