Yata Yata Yaşayan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ajan1111 bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Ajan yazdıklarını hiç okumadım ama anlaşılan konunun içinden geçtin

eveeet geçtim. 

@RETRET

şimdi bende seveyim dicem olmayacak sonuçta=babam rızasını almak üzerime farz değil mi? 

bro baban calısıyor mu ? Ev kira mı ? 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek

Ben o mertebeye erişemedim ama kardeşim var, 
    10 yıldır Almanyada, 6 yıl sigortalı çalıştı sonra kendini işten kovdurmayı başardı.
    AB vatandaşı olduğu için devlet işsizlik maaşı veriyor ve kaldığı evi ödüyor. 
    Evini AirBnb den kiraya verip devletden aldığı para + airBnb parasıyla yiyip içip geziyor.

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

Ne kadar meraklısınız yata yata yaşamaya. Bir otun, bir sineğin bile vazifesi var, insan gerçekten bu dünyaya zarar... 

Saydıklarının vazifesi falan yok hoca. Hayatta kalıp üremek temel olayları.

Senin sapiens beynin kategorize etmeye yer arıyor ve misyon biçiyor sadece. Inek görevim insana süt üretmek deyip süt üretmiyor.

Ya da sivrisinek insanları hasta etmek için kuşların kanını emeyim de Batı Nil Virüsü taşıyıcısı olayım demiyor.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

aslinda herkesin yata yata yasama luksu var, tabi ihtiyacmis gibi gorunenleri once kafada ihtiyac listesinden cikarmak lazim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

yata yata yaşamak sanatçı ruhlu insanların işidir. oyle herkes beceremez. 

hele panik atak olanların, yerinde duramayıp her işi uzun yoldan halletmek pahasına hiç düşünmeden harekete geçen eylem insanlarının yapabileceği bişey değil.

ya da tamahkarlığa yenilip , sürekli biriktirip kendini güçlü hisseden ama hiç yemeyen, gezmeyen "İNSAN" ların da yapabileceği bişey hiç değil.

benim bir kaç tane arkadasım var böyle öleceğinin bilincinde yaşayan. tam böyle çingene gibi günübirlik kazançla yaşamaktan bahsetmiyorum tabiki.

çalışıyor 4-5 ay. sonra para bitene kadar yatma gezme dolaşma. ister hızlı para harcar, berduş yaşamı kısa sürer tekrar çalışmaya koyulur. isterse tutumlu para harcar ve yatarak geçinme süresini uzatır.

tabi bunu yaşayabilmek için sınavcı , ezberci sistemi her zaman yadırgamak icap eder. bizi hep bir yerlere koşturdu eğitim sistemi ve ebeveynlerimiz.

bize hırslı olmayı hep biribirimizle sidik yarıştırmayı öğretti.

küçüklüğünden itibaren bu sisteme ayak uyduranlar yani yadırgamayanlar , hayır yatarak yaşayamaz. mental problemler yaşar.

bende hep anarşist büyüdüğüm için bu arkadaşlarımın etkisinde kaldığım oldu yani. yakın geçen zamanda 1.5 yıl boyunca yattım elimdeki avcumdaki bütün parayı tükettim.

ama asgari geçim şartları dogrultusunda tükettim.

öyle tatlı bişeyki sürekli yatmak ; listesini yapıp okuyamadıgım bütün kitapları okudum. yine izleyemediğim dizileri izledim. bütün görüşemediğim güzel dostlarımla görüştüm ziyaretlerine gittim. 

ilk çıkmazda hemen onları siktiretmek yerine, kadınlara daha çok zaman ayırabildim. 

ailemle her hafta aynı gün görüşmeye başladım. hatta öyle ki, bu alışkanlık yaptı artık çalışıyor oldugum halde haftanın aynı günü görüşmeye devam ediyoruz.

doğada daha çok vakit geçirdim. çıplak ayak yürüdüm doğada. dagların tepesınde 3000 rakımda ve denizin ortasındaki kucucuk tamamen ıssız adalarda kamp kurdum.

çoook fazla yeni insanla tanıştım. en güzel kısmı da bu galiba. bir yerlerde hasbelkader birileriyle tanışıp sonra yolculugun bir kısmına beraber devam etmek.

evcil hayvan sahiplendim öz kızım olsa ancak bu kadar sevebilirdim. 

yemek yapmayı öğrendim, müze kart çıkartıp bütün müzelere antik şehirlere gittim. 

düzenli spora basladım hem zihnen hem fiziksel olarak çok güçlü bir noktaya ulaştım yani kısaca. yoksa bu liste çok uzar gider.

demem o ki illaki büyük paralar vurmanıza gerek yok bu hayatı tatmak için. bence biraz soluklanın koşturmaya ara verin. hiç bişey düşünmeyin.

sanki ölümcül bir hastalıga yakalanmışsınız gibi gezin dolaşın.

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Arada kalkıyorum yahu 

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

yata yata yasamak güzel birsey değil ki.

burada önemli olan insani kosullarda çalışıp calistigin kadar hak ettigin para kazanmak

yata yata cok yasadim. hatta 4 aydir tatil hayati yasiyorum. hergun piknik  gezi deniz yeme icme arabadan inmeden geziyorum

depresyona girecektim nerdeyse.

birseyler basarmanin verdigi hazzi hicbirsey tutmuyor. o hissi yasamadan insan tatmin olamiyor

trilyonluk insanlar cocuklarini okutuyor ve çalıştırıyor. isteseler yapmazlar ama sayginlik kazanmak ve bir ise yaramamislik  paradan daha önemli.

burada bazi cok zengin kisiler tanidim.

adamlar fabrikator, kuyumcu ust duzey yerlerde yonetici dolarla maas alan kisilerin eşleri ..

kadin villasinda ayagini uzatip oturuyor aksama kadar. öteki de manzarali balkonunda oturuyor bomboş.

kadinin uyaninca düşündüğünü 2 sey

1-bugun ne yiyecegim

2-nereyi gezecegim

boyle hayat mi olur be? 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

bi yakın tanıdığıma piyangodan büyük ikramiye çıktı. faiz yiyor sadece geziyor falan filan

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Sen tam yata yata yaşamaya hazırlanman bittiği anda ömründe biter. Tam yatacağın sırada sahadan ebedi yatağa şutlanırsın. Çünkü reklamları izleyip seçme özgürlüğünle alışveriş yapmalısın. Nike marka ayakkabı giyip Apple Watch almalısın. LG nin ekranı daha parlak, hayır dostum saçmalama daha dün 36 ay taksitle Samsung aldım. Çünkü Multimedya tuşu varmış. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

İt gibi çalışıyoruz. Yatmak ne demek acaba? Hele uyku? 

Rahmetli büyükbabam 85 yaşında kanserdi. O haliyle köyde bahçede odun keserdi. Boş durmazdı. Bizde çalışmak ata mesleği. Ömür boyu çalışcaz sanırım.

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
Toplam Hit: 6199 Toplam Mesaj: 63
yata yata yaşamak