folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Yazılımcı Arıyoruz [C#]

Yazılımcı Arıyoruz [C#]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Eğer aranan niteliklere tam hakimiyet  bekleniyorsa maaşın 5 haneli rakamların altına düşmemesi lazım.  Kaldı ki şehir de İstanbul. Yaşamın en pahalı olduğu yer. Günümüz ekonomik şartlarını da göz önüne alınca eğer 7-8 bin gibi ücretleri dahi vermez gibi düşünüyorsanız yeni mezun junior dışı pek talep olacağını düşünmüyorum.

~
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    antichrist bunu yazdı

Eğer aranan niteliklere tam hakimiyet  bekleniyorsa maaşın 5 haneli rakamların altına düşmemesi lazım.  Kaldı ki şehir de İstanbul. Yaşamın en pahalı olduğu yer. Günümüz ekonomik şartlarını da göz önüne alınca eğer 7-8 bin gibi ücretleri dahi vermez gibi düşünüyorsanız yeni mezun junior dışı pek talep olacağını düşünmüyorum.

Hocam kimseyi ucuza çalıştıramazsın.

10.000 isteyen adama 7.000 TL dersen ve o da kabul ediyorsa, muhtemelen 6 ay içerisinde başka bir iş bulur bulmaz gidecektir.
    Sen adamı projeye adapte edene kadar adam is gone :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı
    antichrist bunu yazdı

Hocam kimseyi ucuza çalıştıramazsın.

10.000 isteyen adama 7.000 TL dersen ve o da kabul ediyorsa, muhtemelen 6 ay içerisinde başka bir iş bulur bulmaz gidecektir.
    Sen adamı projeye adapte edene kadar adam is gone :)

Şuan aynen böyle,

Kimse yok tazminatmış yok aidiyetmiş izin hakkıymış kalmadı umursamıyor.

Parayı duyan çekip gidiyor. Bi çok firma evden çalışma esnek çalışma hakkı da tanıyor.

Kimi Iphone 12 veriyor kimituhaf tuhaf yan hak veriyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

konu dağılmış artık yabacak birşey yok :) yurtdışına çalışan arkadaşlar vergi kısımlarını hesaba katıyorlar mı? twitterda felan çok gördüm "oha vergi mi verecem? benim maaşım bu" diye sonradan duruma ayıkanlar.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

konu dağılmış artık yabacak birşey yok :) yurtdışına çalışan arkadaşlar vergi kısımlarını hesaba katıyorlar mı? twitterda felan çok gördüm "oha vergi mi verecem? benim maaşım bu" diye sonradan duruma ayıkanlar.

Hocam cogu vergi vermiyor mevzuatta bosluk var. Istege bagli sigorta odeyip geciyorlar. Devlet de doviz geliyor diye ses etmiyor zaten. Ha illa onu da vermeyecegim dersen farkli yollari da var. Ayrica tr'de junior'a 7-8k TL hak goruluyor en kiytirik yabanci firmada junior 2500 dolar aliyor, %50 vergi alsan ne yazar? :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Şuan 34 bin brüt geliri olan yani yaklaşık 2500 Dolar alan birinin aylık geliri 20 Bin TL dir. 

Yılda 30.000 Dolar kazanır eline 18.0000 dolar geçer 12 Bin dolar vergiye şak diye gider.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Konuyu dağıtmayalım eleman lazım bize :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

konu son olarak ben  baltalayım  :)  remote olarak  çalışacak  bir iş   arıyorum pek umudum  yok  ama :)

Laravel - Node.js 

React .js 

Flutter - React Native  => kendimi  geliştirmek için   3-5  proje  geliştirdim Flutter ile  hala  çalışıyorum 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

şeyh şu siteye bi kariyer kısmı eklese iyi olur sanki yada bi AUTH api felan açsın en azından birşeyler geliştiririz

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı
    Komutan bunu yazdı

Hocam selamlar,

sizce yüksek beklenti nedir maaş konusunda?

bizim şirkette yazılımcı arıyor ve bence yüksek rakamlar teklif edilmesine rağmen anlaşılamıyor çalışma şartları ya da yan haklardan yada remote üzerinden yurt dışı işi yapıyor çoğunluk cidden merak ettiğim için sordum bu arada mülakat yaparak elenen olursa bizim şirkette de şansını deneyebilir maksat  müritlere yardım hemde up olsun

Selam Hocam,

Maaş konusunda @zeybekustasi hocamın yazdığı maaşları vermeyecekler kesin :)

Şaka bir yana şirketin bir maaş belirlediği yok aslında adayların talebine göre şekillenecek.

Yani atıyorum 10 kişi ile konuştuk ve 10k ve 15k arası bir maaş sıkalası çıktı almak istediğimiz adam maaşı için.

Bizde patrona almak istediğimiz adamın istediği maaş bu ona göre bütçe ver bize diyeceğiz. Yada patron projeyi iptal edecek :)

hocam bu duruma göre bu konu iş ilanından daha öte bir ön araştırma gibi?

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 8938 Toplam Mesaj: 46
işbaşvurusu hire