folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Yazılımcı Arıyoruz [C#]

Yazılımcı Arıyoruz [C#]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    esinti bunu yazdı
    Komutan bunu yazdı

Hocam selamlar,

sizce yüksek beklenti nedir maaş konusunda?

bizim şirkette yazılımcı arıyor ve bence yüksek rakamlar teklif edilmesine rağmen anlaşılamıyor çalışma şartları ya da yan haklardan yada remote üzerinden yurt dışı işi yapıyor çoğunluk cidden merak ettiğim için sordum bu arada mülakat yaparak elenen olursa bizim şirkette de şansını deneyebilir maksat  müritlere yardım hemde up olsun

Selam Hocam,

Maaş konusunda @zeybekustasi hocamın yazdığı maaşları vermeyecekler kesin :)

Şaka bir yana şirketin bir maaş belirlediği yok aslında adayların talebine göre şekillenecek.

Yani atıyorum 10 kişi ile konuştuk ve 10k ve 15k arası bir maaş sıkalası çıktı almak istediğimiz adam maaşı için.

Bizde patrona almak istediğimiz adamın istediği maaş bu ona göre bütçe ver bize diyeceğiz. Yada patron projeyi iptal edecek :)

hocam bu duruma göre bu konu iş ilanından daha öte bir ön araştırma gibi?

Aslında değil normalde 2 arkadaş almak için patron onay verdi ama maaş konusunda muhtemelen piyasadan haberi yok.
    O yüzden almak istediğimiz adamınların istedikleri maaşları da bilmeliyim ki maaş onayını da alayım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı

Maaş konusunda birşey diyemem ama yüksek bir beklenti içerisine girmemenizi baştan söyleyebilirim.

Bir balta da benden gelsin :)

Yüksek nedir hocam?
    Mesela verilecek ücret 1000tl ye nazaran yüksek midir? Yahut 50.000tl ye göre düşük müdür?
    Bu tarz ilanları görünce elinde kırbaç gece gündüz "kod yaz kod yaz" diye bağıran sektörden bi haber, işin kalitesinden bir haber insanlar geliyor gözümün önüne. 

Bu yazdıklarımı kişisel algılama hocam genele yazdım.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

up.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

İsmimi verebilirdin doğrudan hocam reklam olurdu bana :)) Esinti hocamın firmasına bildiğim ölçüde yazılım geliştirme danışmanlığı veriyorum. Kamerada görüp tanıdığım kadarıyla samimi bir arkadaş. Beraber çalışacağı kişiye uyum sağlar. Genelde yazılım sektöründe insanlar hep kendi bildiklerini yapma eğiliminde oluyorlar. Mesela birisi ile beraber çalışırken kullanılacak teknoloji/araç/veritabanı/plugin vs. seçimlerinde ortak noktada buluşmak pek kolay olmayabilir. Bu tarz konularda uyumlu birisi kendisi. Özetle iş arkadaşı olarak uygun birisi olduğunu düşünüyorum.

Eleman ve para konusuna gelecek olursak; bence kesinlikle 1 eleman alınıp ona daha fazla para verilmeli. Patron 2.eleman için vermeyi planladığı maaşı sana ve yeni gelecek elemana vermeli. Az adam çok maaş. Tabii ki yazılım sektöründen olmayan bir patrona bu katma değeri anlatmak zor olacaktır. 

Ayrıca eleman bulma sürecini hızlandırmak için maaş bilgisinin kesinleşmiş olması gerektiğini düşünüyorum. Maaş konusu hem işveren hem çalışan açısından en önemli konu.

Hannibal_King tarafından 11/Ara/21 15:24 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

İsmimi verebilirdin doğrudan hocam reklam olurdu bana :)) Esinti hocamın firmasına bildiğim ölçüde yazılım geliştirme danışmanlığı veriyorum. Kamerada görüp tanıdığım kadarıyla samimi bir arkadaş. Beraber çalışacağı kişiye uyum sağlar. Genelde yazılım sektöründe insanlar hep kendi bildiklerini yapma eğiliminde oluyorlar. Mesela birisi ile beraber çalışırken kullanılacak teknoloji/araç/veritabanı/plugin vs. seçimlerinde ortak noktada buluşmak pek kolay olmayabilir. Bu tarz konularda uyumlu birisi kendisi. Özetle iş arkadaşı olarak uygun birisi olduğunu düşünüyorum.

Eleman ve para konusuna gelecek olursak; bence kesinlikle 1 eleman alınıp ona daha fazla para verilmeli. Patron 2.eleman için vermeyi planladığı maaşı sana ve yeni gelecek elemana vermeli. Az adam çok maaş. Tabii ki yazılım sektöründen olmayan bir patrona bu katma değeri anlatmak zor olacaktır. 

Ayrıca eleman bulma sürecini hızlandırmak için maaş bilgisinin kesinleşmiş olması gerektiğini düşünüyorum. Maaş konusu hem işveren hem çalışan açısından en önemli konu.

Güzel yorumun için teşekk0rler hocam.

Valla şuan bir tane adam bulamadık :)

İkünci arkadaş jouniur da 7lur ama bir tane sağlam adam lazım.

Kariyerdeki ilana biri başvurdu adam araba istiyor artı 20k maaş :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı
    Hannibal_King bunu yazdı

Güzel yorumun için teşekk0rler hocam.

Valla şuan bir tane adam bulamadık :)

İkünci arkadaş jouniur da 7lur ama bir tane sağlam adam lazım.

Kariyerdeki ilana biri başvurdu adam araba istiyor artı 20k maaş :)

adam gibi adammış o adam :D helal olsun kendisine :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

@Roark,

:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

adam sizden 1440 dolar para istemiş :d çok da şey yapma yani.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

c# da @yazilimci aklıma geliyor sadece.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bu Merkel orospusu ve tayfası mevcut hükümeti desteklemeseydi bu hallere gelmezdik, aslında yapılacak iş şudur:

Almanyadaki gurbetçilerden eli yüzü düzgün gundi olmayanlarıyla anlaşıp merkezi almanya gösterip kobi şeklinde yüzlerce yazılım şirketi kurulabilir, buradan da uzaktan remote olarak Alman yazılım piyasası ele geçirilebilir bizde o işgücü var, Almanlardan nefret ediyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 9344 Toplam Mesaj: 46
işbaşvurusu hire