folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yazlık Supplement Danışması

Yazlık Supplement Danışması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar ;

bu ay 330 lira kadar para ayırdım kenara ve yaz için supplement danışmak istedim sizlere.

Evde aminoasit (scivation xtend + muscletech aminobuild ) mevcut önceden.

ultimate prostar+kreatin monohidrat paketi 200 lira

124 liraya da gaspari myofusion buldum,antrenman sonrası prostar sabah kalkar kalkmaz da myofusion düşünüyorum.

siz olsanız tercihiniz ne olurdu ? teşekkürler

yüksek servis sayılı proteinler tercihimdir.nitrotech'e para dayanmıyor.

not: taksit olması açısından fiyatlandırmada supplementler.com'u tercih ederseniz sevinirim.

Koca hestiy aya bedenem ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Bunlar ne işe yarıyor yazarmısın hocam biz de bilgilenelim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    cızık ne ayak bunlar hocam ???

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Bugün 2.2'lik whey protein aldım multipower markalı, çikolatalı olanından içimi hoş ve açıkçası içerik açısından bana yeterli geldi şimdilik.

Sana önerebileceğim şey ise madem bu kadar kaynak ayırabiliyorsun, casein al. Uyumadan önce iç kaslardaki yıkımı engellesin hafiften beslesin.  Ha belki kullandığın ürünlerde bir miktarda olsa vardır ama söylediklerine göre safi casein paketiyle wheyle harmanlanmış casein arasında dağlar kadar fark oluyor gerek miktar gerek fayda bakımından.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Merak ettiğim birşey var. 

Bu besin takviyelerini kullanmaya başladıktan sonra gün geldi bıraktık diyelim. O zaman ne oluyor? 

Ben de 2 aydır fitness salonuna git gel yapıyorum. İlerleyen aşamada gelen geçen uçan kaçan herkes besin takviyeleri(protein tozu, aminoasit vs) öneriyor. 

Fakat merak ettiğim şey bu zıkkımları kullandıktan sonra bırakmanın ne gibi etkileri oluyor? Yemekle vs koruyabiliyor muyuz aynı vücudu?  Adamı kendine bağımlı yapar gibi bunlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Paranın gözünü seveyim. Yumurtaya devam dsfdsfa.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bu şeyleri satan dükkanlar var etrafta ne olduğunu hiç anlamadım

Bunlar spor yapmadan da kas yapabiliyormu yoksa sadece protein kaynağı mı?

bulaşılmaması gereken şeylere benziyor

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Ne işe yaradıklarını kısaca açıklayayım.Ve sorularınıza da cevaplar vereyim.

Vücut geliştirme,kasların ağırlıklarla büyümeye zorlanması prensiplerine dayanır.Vücut sizlerin de bildiği proteinlerin yapısına katılmasıyla büyür,gelişir.

Spor sonrası kaslar yıkıma uğramış haldedir,whey protein içeriz ki en kısa sürede sindirim sağlanıp kaslar onarıma geçsin.
    Aminoasitler proteinlerin yapı taşlarıdır.Aminoasitler içildiğinde protein tozlarından daha hızlı etki ederler.

*

Supplementi bırakma konusuna gelince ;

Bir vücut geliştirme sporcusunun kilosunun 1,5-2 katı kadar protein alması tavsiye edilir.Yani 80 kilo isen 120-160 gram günlük protein almalısın.
    Supplementler,beslenme ile yapamadığın kısmı tamamlamanı sağlıyor.Örneğin ben ikinci öğretim öğrencisi olduğum için akşam yemeği şansım olmuyor.

Örneğin bir öğününü destekleyen protein tozunu kullanmayı bıraktığın zaman,vücut alması gerekenden daha az protein almış oluyor.Bu da kaslarını beslemeye yetmeyeceği için küçülmeye başlıyorsun bir süre sonra.

Sarkma ile ilgili şehir efsaneleri olduğunu da duymuştum.

*

Spor yapmadan kas inşa etmek anabolik steroidlerle bile mümkün değil.Protein tozları günlük ihtiyacın olan,istediğin sindirim hızındaki proteini vücuduna kolay yoldan sunuyor sadece.

Koca hestiy aya bedenem ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam portakal yemek yerine vitamin hapı içmek gibi düşün. Proteini çeşitli yöntemlerle izole edip toz halde sunuyorlar. Günlük beslenmene takviye olarak kullanıyorsun. Bu kadar proteini normal besinle de alabilirsin tabi ama (1) pahalıya gelir, (2) boyna tavuk pişirmek zorunda kalırsın, (3) iyi bir aşçı olmadığın için protein yanında zibil gibi gereksiz makro besin alırsın.

Gıda dünyasında sağlık açısından etkileri pek tartışılmıyor gördüğüm kadarıyla. Çünkü protein tozları aşırı yaygın ve acayip miktarlarda kullanılıyor şu anda. Çok nadir bir iki kişide olumsuz etkileri olduğunda hemen abartıyorlar protein tozu öyle kötü, böyle kötü diye ama bu da laktoz intoleransı olan bir adam süt içip kötü olduğunda süt çok pis kaka demeye benziyor. Genelde altında yatan başka sebepler oluyor.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hocam portakal yemek yerine vitamin hapı içmek gibi düşün. Proteini çeşitli yöntemlerle izole edip toz halde sunuyorlar. Günlük beslenmene takviye olarak kullanıyorsun. Bu kadar proteini normal besinle de alabilirsin tabi ama (1) pahalıya gelir, (2) boyna tavuk pişirmek zorunda kalırsın, (3) iyi bir aşçı olmadığın için protein yanında zibil gibi gereksiz makro besin alırsın.

Gıda dünyasında sağlık açısından etkileri pek tartışılmıyor gördüğüm kadarıyla. Çünkü protein tozları aşırı yaygın ve acayip miktarlarda kullanılıyor şu anda. Çok nadir bir iki kişide olumsuz etkileri olduğunda hemen abartıyorlar protein tozu öyle kötü, böyle kötü diye ama bu da laktoz intoleransı olan bir adam süt içip kötü olduğunda süt çok pis kaka demeye benziyor. Genelde altında yatan başka sebepler oluyor.

Ek olarak tehlikeli olarak addedilen şeyler steroidler oluyor ki; bunlarıda iğneyle kendine günde bi kaç kere vuruyorsun. Kasların daha belirgin ve büyük durmasını sağlıyor. Bi de taşakları küçültüyormuş, testosteron seviyesini düşürdüğü için.

Whey Protein; Erkekler ve hep erkek kalmak isteyenler için

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

bu işlerle aklınıza gelebilecek bütün soruları cevaplayacak ve elinde kaliteli olan proteinlerin satışını yapan bir arkdaş var. skype isteyen varsa pm atsın

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 2985 Toplam Mesaj: 41