[Yeni Dizi] - Mr.Robot

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

Gerçekten çok başarılı bir pilot çekmişler, watch_dogs'un dexter'la birleşmiş hali gibi.

Bunlar da başka hoşunuza gidebilecek bilgisayarcı(?!) dizileri;

Halt and Catch Fire (Drama)

Silicon Valley (Komedi)

Black Mirror (Drama, Entrika allah ne verdiyse...)

The IT Crowd (Komedi)

Bu listeye Chuck ve Jake 2.0 katılabilir. Chuck daha çok komedi. Jake 2.0 ise eskidir eskiden CINE5 te yayınlanırdı.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

simdi bitti.

teknik terimler yerinde kullanılmıstı, sadece tek bir yerde mantık hatası vardı ama dizi sonucta olur o kadar :) ben basarılı buldum, umarım bekledigimize deger bir devam bölümü izletirler.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

simdi bitti.

teknik terimler yerinde kullanılmıstı, sadece tek bir yerde mantık hatası vardı ama dizi sonucta olur o kadar :) ben basarılı buldum, umarım bekledigimize deger bir devam bölümü izletirler.

hocam nerde mantık hatası vardı mesela  merak ettim? o bölümü tekrar izlemek isterim    kadro güzel çalışıyor gibi  :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    x bunu yazdı

Turkish Coffee :D

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

simdi bitti.

hocam nerde mantık hatası vardı mesela  merak ettim? o bölümü tekrar izlemek isterim    kadro güzel çalışıyor gibi  :D

teknik olarak degil aslında.

simdi diziye göre e-corp dünyanın en tasaklı firması, bir nevi google veya apple'ı simgelediler diye tahmin ediyorum. elemanın firmasıyla bunlar arasında vendor tarzı bir iliski var veya teknik destek diyelim. sirkete saldırı geldiginde sadece bir tane sistem mühendisinin // siber güvenlik uzmanının olması ilk bakısta bana tuhaf geldi. hani bes dakikada haber haline gelecek kadar ses getirecek bir saldırıysa bu, oranın güvenliginden bir ekibin sorumlu olması gerekirdi. gercek dünya ile mukayese ederek söylüyorum tabi bunu. basroldeki elemanın tek kisilik dev kadro olması belirtilerek göz ardı edilebilir belki bu durum.

bakınız 2013 haziran'ında is bankası'nın sunucularının down olması ve tek bir diskteki hatayı düzeltmek icin ibm'den bir tabur mühendisin is bankası genel müdürlügü'ne gönderilmesi, 36 saati bulan calısma temposu vs.

yani o sahnede iki eleman yerine kalabalık bir ekibi görmek belki daha iyi olabilirdi. yine aynı olayda toplantıda acıklama yaparken neden remote connect kullanılmadıgından bahsedilmesi güzel bir ayrıntıydı.

datacenter sahnesinde "locate server xx"li bi komut girerek sunuculardan birisine erisim saglıyordu, normalde locate komutunun böyle bir kullanımı yok diye biliyorum. sadece sistemdeki indexlenmis db'yi kullanarak bir nesne araması yapar.

birde, process listelemesi yaptıgında ps icin aux parametresi giriliyor ama normalde priorty degerlerinin görülmesi icin "-l" parametresinin de girilmesi gerekir.

gibi seyler. tabi yine söylüyorum bunun bir dizi oldugunun farkındayım, en azından person of interest'in bir bölümünde finch'in oyun kumandasıyla uzak bilgisayardan piste ucak indirmesi gibi 5-A sınıfından berkecan'ın yazacagı tarzdan bir sahne görmek yerine daha realistik seylerle karsılasmak beni ziyadesiyle memnun etti.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

http://www.imdb.com/video/%C4%B1mdb/vi1802416409?ref_=tt_pv_vi_aiv_2

Çok güzelmiş, hemde ingilizce izlenebilecek seviyede.Ha bu ne demek, sıkıntı bendemi anlamıyorum ama örneğin mentalist i ingilizce seyredemiyorum ama forever da oluyo yada house da  ama dr.who da kesinlikle olmuyo nedenini bir türlü çözemedim.

Bence izlenir,dursun kenarda da seneye felan başlarız artık

Dr who kahrolası ingiliz yapımı aksandan dolayı sıkıntı yaşıyor olmuyasın,

Abi laf sokmuyosun değil mi? :D

Dediğin doğru olabilir, ama mentalist california da  geçiyor ama anlamıyorum böyle kelimelerin yarısı yok gibi. Ama dr.who da butun kelimeleri anlasamda ingilizce değilmiş gibi oluyo. Bence ben ingilizce bilmiyorum

Ama mesela bu adamın dediği herşeyi çok net bir şekilde anladım(trailerdaki)

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

20:10

"I'm just Anonymous" 

bi gönderme mi acaba :) 

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    ndmylmz bunu yazdı
    x bunu yazdı

Turkish Coffee :D

Güllüoğlu :D 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bu bildiğin IT'ci Dexter olmuş. :)

/* kalan yerler spoiler riski taşıyor 

İç ses, 

İletişim problemleri,

Anlaşabildiği tek bir kız, 

Akşamları vigilante takılması,

Şirketin en nerd ve efektif insanı olması

vs. vs.

Dexter izleyenler iyi bilir. Ben bu dizide bunu gördüm.

*/

Austen tarafından 02/Haz/15 13:24 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 62423 Toplam Mesaj: 181