folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yeni Yetmeler Ve Değişen Kültür...

Yeni Yetmeler Ve Değişen Kültür...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Globalleşen dünya çerçevesinde komünist rejimden uzaklaşıp liberalizmle donatılan sistemler
    etrafında ,iletişim teknolojisinin sınır tanımayan gelişimi ile birlikte gitgide soyutlaşmaya başlayan gelenek örf ve adetlerimizi gözlemliyorum son bi kaçgündür.

vE başlıyorum.

Yakın Gelecekte bize ait bir kültürün varlığının kalacağından bile şüpheleniyorum yeni nesil sayesinde.
    Zayıflayan ahlaki değerlerimizin yanında kaybolan birçok manevi değerler görüyorum.
    ßatılılaşmayı abartan milletimiz sayesinde doğusundan tut batısına kadar kültürümüzün giderek yozlaştığını
    farkediyorum.Dini müslüman olan ülkemin ahlaki seviyesinin giderek düştüğünü ve eskiden kız yanına oturtulmayan ilk okul sıralarında şimdi Flört etme yeri oLduğunu görünce kendimden utanıyorum.

Küçük bir bebeğe ilk öğretilen şeyin Doğru ile yanlışı ayırt etmek yerine küfür olduğunu görünce tüylerim diken diken oluyor.Bir de küfür et amcaya oglum diyipde gülmeleri cabası...

Eskiden otobüste bir bayan ayakta kaldığında gençler yer verirken , şimdi ise gençlerin yerini 70'lik dedelerle değiştiğini görüyorum .

ya bir şey söyleyeceğim Eskiden her otobüste gözüme çarpan bi yazı vardı yaşlılara hamilelere hastalara yer verin diye.
    Galiba bu yazıyı ' gençler bulduğunuz yere oturun kimseyide sallamayın' diye biri değiştirmiş diye düşünüyorum.

Yurdum insanı eskiden Çocuklarını Folklore yollarken şimdi break dans tango bale gibi abidik kubidik Aktivitelere
    katıyorlar.Neymiş efendim benim oğlum gramafon, tello çalıyor benim oğlum operaya gidiyor. LAn ver eline kavalı çalsın hayvan
    bide uzun hava çeksin yeterdi eskiden.

Mahallenin kabadayısı serserisi abisi gibi şeyler kalktı yerlerine Mahallenin zübbe tiki cix Emo memo gibi
    Çakma özenti lafları geldi.

Onu bunu geçtim ya Tanrı TanımazLar(ßunlara halk arasında Ateist deniyor)Sadece bir şey diyorum onlara

ß..k kadar bakterinin türeyip hala genetik şifresi tam olarak çözümlenememiş bir doğa harikası insan vücüduna dönüştüğüne inanıyorlarsa Bırakıyorum onları istedikleri gibi don lastiğine ve kola kapağına tapabilirler..
    vs
    vs
    vs
    Nesilden nesile aktarılan kültürümüzü kulaktan kulağa oYununa benzetiyorum. Her bir kulak, yeni bir nesil olsun 
    her bir kulağa aktarılan sözde kaybedilen kelime de Yeni nesilde eksilen kültüre tekabül ediyor. 

İşte Değişen dünya Ve ayak uydurmaya çalışan biz Allah Sonumuzu hayır Etsin.. 

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bilinen şeyler yazılmış otobüste yer verme mevzusu artı üzerine saçma sapan şeyler okumayın vakit kaybı yemin ediyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Yazının başından sonuna kadar okudum ewt yeni yesil çok farklı ama bunun en büyük nedeni gelişen teknoloji değil (bence) aile den gelen bi şey.Dünyanın teknoloji açısından gelişmiş ülkesi Japonya da her gelenek yerli yerinde duruo bizimkinler sonradan görme gevur dan dönme hesabına döndü köylüler şehirlilere benzemeye kalktı batırdılar kendilerini.Şehirliler de Avrupalılara benzemeye çalıştı.Benim yaşım 22 bu güne kadar ne o bahsettiğin tiplerden oldum nede onlardan hoşlandım buda aile terbiyesi insaını kendisini bulması ile alakalı

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:
    -----------------------------

bilinen şeyler yazılmış otobüste yer verme mevzusu artı üzerine saçma sapan şeyler okumayın vakit kaybı yemin ediyorum.

Bayıldım bu yoruma :D

Allah iyiliğini versin :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

O kadar yazıdan kafan sadece orasını aldıysa Okumaya ayırdığın Zmanı kaybettiğin için üzgünüm.

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

SaNaL_AjaN bunu yazdı:

Yazının başından sonuna kadar okudum ewt yeni yesil çok farklı ama bunun en büyük nedeni gelişen teknoloji değil (bence) aile den gelen bi şey.Dünyanın teknoloji açısından gelişmiş ülkesi Japonya da her gelenek yerli yerinde duruo bizimkinler sonradan görme gevur dan dönme hesabına döndü köylüler şehirlilere benzemeye kalktı batırdılar kendilerini.Şehirliler de Avrupalılara benzemeye çalıştı.Benim yaşım 22 bu güne kadar ne o bahsettiğin tiplerden oldum nede onlardan hoşlandım buda aile terbiyesi insaını kendisini bulması ile alakalı

Ustam hem konuyu acan kardesımızın hemde senın soyledıklerın dogru yanlız şöyle bırseyde var bende senınle aynı yaslardayım ve goruyorum kı aıle terbıyesıde bır yere kadar goturuyor ınsanı...

Aılesının yanındayken melek gıbı olan ne ınsanlar gordum unıversıteye gıdınce başı boş köpekler gıbı sabahlara kadar sokakta bıra şişesi elınde dolaşan genclerı!

veya anne babasından bır kufur dahı duymamıs onca cocuk sokakta,arkadasından,akrabasından ve hatta ogretmenınden ne kufurler ogrenıpte sonra bunları devamlı hala getırenler var...

Sonumuz kötü evet,bunu her akıla sahip olan insan görebılıyor apacık ama yapılacak seyler gercekten o kadar az ki,artık ınsanlar boyle hayattan soyutlaşmış bır durumda...

Allah büyüktür vesselam...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Devlet eliyle cahilleşen gençlik yaratılıyor. Amaç ise, isyan etmesin, sorgulamasın ot gibi bir birey olsun. 

Beton gelip, kaldırım gidiyor bu gençlik.

Okumayan, sorgulamayan ve en önemlisi TARTIŞAMAYAN BİR GENÇLİK.

Eee ne demişler, nasıl istiyorsan öyle yönetilirsin.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

Yemin Edebildiğini Görebiliyoruz ...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Mahallenin emosu, tikisi, züppesinin olması ne kadar saçmaysa kabadayısının, abisinin, serserisinin olması da bi o kadar acı vericidir. Gereksiz şeyler bunlar saçmalık, insan ziyanı. Küçük bir bebeğe öğretilen ilk şeyin küfür olmasından bahsetmişsin, ben görmedim şimdiye kadar böyle birşey, yapıldıysa da öğretenlerin kültür ve edep yoksunluğundan başka birşey değildir. İnsanlar istediği alanda eğitim görme, hobi edinme özgürlüğüne sahiptir bir insanı yerel halk oyunları bilmiyor bunun yerine tango öğreniyor diye kimse yargılayamaz.

Bu konuya girmek istemiyorum fakat ateistlere laf söylemişsin, e arkadaş adam kendi düşünceleriyle uyuşmuyor belirli bir kanıt yok diye inanmıyor. Ki gösterilen şeyin bir kanıt değeri taşımadığı apaçık ortada. Ayrıca kültürümüz diyorsun da islam arap kökenli bir dindir, biz Türk'üz bizim kültürümüz ile alakası çok uzun süre sonra başlamıştır bunu unutmayalım. Şamanlara, Ruhculara putperest diyen bir toplumda yaşıyoruz, ki onlar da bizim kültürümüzün bir parçasıdır.

Gençlerin yaptığı garip davranışlara değinmişsin, o konuda sana katılıyorum.

İnsanları yargılamaktan da hoşlanmam fakat böyle bir içerikli yazıda "B" harfi yerine "ß" da pek mantıklı gözükmedi açıkcası bana, belki de iğneleme amacıyla yapmışsındır bilemem. Neyse fazla uzatmıyorum, kolay gelsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=168723974076
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam değişim değişmeyen tek şeydir i duymuşsundur, üstünde bidaha düşün istersen tabi ki herşey aynı kalcak değil. Yazdıklarının hepsine değil de otobüste yer verme mevzusuna bi değinmek istedim. Ben basket oynuyorum akşam antremandan çıkmış oluyorum kanter içinde, yorgunluktan ölüyorum dolmuşta yer bulup oturuyorum. Bir durak sonra başka bir arkadaşının gününden dönenbütün gün oturmuş, pastayı böreği löpletmiş teyzem geliyo benden yer bekliyo. Hangimizde daha çok oturma ihtiyacı var sence? Ha ben yer veriyorum o ayrı. Öyle eğitildim çünkü. Ama her yer verdiğimde kendime salak diyorum başka bişey değil.

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 4921 Toplam Mesaj: 36