folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yildirim Carpti Pc Ye Yardim:(

Yildirim Carpti Pc Ye Yardim:(

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ASKYELi
    ASKYELi's avatar
    Erkek

Arkadaslar Konuyu Yanlis Yere Yazdimsada Lutfen Yetkili Arkadaslardan Özur Diliyorum Bugun Evimin Bilgisayarimin bulundugu odaya gök gulturusuylen simsek yildirim carpti iste pc. nanayi Yedi Söyle Agirlasti Muzik Dinleyemiyorum Videolarda cok Yavas Izliyorum winampi Actigimda Herhangi bir Muzik Dinledigimde ses yok olan seste waow waww ciz bizzz gibi sesler Ansilamayan Sizde Haparlörleremi vurmus Yada NoLmus Daha Tamir icin göturmedimde Yardimlarinizi Bekliyorum Lütfen.

Napmami tawsiye edersiniz?

Tesekurler

:Söz Büyugun Su Kücugun: itaat Etki Gün Gelir Baskalarida Sana itaat Saygili Olsunlar : http://www.Askyeli.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

hacı konu yanlış yerde o ayrı fakat pcye nasıl çarptı onu anlamadım evin içinde değilmiydi,çatıdamıydı makine?

edit: hacı eğer o ara ceryan gittiyse onla alaklı olabilir cızırtılar felanda hattın gelen ceryandan etkilenmesiyle olmuş

olabilir sen ginede bi elektrik hattını baştan bi çek olmadı pcciye götür yavaşalma ramla alaklı ani voltaj düşüleri felan

olunca bendede olur öyle

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abendrot
    Abendrot's avatar
    Erkek
    senin pcye yıldırım düşmüş veya şimşek çakmış olsaydı emin ol sen bu konuyu acamazdın bile anca bize öbür tarafta dua ederdin tahribat yanmasın diye :D:D:D

Ode To Melancholy.. Acı Ve Şarap..Verebileceğin En Ölümlü Tadı Ver Bana!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

edit:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ASKYELi
    ASKYELi's avatar
    Erkek
    Yardim Dedik Dal Dasak Gecmeyin Evin odasinda Pc... Pencereye Yakin vurmus iste Butun Apartmana Pc. elden gitmemis. Muzik Dinlemiyorum Ses seda Yok. Kicinizlan Gülmeyi Birakinda Yardim Edecek Olan Varsa Yazsin Yada Siklemesin.. INSAN Gibi Yazdim Insanlardan da Yardim istedim Sadece... Bugunun Yarinin Nolacagi Belli Olmaz Allah Kimsenin Basina Kötu Bela vermesin Sizinde Basiniza Gelse Alay eden olsa icinizde Kufur edeniz Gelir Alaz Oldugu icin . Neyse Yardim edende Etmeyendede Allah Razi Olsun

:Söz Büyugun Su Kücugun: itaat Etki Gün Gelir Baskalarida Sana itaat Saygili Olsunlar : http://www.Askyeli.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Eğer dediğin gibi şimşekten kaynaklanan sorun olsaydı, sen suan o bilgisayarı kullanamıyor olurdun. Ama yıldırım düşmesinden kaynaklanan elektirik gidip gelmesi diskinde boot sector olmasına neden olmuş olaiblir. Bu yüzden hdd başta bir çok donanımında sorun olaibilir. Tüm donanımlarını tek tek kontrol et derim. Tabi bu olaya denk gelen bir başka sorunda olabilir. Ram inde sorun olmuş olabilir, birisinden rica et, uyumlu ise ram i değiştirerk dene. Başka bi hoparlör bul dene, olmadı ses kartında olabilir onuda kont et.

Bu kontrolleri yaptıktan sonra gelişmeleri yaz, ona göre yorum yaparız :)

Not: Lütfen yardımcı olmaya çalışın konuyu yanlış açmış olabilir,  zaten sitede yeteri kadar geyik var, bu konuda olmasın !

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskete
    iskete's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle anakartındaki ufak tefek devreler yanmıştır.

Benim başımada aynı durum geldi ve pcnin ethernet girişi yandı. Pc power tuşuna bastığımda çalışmıyordu.Kasayı açıp kabloları kontrol etmemden ve 15-20 denemeden sonra çalışmaya başladı.  Ancak power tuşuna basıyordum ve 5-6 saniyelik gecikmeyle pc çalışıyordu.

Sanırım senin pcye bilgisayarcı yolu gözüktü. Ama sana şunu tavsiye edeyim.

Format atmayı biliyorsan önce format at ve sürücüleri yükle. Belki işe yarar. Kasayı taşımaktan ve masraftan kurtulursun. Allah yardımcın olsun. Tez elden bilgisayarın iyileşir inşallah. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    askyeli hacım yaş kaç ? ne işle iştigal ? merak ettim

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ASKYELi
    ASKYELi's avatar
    Erkek

DecaMeroN bunu yazdı:
    -----------------------------
    askyeli hacım yaş kaç ? ne işle iştigal ? merak ettim

Yas 30 Serbest Bilegimin Gucumun Yapabildigi Her isi Yaparim Deca.. Serbest Calisirim Kardes.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

simsek cakar , yildirim carpar allah muhafaza. paratoner tesisati ve cati diregi ile basla.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ASKYELi
    ASKYELi's avatar
    Erkek

hojucuk bunu yazdı:
    simsek cakar , yildirim carpar allah muhafaza. paratoner tesisati ve cati diregi ile basla.

Diyecek Laf Kalmadi Deca Lütfen Konuyu Kilitlermisin Bunlardan Gelcek Hayir Sehrin A:Q

Toplam Hit: 4471 Toplam Mesaj: 34