folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yol Kesip Saldırıp Tehdit Savurma Cezası ?

Yol Kesip Saldırıp Tehdit Savurma Cezası ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

30 bin işçinin çalıştığı şantiye = 3. Havalimanı inşaatı. 

Hocam burası Türkiye adam kafayı bozup sana zarar vermeye çalışabilir. Bizde hurriyette okuruz sana bir şey olursa. Malesef ülkede kimse kimsenin şeyinde değil. O nedenle özellikle trafikte dolmuş taksi doblo tofaş bunların yol üstünliği var bunlara yol vereceksin. Tepki mi gördün kusura bakma deyip yoluna gideceksin. Ben herifim kaçmam dersen kafanda karnında çok ağrır.

Sonuçta adamlar hırsını almış. Bence prşini bırakırlar.  

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Kamyon şoförünün plakasını hatirliyorsan bişey çıkar. 

Tabi gelip tanıklık yapması gerekiyor. Hatta şikayetçi olursanız birlikte mala zarar verme, tehdit ve hakaretten işlem yapılabilir. Etrafındaki birkaç plakayı not etseydin iyi olurdu.

Geçmiş olsun. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cptprice bunu yazdı

Adamlar rahat hocam orda seni öldürse bile yatacağı iki yıl olacak. O da kesin değil belki kravat falan takarsa işin yaş :D

Benim bi çözüm önerim yok geçmiş olsun.

sallamayın bukadarda amk adam öldürmenin cezası akli dengesi yerinde bile degilse 6-7 yıldır 

Geçmiş olsun hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun jandarma ve polisten bir şey bekleme kendini korumaya bak ayrıca 1 dk 20 sn kamyoncuyu dövdüklerini nasıl hesapladın üstat,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

30 bin işçinin çalıştığı şantiye = 3. Havalimanı inşaatı. 

Hocam burası Türkiye adam kafayı bozup sana zarar vermeye çalışabilir. Bizde hurriyette okuruz sana bir şey olursa. Malesef ülkede kimse kimsenin şeyinde değil. O nedenle özellikle trafikte dolmuş taksi doblo tofaş bunların yol üstünliği var bunlara yol vereceksin. Tepki mi gördün kusura bakma deyip yoluna gideceksin. Ben herifim kaçmam dersen kafanda karnında çok ağrır.

Sonuçta adamlar hırsını almış. Bence prşini bırakırlar.  

evet hocam 3. havalimanı. beyaz yaka olarak 1300 kişiyiz. 

güvenlik birimi ve jandarma sürekli şantiye alanında. Sebep göstersem bile güvenliğin sağlanıyor diye gösterebilirler silah başvurusu için.

@MbK hocam mobese kamera görüntüsü hariç şahitlikten takipsizlik alırmışım jandarma komutanı öyle demişti. Kamyoncu şikayetçi olmamış. Ulaşamadım kendisine.

HC
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Ülke gerçekten güvenli ve sürekli tvde söylendiği gibi "hukuk ülkesi" olsaydı bu tür dangalaklar böyle rahat olamazdı.

Kamyoncu seni kurtarmış hocam biraz, çünkü hırslarını sinirlerini çıkaracakları birini bulmuşlar. Da adama yazık olmuş...

Bence peşine düşmezler sen de unut gitsin bu olayı. Savcılık, polis, güvenlik güçleri, mahkeme falan bi bok yapmaz.

+ Araç kameran olsaymış keşke.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

İktidar partisinin birimlerine yüzyüze başvuruda bulun. Ben hava limanı şantiyesinde mühendisim bu magandalar bana dadandı böyle zarar vermeye kalktılar diye. İl Başkanı, ilçe başkanı yahut herhangi bir parti görevlisi ile iletişime geç. Plakayı da isim soyismi de bildir. Komutanla yaşadıklarını anlatma. Onu arayıp işin içinden sıyrılmaya kalkabilirler. Komutan da kendisini şikayet ettiğini sanıp yardıma ihtiyacın olduğu zaman bir şey yapmayabilir.

Ülkeden tek ümidimi kesen mesele bu trafik ve düğün hayvanları. Gecenin bir vakti konvoylar kornalar silahlar. Trafikte camış gibi araba kullanmalar vs. Virüs gibi de çoğalıyor köpekler. Millet toleransa bir arada yaşamaya kurala kanuna doğru terakki ederken bizimkiler geriye gidiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek
    AlpBTN bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Mx0TBT bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Trafikte şunu öğrendim, 

Baktım adam durdurmaya çalışıyor, hemen durup önce ben inip adama doğru yürüyorum. Genelde aşağı inmiyorlar. Camı 2 parmak aralayıp altan alıyorlar. 

Mümkün meltebe kaçıyorum.

Arkadaş 3 kişiden bahsediyor hocam :) şayet inse tekrar o arabaya binecek hali kalmazmış.

Dediğim gibi kaçma imkanın varsa tek kişi de olsan kaçacaksın, 

Isterse 5 kişi olsun, önce sen inince adam ne oluyor lan diye korkuyor. Psikolojik bir durumdan bahsediyorum. 

Hocam aynı İstanbul'dan mı bahsediyoruz bilmiyoırum ama bu her zaman olmaz. Hatta çok nadir bir olaydır senin söylediğin. Genelde elinde kesici veya delici veya zarar verici bir şeyle inerler araçtan

İstanbul'da araç kullanıp şu durumu yaşamayan yoktur heralde, ben bu durumlarda pek psikoloji aramıyorum çünkü biliyorum ki bu tip cesareti olan adam kesinlikle madde etkisi altındadır normal kafayla bunu yapmak en azından bu kadar vahşice yapmak biraz zorlar adamı ama üç kişi haplanıp trafiğe çıkınca herkül oluyorlar. Önce sen çıkarsan şuna bak hele kendi eliyle geliyor tribine girip yine saldıracaklardır.

Araçtan inmeyerek en akıllıca hareketi yapmışsın zaten.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Şahit varsa takipsizlik almazsin.

Komutan seninle uğraşmamak için gönlünü yapıp göndermiş. 

Dediğim gibi birkaç plakayı alsaydın sağlam saplardin. ;-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

@By_Hc 5 yıl önce neredeyse bire bir aynısını yaşamıştım. Fark olarak sonuna doğru bildiğin amerikan filmlerindeki gibi araçları yandan vura vura perte çıkarmıştık ve kaçmışlardı. Üstelik bu durum İstanbul un göbeğinde E5 te hafta içi akşam 18.00 de yaşandı ..

Karşı tarafın aracı kiralıkmış, adapazarından gelip İstanbul da araba kiralamışlar 3 günlüğüne, bana denk geldiler ..

Olay sonrası polis karakolu elinden gelen her türlü engeli yaşattı bana sırf şikayetçi olmamam, uğraşmamak için .. Benim vergimle maaşı ödenen adam, bana atar yapıyor görevini yapmamak için.. Hafta içi akşam 18.00 de yaşanan olay için polis bana 18.30 da alkollümüsün diye sordu. Elbette hayır yanıtı üzerine saat 22.00 de trafik gelecek onu bekle dediler. Saat 20.00 de amirleri geldi, toplanıp Kurtlar Vadisini izlediler.. Saat 23.00 oldu ben hala karakolda bekliyorum bu sefer trafik sabah gelecek dediler .. Kendim adli tıpa giderek alkol raporu aldım getirdim hala ters yapıyorlar .. Avukat arkadaşımı aradım yanlarında, şikayetimi almıyorlarsanız sizden (polislerden) de şikayetçiyim dedim, sonrası 15 dk sürdü zaten ..

Kamu davası açıldı, kasıtlı adam öldürmeye teşebbüs ve mala zarar vermeden.. 3 yıl sürdü mahkeme süreci 2 klasör oldu. Peşlerini bırakmadım, her duruşmaya katıldım. Tabi pek çok şeyi göze alarak .. Şerefsiz mahkemeye bile gelmedi, yakalama kararı çıktı. Hakime durumu anlattığımda en iyisini yaptın oğlum, hakkını aramakla dedi ve yakalama kararı çıkardı. 3 yıl sonunda iyi halden, zarttan - zurttan indirimler 3 ay hapis yattı ve olay kapandı ...

Diyeceğim o ki uzun ve meşakatli bir süreç.. Boşversen yaptıkları yanına kar kalıyor, bir sonraki insanların canını yakıyorlar. Hatta aileler yok oluyor. Bırakmasan sen yıpranıyorsun ülkedeki hukuk sisteminden ...

Vicdanının sesini dinle derim ...

Toplam Hit: 4863 Toplam Mesaj: 36
tehdit etme saldırma yol kesme çete