folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yol Kesip Saldırıp Tehdit Savurma Cezası ?

Yol Kesip Saldırıp Tehdit Savurma Cezası ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Hocam silah gerçek manada caydırıcı bir unsur ama çok tehlikeli. Mesela o an sende silah olsaydı o anki heyecanla birini vurabilirdin. Silah iyi ama biz iyi değiliz. Kendinizi kontrol edemeyiz ve durduk yere hapse girerdin.

Farz edelim karşıda da silah var ki genelde olur böyle tiplerde. Ne olacak? Çatışmaya mı gireceğiz? Bence silah doğru bir karar değil. Mesela benim için değil zira benim sigortalar birden atıyor ve kontrolü kaybediyorum. Kendimi bildiğim için hiç bulaşmıyorum.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    cptprice bunu yazdı

Adamlar rahat hocam orda seni öldürse bile yatacağı iki yıl olacak. O da kesin değil belki kravat falan takarsa işin yaş :D

Benim bi çözüm önerim yok geçmiş olsun.

sallamayın bukadarda amk adam öldürmenin cezası akli dengesi yerinde bile degilse 6-7 yıldır 

Geçmiş olsun hocam

Yahu konuyu açan arkadaş kamera yok demiş. Vurulsa kim vurduya gidece o yüzden çok yatmaz. Hele emin ol 7 yıl hiç yatmaz. Zaten adamlar birlikte saldırmış doğruyu söyleyecek değiller.

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Geçmiş olsun jandarma ve polisten bir şey bekleme kendini korumaya bak ayrıca 1 dk 20 sn kamyoncuyu dövdüklerini nasıl hesapladın üstat,

Hocam o esnada 155 operatör bağlanmasını bekliyordum telefon elimde olduğundan süreden ötürü aklımda kaldı.

HC
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

silahı filan boşver. silah işi yaş iş. insanlar kendilerini küçük bir kavganın içerisinde bulduklarında dahi hemen o adrenalinle silahına sarılıyor. 

sakin kafayla düşündüğünde sanıyorsun ki çok çok lazım olursa çekerim silahı da o iş öyle olmuyor işte. 

adam hayatında kavgaya girmemiş ki. konuyu bilmiyor. en fazla karsılıklı bir kaç yumrukla bitebilicek bir kavgada , her iki tarafında yürüyerek bir kaç yara bereyle hayatına devam edebileceği olayda

kendini de karsı tarafı yakıyor katil oluyor veya ölüyor amk.

benim tavsiyem sagduyu değil. bu olayı unut değil. 

bul o orospu evlatlarını. bul ve hepsinin kemiklerini kır. ben beceremem diyosan pusu kur beyzbol sopasıyla saldır hepsine tek tek. 6 ay hastaneden cıkamasınlar. 

mürekkep yalamış vicdanlı insanların ülkeyi bu magandalara teslim ettiği bu zamanlarda başka da şansın yok dostum. 

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

Şahit varsa takipsizlik almazsin.

Komutan seninle uğraşmamak için gönlünü yapıp göndermiş. 

Dediğim gibi birkaç plakayı alsaydın sağlam saplardin. ;-)

Hocam şahit var iş yerine gelince sorgulattım bizim şantiyede çalışan bi kaç kişi o kuyruktaymış. Ama iş yeri arkadaşım olduğu için şahitlikleri sayılmayabilir. Hem sadece bir arabaya saldırdıklarını ve kamyoncuyla kavga ettiklerini görmüşler.

Özellikle iş yerinde hukuk müşavirine filan sordum hepsi sonuç takipsizlik olur dedi.

@korkarabatak @Caliber    Hocam haklısınız ama silahı göstermek bile yeter düşünüyorum. 

Diğer türlü keşke üniversite zamanlarımız olsa arkadaş grubumu filan toplar bu işe kafa yorardık. bayağı da zevkli olurdu. Ama şuan ki halim haftanın 6 günü 11 saat çalışan birisiyim :( 

@GoQaN hocam Allah düşürmesin gerçekten insanı yıldırıyorlar, özellikle polislerin mağdur durumdaki insana suçlu uygulaması yapmalarını çok duydum. şahsen o durumlara hiç düşmek istemiyorum. 

HC
Toplam Hit: 4865 Toplam Mesaj: 36
tehdit etme saldırma yol kesme çete