folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yunanistana Neler Oluyor ?

Yunanistana Neler Oluyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Alpn bunu yazdı:
    -----------------------------
    erkan07 bunu yazdı:
    Alpn bunu yazdı:

BuZuL bunu yazdı:

alpn : Buzul a edit: Her yerde olması bu olayların doğru olduğunumu gösterir?Polis heryerde ebeni zikse tamam her yer oluyo o zaman okey mi diceksin

ben doğru demiyorumki hacı insanların ölmesine her zaman karşıyım.

yunanistanda olduğu için iyi olmuş diyorum sadece düşman sonuçta :D benim sularıma girip uçakları ile göz dağı vermeye çalışan pkk ye teröris yollayan finanse eden bir devlettir yunanistan o yüzden yangınına su veren itfaiyenin hortumunu s.yim gebersinler a.q çokta tın :)

İnsanlar var ve devlet politikası var  sırf devlet politikası bize karşı diye insanlarına lanet okursak çok talihsiz bi bakış açısı olur  

O insanlar değilmiydi  yunan askeri İzmire girdiği zaman " aha !yorgo bisimkiler gelmis haydi baslayaliim"diyip yan komşuya tecavüz eden ? öldüren?işkence eden??

devlet politikası gereğimi böyle yapmışlardı?

(Atalarının yaptığı hatalardan dolayı kimseyi yargılamak istemem ,sevmemde ama bunların yine aynı şeyleri yapacaklarından hiç bir şüphe etmem

Bu olayı neden Tarihle Bizim tarihimizle ilişkilendiriyosunuz anlamak mümkün değil ordaki insanlar yoksulluktan, haksızlıktan ,orantısız güç kullanımından isyan eden insanlar ne alakası war şimdi kurtuluş savaşıyla bunun ?Gerizekalı derken bunu kaysetdiyorudum örnek almamız gereken bir olay bu yarın bir gün senin benim başıma gelicek bir olayı sen gider tarihi komplekslerinle düşmanlıkla vs ile ilişkilendirip asıl anlaman gereken yeri bir kenara koyuyosan ...

konuyu bile bilmiyorsun.

sana o gencin neden öldürüldüğünü sormuştum.

bana gerizekalı sıfatını yakıştırmakla kendini gerizekalı ilan etmiş oluyorsun zaten.

işin anarşi tarafını esgeçiyorsun.

polise saldırıyı es geçiyorsun.

köken adı vermek istemiyorum ama yarın bir T.C vatandaşı x kökenli biri,bir polis tarafından öldürülse aynı tepkiyi verebilecekmisin?

X kökenliler ülkenin heryanıda anarşi olayları  başlatsa sen yine tebrik ederim diyecek sokağa çıkacakmısın?

daha polisinmi haklı gencinmi haklı olduğunu bile bilmiyorsun .ve kalkmış eleştiri yapıp gerizekalı kelimesini kullanıyorsun.

gerizekalı sensin nedenmi?

tarihi düşmanlık diyorsun,ama bugünün it dalaşlarından yunanlıların engellemelerinden daha dün yaşanan kardak krizinden ,ve bugünlerde yaşanan Türk balıkçılara sahil güvenlik botları  ile yapılan engelleme olayları ...

doğruya,bunlar devlet politikası! iyide be kardeşim o devlet politikasını uygulayanlar aydanmı geliyor?

o devlet politikasını uygulayanlarda halkın içinden gelen insanlar değilmi?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

Bizim gibi karınları tok sırtları pek olmadığı için huzursuzluk çıkıyor normal.

Her ne kadar açız diyen tek tük adamlar çıksada genel olarak tokuz. Kurban bağışlamada rekor kırıldı bu yıl mesela. Türk silahlı kuvvetleri ve kızılaya rekor sayıda kurban bağışlandı. Kriz var ama bu rekorları kırıyoruz hayret :)

bizim gibi karınları tok sırtları pek ha ? :)valla helal olsun..aklıma gelen ilk örnek Türkiye Taşkömürü işletmesi 3 bin işci alacak 37 bin kişi başvuruyor bunlardan 3000 üniv. mezunu 3 bin kişinin karnı tok olduğunu düşünelim geri kalan 34 bin kişinin senin dediğin gibi artık hangi verilere dayanıyorsun bilmiyorum karnını top sırtının pek olduğuna inanmıyorum ben.. düşün artık işsizliğin karın tokluğunun ne boyutlarda olduğunu...

konuya gelecek olursak, adamların isyani insanlık onuruna dayalı bana göre.. halk tepkisini bi şekilde dile getirmek istiyor ki benzer olaylar yaşanmasın. bilinçli halk olduğunun bi nevi göstergesi ha böyle yakıp yıkmak ne kadar doğru tasvip etmesemde bi şekilde tepkilerini dile getirmişler.

düşünsenize öldürülen bi genç için bu olayları yapıyorlar. neyseki oradada bizim gibi 1 yılda %80 doğal gaza zam yapılmıyor yada ne bilim elektrik zammı dünyanın en pahalı internet bağlantı ücreti vs.. olsaydı heralde kim bilir ne olurdu düşünemiyorum bile.

peki aynı olay bizde olsaydı ne olurdu? 

cevap: unutulur giderdi umursanmazdı bile.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hocam 35 bin kişi doğan haber ağının aldatmacası. Doğan soyuyor bizi sonra hükümet soyuyor gibi gösteriyor. Sonra bizde yemi yutuyoruz. Başvuran sayısı 4 bin civarı. Kalıki işe 2 bin kişi daha alınacak. Diyarbakırda açılan telekom ve özel şirketlerde bu ay içinde 5 bin kişi işe alındı... Alınmaya devap edilecekmiş.

İzledim star tv'yi ulan bu ne dedim. Tokuz vallaha tokuz :) En azından yunanlardan filan daha tokuz. Hükümet %50 oy alıp hiç ara vermezse biz daha iyi olacaz ki alacağından eminim. Halk bir şekilde hükümete teşekkür edecektir.

Kriz oluyor doğal gaza indirim geliyor benzine indirim geliyor. Bakıyorum bizim binada oturanların 5 inden 4 ü kurban kesiyor... Allah tan kriz varda ondan böyle xD Demek ki kriz olmasa uçacaz...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caves
    caves's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ülkenin 3/4 ü demekki anarsist :) polisin öldürdügü 15 yasındaki bir Genç in üzerine ayaklanma basladı .. ne guzel bir halk bana gore halk birbirini koruyor Ve savunuyor bunun hiç bi yerinde aptallık vede Gerizekalılık goremiyorum keşke bütün ülkeler yunanistan gibi olsa halk birbirini Desteklese !!!

www.tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mxsimgr
    mxsimgr's avatar
    Erkek
    Yunanistani s...m gebertsinler birbirlerini gavur hayvanlari.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

konuyu bile bilmiyorsun.

bana gerizekalı sıfatını yakıştırmakla kendini gerizekalı ilan etmiş oluyorsun zaten.

köken adı vermek istemiyorum ama yarın bir T.C vatandaşı x kökenli biri,bir polis tarafından öldürülse aynı tepkiyi verebilecekmisin?

X kökenliler ülkenin heryanıda anarşi olayları  başlatsa sen yine tebrik ederim diyecek sokağa çıkacakmısın?

daha polisinmi haklı gencinmi haklı olduğunu bile bilmiyorsun .ve kalkmış eleştiri yapıp gerizekalı kelimesini kullanıyorsun.

tarihi düşmanlık diyorsun,ama bugünün it dalaşlarından yunanlıların engellemelerinden daha dün yaşanan kardak krizinden ,ve bugünlerde yaşanan Türk balıkçılara sahil güvenlik botları  ile yapılan engelleme olayları ...

doğruya,bunlar devlet politikası! iyide be kardeşim o devlet politikasını uygulayanlar aydanmı geliyor?

Polis gençleri tutuklamak istediği için bu olay çıkmıştır bu bir ,sen daha düşüncelerini düzgünce söylüyemiyosunki tartışalım x dediğin nedir(ki burdada yine tipik bir eziklik kendi düşündüklerini adam gibi söyliyememe tepkilerden kaçınma işte yunanlılarla senin arandaki temel fark bu sen koyunsun onlar değil) diyelimki alevi çıksa desteklerim .Haklılık insana göre değişir senin gibi olayı sadece polise indirgemiş polis kutsaldır felsefesiyle hareket edip sorgulamayan insanlar için çok doğal tepkiler bunlar zaten anlamanı beklemiyorum tabi insan kendini biliyo gerizekalı diyince ne güzelde oturmuş.Tarihi düşmanlık değiş tarihi kompleks dedimo yukarda saydığın sahil güvenlik vs vs polis teşkilatı değilmi aptal bunu damı anlamıyosun ?Sanki isyan edenler sahil güvenlik

konuyu tartışan insanları görüyomusun hangi yönüyle bakıyolar olaya işte onlar akıllı sense daha lise tarih kitaplarının üstüne 1 gıdım bişey koyamamışsın

uzun lafın kısası kendini haklı çıkarmak için saçma saçma örnekler veriyosun yine bi boka yaramıyo önce kendin ne demeye çalıştığına bi karar ver.olaya kendi dar pencereden bakıp üstüne gelmiş bana laf etmeye çalışıyosun ,benim karnım tok böyle kafatasçı insanlara sen kendi bildiğini yap hıı bu arada 

kendi imzanı oku düşün biraz istersen ... 

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    voodoo bunu yazdı:

ülkenin 3/4 ü demekki anarsist :) polisin öldürdügü 15 yasındaki bir Genç in üzerine ayaklanma basladı .. ne guzel bir halk bana gore halk birbirini koruyor Ve savunuyor bunun hiç bi yerinde aptallık vede Gerizekalılık goremiyorum keşke bütün ülkeler yunanistan gibi olsa halk birbirini Desteklese !!!

farklı yönden bakıyorsunuz.

bizde şu olur .

istanbulda devriye gezen polise taş ve sopalarla saldırılır (bu olayda olduğu gibi)

ama polis silahını kullanamaz yetkileri sınırlıdır ..(herzaman olduğu gibi anırır kızarız vay a.q, emniyetin yetkileri sınırlandırıldı böyle oldu vs vs )

ve polisler şehit olur.

bizde cenaze namazlarını kılarız .

vatan sağolsun der gömer geçeriz şehitleri.

polisler şehit edilir .. Vatan sağolsun..

Asker şehit edilir ..Vatan sağolsun ..

ha bana bunları söyleyin canımı vereyim uşaklar .

ama siz kalkmış polise saldıran taşlarla sopalarla polislerin canına kast eden bir topluluğu savunuyorsunuz.

siz zannediyorsunuzki polis ateş etti genç öldü olay bu yani ve öylesine büyük bir ayaklanma başladı ..

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

halkın hakkını araması kadar normal birşey warmıdır ki? üstelik bunu düşmanımız dediğimiz ezipte yerinde  dibine soktumugumuz yunanistan yapıyorsa bu tamamen kıskançlıktır,

kedi uzanamadıgı cigere mındar dermiş, Türküz doğruyuz ya o yüzden böyle günlük gülistanlık yaşıyoruz değil mi,  ne zaman isyan çıkmış ülkede yada şöyle diyelim ne  zaman halk kendini savunmuş,  biz hala dağa kalkıpta Atatürk'ü savunmaya çalışyıoruz ve onun ilkeri ve inkilaplarında gittiğimizi zannediyoruz  halbui hepsinden yozlaştıgımızın farkında değil kimse,

Bknz: http://yunus.hacettepe.edu.tr/~sadi/dizeler/son-mektup.html 

@Edit  : Arık lafla sözle yazılarla bu işin yürüyemiyeceğini bütün Herkes'in öğrenemsi gerekiyor  adamlar en dogru olanı yapmışlar bizim yapamadıgımızı yapmışlar Ata'mızın bize 70 yıl önce gösterdiği yolu onlar 70 yıl sonra yine bizden önce yaparak öne çıkıyorlar  , Bravo onlara....

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

efsun bunu yazdı:

halkın hakkını araması kadar normal birşey warmıdır ki? üstelik bunu düşmanımız dediğimiz ezipte yerinde  dibine soktumugumuz yunanistan yapıyorsa bu tamamen kıskançlıktır,

kedi uzanamadıgı cigere mındar dermiş, Türküz doğruyuz ya o yüzden böyle günlük gülistanlık yaşıyoruz değil mi,  ne zaman isyan çıkmış ülkede yada şöyle diyelim ne  zaman halk kendini savunmuş,  biz hala dağa kalkıpta Atatürk'ü savunmaya çalışyıoruz ve onun ilkeri ve inkilaplarında gittiğimizi zannediyoruz  halbui hepsinden yozlaştıgımızın farkında değil kimse,

Bknz: http://yunus.hacettepe.edu.tr/~sadi/dizeler/son-mektup.html 

Helal be işte anlamadıkları bu illa bok atıcaklar illa komplekslerinden bakıcaklar bu kadar basit bişeyi anlamamak için bu kadarmı çaba harcanır

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Alpn bunu yazdı:

konuyu bile bilmiyorsun.

Polis gençleri tutuklamak istediği için bu olay çıkmıştır bu bir ,sen daha düşüncelerini düzgünce söylüyemiyosunki tartışalım x dediğin nedir(ki burdada yine tipik bir eziklik kendi düşündüklerini adam gibi söyliyememe tepkilerden kaçınma işte yunanlılarla senin arandaki temel fark bu sen koyunsun onlar değil) diyelimki alevi çıksa desteklerim .Haklılık insana göre değişir senin gibi olayı sadece polise indirgemiş polis kutsaldır felsefesiyle hareket edip sorgulamayan insanlar için çok doğal tepkiler bunlar zaten anlamanı beklemiyorum tabi insan kendini biliyo gerizekalı diyince ne güzelde oturmuş.Tarihi düşmanlık değiş tarihi kompleks dedimo yukarda saydığın sahil güvenlik vs vs polis teşkilatı değilmi aptal bunu damı anlamıyosun ?Sanki isyan edenler sahil güvenlik

konuyu tartışan insanları görüyomusun hangi yönüyle bakıyolar olaya işte onlar akıllı sense daha lise tarih kitaplarının üstüne 1 gıdım bişey koyamamışsın

uzun lafın kısası kendini haklı çıkarmak için saçma saçma örnekler veriyosun yine bi boka yaramıyo önce kendin ne demeye çalıştığına bi karar ver.olaya kendi dar pencereden bakıp üstüne gelmiş bana laf etmeye çalışıyosun ,benim karnım tok böyle kafatasçı insanlara sen kendi bildiğini yap hıı bu arada 

kendi imzanı oku düşün biraz istersen ... 

:) X dedim çünkü konu başka yerlere varır.

benmi kafatasçıyım? görüşümü birkaç mesajımı okuyarak anlayabilirsin.

polisin haklı olduğu bir yerde ayaklanma çıkaran halk var .ve o görüşe katılan bir zihniyetten beni anlamasını beklemek saçmalık zaten.

polisin kutsal olmasını anlattığımı sanıp .polisinde o halkın bir parçası olduğunu anlatmaya çalıştığımı anlamayacak kadar cahilsin.

tartışmayı bilmiyorum öylemi? görüşleri !gerizekalılar diyerek beğenmeyen tartışmayı başlatan aptal kim?

X diyerek herhangi bir köken adı vermemeyi tercih eden birine ezik diyen kim?

birde diyorsunki polisler genci tutuklamaya çalışmış olaylar başlamış,ama polise taş ve sopalarla saldıran maskeli gençler diyemiyorsun.

zaten burada çuvallıyorsun....

lise defteri kitabı demişsin:) ben onları 1993 te okuyordum .

senin derdin sidik yarıştırmak tartışmak değil .sokak ağzıyla politika yapıp BEN HAKLIYIM BEN HAKLIYIM GÖRÜNÜZMÜ O ALTTA KALDI psikolojisindesin.

bir konu aç kim gerizekalı ıspatlansın. polissiniz ve taşlı sopalı saldırıya uğruyorsunuz ne yaparsınız diye sor .(kendinede sor)

oradaki halkın derdi hükümeti devirmek zaten hükümet karşıtı anarşistler olduklarını kendileri söylüyor.

gencin öldürülmesi ise fitili ateşleyen bir bahane ve fırsat .şimdi anladınmı?

ne konuya hakimsin nede tartşmaya ,hadi senin eşeğin erkek olsun yinede.

Toplam Hit: 6672 Toplam Mesaj: 60