folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yunanistana Neler Oluyor ?

Yunanistana Neler Oluyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek
    bu isyanlarin,issizlik vs vs ciktigini biliyorum ama yine de ohh olsun,yunanlar birbirlerinin ziklerini yesinler

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

İsyana sadece anarşistlermi katılıyo öğretmenler öğrenciler sendikalar hepsimi anarşist? Zaten Bu olayın polise karşı değil genel bir isyan olduğunu yazmışım  o sadece bardağı taşıran damla(ki aynı kelimerle sende yazmışsın) tartışmayı başlattım çünkü önemli örnek alınası bir olay ve böyle düşünen çok fazla insan var(bakınız 1993 den beri aynı kafada olan insanlar)

polise taşla sopayla saldırıcak neyle saldırsın adam polisin elinde silah var gençler taş sopa (bunudamı sölemem lazım yani ?)

İsyan hakkında aynı şeyleri söylüyoruz fakat kavgaya yol açan kısım buna bakış açımız bana göre örnek alınması desteklenmesi gereken bir olay sana göre ise oh olsun yunanlılara diye bu olay benim gerizekalıca dediğim bu 

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

mutabık olduğumuz  noktaları görebiliyorsun.

diyiromki yunanistana ne olursa olsun umrumda değil ama sen kalkıp gerizekalı damgasını vuruyorsun ve mesajımı alıyorsun sonrada kim üstüne alırsa ona dedim diyorsun e mesaj benim görüşüm.

konuya derin giriş yapıp konuyu irdelemek gerekirse,evet  mutabık olduğumuz noktalar çok.

fakat  şunu anlamıyorum eylem yapıyorsun ve kar maskesi var kafanda polis seni tutuklamak istyor ve sen taşlarla sopalarla saldırıyorsun .

hükümet karşıtı olman ,sana polise taşlarla sopalarla saldırma hakkını vermezki ya.

ozaman ükemin bütün  hükümet karşıtları toplansın saldıralım sağa sola .

bunların yaptığı akıl mantık işimi?

yakılan dükkanlar kimin kardeşim?

arabalar kimin?

kamu binaları kimin?bu nasıl bir protesto bu nasıl bir isyan ?bu nasıl bir halk ayaklanması?

bence bu sadece prokavatif bir olay .

gizli ellerin devrede olduğuna inanıyorum .hemen her ülkede vardır bu ellerden .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    FinGoLFiN bunu yazdı:

-----------------------------

Baya baya sacmalamıssın

sen hic sehir icindeki o olaylarda olen polis gordunmu ben gormedim en fazla tas atılır kafa yarılır

bide demissin asker baya bi abartıp guzel bağlamıssın ama sacmalamıssın

harbidende saçmalamışım ya !

şehir içindeki olaylarda  polismi öldürülmüş hiç hepsi dağda öldürüldü.

edito....

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

Dünyanın neresinde olursa olsun böyle bir olaya üzülürüm.İnsan insan olduğu için sevilmeye değerdir.ANCAK;

benim duyduğuma göre kar maskeli herifler polis arabasına saldırıyor poliste çekip vuruyor.Eğer böyleyse;Ben bu polisi suçlayamam.Kendisini savunmuş sadece.Bu olayda dış ülkelerin parmağı var da deniyor.Çünkü makedonlar ile yunanların arasında bir sınır çekişmesi vardır bilirsiniz bunu.Türkiye Macaristan'ı tanıdı ama hala Yunanistan'ın toprak talebi var oralarda karışık yani.

Asıl değinmek istediğim konu şudur;"Biz burda pkk ile uğraşıyoruz dış ülkeler destek veriyor yunanlar oh iyi olmuş deyip sırıtıyolar"diyen bizler yunanların bu haline gülersek,onların yaptığını yaparsak onlardan ne farkımız kalacak?

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bizdede durum aynı. lakin emperyalistler öyle bir oyun kurmuşlar ki gece uyurken bile ;

açlık, korku, borçlu durumda olduğumuz için ve birde bu hükümet polise jandarmadan daha fazla güçlendirdiği için kimse sesini çıkaramıyor. sadece sendika mitinglerinde yapabiliyoruz. yunan ibnelerine gelince yaksınlar yıksınlar hep bizim ülkemizde gözleri oluyordu bazılarının şimdide kendil halleriyle uğraşsınlar.

bizdede polis vatandaşlarımızı öldürmüyormu ki. onlarda açlık işsizlik ve emekli yaşı yükseltilmesi.haklarını alamamaları.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

holyreform çok doğru söylemişsin .

ilk mesajımda yesinler birbirlerini diye yazdım .

şunu itraf edeyim ..

sevindiğim nokta insanların ölmesi değil ,yakıp yıkmaları ,arabaları ,evleri,kamu binalarını...

greve gitmeleri..

böylece ekonomileri sıkıntıya giriyor buda ülke menfaati açısında Türkiye için olumludur .

kendi iç işlerine düşüp ,belkide üzerimizdeki oyunlarını bir süre ertelemek zorunda kalıyorlar.

ayrıca onların toprak talep ettikleri ülkelerden biride biziz deni suları bile talep ediyorlar gerçi 12 mil davası var birde.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek

erkan07 bunu yazdı:

Polisin bir genci öldürmesine istinaden söylüyor olamazsın ?

karışıklığı kastediyorsan oda imkansız ab ye üye değiliz anında sokaklarda askerleri görürsün.

polisin genci öldürmesini kasttetmiyorum elbet. ancak çok yakın gelecekte ülkenin muhtelif yerlerinde isyanlar baş gösterecektir maalesef. '' Bizde devlet kurmak isterük '' diye sokaklarda anarşi yaratan kendini bilmezleri zaten her gün görüyoruz, zaten bunlar esas isyanın birer provası sadece, gören gözler için delile gerek yoktur!

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    BİZ DÜZÜLMEYE ALIŞMIŞ BİR MİLLETİZ

• Yıllardır Dünyadaki en pahalı benzini kullanmışızdır ama ne Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ne de diğer herhangi bir sivil toplum örgütü 1 gün dahi olsa kontak kapatma eylemi yapmamıştır.. 
    • Yıllardır en pahalı interneti kullanmış,her önüne gelen Telekoma kolunu bacağını sokmuş,ama sadece bir kereliğene de olsa toplu olarak abonelik iptali eylemine gidilmemiştir..

Şimdi bu yukarıdaki iki eylem çok ütopik mi gözükmektedir?Telefonsuz ne yapacağız bir gün arabaya binmessem ölürüm ben gibi tepkiler olabilir..Ancak düşün ki,birden telekom 1milyon abone kaybediyor ve Türkiye'de bir gündeki petrol ürünleri satışları %90 azalıyor..

Ama beyinlerimize şunu o kadar iyi kazımışlar ki "Toplu eylem mi?Ucu bunun anarşizme kadar gider vallah,aman yapmayalım şahit-mahit yazarlar!!!"

Yukarıdaki başlık dokunmasın kimseye,öyleyiz bana göre,alışmışız düzülmeye,gıkımız çıkmıyor,ancak sanal yollarla,sağa-sola bacak sokarak orgazmın doruğunda sanıyoruz kendimizi..

Bunların sebebi Türkiyede halan Sivil Toplum Örgütlerinin öneminin kavranmamasıdır.Kaçımız bir Sivil Toplum Örgütüne üyeyiz?

Yunanistan'daki olaylar bir bilincin göstergesidir.Devlet insan için vardır anlayışının devlete hatırlatılmasıdır..Ohşşşsss iyi olmuş,ziksinler birbirlerini diyenleri anlayamıyorum..

Devlet'in ideolojisiyle milletin ideolojisi farklıdır..Şunu kabul ediyorum,Yunan ideolojisiyle 7 yaşından beri eğitim görmüş çocuklar elbetteki bundan etkilenecek az da olsa çok da olsa biz Türklere karşı diş bileyeceklerdir..

Ben neden şu anda Kavala'da kordonda gazozunu yudumlayan Anastasios'a düşmanlık besleyeyim?Manyak mıyım ben?

Saygılar 

Çekil,Önümden Çekil...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek
    len aq sizin adamlar haksızlıga karşı baş kaldırmış hakkını istiyor,siz ordan yesinler birbirlerini diyorsunuz.keşke bizde hakkımızı savunabilsek?

ümidin kaybolması özgürlük demekti
Toplam Hit: 6670 Toplam Mesaj: 60