Yurtdışında Nasıl İş Bulunur?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  affetmez
  affetmez's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek

  Türkiye'deki çalışma şartları ve hayat pahalılığından bıktım. Ayrıca araplaşan toplum yapısı da beni darlıyor. Başka bir ülkede nasıl iş bulurum?

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  override
  override's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Aralık/2009
  Erkek
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Kodlama veya yazılım bilmiyorsan, doktor değilsen, yabancı dilin yoksa iş bulma şansın sıfır.  Vize bile vermezler. 80'lerde yaşamıyoruz ki kaçak olarak oraya gidip fabrikalarda, inşaatlarda amelelik yapıp para kazanasın.

  Bunlar yoksa altın bilezik diye tabir edilen bir meslek biliyor musun? Berberlik, kasaplık, kaynakçılık, tesisatçılık vs.

  Adamlar bizim gibi her önüne geleni ülkelerine almıyor. Kendi yaşamını idame ettirecek kadar iş biliyorsan gel diyorlar ülkeme. Öyle herkeside kabul etmiyorlar. Benim ilkokulu beraber okuduğum sınıf arkadaşım çocuk doktoruydu başvurdu Almanya'da uzmanlık yapıyor şimdi. Uzman olunca vatandaşlık alıp oraya yerleşmek var kafasında.

  Şuan üniversite tercihi yapacak öğrenciler o yüzden tıp fakültesini istiyor. Diş hekimi bile olsanız yurtdışına kapağı atmanız mümkün. Sağlık sektörü diğer ülkelere nazaran iyi olduğumuz ender alanlardan birisi.

  Avukatlık-Mühendislik vs artık onlar bitti. Özel üniversiteler sağolsun parayı bastıran avukat-mühendis oluyor amk ülkede. Hele 4 yıl üniversite bitiren herkese hakim olmanın önü açılıp, farklı baroların kurulması izni çıktığından beri hukuk oldu guguk.

  mkyb tarafından 30/Tem/20 02:45 tarihinde düzenlenmiştir
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  affetmez
  affetmez's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek

  Ben artık ülkedeki ortamdan bıktım. Yasak ve pahalılık çok. Garsonluk yapmaya bile olumlu bakıyorum

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  unbalanced
  unbalanced's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek

  mesledgin nedir egitim durumun nedir dil bilgin nedir hocam bunlardan bahsetmen lazim

  ayrica burdaki konuma bakabilirsin baya bir seyler yazmistim

  https://www.tahribat.com/forum/kariyer-planlama---beyin-gocu-avrupada-egitim-ve-243894

   

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  can498
  can498's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Nisan/2009
  Erkek

  Konusunu bulmuşken bende sorayım; Fiber kıllar ve devreler üzerine bilgisi olan bir vatandaş yurtdışında nerelerde iş bulabilir?


  Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Easx
  Easx's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ocak/2010
  Erkek

  Almanyada göç yasa tasarısı geçmiş diye bir şeyler izledim bugün. Bir araştır hocam


  www.kriptopedi.com
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  weskeyy
  weskeyy's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ağustos/2005
  Erkek

  Stutgart tan sürekli görüştüğümüz denizli li bir arkadaşımız arada sırada videolar üretiyor.almanya hakkında bildiklerini anlatmaya çalışıyor.

  https://youtu.be/LB0VJ0ti-p0

  weskeyy tarafından 30/Tem/20 02:50 tarihinde düzenlenmiştir

  Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  herrero
  herrero's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Haziran/2015
  Erkek

  Hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsun? En önemli faktör dil. Öğrenmeden ya da temel seviyede kendini ifade edebilecek seviyeye gelmeden gitmeni tavsiye etmem.İrlanda'da çoğu firmanın merkezi var. Zaten dil İngilizce olduğundan iyi kötü bir şekilde halledilir. Öncelikle çalışmak istediğin alan seçildikten sonra o alanda faaliyet gösteren markalar belirlenir ve o markaların HR departmanlarında çalışanlar Linkedin vasıtasıyla belirlenir. Ondan sonra açık pozisyonlara uygun bir CV ve motivasyon yazısı hazırlanır ve tacizler başlar. Hem resmi web sayfasından hem de doğrudan bu şekilde başvurular daha etkili oluyor. Atina'da çoğu firmanın müşteri hizmetleri faaliyetleri sürdülüyor. Azıcık sabırlı bir insanım dersen Teleperformance firmasını gözden geçir. Relocation pack, uçak bileti, yer ayarlayana kadar bir yerlerde barınma konularında destek oluyorlardı en son. O şekilde Yunanistan'a gidip bir süre sonra alternatifleri değerlendirirsin. Almanya düşünüyorsan tır ehliyeti ve forklift ehliyeti baya işine yarar. Üretim, nakliye ve depoda iş bulmanı sağlar ama bunda da oturum işlemlerine firma karışmaz, Alman devletinin insafına kalırsın. Garsonluk bile yaparım kafasıyla gelme geleceksen, birkaç ay sonra dönersin. Yaşamak istediğin yere turist vizesiyle git, birkaç ay takıl, yaşanabilir bir yer mi sana uygun mu onlara da bak. Her şey iş değil, sonra sosyal hayatta bunalıma giren çok oluyor. 

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  erdem358
  erdem358's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

  Lan eşşeğin kulağına karpuz kabuğu sokmayın. Eşim biyolog ben ziraat teknikeriyim niyetimiz var. hatunun dili iyi de bende fazla yok mesleki anlamda. 


  Yav he he
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  İyi bir meslek varsa.. 

  İyiden kastım  marangoz bile olur.  İşini iyi bilen. 

  Meslek ile gitmek denenebilir 

  En iyi taktik evlilik  

  Mesela yeni zelanda  belli yaş ve eğitim tutuyorsa 1 yıl vize veriyor . Work and holliday  ... Vatandaş oluyorsun 1 yıl.  O ara uyanık olup yerlilerle evlilik yapıp kalma yoluna bakacaksın. Yada iş bulup iş yeri sana kefil oluyor hoop vatandaşsın . 

  Almanya fix zaten.  Evlen.  İşe gir . Dil öğren . Adamlar sana zaten lütfen kal diyor . İşinde gücünde İNSAN arıyorlar 

  Abd .. Bence en boktan olan .. hem tehlikeli.... hem sağlık sistemi boktan .... ama para kazanmak için 1e1. Tır  şöferi  bile kral gibi kazanıyor.  . 

  Kanada .  Bence en mantıklı deneme alanı . Her şey kararında.  Sağlık.  Eğitim .gelir . Hep dozajında.  

   

  Bu konuda köylüler çok şanslı .

  Zaten kendi içlerinde evlenme huyları var . Mal dışarı çıkmasın mantığı.  Amca kızı ile evlenip  isveç e yerleşiyor.  Hastaneye temizlikçi oluyor.  İlk okul terk adam .. krallar gibi yşıyor . 

   


  Gelenler adamdı, buldukları insandı İnsan yalnız Tanrının yarattığı mâhluk İnsan mâhluktan, adam insandan çıktı. Tanrının insanı yer ve içer. İnsanın adamı düşünür ve yaratır. Mustafa Kemal Atatürk
Toplam Hit: 5398 Toplam Mesaj: 67
yurt dışı