Yurtdışında Nasıl İş Bulunur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Cok fazla kirli bilgi donmus...Aksama kadar edipleyip detaylica yazicam saygi sevgiler.

sana damdan dusen biri lazim

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    alkolikkarga bunu yazdı

Yurtdışında yaşamak için Linkedinden birisine yazdım .Danışmanlık firmasıydı sanırsam. Cv mi istedi gönderdim. Birkaçgün sonra cepten aradı. Şartlara uygun olduğumu, b1 seviyesinde dil öğrenmem gerektiğini. 7 aylık anlaşmalı oldukları kurstan online Almanca kursu verdiklerini, daha sonra anlaşmalı firmalarla görüşüp iş ayarladıklarından bahsetti. Bunun için iki kişi toplam 6500euro tuttuğunu söyledi. Yarısını peşin, diğer yarısını da Almanyaya gidinice aldıklarını da söyledi. Bu şekilde yurtdışına giden oldu mu? Fiyatlar bu şekilde mi acaba?

Bu tarz firmalar ne yazık ki çok fazla güven vermiyor ülkemizde. Firmayı çok çok iyi araştır derim sana. Yeni kurulmuşsa mümkünse uzak dur. Çünkü bu tür yerlerde parayı alıp sonradan kaybolan yada iş bulma ayağına insanları bekletip kandıran çok var. Geçenlerde haberlere de çıktı. Jigolo yapıcaz deyip milletten kişi başı 5000TL tokatlayıp kaçmışlar. Baya yüklü miktarda vurgun vurmuşlar. Sonra sende haberlere çıkma. 

İmza mı? O da ne demek?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    alkolikkarga bunu yazdı

Yurtdışında yaşamak için Linkedinden birisine yazdım .Danışmanlık firmasıydı sanırsam. Cv mi istedi gönderdim. Birkaçgün sonra cepten aradı. Şartlara uygun olduğumu, b1 seviyesinde dil öğrenmem gerektiğini. 7 aylık anlaşmalı oldukları kurstan online Almanca kursu verdiklerini, daha sonra anlaşmalı firmalarla görüşüp iş ayarladıklarından bahsetti. Bunun için iki kişi toplam 6500euro tuttuğunu söyledi. Yarısını peşin, diğer yarısını da Almanyaya gidinice aldıklarını da söyledi. Bu şekilde yurtdışına giden oldu mu? Fiyatlar bu şekilde mi acaba?

firma sahibi türk'se kesinlikle uzak dur. Bosuna parani kaptirirsin..

Ayrica böyle atraksiyonlara gerek yok. Almanya'da calismak istiyorsan elbette almanca ögrenmelisin. Genelde B2-C1 istiyorlar.. Belki bir süre ingilizce ile idar ederler ama almanca ögrenmeni beklerler. Dil konusunu halledersen, mesleginde iyiysen, sertifikalarin-referanslarin varsa almanya'da is bulabilirsin sorun olmaz. Bunlari kendin hallet sonra is basvurusunda bulun.. Bu firmalarin ne tür garanti verdikleri belli degil.

Bir de söyle bir sey var. Benim bir arkadasim böyle calisiyordu. Ayni sekilde is bulma firmasi var sahibi türk (ben de gidip tanistim, frankfurt'ta). Genelde yazilimci (makine yazilimcisi-mühendisi ariyorlar), firmalarla baya bir iletisimi var, isci lazim lazim olunca bu firma ayarliyor. Eskiden türkiye'den isci götürüyorlardi simdi mühendis götürüyorlar. Senin dedigin gibi normalde is bulup para alip birakmiyorlar. Seni kendi firmalarina calisan olarak aliyorlar ve diger firmalara kiraliyorlar. Böyle olunca, calistigin firma maasi bu firmaya ödüyor. Adamlar da belki %50 sini kesip sana maasini veriyor. Yani sen maasini calistigin firmadan degil, calistigin görülen firmadan aliyorsun. Arkadasim Makine mühendisi olarak böyle calisiyordu. Firma bu cocugu cok begendi ve bu araci firmaya tazminatini ödeyip kendi kadrosuna katti.

O yüzden söyledigin firma nedir ne degildir bilmiyorum ancak böyle bir seyse uzak dur cünkü onlarin istegi olmadan istedigin yerde gidip calisamiyorsun. Yurtdisinda yasayan türklere hic güvenme hele bu isi yapiyorlarsa. Geneli dolandirici.. Böyle böyle para kazaniyorlar.. Ayrica calisma vizesini sana alman yabancilar polisi-göc idaresi veriyor, firma sadece basvuru belgelerini gönderir o kadar, karari polis veriyor. Diger arkadasim da bu sekil gitmek istemisti ama kabul edilmedi. O yüzden sana daha is bulmadan adamlara 6500 euro vermek akil mantik kari degil.. 

Senin bilecegin is tabi.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Dabismanlik formalari ucretini firmadan alir. Cunku firma icin adam bulmustur. Eger sizden para istiyorsa pek yanasmayin derim. Benim gorustugum hicbir firma bnden para istemedi

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

green card mürseli araştır. en kolay yol bu yurtdışında iş bulmanın

https://www.google.com/search?q=m%C3%BCrsel+ve+anna&oq=m%C3%BCrsel&aqs=chrome.2.69i57j0l7.3334j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://eksisozluk.com/mursel-ve-anna--6524734

husnuweb tarafından 28/Ağu/20 16:38 tarihinde düzenlenmiştir

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

ediyleyemedim once ki mesajimi kafamda filler zikisiyo uyumadim...Kabaca bildiklerimi yazayim

tekrar detaylandiricam

-Erasmus ogrenim ile gidip cevre yapip kalmak

-erasmus staj ile gidip cevre yapip kalmak

-work and travel ile gidip sonradan dil kursu ile kalmak

-work and holiday ile gitmek

-Evs ile gitmek

-ithal damat olarak alamanyaya turk ailelerin yanina sikici ve sikilen olarak gitmek

-staj bulup gitmek sonradan kalmak

-dil kursu ile okuldan uniden kabul alip sonradan kalmak

-Ankara anlasmasi ile sirket kurup avrupa ulkelerine gitmek (31 aralik son ingiltere icin bizim forumdan yapti bi murit hatirliyorum...)

-politik ve benzeri iltica  etmek taner tolganin yaptigi  gibi...zamaninda suriler yaptiydi besad besad bum bum deyip gecmislerdi ulkeye baya...Bazi kisiler duydum tayyip ekonomi mokoko bum bum kisvesi altinda burda yasayamiyorum beni disliyorlar siyasi gorusum veya benzeri islerden kaynakli deyip iltica edenler gordum duydum biliyorum.

-Lisans,YL,Doktora ile gitmek

-Turkiyede onlisans bitirip lisansini avrupada yapmak basvurulari farkli ve uzun oluyo ama mumkundur yapanlari gordum duydum...

-almanya mavi kart ile gitmek (bu yil geldi)

daha baya var...yazi icin kusura bakmayin kafamda filler dans ediyor gidip bi kahve yapim kendime rahatlayinca detaylandiricam....

317seref tarafından 29/Ağu/20 02:15 tarihinde düzenlenmiştir

## sen istiyor duj verecek yüz daha
Toplam Hit: 8163 Toplam Mesaj: 67
yurt dışı