1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Kuran Mucizeleri

• İslam Dinin delilleri ve ispatları, Allah c.c. Delilerinin paylaşıldığı, Farklı vizyonlar ve bakış açıları kazandırcak gönderiler paylaşıyoruz.

• Sadece 1 dakikanız günlük.

• Özelden insanlara yazmak yasak. Banlanıcak

https://t.me/selectedeen 

Bende bu tip kur'an ve bilim yazan sayfalar denk getirince bakiyorum

PEAK tarafından 03/Tem/21 17:16 tarihinde düzenlenmiştir

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ajan kazadan önceki konularında hiç dinden bahsetmiyon. ışığı mı gördün naptın

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Konuyu ilk gördüğümde yorum yazacaktım sonra vazgeçtim.

Burada müslüman olanda var olmayanda. İnancı farklı olan veya inançsız olanlarda vardır.

Bu tür ortamlarda kalkıp kendi inandığın şeyi paylaşınca, bir başkası da gelip kendi inancı veya düşüncesini yazacaktır muhakkak.

Sonuç olarak iş boka saracak ve günün sonunda 0 elde var 0 olacak. Onun için bu tür konular faydalı olacak inancıyla açılmış olsa dahi bence sonuç olarak fayda sağlmıyor.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ajan kazadan önceki konularında hiç dinden bahsetmiyon. ışığı mı gördün naptın

Ulan sesli güldüm hee :DDD ışığı hatırlamıyorum ama doğru yolu buldum gibi (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

..

hleyn ne adamsın. ^^D` keler'in gözlerine bak. ^^`

~@~

bu arada, sözünü ettiğim Konyalı üreticinin Organizatör Brief_backpack çanta'sının adını halen hatırlayamadım.  speed-bi'şey , diyesim geliyor da, değil. 

aldın mı uygun bir'şey? yabancı isimli, çalınmaya karşı önlemi olan, bir brief_backpack çanta önermiştin en son.

RitmFarbRacourci tarafından 03/Tem/21 20:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Akvaryumdaki balık gibisiniz. Ne zamanki denizlerin okyanusların farkına varırsınız işte o zaman tüm bunların akvaryum içerisindeki ilüzyon olduğunu göreceksiniz.

The Truman Show izleyin.

Dinler, kitaplar, inançlar hepsi sizin akvaryumunuzda olan şeyler, o akvaryumu oluşturan ise doğduğunuz büyüdüğünüz çevre. 

Gözlerinde perde olanlar sizlersiniz. Zincirlerinizi kırın, akvaryumun camı kırılınca canınız yanar diye korkmayın, dışarda kocaman okyanus var.

Sadece cesaret ettiğinizde görebileceğiniz.

neverland tarafından 03/Tem/21 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

allah cc razı olsun. benzer birşey yapalım, hergün burada bir ayet bir hadis paylaşalım. ben başlayayım. imanlı kardeşlerimiz devam etsin.

Dedim bu sofi gelip yorum yapar mı....

Post sahibine ithafen Kuranı defalarca oku

Ortada bir Kuranın tarif ettiği birde yaşanılan islam var ve ikisi birbiriyle çok çelişiyor.

Hadisler sözde peygamberin ölümünden 200 yıl sonra derlenmiş. Milyonlarca hadis içinden 6000 tanesi sahih olarak kabul edilmiş.

Fakat bakacak olursan onlarca mezhep var. Her biri diğerini tekfir ediyor. Birinde helal olan diğerinde haram oluyor.

Ulan bir eylem ya helaldir ya değildir. Kaç tane Allah var :D

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Eğer o sizi boşarsa belki de Rabbi ona, sizden daha hayırlı, kendisini Allah'a teslim eden, inanan, gönülden itaat eden, tevbe eden, oruç tutan dul ve bakire eşler verir.

Selam ve dua ile

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Konuyu ilk gördüğümde yorum yazacaktım sonra vazgeçtim.

Burada müslüman olanda var olmayanda. İnancı farklı olan veya inançsız olanlarda vardır.

Bu tür ortamlarda kalkıp kendi inandığın şeyi paylaşınca, bir başkası da gelip kendi inancı veya düşüncesini yazacaktır muhakkak.

Sonuç olarak iş boka saracak ve günün sonunda 0 elde var 0 olacak. Onun için bu tür konular faydalı olacak inancıyla açılmış olsa dahi bence sonuç olarak fayda sağlmıyor.

Ben öyle düşünmüyorum. %95 için sıfır etki olsa da %5 değil %1 için bile ampül yansa yeter. İnsanların kafasına bebeklikten itibaren zorla sokulan saçma düşünceleri değiştirmek kolay değil. İslam için de öyle, hristiyanlık için de, hepsi aynı bok. Zombi sürüsü gibi insanlar yetiştiriyorlar. Boşa giden 25 senem için neredeyse her gün küfür ediyorum. Kışın soğuğunda uykusuz olmama rağmen çatısı olmayan evde kaç kez gecenin bir yarısı banyo ettiğimi biliyorum. Ortaokul yıllarımda defalarca öğlen aramın tamamında kaza namazı kıldım. Tüm bunlara sebep olanlar korkuyu beynimin tüm hücrelerine yerleştiren beni yetiştirenler. 15 yaşımda bile bu ayetleri okurken sorguluyordum ama çevre baskısı yüzünden korkup sorgulama oku geç diyordum. Neyse ki yaşım biraz büyüyünce özgürce düşünmeyi başardım akvaryumun dışına çıkabildim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Çok güzel ayetler var tavsiye ederim.

https://www.dailymotion.com/video/x2t8gka

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 27825 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis