1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    SerYolcu bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hayir olamaz, hiç bir yerde yasal değil

Sadece resmi nikah ile yapılmış olarak evlilik olarak düşünme

resmi olmayan nikah diye bişey yok. alır 10 tane kadın yaşarsın ama 10 kadınla evli olamazsın. sadece islam ülkelerinde birden fazla kadınla evlenebiliyorsun bildiğim kadarıyla.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    salihgs bunu yazdı

Ajan hocam dinle imanla islamla ilgili bir mesaj atmasın veya konu açmayagörsün bütün kafir müritler hemen etrafına üşüşmeyi ihmal etmiyorlar :)

Ulan adam o kadar kaza geçirdi öteki tarafa gitti geldi bir huzur içinde hidayete erdirmiyorsunuz ey kızıl kafirler 

ben de biliyorum allah tektir ve yücedir mıhammed peygamberdir hak din islamdır ama birader taş mı yiyek? zaten bu ay maaşlar gecikti. arıyorum allahsızlığı yayma kürsüsünün teli hep meşgul. mercedesin ötv'si gecikti mk bekliyorum maaş yatsın da ödeyeyim diye. geçen ayların maaşlarını da hep faize yatırdım yoksa onlardan vericem de faizi bozulmasın. şirkette faiz yemeyeni barındırmıyorlar. şimdi derdimi anlatamam da ötv ödemek için bozdum diye. 

bu arada herkes kendi kendine hidayete erebilir benim için sorun yok. ama kendi kendine.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hayir olamaz, hiç bir yerde yasal değil

Sadece resmi nikah ile yapılmış olarak evlilik olarak düşünme

resmi olmayan nikah diye bişey yok. alır 10 tane kadın yaşarsın ama 10 kadınla evli olamazsın. sadece islam ülkelerinde birden fazla kadınla evlenebiliyorsun bildiğim kadarıyla.

bu arkadaş herhalde resmi nikah gibi düşünme diyerek atayizlerin imam nikahıyla yaptığı evlilikleri de hesaba katmamız konusunda uyarıyor :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Ajan hocam dinle imanla islamla ilgili bir mesaj atmasın veya konu açmayagörsün bütün kafir müritler hemen etrafına üşüşmeyi ihmal etmiyorlar :)

Ulan adam o kadar kaza geçirdi öteki tarafa gitti geldi bir huzur içinde hidayete erdirmiyorsunuz ey kızıl kafirler 

Kendisi dini sikinin keyfine göre yorumlayıp, burada korsan maç linki paylaşıp sonra ben inernetin parasını ödüyorum diyecek kadar beyni uyuşmuş biri iken en ufak bir şeyde milletin konusuna kardeş sen öyle yapıyorsun ama yapma günah işliyorsun haram falan dediği için böyle yapıyor olabilir miyiz? Ayrıca konuyu başkası açsa da aynı yorumları yazardım.

@Prometheus  

Taşak mı geçiyorsun, maddi çıkarlar için mi dine inanmaya başladın, yoksa gerçekten müslüman mı oldun? Dinsiz birinin dine tekrar geri dönmesi için kafasının çok sağlam uçması gerek.

DarkSkull tarafından 05/Tem/21 01:07 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Herkes turkcesini bastan sona okumali

Okuyun ondan sonra ben buna inanmali miyim diye kendinize sorun.

TR icin soyleyeyim ulkenin % kaci bilmiyorum ama oldukca yuksektir ne oldugunu bilmedigi ve hic okumadigi bir dine inaniyor.

Bizden ala numune yoktur bu dunyada orasi kesin.

Ben imam hatip okudum, evde bir dolap dini kitap vardı onların da bir kısmını okumuştum. Cemaatlerin hiç birine 1 kez bile girmedim hep sövdüm. Cemaatte yetişen adam bile gelip benle din konuşmuyor ben onun kadar bilmiyorum diyor. Cemaatteki adam Kur'anı bu kadar biliyor işte. Normal insanları sen hesap et artık. Benle din konuşacak tanıdığım hiç kimse 1 ayet bile Türkçe Kur'an okumamış. Bir tek babamın imam kuzeni var. Boş bir vakit bulup kafamı da toplayabilirsem onunla konuşabilirim. İmam olmasına rağmen onu ikna edersem dinden çıkabileceğini söyledi. Ama 40 yaşında imam bir adamı ikna etmek de epey zor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Mezhep ve tarikatları da karıştırıyorsun.
       4 hak mezhep (Hanbeli, Hanefi, Maliki ve Şafii mezhebi) vardır ve bu mezheplerden hiç birisi, birinin helal dediğine haram dememiştir. 
       Günümüzde birbirini tekfir eden bir sürü tarikat vardır, bunlar ise benim ilgi alanım içinde değildirler.

Haramlik-helallik konusu icin degilde mezhepler arasinda Abdest konusunda birisi bir damla kan aksa abdest bozulurken birinde bozulmuyor.

Birisi kadin gorse bozulurken birisi bozulmuyor 

Birisi kopege dokununca abdesti komple gidiyor digerinde bir sey olmuyor.

Neye gore karar olcut veriliyor? Abdest konusunu sormamin sebebi ibadet icin en onemli sart olmasi bu derece onemli bir seyin bu kadar cok farkli uygulanma bicimi nedir?

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    blackhammer bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

Mezhep ve tarikatları da karıştırıyorsun.
       4 hak mezhep (Hanbeli, Hanefi, Maliki ve Şafii mezhebi) vardır ve bu mezheplerden hiç birisi, birinin helal dediğine haram dememiştir. 
       Günümüzde birbirini tekfir eden bir sürü tarikat vardır, bunlar ise benim ilgi alanım içinde değildirler.

Haramlik-helallik konusu icin degilde mezhepler arasinda Abdest konusunda birisi bir damla kan aksa abdest bozulurken birinde bozulmuyor.

Birisi kadin gorse bozulurken birisi bozulmuyor 

Birisi kopege dokununca abdesti komple gidiyor digerinde bir sey olmuyor.

Neye gore karar olcut veriliyor? Abdest konusunu sormamin sebebi ibadet icin en onemli sart olmasi bu derece onemli bir seyin bu kadar cok farkli uygulanma bicimi nedir?

islam alimleri bunu uzun uzun düşünmüştür. varsa başka örnek alayım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı

Herkes turkcesini bastan sona okumali

Okuyun ondan sonra ben buna inanmali miyim diye kendinize sorun.

TR icin soyleyeyim ulkenin % kaci bilmiyorum ama oldukca yuksektir ne oldugunu bilmedigi ve hic okumadigi bir dine inaniyor.

Bizden ala numune yoktur bu dunyada orasi kesin.

Ben imam hatip okudum, evde bir dolap dini kitap vardı onların da bir kısmını okumuştum. Cemaatlerin hiç birine 1 kez bile girmedim hep sövdüm. Cemaatte yetişen adam bile gelip benle din konuşmuyor ben onun kadar bilmiyorum diyor. Cemaatteki adam Kur'anı bu kadar biliyor işte. Normal insanları sen hesap et artık. Benle din konuşacak tanıdığım hiç kimse 1 ayet bile Türkçe Kur'an okumamış. Bir tek babamın imam kuzeni var. Boş bir vakit bulup kafamı da toplayabilirsem onunla konuşabilirim. İmam olmasına rağmen onu ikna edersem dinden çıkabileceğini söyledi. Ama 40 yaşında imam bir adamı ikna etmek de epey zor.

Dogrudur valla

Yakin bir arkadasimdan ornek vereyim kendisi asiri dinine duskun biriydi kurani yillarca okumamis namaz kilmis vs gectigimiz 2 yil kadar once kuranin tamamini turkce olarak okudu cuma disinda bile ara ara camide namaz kilan adam hepsini birakti. Sifir ``0``

Onca zaman bosuna gitmisim dedi herif.

Ateist ve Deist toplumdan dislaniyor aslinda cok sacma ateist ve deist olan kisiler bu kitabi bastan sona okumus kisiler.

Dindar kisi tek bir ayet dahi okumadan eline kitaba dahi surmeden ne oldugu belirsiz bir seye inaniyor.

Sokakta orda burda bir tartisma olur dersin iste neden yapmiyorsun o benim allah ile kendi aramda der siktir ordan aq 

Ben bir sik bilmiyorum namaz, oruc bana zor geliyor diyebilir mi? diyemez.

Konu alakasiz ama baska bir sey soyleyeyim erkek cocuklarinin sunnet edilmesi

Hic bir kutsal kitapta sunnet ile ilgili bir yazi yok.

Sokaga cikip cevir birini sor neden biz sunnet oluyoruz de 

Gelecek cevap %99 eminin su olacaktir `` Biz muslumaniz, Dinimiz geregi sunnet oluyoruz der alayi ``

Sacma ama gercek Maya ve Misir doneminden bu yana bir gelenegi devam ettiriyoruz.

Eminim bir cogunuz bilmiyordur ama oyle

Yada soyle derler saglik icin sunnet oluyoruz ulan insan yaratilirken tek penisin disindaki deri parcasi mi kusurlu cikmis.

Yaratildik mi rasgele mi ciktik meydana kimse bilmiyor abi 

Konu baska yerlere gidecek neyse :)

KNOWLEDGE IS POWER!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Konu alakasiz ama baska bir sey soyleyeyim erkek cocuklarinin sunnet edilmesi

Hic bir kutsal kitapta sunnet ile ilgili bir yazi yok.

Sokaga cikip cevir birini sor neden biz sunnet oluyoruz de 

Gelecek cevap %99 eminin su olacaktir `` Biz muslumaniz, Dinimiz geregi sunnet oluyoruz der alayi ``

Sacma ama gercek Maya ve Misir doneminden bu yana bir gelenegi devam ettiriyoruz.

Eski ahit

Yaratilis 17:10 ve 17:11

İbrahimle tanri arasinda antlasmayi ve ibrahimden olanlari tanimlamak icin sunnet olunmasi gerektigini anlatir.

Duzenleme; 

Kokeni misirdir ama kutsal kitapta yazar

blackhammer tarafından 05/Tem/21 02:28 tarihinde düzenlenmiştir

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yavv ne gereksiz tartışıyorsunuz,  sex yapın düzenli sex yapın hiç böyle şeylere ihtiyacınız kalmaz.

bu arada unutmadan diyeyim

imamhatipler kapatılsın

Toplam Hit: 27868 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis