folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akp Kapatılmadı

Akp Kapatılmadı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

PETKM 5,25 5,00 5,00 5,25 5,15 5,19 2.497.870 12.963.946

Bu sirketin borsa degeri yükselse de yükselmese de halka yararı olmaz.Bu sirket ermeniye yarıyor.Borsada parası olanların cogu zaten is adamı.Ekonomideki durumu birkac post yukarıda acıkladım. 

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    usd ve euro düştü yaa,sabah uyandım elimi cebime bi attım,gıcır gıcır para kaynıyo.heralde dolar ve usd düştüğü için :)

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Goldman Sachs’ın tahminleri:

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=Detay&ArticleID=890702&CategoryID=80

Ulan bunnar coşmuş harbi doğru mu bu olay. Dünyanın 9. büyük ekonomisi ne demek ya :|

Yani bizim burda bi deyim vardır. Zengin olan için söylenir. S*kinin üstünde ceviz kırmak diye bi değim. Harbi üstünde ceviz kırarız o zaman ha.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

-----------------------------
    yaa elini vicadanına koy ve tekrar söle,almanyayı fransayı falan sollayacağımızı mı düşünüosun.veya sollayacaz diyenlere inanıyomusun.son 2 yılda kepenk kapatanların oranını bi incele bakalım.akp ile zengnler daha a zengin oldu,fakirler daha fakir oldu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    HaYVaN bunu yazdı:

yaa elini vicadanına koy ve tekrar söle,almanyayı fransayı falan sollayacağımızı mı düşünüosun.veya sollayacaz diyenlere inanıyomusun.son 2 yılda kepenk kapatanların oranını bi incele bakalım.akp ile zengnler daha a zengin oldu,fakirler daha fakir oldu.

Dayı sayısız super market açılır. İnternet alış veriş şeysi çıkarsa bu memlekette ve dünyada çok kepenk kapatılır daha :|

Artık millet elbise almak için tükana gitmiyor.

Burdan Rene'ye sipariş veriyo rene t-shirt'leri eve yolluyor. Yani anlayacağın büyük şirketlerin devri... Esnaflar birleşsin marka bassın. Bak mesela YKM afferim adamlara..Resmen paranın anasını ağlatıyo adamlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Türkiye ekonomisi 2050’de Japonya ve Almanya’yı sollar
    Bakan Şimşek, Türkiye'nin milli geliriyle Japonya, İtalya, Almanya ve Fransa’yı geride bırakacağını söyledi

Dikkat edersen milli geliriyle diyor.Özellestirme yapınca da milli gelir yükseliyor.Önemli olan belli kesimdeki degil halkın genelinde gelirin yükselmesi.Ben bunu göremiyorum.Hatta zamlarla kötüye gidiyor.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek
    Asi bunu yazdı:

fmk bunu yazdı:
    piyasalarda kırız var diyorsun dolar düşüyor borsa yükseliyor bu ne perhiz bu ne lahana

----------------------------
    Piyasa dolar borsamı sadece esnaf kan ağlıyor şirketlerin bin çoğu işçi maaşlarını ödeyemiyor bir çok şirket iflas etti bir çoğuda iflas eşiğinde kredi taksitleri ödenemiyor kredi kartı kullananların yarısından çoğu takibe düşmüş millet üç kuruşu bulma derdinde bir bak bakalım kaç şirket kapanmış

110 kişi çalışan şirketimiz 2008 de 158 sayısına ulaştı şahsi arabası olan personel sayısı 28  dokuz tanesi 2008 model yüzde 20 li oranlarda zam yapıldığı halde şirkketiki bankaya borçlu olan personel sayısı yükseldi neden ev ve araba kıredisi aldılar ve dikkat ediyorum bankalar herkese kıredı kartı dagıtıyor ve harcamasını planlayamayan bızler hayat sıtandartlarımızı gelır kaynaklarımızın üzerinde sürdürmeye özen gösteriyoruz buda bankalara şahsi borçlanmamıza neden oluyor bu durumda piyasaların suçu ne saygıdeğer arkadaşım

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:
    HaYVaN bunu yazdı:

Dayı sayısız super market açılır. İnternet alış veriş şeysi çıkarsa bu memlekette ve dünyada çok kepenk kapatılır daha :|

Artık millet elbise almak için tükana gitmiyor.

Burdan Rene'ye sipariş veriyo rene t-shirt'leri eve yolluyor. Yani anlayacağın büyük şirketlerin devri... Esnaflar birleşsin marka bassın. Bak mesela YKM afferim adamlara..Resmen paranın anasını ağlatıyo adamlar.

yaa esnaflar birleşsin marka bassın nasıl diyebiliyorsun yaa,insanlar kendi işlerinin kendileri yapamayacaklarmı yani artık,ne biçim bi öneridir bu anlamadım.50 yıl sonra Türkiye avrupa devletlerini ekonomik olarak sollayacakmış,tamamen yalan.50 yıl sonra imf ye olan borç 50 katına çıkar,2 yılda 2 katına çıktımı çıkmadımı buna cevap ver ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    fmk bunu yazdı:
    Asi bunu yazdı:

fmk bunu yazdı:
    piyasalarda kırız var diyorsun dolar düşüyor borsa yükseliyor bu ne perhiz bu ne lahana

----------------------------
    Piyasa dolar borsamı sadece esnaf kan ağlıyor şirketlerin bin çoğu işçi maaşlarını ödeyemiyor bir çok şirket iflas etti bir çoğuda iflas eşiğinde kredi taksitleri ödenemiyor kredi kartı kullananların yarısından çoğu takibe düşmüş millet üç kuruşu bulma derdinde bir bak bakalım kaç şirket kapanmış

110 kişi çalışan şirketimiz 2008 de 158 sayısına ulaştı şahsi arabası olan personel sayısı 28  dokuz tanesi 2008 model yüzde 20 li oranlarda zam yapıldığı halde şirkketiki bankaya borçlu olan personel sayısı yükseldi neden ev ve araba kıredisi aldılar ve dikkat ediyorum bankalar herkese kıredı kartı dagıtıyor ve harcamasını planlayamayan bızler hayat sıtandartlarımızı gelır kaynaklarımızın üzerinde sürdürmeye özen gösteriyoruz buda bankalara şahsi borçlanmamıza neden oluyor bu durumda piyasaların suçu ne saygıdeğer arkadaşım
    hoca şu kredi kartı olayında sana tamamen katılıyorum.devletin kesinlikle bu kredi kartı olayını bi sınırlama getirmesi gerekiyor,aksi halde şahsi iflas lar daha da artar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Bakın şimdi borsa neden yükselir.

Bir toplumdaki bireylerin alım gücü yükselirse o ülkede borsa kağıtlarının fiyatı artar. 

Yani milletin alım gücüyle paralellik gösterir.

Efendim esnaf kan ağlıyor deniyo.

O esnaf 1 hafta önce elinde bulundurduğu 100 milyarını borsaya yatırsaydı tam 10 milyar 320 milyon kar edecekti bir haftada :|

Ve umuyorum ki önümüzdeki dönemde de borsa artmaya devam edecektir. Hemde inanılmaz bir şekilde. Sinan Aygün evinde çuvalla döviz bulundurmaya devam etsin : ) Top atacak... Bana verse nasıl değerlendirirdim o paraları be.... ama onun hesabına göre akp kapanacaktı ya belkide ondan dövizi vardı..

Tabii bunun sorunu eğitimsizliktir. İnsanımız finansi konuda hemen hemen hiç eğitim almıyor. Bu konuda hükümeti gerçekten eleştiriyorum!

Buna bir çare bulmaları lazım.

En güzel açıklama aşağıda:

100 milyar borsaya yatırsan 10 milyar 240 lira kar ediyosun.

Dolara yatırsan 3.15 milyar zarar ediyorsun. Euro'da aynı şekilde...

İMKB 100 Repo Dolar Bono Euro  
      %10,24 %0,30 %-3,15 %0,36 %-3,39  
    1300 
    1200 
    1100 
    1000 
    900 
    800 
    700 

1102,427%20YTL
    1102,427%20YTL
    1102,427%20YTL