folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akp Kapatılmadı

Akp Kapatılmadı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    Ben Bu duruma tebessümle karşılık veriyorum :)

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:
    -----------------------------
    kardeşim çık sokağa,esnaflarla bi konuş bakalım ne dicekler sana.en güzel cevabı onlardan alırsın

Esnaf açım der. Benim babamda esnaf.

Ne kadar parası olursa olsun. İsterse Koç olsun yine açım der :) Ama son yılların en iyi durumunu yaşıyorlar... emin ol.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

Esnafta yoksa 100 milyar o adam nasıl esnaf oluyor?

Hadi 50 milyar olsun. kazandı 5 milyar. Her halde bir bakkalın bile 50 milyar cirosu vardır bilmiyorum.

Eğitimsizlik eğitimsizlik... Parası olan bundan sonra borsaya yatırsın arkadaş.

Ergenekon davasıda bitince borsa yırtık dondan çıkar gibi kafa atacak piyasaya.

Edit//

HolygaN bunu yazdı:

Haydı hep beraber işyerlerini kapatıp borsaya yatıralım 

Esnaf adam hem borsaya bakar hem dükkanını işletir. Kapatma dükkanını paranı al dükkanını büyüt dayı ;) Ayık ol.

İşte sorun burda para yok. Esnaf adam nerden para kazanacak satacak alacak iş yapacakkı para kazanacak. İş yapmayınca parada olmuyor.

Para olmayınca borsa fırlamış dolar düşmüş kıme ne  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:
    kardeşim çık sokağa,esnaflarla bi konuş bakalım ne dicekler sana.en güzel cevabı onlardan alırsın

Ne kadar parası olursa olsun. İsterse Koç olsun yine açım der :) Ama son yılların en iyi durumunu yaşıyorlar... emin ol.

hee esnaf yalan söylüo,kepenkleri göstermelik kapatıyo öylemi?

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

bir kere dünü düşünün. 2000 ve öncesini.

1976 model reno. araç pazarında kapılar delinmiş koltuklar folloş olmuş. al arabayı haftaya sat .reşat altını gibi. birde satıcı derki orjinal boya. çarpık yok dedimi kafadan % 30 daha atıyordu. ya şimdi?

memur aldığı maaşı hemen koşup en yakın yerden döviz alıyordu.faize repoya koşuyordu. tl cebimize durduğu yerde geberiyordu.

şimdi, asgari ücretli bile ev kirası yoksa yada hanımı çalışıyorsa 15-20 milyarlık arabayı hemen taksitle alabiliyor.

100 bin ytl ev bir memur 120 ay krediyle alabiliyor.

bunlar iyimi ? asla iyi değil. henüz kazanmadığın para bile yeri belli. milletce alışkanlığımız işte malum.almayı çok severiz. kendimden örnek vereyim. hepsi burdadan  2 yılda 5500 ytl alşveriş yapmışım .iyimi hayır. ama bir malzeme alcamız zaman ilk baktımız yer hemen net oluyor.

günlük harcamaları kısmak zorundayız.neden ? ödenecek bir ton taksit kredi kartları vs.. var . esnaf bu durumda mecburen ya işi büyütecek yada kapatacak. malı götürenler büyükler .mahalle bakkalları değil. en büyük hata büyük alışveriş merkezlerinin şehir merkezine kurulması.

neyse döviz faiz borsa bitti. artık çalışma zamanı .üretene iş var . parayla oynamak yok.% 10 karada razı olmamız lazım birden köşe olmak yok.

Temel adalettir .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

forever haşim kılıç :D

şaka maka ekonomi ve ülke gidişatı için çok ii bi karar

edit:hayırlı olsun hayvan banın açılmış :D

ebedi devlet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

tüm ılıman islam cumhuriyeti hayal edenlerin sülalesini sikim bi daha böle tohumlar doğmasın .. tüm şeyhlerin götüne koyim  sikim böle gencliği

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    onur35 bunu yazdı:
    HaYVaN bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:

hee esnaf yalan söylüo,kepenkleri göstermelik kapatıyo öylemi?

Yahu sen esnaf ol bu işleri gör sonra konuş... Şu anda çalıştığım yerde buna şahit oldum! Bu C.Başkanlığı fln 367 vs. oldu tıkandı kesildi... Bu kapatma davası açıldığı günün akşamından bir gün önce yine idare ederdi hiç olmazsa personeller oturmuyordu yani o derece kalabalıktı... Fakat o kapatma davası olduktan sonra yine kesildi... Yani anlayacağın piyasa siyasete endeksli... Şimdi bana o esnafın kepenkleri kapatmasını akpye bağlama siyasi tartışmalar davalar yola taş koymalar vs. sebebi ile oldu... Çünkü halk ya kapanırsa, ya darbe olursa sebebi ile kriz bekliyordu.. Halkta para var alışveriş yapmıyor! Hemde afedersin ama b*k gibi para var...

Edit:

@HAYVAN abi hoşgeldin gelmene sevindim (: 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek
    Baktım AQp iLe iLgiLi bi konu üstLerde Dedim onur yine birine ders verio zorkayaya'mı aceba derken bi baktım hayvan burada sırayLa geLiosunuz heraLde sırada kim var siyo'mu ? (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Siyasi tartısmalar akpye baglanır.Tartısmaları baslatan uzatan akpdir.Kafasına göre terör örgütü cıkartan da odur.Akp özelestirmelerden sonra asıl para dısarı akmaya basladı.O b*k gibi dedigin parayı ben nedense göremiyorum

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
Toplam Hit: 20373 Toplam Mesaj: 229