folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Artık Kendimizi Aşağılamayalım. Bu Konuda Biraz Türkleri Yüceltelim

Artık Kendimizi Aşağılamayalım. Bu Konuda Biraz Türkleri Yüceltelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Amk türkleri değil islamiyeti yüceltiyosun başlığa aykırı davranıyosun. Kabul edin eskide kaldı onlar eskideee. Bırakın eskileri yeni bişeyler yapın gözünüzü seviyim. Gavur, kafir, pis, kaka dediğiniz adamlar bilimin anasını 101 farklı pozisyona sokuyor. Biz hala acaba dinen caiz mi değil mi önce bi hoca efendiye soralım modundayız. Kurbanınız oluyum beyninizi kullanın azıcık. Fazla değil lan az biraz deneyin. Pas tutucak yakında. Kullanılamayacak hale gelecek.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

adam ak demis millet bok anlamis aq ... anstaynin torunu olsa bunlar ne yazar goruldugu gibi milletin beyniyle siki yer degistirmis biri islama saldirir gecmisine sover digeri atasina sover saldirir nato kafa nato mermer aq biride cikip demiyorki bu adam dogru diyor bu milleti muslumaniyla atayistiyle kucuguyle buyuguyle assaglanmayi hak etmiyor diyemiyor hala assaglamaya devam ediyor aq ne olursaniz olun biz bir butunuz anlayin artik sunu bunu anlayamadikca disarda dusman aramaya gerek yok biz bize yeteriz  gece gece agzimi bozdurdunuz aq

yan cizdim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

http://en.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Oz

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Öz

Boston universitesi elektrik-elektronik muh. Profesorleri

http://www.bu.edu/ece/people/faculty/ 

Ayrica bu da arastirmak isteyenlere kucuk bir liste :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Turkish_Americans

Not: yakinda bunlarin icine ben de girecem :d

Muhtemelen büyük çoğunluğu yurtdışında eğitim almıştır onların

Cogunlugu degil, hepsi. Lisans turkiye, lisansustu usa. Turk bilimadami iste farkeden ne var ki?

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı

Eskiyi örnek almalı ama onlara bağlı kalmamalıyız. 

Okullardaki eğitim sisteminin çok acil değişmesi gerekiyor teorik anlatımla bilgiler uçuşup gidiyor. proje bazlı uygulamalı eğitime geçilmeli.

Hocam düz anlatım tekniğini bitireli çok oldu. Türkiye de yeni eğitim programı ilerlemecilik felesefesiyle işliyor. Fen eğitiminde artık 5E modelini bile bırakıp REACT modelini kullanıyoruz ki Dünya da ki ülkelerin %80 i reactan bi haberler. 

Atatürk çağdaş yöntemleri getirmiş eğitime fakat 90 lı yıllara kadar hep geriye gitmişiz hatta en ilkel olan esasiciliği bile kullanmışız. 2000 li yıllarda yeni baştan Atatürk'ün istediği modelleri kullanmaya başlamışız.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    tarihimiz çok yüce başarılarla dolu ama şuan bizi şımartmaktan başka bir işte yaramıyor sürekli atalarımızı övüyoruz ama biz napìyoruz geçmiş bilgisayarın başına gecenin bir vakti muhabbet ediyoruz bilgisayar başında oturmaktan göbeğimiz çıkmış birer yağ torbasıyız kafa var ama kullanmıyoruz bizim tarihimizden ders çıkarmamız atalarımızın hatalarına düşmemeli onları engin tecrübelerinden faydalanıp onları örnek almalıyız

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Sizin o pakistanlı dediğiniz fars dediğiniz, arap dediğiniz islamiyet tarihinde yaşamış dediğiniz adamlar bizim topraklarımızda türk halkının arasında türk kültürü görmüş türk gelenekleriyle yaşamış insanlar. evet aslen farklıdırlar. Kürtlerde aslen kürttür Türk değildir. Ama bizim topraklarımızda bizim halkımızla iç içe bizim kültürümüze göre yaşıyorlar ve bu topraklar hepimizin ortak malıdır. Türklük sadece kan bağıyla olmuyor.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    mfatihbodur bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı

Okullardaki eğitim sisteminin çok acil değişmesi gerekiyor teorik anlatımla bilgiler uçuşup gidiyor. proje bazlı uygulamalı eğitime geçilmeli.

Hocam düz anlatım tekniğini bitireli çok oldu. Türkiye de yeni eğitim programı ilerlemecilik felesefesiyle işliyor. Fen eğitiminde artık 5E modelini bile bırakıp REACT modelini kullanıyoruz ki Dünya da ki ülkelerin %80 i reactan bi haberler. 

Atatürk çağdaş yöntemleri getirmiş eğitime fakat 90 lı yıllara kadar hep geriye gitmişiz hatta en ilkel olan esasiciliği bile kullanmışız. 2000 li yıllarda yeni baştan Atatürk'ün istediği modelleri kullanmaya başlamışız.

Atamızın istediği din tabanlı eğitim değildi hocam sen yanlış biliyosun. Anlat bakalım 2000li yıllarda yani şuanki eğitim ile Atamızın getirdiğim eğitim tekniği arasında benzerlikleri say bana.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı

Atamızın istediği din tabanlı eğitim değildi hocam sen yanlış biliyosun. Anlat bakalım 2000li yıllarda yani şuanki eğitim ile Atamızın getirdiğim eğitim tekniği arasında benzerlikleri say bana.

Din tabanlı eğitim demedim kardeşim, eğitim felsefesinden bahsettim. Bence acilen bir formasyon dersi almalısın, yada kesinlikle bu konularda yorum yazmamalısın. 

4 adet eğitim felsefesi vardır; DAİMİCİLİK, ESASİCİLİK, İLERLEMECİLİK, YENİDEN KURMACILIK.

Atatürk eğitim sistemini oluşturduğunda bizlere "Yeniden kurmacılık" felsefesini gösterdi, bize yolumuzu bu felsefeye göre çizmemizi söyledi. Nitekim öyle başladı, köy okulları kuruldu.. Köy okulları nedir bilir misin ? Şuan ki sistemin temelini oluşturur. Düşünmeyi üretmeyi keşfetmeyi buluşu öğretir. Tek vasıflı fabrika çıkışlı öğrenci yerine, araştıran geliştiren düşünen öğrenciler yetiştirir. Bütün dünyanın gözü o dönem Türkiye'dedir. Türkler eğitimde tüm dünyanın gözdesi olmuş, bütün dünya gelip Köy okullarını gözlemleyip kendi eğitim sistemlerine yerleştirmeye çalışmışlardır.

Daha sonra mı ? Daha sonra bizim hükumetler  Köy okullarını geliştirmek yerine kapatmış, En çağdaş felsefe olan Yeniden Kurmacılık felsefesinden uzaklaşmış, en geleneksele Daimicilik felsefesine kadar dönmüşler. 1990 lı yıllarda İlerlemecilik felsefesine geçiş yapılmış ve 2004 Programlarıyla Yeniden Kurmacılık Felsefesine tekrar dönülmüş hocam. Bu eğitimde Türkiye tarihinde atılmış EN BÜYÜK 2. adımdır. 1. sinide Atatürk atmıştır ama ne yazıkki çok istediği köy okullarının açılışını görememiştir. Bu felsefe sayesinde türkiye de düz anlatım tekniği bitmeye yüz tutmuştur. Kalanlar da eskiyen öğretmenlerimizdir. Yeni anlayış yaşam temelli React modelidir. React modelinde öğrenciye bilgi verilmez. Öğrenciye günlük olaylarla ilişkili bağlamlar verilir araştırma ve buluş yöntemleriyle bilgiye (anlamlı bilgiye) ulaşmaları sağlanır. Bu sayede kalıcı öğrenmeler gerçekleştirmek amaçlanır. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Yahu Aman be Hocam, Sende Büyüttüğün Konuya Bakarmısın Lütfen... Ney Yani Kişi Bazan Kendi İle Bile Dalga Geçer Eminim Zaman Zaman Bunu Sen Bile Kendinle Yapmışsındır...

Bu Kadar Hassas Olunmasına Karşıyım... Arkadaş Konu Açmış Yandexte Vay Vay Vay Sapık Milletmişiz Bizim Canım Müritcanımızında Gururu İncinmiş Amanda Neler Yazmış Neler... :)

Hocam Tarihte Yaşamış Kim Var Kim Yoksa Buyur Etmişin Konuya.. Rahatladınmı Bari...  Yok Kendim Durumdan Rahatsız Değilim Yanlış Anlama, Kendine Zulüm Etme Diye Söylüyorum, Rahat Ol Gevşe Bakalım.. Ucunda Ölüm Yok... Alla Alla Relax Canım.. Takıntılı Bir Millet Olmaya Doğru Gidiyoruz Vesselam...

Kardeşim az önce açılan konuyla gururumun incinmesiyle alakası yok, profilimde ilgi ve uzmanlık alanları kısmına yazdığım düşüncemi okursan bu konuda herzaman rahatsızlık duyduğumu anlarsın, orda yazan düşüncem helalinden bi 6 yıldır filan yazıyor. O yazıyı hiç kaldırmadım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

http://en.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Oz

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Öz

Boston universitesi elektrik-elektronik muh. Profesorleri

http://www.bu.edu/ece/people/faculty/ 

Ayrica bu da arastirmak isteyenlere kucuk bir liste :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Turkish_Americans

Not: yakinda bunlarin icine ben de girecem :d

Muhtemelen büyük çoğunluğu yurtdışında eğitim almıştır onların

Cogunlugu degil, hepsi. Lisans turkiye, lisansustu usa. Turk bilimadami iste farkeden ne var ki?

Burdaki eğitimin kötü olması farketmiyor mu yani ?

Si vis pacem para bellum.
Toplam Hit: 8208 Toplam Mesaj: 73