folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Artık Kendimizi Aşağılamayalım. Bu Konuda Biraz Türkleri Yüceltelim

Artık Kendimizi Aşağılamayalım. Bu Konuda Biraz Türkleri Yüceltelim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    SinusX bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

http://en.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Oz

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Öz

Boston universitesi elektrik-elektronik muh. Profesorleri

http://www.bu.edu/ece/people/faculty/ 

Ayrica bu da arastirmak isteyenlere kucuk bir liste :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Turkish_Americans

Not: yakinda bunlarin icine ben de girecem :d

Muhtemelen büyük çoğunluğu yurtdışında eğitim almıştır onların

Cogunlugu degil, hepsi. Lisans turkiye, lisansustu usa. Turk bilimadami iste farkeden ne var ki?

Burdaki eğitimin kötü olması farketmiyor mu yani ?

Burda aldığı lisans eğitimi ile orda lisansüstüne kabul ediliyolar hocam :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

çokta yüceltmemek lazım.

tarihinden başka bir boku olmayan bir milletiz.

tarihimizinde şuana kadar bi işe yaradığını görmedim

dogru durust elle tutulur bi kültürümüz yok,  ne doguyuz ne batıyız arada kalmışız.

kendimizi övmeyi çok seven insanlarız

biz türkler şöyle iyiyiz boyle iyiyiz, tabi canım tabi on numara insanlarız.

--hergün gazetelerde okuyosun aklına hayaline gelmeyecek iğrenc olayları, kendi kızına tecavüz edip pazarlayanımı dersin, 8 yaşındaki çocuğu 25 ayrı adamla ilişkiye girmeye zorlayanını mı dersin.. hepiniz biliyosunuz nelerden bahsettiğimi,

hatırlarsanız barış gelini geldi türkiyeye.. tüm avrupayı gezmiş gelmiş kadın, gebzeyi geçemedi ya gebzeyi, tecavüz edip öldürmüşler

hanginiz kız arkdaşının gece vakti istanbulun herhangi biyerinde yalnız başına çok rahat bi şekilde yürüyebileceğine inanıyor?

--şimdi diceksiniz çok misafirperveriz,

evet çok misafirperveriz, yurtdışından gelen her turiste "sikilecek am" gözüyle bakıyoruz,  bumu misafirperverlik?

--küpe takan ibne oluyor

dini inancı gereği ibadet eden adama gerici şeriatçı diyorlar

atatürke olan sevgisi ve siyasi görüşünden dolayı ateist oluyor insanlar bu ülkede, ? bu kadarmı vizyonumuz?

bu dediklerim üniversitelerde oluyor , çok uzağa gitme..bilim yuvalarında :) 

--trafikte karşıdan karşıya geçmeye çalışırken bile arabaların seni ezmeye çalışması bile insanımızın nekadar saygılı olduğunun göstergesi,

-hangi taşı kaldırsan altından yolsuzluk rüşvet adam kayırma, sahtekarlık çıkıyor

ben neyi yücelteyim kanka, ciddi olarak övünebildiğim doğal güzelliklerimiz ve rakı-kebab tarzı geleneksel yiyecek içeceklerimiz dışında birşey bulamıyorum ben.

tarih mi? bırak allahını seversen

çocuktum,büyüdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    fth_ bunu yazdı

çokta yüceltmemek lazım.

dogru durust elle tutulur bi kültürümüz yok,  ne doguyuz ne batıyız arada kalmışız.

--hergün gazetelerde okuyosun aklına hayaline gelmeyecek iğrenc olayları, kendi kızına tecavüz edip pazarlayanımı dersin, 8 yaşındaki çocuğu 25 ayrı adamla ilişkiye girmeye zorlayanını mı dersin.. hepiniz biliyosunuz nelerden bahsettiğimi,

hatırlarsanız barış gelini geldi türkiyeye.. tüm avrupayı gezmiş gelmiş kadın, gebzeyi geçemedi ya gebzeyi, tecavüz edip öldürmüşler

hanginiz kız arkdaşının gece vakti istanbulun herhangi biyerinde yalnız başına çok rahat bi şekilde yürüyebileceğine inanıyor?

evet çok misafirperveriz, yurtdışından gelen her turiste "sikilecek am" gözüyle bakıyoruz,  bumu misafirperverlik?

--küpe takan ibne oluyor

atatürke olan sevgisi ve siyasi görüşünden dolayı ateist oluyor insanlar bu ülkede, ? bu kadarmı vizyonumuz?

--trafikte karşıdan karşıya geçmeye çalışırken bile arabaların seni ezmeye çalışması bile insanımızın nekadar saygılı olduğunun göstergesi,

-hangi taşı kaldırsan altından yolsuzluk rüşvet adam kayırma, sahtekarlık çıkıyor

ben neyi yücelteyim kanka, ciddi olarak övünebildiğim doğal güzelliklerimiz ve rakı-kebab tarzı geleneksel yiyecek içeceklerimiz dışında birşey bulamıyorum ben.

hocam türkçe en çok konuşulan 5.dil ve türk ordusu en güçlü6.ordu dünyada ve en çok general türkiyede dunyada 225 milyon kisi tukce konusuyor

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek
    theagartaman bunu yazdı
    fth_ bunu yazdı

çokta yüceltmemek lazım.

--küpe takan ibne oluyor

hocam türkçe en çok konuşulan 5.dil ve türk ordusu en güçlü6.ordu dünyada ve en çok general türkiyede dunyada 225 milyon kisi tukce konusuyor

bununlamı gurur duymalıyız kendimizi yüceltmeliyiz? Ben ordumuzun büyüklüğüyle gurur duyabilecek birisi değilim.

izlandanın ordusu yok , gitmediğimden dolayı kesin birşey söyleyemeyeceğim ama benim fikrimce,

otoyollarda emniyet şeridini vızır vızır kullanan insanlar olduğunu düşünmüyorum.

yada bizim taksimde yılbaşındaki gibi toplu tacizlerin olduğunu zannetmiyorum

( hatırladın dimi otobüs durağına tırmanmış yardım için bağıran kızı?)

çocuktum,büyüdüm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebKnight
    WebKnight's avatar
    Erkek

Kendi yaptığın, başardığın, ulaştığın birşeyle yücelmek varken yaşamış gitmiş yada şuan biyerlerde birşeyler yapan adamların yaptıklarıyla yücelmek niye be bro?

En büyük yanlışımız da bu bakış açısı değil mi zaten. Önce kendine bak, sen başarılı ol, sonra gör diğer başarılı insanları ve mutlu ol.

Ağır olacak belki ama;

"... Ama dünyada gurur duyabilecek hiçbir şeyi olmayan her zavallı aptal gurur duyabilmek için son çare olarak ait olduğu ülkesi ile gurur duyar."

~Arthur Schopenhauer 

Ve bir doz George Carlin.

http://www.youtube.com/watch?v=cFi7S5-GgYw

WebKnight tarafından 10/Oca/13 03:56 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theagartaman
    theagartaman's avatar
    Erkek
    hadi karsılaştıralım ülkemizi diğerleriyle yılbAşında taciz olmuş hindistanda tecavüz oranı en yüksek ulke orani diyorum 1milyar kisiyle tecavuze ugrayanlarin orani turkiye ise 76 milyon ve orani daha az sayisal nirbirnden cikartirsak korkunc bir rakam çıkar daha geçen günlerde hindistanda otobüste grup tecavüz yapip kadini oldurduler kaynak: bbc haber (dunyanin en buyuk haber sirketlerinden dogruluk kesidir.)
    ve günlük hayata gelelim gece dışarıya çıkılmıyor diyorsunuz eskiden öğretmenimiz anlatmıştı parise gittiğinde gece 10dk sokakta yürümüş ve cüzdanı gitti hırsızlar yapmamış bir kaç silahlı zorla almış ve bu ara sokakta bile değil paris en işlek yerlerinde ve polis birşey yapmamış emin olun ahlakımızda büyük düşüş var ama hala diğer ülkelerden iyiyiz.osmanlıda birinin mahalleye taşınması için birinin kefil olması gerekirdi günümüzde böyle bir şeyin olması çok zor

bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanisMajoris
    CanisMajoris's avatar
    Erkek

Başlık açan arkadaşımız güzel bir paylaşımda bulunmuş ancak Türkler deyip, genelde Arapların başarılarını yazmış. İmam Gazali'den öncesine giderseniz, Müslüman ve Arap olan bilim adamlarının acayip derecede astronomik ve matematiksel başarılarını görebilirsiniz. İmam Gazali sağ olsun, aptalca bir felsefe ortaya atıp, Arap Müslümanları matematikten soğutmuştur. Her ne ise. Çok geçmiş zamanlarda yazılmış bilim adamları var. Tüm forumu okumadım ama günümüzde (ya da yakın geçmişte) bir kaç Türk (Arap değil) bilim adamından bahsedeyim.

Ali Nesin: Aziz Nesin'in oğlu ve matematikçidir. Doğrusal Cebir ve Mantık konusunda uluslararası bir sürü makalesi vardır. (Derinine girmeyeceğim.)
    Oktay Sinanoğlu: Kimya alanında dünyanın en erken profösör olan insanıdır. (Kendisi ile pek ilgilenmediğim için kimya konusundaki başarılarını pek bilmiyorum.)
    Feza Gürsey: Kuantum fiziği üzerine dünya çapında çalışmaları mevcuttur.
    Cahit Arf: Sadece pergel ve cetvel yardımı ile her şeyin hesaplanabileceği bir teorem ortaya atmıştır ve ölçümleri sınıflandırmıştır. (Bkz; Hasse-Arf teoremi)

Yakın tarihten aklıma gelenler bunlar. Daha varsa da, en fazla 2-3 tane daha vardır. Tabi bunlar çok göz önünde bulunanlar. Göz önünde olmayıp da bir şeyler başarabilmiş bir sürü Türk bilim adamı mevcut. Biz Türklerden pek bir şey çıkmaz. Biz ancak sabah akşam yatıp kalkıp millete "Dinsiz, dindar" demekten pek başka bir şeyleri sorgulamıyoruz. Bizden pek bir yol olmaz. Umarım bu durum düzelir. 

Tabi bir de olaya şu yönden bakalım, ben sırf Türk olduğum için, bir Türk'ün başarısına sevinmeli miyim? Tabii ki hayır. Peki ben bir şeyler başarırsam, diğer Türkler benim başarıma sevinmeli mi? Hayır. Sevinmek istiyorlarsa sevinsinler ama gereksiz bir sevinç. Bir Türk bir şey yaptı diye, biz de yapabilecek değiliz. Neden mi? Küçük bir ispat sunayım. Türklerin tarihini hepimiz biliriz. Süper şeyler başarmışız. Ne krallar, ne sultanlar görmüşüz. İyi, hoş da, şimdi ne bok yiyoruz? Varsa yoksa "Tayyip Allah dedi, helal olsun!", "Kemal Kılıçdaroğlu dinsiz.", "Bu gece Behlül kimi sikecek acaba?" gibi şeyler peşindeyiz. 76 milyonluk nüfusun ne yazık ki 75.8 milyonu işe yaramaz. Belki ben de bunların içerisindeyimdir bilmiyorum. Olmamak için çabalıyorum bunu bilirim sadece. Tarihe yaşıkır mı? Yakışmasına gerek yok. Çünkü onlarla bizim alakamız yok! Sadece soy yakın birbirine o kadar! Diyebilirsiniz ki "Genler de yakın olur o zaman bizde de potansiyel var." ben de derim ki, daha geçmişe gidelim. Evrime inanıyorsanız hepimiz bir hücreden, dinlere inanıyorsanız hepimiz Adem ve Havva'dan geldik. Sonuçta aynı yerden geldik! Hepimizin potansiyeli bir şekilde eskilerde aynı yerden geldi. O yüzden bırakın bir Türk buldu diye sevinmeyi, bir insan buldu diye sevinin. Bu yeterlidir. Neyse. Her ne desemde, küçüklükten beri aklımıza yerleştirdikleri bazı şeyleri sorgulamaya kalkıştığım için özür diliyor ve her ne dediysem umursamamanızı rica ediyorum. :)

Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır. Bazıları ise kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin İzafiyet Teorisine.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Hocam bırak Allah aşkına, günümüze bak ve tekrar bir düşün. Şu an insanlardan nefret etme derecesine geldim ve içimde hiç mi hiç milliyetçilik duygusu kalmadı. Şu an tüm dünyayı bir ahlaksızlık sarmış gidiyor, Allah sonumuzu hayır etsin demek bile gelmiyor içimden. Allah bin beter etsin...

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Türkiye dışında Bulgaristan'da 1 ay kaldım ve 5 senedir Kıbrıs'ta okuyorum.

Türkiye ile Bulgaristan ve Kıbrıs arasında dağlar kadar fark vara. Türkiye daha güçlü, daha zengin, daha fazla seçenek var vs. vs..

Ama insanlık yönünden bitmişiz. O kadar açgözlü, bencil ve dini imanı para olan bir millet olmuşuz ki... Hırs var. En yeni telefonu almalıyız, en iyi arabaya binmeliyiz, en en en en ... Niye böyle abi ?

İnsanların birbirine ilk bakışta hissettiği kin. Kalbimiz kin ve nefret dolmuş. Eskiden tanımadığı adamlarla muhabbet eden o kibar millet yok artık. Şehirlerde bitti hele. Köylerde var, köylerde çok kral adamlar var. Fakat şehirliler onlarıda ezer olmuş.

KÖYLÜ ! diye bakıyorlar. Hepsini görgüsüz cahil, şehri pisleten olarak bakıyorlar. evet şehirliler ülkenin anasını bu kadar sikmeseydi, köylüde köyünde kalır düzenini bozmazdı. O kültürüne bağlı, insana hoş görüyle bakan temiz kalpli adamları sırf okumadı diye ezen bir halkımız var.

Halkımız için rakamlar çok önemli. Karşıdaki insanın diploma notu, mezun olduğu üniversitenin başarı sırası, cebindeki parası, altındaki arabasının bastığı hız.... Mevki çok önemli ; müdür, doktor gibi biriyle konuşuyorsa herifin karakterine bakmaz. "Müdür abi adam" !

Ama Atatürk ne demiştir ? Köyle milletin efendisidir demiş. Bu yüzden chpli olsun olmasın ; bir çok köylünün evinde Atatürk resmi vardır. Bu yüzden çoğu Cumhuriyet Halk Partisi değil, sadece Halk Partisi der. Halkın partisi yani. Ama chp bile köylüyü ezer olmuş. Zihniyeti şaşmış.

---

Vallahi kimse kusura bakmasın da: Amerikan, Alman, Kore, İsrail, İngiliz malı parçalarla yaptığın uydunun testini Fransa'da, fırlatmasını Çin'de yapıyorsan ; sadece Türkiye'de birleştirip bunada "%100" milli uydu diyorsan kardeşim sen uyuyorsun.

Rusyadan, Çinden getirilen buğdayları, pirinçleri ; yurt dışından et için getirilen inekleri ne çabuk unuttunuz ? Türkiye'de tarım ve hayvancılığı öldürdükleri yetmiyor gibi sanayi'yi öldürüyorlar. Evet kendi adamları ve büyük herifler kazanıyor ama milleti mahfettiler.

Bak dün ne okudum : http://haber.sol.org.tr/ekonomi/turkiye-komure-donus-yapti-haberi-65843

Doğalgaz'a bağımlılığı azaltmak için kömürü yurt dışıdnan getireceğiz. Niye ? Türkiye'de kömür mü bitti ? Hayır bitmedi de, madencileri bitiriyorlar. Bakmıyorlar, etmiyorlar her sene en az bir maden kazası.

Bırakın hocam bu işleri. Benim okuduğum ve araştırdığım Türk tarihinde durumlar hiç böyle değildi ! 1961'de çıkıp paşa paşa DEVRİM arabasını yaptık. Günümüzde motor fabrikası yok ya hani; heh o dönemlerde neler yoktu anlatmayayım istersen.

Hadi ben söylemeyeyim de aç bi araştır bakalım o devrim arabalarının kaçta kaçı yurt dışındanmış , kaçta kaçı Türkiye'den "TÜRK" ustaların yaptığı şeyermiş. Bi bakı ver zahmet olmazsa.

Cumhuriyet tarihinden sonra Atatürk tarım ve sanayi inkilabı ile neler yaptı onlarıda araştır. Şu an Erdoğan'ın satıp Türkiye ekonomisini kurtardğı(!) o özelleştirmelerin bir çoğunun temeli Atatürk'ün başlattığı mevzuya dayanır. Yerli üretim, bağımsız Türkiye sloganlarına dayanır.

Satıyorsan sat ta, Türk firmalarına sat, yurtdışına değil. Herşeyi sat, yurt dışından en temel ihtiyaçları getirip Türk üretimini durdur. Sonra kendimizi aşşağılamayalım. Bırak hoca bırak.

Tarihe ağzının suyu ile bakmaktan günümüzü göremez oldunuz. Torunlarımıza bırakacak düzgün bir tarih yaratamadık. Aksine olanında içine ettik. Siz yeni osmanlı kurmanın özentileriyle yaşaya durun... Artık toplar Mehter Marşını 2 ileri 1 geri Türkiye'yi turlarsınız. 

21. yüzyılda hala savaşların toprak alıp verilerek yapıldığını düşünüyorsunuz ya ne cehalet. Adamlar kaynaklarını, fabrikalarını, üretimini ele geçiriyor. Sonra ülkeye girmesine gerek bile yok. Sen dilediğin kadar "Biz var ya Osmanlıyken ne toprağa sahiptik beee" de. 15 milyon yahudi bütün dünyaya hükmediyor. Toprağına baksan dandik yerde, göt kadar toprak. Türkiye'nin bir kaç şehri kadar.

Ama herifler bütün düşmanlarını ele geçirdi. Sizin anlamadığınız kısım bu. Mevcut toprağıkoru yeter. E sen onuda yapamıyorsun...

Amerikanın ülkücü dincilerine çevirdiler milleti. Ne ülkücü ne dinci. Amerikan karşıtı olan herkese de karşı. Şu yazıyı okuyun ne demek istediğimi anlayacaksınız : http://www.odatv.com/n.php?n=6.-filoyu-kible-bilip-neden-namaz-kildiniz-1512101200

Toplam Hit: 5284 Toplam Mesaj: 73