Asgari Ücret 1300 TL Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Kimse merak etmesin... Başımızda bu hükümet olduğu sürece kaşıkla verip kepçeyle alacaklar bizden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Allahın oglu hocam tehdit etme milleti sadece nickinden dolayı yeterince tepki alıyoruz zaten =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Allahınveledi ; 

Sen bilgilerini bi gönderirmisin. 

Gelip çayını içeyim :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

hocalar şu işlerden anlayan biri yardımcı olabilir mi?

şimdi ben bu ay işe başladım maaş 1500 olarak anlaştım+ agi+yol.. ağır sanayi de mühendis olarak çalışıyorum (diploma yok) 

şimdi bu zamlanma benim maaşımı nasıl etkileyecek? agi yatırılacak mı yoksa araya mı kaynamış olacak? birde ağır sanayi de asgari ücret yine 1300 mü yoksa daha mı fazla? 

yakın zamanda maaşla ilgili tekrar görüşme yapacağım bunları öğrenebilirsem daha iyi olacak..

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    akenaton bunu yazdı

şimdi ben bu ay işe başladım maaş 1500 olarak anlaştım+ agi+yol.. ağır sanayi de mühendis olarak çalışıyorum (diploma yok) 

şimdi bu zamlanma benim maaşımı nasıl etkileyecek? agi yatırılacak mı yoksa araya mı kaynamış olacak? birde ağır sanayi de asgari ücret yine 1300 mü yoksa daha mı fazla? 

yakın zamanda maaşla ilgili tekrar görüşme yapacağım bunları öğrenebilirsem daha iyi olacak..

asgari ücret üstündeki maaşlarda bi etkilenme olmaz. bu karşılıklı anlaşma ile olur. sen bu kadar istiyorum dersin işverende o olmaz bu olur der. anlaşırsınız. +agi+yol mevzularıda bu görüşmelerde netleştirirsiniz.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

benle sorunu olan arkadaş

adres yazda teşkilatı yığayım oraya bir götün tutuşsun

biri şu kendini tanri sanan veledi banlayabilir mi? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    akenaton bunu yazdı

+ agi deniyorsa maaş içine sokulmaz agi üstüne eklenir. yol için 180 falan veriliyor 123 agi veriliyor (evlenmemişsen çocuk yoksa). 1803 tl falan net alırsın.

işe hakim ol, insanlarla arana mesafe koy, ciddiyetini bozma, enseye şaplak göte parmak konumuna gelme, 3 ay yerleş ağırlığını hissettir maaş artışı istersin sonra 2000 e tamamlatmaya çalışırsın. 5 ay sonra yine zam istersin bu işler böyle.

RETRET tarafından 08/Oca/16 17:17 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

maalesef türkiyede asagari (olsun olmasın) tam ücret aldığını zanneden hiç kimse gerçekten tam olarak hakkını alamıyor.

normal haftalık çalışma saati ab ortalması 8saatx5gün=40saat iken türkiyede 7,5x6gün=45 saat olarak kabul görüyor.

ama kimse günde 7,5 saat mesai yapmıyor en insaflı işveren 6günx10saat haftalık çalıştırıyor.

yani saat bazında değerlendirdiğinizde aldığınız ücret neredeyse %30 daha az çıkıyor.

veya şöyle söyliyim çalışmanızın karşılığı %30 daha az ücret alıyorsunuz.

bu tabloda haftalık 50 saatten fazla çalışma oranlarını göstermişler.

tespit edebildiklerine göre tükiyedeki çalışanların %40,9 u haftalık 50 saatten fazla çalışıyormuş.

türkiye tek başına oecd ortalamasını yükseltmiş zaten. :)

fazla yoruma gerek yok herkes kendi çalışma saatini hesaplasın :)

isterseniz kendi istatistiğinizi kendiniz tutun. özelde açlışan 10 arkadaşınıza akrabanıza sorun bakalım ortlama kaç çıkıcak :D

ben en az %80 diyorum :)

bir iphone 6 almak için kimin kaç saat çalışması gerektiğini göstren tablo.

yine standart çalışma saat ücreti üzerinden hesaplandığı için yanıltıcı.

ukraydanaki iç savaş sebebiyle kiev i saymazsak bizim de bir çinliden hintliden farkımız yok aslında.

üniversite mezunu olmanın kişiye ne kadar fazla kazanç getirisi olduğunu gösterir tablo.

maalesef rakamlar yıllık kazanç değil :)

normal üniversite mezunu olmayan bir kişiye göre tüm hayatnız boyunca, yani ölünceye kadar toplam 86.000 dolar fazla kazancaksınız.

aslına bakarsanız bir çoğunuz belki o kadar parayı 4 yılda üniversite okurken harcıyorsunuz bile :)

cann tarafından 08/Oca/16 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

o long working hour hesabı yanlış değilse bende vopır ddeğilim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Muhtemel ekmek fiyatı önce 1.5 sonra 2 lira olur. Fırıncılar odası boş geçmez.

O 300 lirayı asgari ücretliye yedirmezler diye düşünenlerdenim. 300 lira çok büyük para değil ama o ücrete çalışan için en azından bir rahatlamaya sebep olabilir. Gerçi açlık sınırını hala daha karşılamıyor o ayrı.

http://www.turkis.org.tr/ARALIK-2015-ACLIK-ve-YOKSULLUK-SINIRI-d934

http://www.milliyet.com.tr/ekmege-yuzde-25-gizli-zam-geldi-/ekonomi/detay/2179567/default.htm

Bir defa da şaşırtın be. 15 gün zor durdular.

Toplam Hit: 13772 Toplam Mesaj: 114
asgari ücret