Asgari Ücret 1300 TL Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Genel olarak icraatlarını beğendim iktidarın atmış olduğu yanlış bir adım. Asgari ücretlere devlet tarafından müdahale edilmemeli. Muhalefet partilerinin bu hatayı yapmalarını doğal karşılardım ama iktidar partisinden böyle bir acemilik beklemezdim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Ama şöyle de bir eğlenceli tarafı var, bizdeki muhaliflerin Cumhurbaşkanının söylemi ile "istemezükçü" oldukları net olarak ortaya çıkmış. Şu yorumları okursanız bana hak verirsiniz: https://eksisozluk.com/asgari-ucret-1300-tl-olacak-demedik--4938472?p=2

Zam istemezük, zam yok istemezük :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    ZaZu bunu yazdı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu asgari ücreti açıkladı.

Asgari ücret belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin bin 300 TL olarak belirlendiğini açıkladı. 

Yeni asgari ücret 1 Ocak 2016'dan itibaren geçerli olacak.

Asgari ücretin aylık bin 300 TL olmasındaki yükün 110 TL'si devlet tarafından karşılanacak.

Söz konusu destek 2016 yılından itibaren sağlanacak.

ntvmsnbc

• 1200 kira
    • 200 doğalgaz
    • 40 su
    • 50 elektrik
    • 57 internet
    • 20 aidat

OROSPU COCUKLARI nı izlediniz mi?
    https://www.youtube.com/watch?v=6G6XOFVQcik

wh0 tarafından 31/Ara/15 09:46 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    SilenC3 bunu yazdı

300 e yakın çalışanımız var. yeni yılın ilk haftası 50-60 kişi çıkarıyor olacağız. söyleyeceklerim bu kadar.

ben bu mesaja çok takıldım, ne işi yapıyorsunuz hocam ? Bütün calısanlarınız asgari üzerinden mi maaş alıyor ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı
    SilenC3 bunu yazdı

300 e yakın çalışanımız var. yeni yılın ilk haftası 50-60 kişi çıkarıyor olacağız. söyleyeceklerim bu kadar.

ben bu mesaja çok takıldım, ne işi yapıyorsunuz hocam ? Bütün calısanlarınız asgari üzerinden mi maaş alıyor ?

anlamak zor  274 tl ek masraf çıkaracak bu zam  bununda %40 ını devlet ödeyecek.  (ntv de söylenen oran ) 

tahminen 3 vardiya çalışıp işçiyi sonuna kadar ezen bi tempo üstüne

ekonomik krizden anca askari ücret verebilen bi işletme .

samaccc tarafından 31/Ara/15 10:19 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Eskiden ailede baba çalışırdı anne ev hanımı olurdu babanın maaşı tüm aileye yeterdi. Şimdi baba çalışıyor anne çalışıyor yine yetmiyor. Her ay kredi kartı limiti dibine kadar kullanılıyor.

Eskilere girersen eğer eskiden baba anne marka nedir bilmezlerdi şimdi en basitinden burdaki asgari ücretle çalışanlar cep telefonu ıphone 6 2.500tl...... üstü başı marka :) bu yüzden yetmiyor şuan ki para.  ama tabi hepside aynı değil.

Sadelik demek güzellik demektir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Herkes telefona dem vurmuş, bana birini hatırlattı...

"TAŞERON AMA TELEFONU VAR"

https://www.youtube.com/watch?v=SlXlsBeiqdQ

ArduouS tarafından 31/Ara/15 10:34 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

Herkes telefona dem vurmuş, bana birini hatırlattı...

"TAŞERON AMA TELEFONU VAR"

https://www.youtube.com/watch?v=SlXlsBeiqdQ

olmayacak işte bunların burada ki bazı yandaş troller de dahil  hepsinin mantığı  para nasıl yetmez miş yetmiyopr ulan işte bu asgari ücretliyse telefonu olmasın hatta çuval filan giysin yemek yemesin ekmek ve su ile katık etsin hee bir de bol bol şükretsin 

bak nasıl asgari ücret yetiyor adama dimi 

mantık bu a.k asgari ücretliyse ömür boyu sürünsün o parayla aman haa sesinin çıkarmasın ki işverenlerin rahatı kaçmasın hükümetin ve yandaşlarının rahatı kaçmasın

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    MATH bunu yazdı

Genel olarak icraatlarını beğendim iktidarın atmış olduğu yanlış bir adım. Asgari ücretlere devlet tarafından müdahale edilmemeli. Muhalefet partilerinin bu hatayı yapmalarını doğal karşılardım ama iktidar partisinden böyle bir acemilik beklemezdim. 

Liberal görüştensin yani. Asgari ücret zaten devletin bir müdahalesidir sayın mürid müdahale etmesin demek çok yanlış bir söylem. Ha sen bırakın piyasa karar versin diyorsan şu an en düşük ücret 400 lira olur haberin olsun. Devlet müdahalesi olmadan piyasa orman kanunlarına tabii olur bu unutulmamalı. Ayrıca devletin varlığı da zaten piyasa ile olduğundan onun yapacağı düzenleme de çöküşü bitirmez sadece gelecek tarihini erteler. Önünde sonunda patlama yaşanacak dur bakalım ne zaman.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

işverenlerin geneli vergi kaçakçılığında uzman oldukları için bu zammın kağıt üstünde kalacağı garantidir. zaten sigorta ödememek için emekli adam çalıştıran veya sigortasını asgariden gösteren hatta tarım sigortası gösterip en düşük primi ödeyenlerin ülkesinde yaşıyoruz. hani meşhur bi laf var vergi kaçıran ama cumayı kaçırmayan esnaflara selam olsun diye. sokaktaki adama sorsan çoğu 1000 lira üzerinde 1500 civarında para alıyor. onlar için değişen birşey olmayacak. aynı maaşı almaya devam edecekler ve aynı sigorta primleri ödenmeye devam edecek ama halkın gözünde asgari ücrete zam yapılmış olarak görünecek.

devlet beyana dayalı vergilendirme sistemini değiştirmedikçe iş hayatındaki hiçbir sorun çözülemez.

acikistihbarat tarafından 31/Ara/15 13:26 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 13776 Toplam Mesaj: 114
asgari ücret