folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateistlik İle İlgili Bir Kaç Soru .

Ateistlik İle İlgili Bir Kaç Soru .

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

@Holyone

Hocam yanlış anlama ama bilgi kirliliği yapan, veya iyiniyetli düşünürsek bilgi eksikliği olan sensin bence. Yaratıcının var olup olmadığı tabikide bilimin alanına girer.Bilim maddenin özünü,başlangıcı ve neden sonuç ilişkisini ortaya dökemezse bilim olmaz.

Bilim evrim teorisini reddeder. Senin gibi zeki birinin, insanların maymunlardan dönüştüğüne inanmanıda sana yakıştıramam açıkcası. 

Peki sana bir soru sorayım,

Şuan senin fikirlerine dayanak bulabildiğin en büyük güç Bilim olsa gerek. çunku başka hiçbir gücü kıstas olarak aldıgınızı sanmıyorum. Hayır Bundan daha büyük güç benim beynim, şahsi düşüncelerim ve zekam dersen eğer yanılmış olduğunu  kendinde anlayabilirsin heralde.

Bilim yaratıcıyı kabul ederse sende herşeyi bir kenara bırakıp, yaratıcıyı kabul edecekmisin açık ve net?

Yanlış anlama Birşeyleri kanıtlamak veya seni birşeylere inandırmak derdindede değilim açıkcası.

Benim şahsi düşüncem kanıtlasa bile kabul etmeyeceksin. onada, bunuda şu insanlar bulmuş, buda bi insan teorisi sonucta.veya bu bilim bu teori şaibeli. şurda şu hatalar yapılmış diye birşeyler söyleyeceksiniz gibi geliyor. yani problemin olduğu yer sizin hayat tarzınızda aslında.maddi ve manevi doyuma ulaşmış olabilirsiniz. herşey yalan olabilir, güce falan gerek yok, ihtiyacım yok çunku. hiçbir tek gerçek yok,işime yarayan gerçekleri alir onları kabul ederim mantığı. Ki Ateistler yaratıcıya inanmamak için, evrim teorisine inanmak zorundalar ama onada inanmayan ateistler mevcut.şuan Holyone bende evrim teorisine inanmıyorumda diyebilir. ama bunu derse deist olur ama deistde değil, teistde değil, ateist diyorlar ama evrimede inanmıyorlar. çunku hiçbir gerçek yok. ve bu mantık farkında olmadan Herşeyin inkar edilebilmesine imkan veriyor. İlluminatinin istemiş olduğu tipik insan prospektüslerinden biride budur. Veya herşeyi bir kenera bırakalım, Ateistlerin ".ist" uzantılı  yeni bir teoriye ihtiyaçları var dünyada.

ProBilisim tarafından 19/Eki/13 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

zeybekustasi

hocam soru sormak problem degil aynı şekilde bende soru sorarım sende cevap veremezsin belki   ama olay  1,5 müslüman 4,5  gayri müslüman

değil yani sadece müslümanlık değil ProBilisim  dediği gibi hinduizm budizm bişeye inanma olayı yani işte bu 5999 milyar insan neyi göremiyorda

ateist kişi  görüyor ve inanmamazlik yapiyor hemde hiç bi soyut veya somut varliğa ve neden böyle bi yol seçiyor atiyorum şöyle bi korku olabilirmi

ilk başta ; 30 yaşına kadar  hep günah işledim nasil olsa yanıcam diyip ateist mi olim diyorum (abes bi örnek ama bunun gibi ) böylemi diyor acaba?

Prometheus hocam hiç  meal okumadım ve okumayada güvenemiyorum cünkü yanlış çevirili çok meal var  arapça okuyabiliyorum ama 

ilerde kısmet olursa okudugumnda ne demek oldugunu anlamak için arapça ögrenebilirm tabi o zaman sizide aydınlatabilirim :) 

7. yüzyıl arapçasıyla okuyamadığın sürece hiç bir şeye yaramaz okudukların... isa ve peygamberleri (havarileri) içinde aynı durum geçerlidir, her kitabın yazıldığı dönemin grameri ve yapısıyla okunması gerekir. sen çevirirsin 77 huri adam yazmıştır 77salkım berrak üzüm tanesi :)

ateizm bir seçim değildir, sonuçtur. din ise bir seçimdir sonuç değildir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı

@Holyone

Hocam yanlış anlama ama bilgi kirliliği yapan, veya iyiniyetli düşünürsek bilgi eksikliği olan sensin bence. Yaratıcının var olup olmadığı tabikide bilimin alanına girer.Bilim maddenin özünü,başlangıcı ve neden sonuç ilişkisini ortaya dökemezse bilim olmaz.

Bilim evrim teorisini reddeder. Senin gibi zeki birinin, insanların maymunlardan dönüştüğüne inanmanıda sana yakıştıramam açıkcası. 

Şuan senin fikirlerine dayanak bulabildiğin en büyük güç Bilim olsa gerek. çunku başka hiçbir gücü kıstas olarak aldıgınızı sanmıyorum. Hayır Bundan daha büyük güç benim beynim, şahsi düşüncelerim ve zekam dersen eğer yanılmış olduğunu  kendinde anlayabilirsin heralde.

Bilim yaratıcıyı kabul ederse sende herşeyi bir kenara bırakıp, yaratıcıyı kabul edecekmisin açık ve net?

Yanlış anlama Birşeyleri kanıtlamak veya seni birşeylere inandırmak derdindede değilim açıkcası.

Benim şahsi düşüncem kanıtlasa bile kabul etmeyeceksin. onada, bunuda şu insanlar bulmuş, buda bi insan teorisi sonucta.veya bu bilim bu teori şaibeli. şurda şu hatalar yapılmış diye birşeyler söyleyeceksiniz gibi geliyor. yani problemin olduğu yer sizin hayat tarzınızda aslında.maddi ve manevi doyuma ulaşmış olabilirsiniz. herşey yalan olabilir, güce falan gerek yok, ihtiyacım yok çunku. hiçbir tek gerçek yok,işime yarayan gerçekleri alir onları kabul ederim mantığı. Ki Ateistler yaratıcıya inanmamak için, evrim teorisine inanmak zorundalar ama onada inanmayan ateistler mevcut.şuan Holyone bende evrim teorisine inanmıyorumda diyebilir. ama bunu derse deist olur ama deistde değil, teistde değil, ateist diyorlar ama evrimede inanmıyorlar. çunku hiçbir gerçek yok. ve bu mantık farkında olmadan Herşeyin inkar edilebilmesine imkan veriyor. İlluminatinin istemiş olduğu tipik insan prospektüslerinden biride budur. Veya herşeyi bir kenera bırakalım, Ateistlerin ".ist" uzantılı  yeni bir teoriye ihtiyaçları var dünyada.

Bilim evrim teorisini kabul etmez cumlesi yanlistir.BIlim evrim teorisini kabul eder.Evrimle ilgili olan tartisma,yeni buluntulardan yasadigi anlasilmis canlilarin taksonomik siniflandirmasidir.A ve B diye ayri iki sinif olsun.C de canlimiz olsun.C hem Anin hem de Bnin ozelliklerini tasimakta.A ve Bnin arasinda da ciddi bir ayrim yok.Dolayisiyla Cyi nereye koyacaksin,bu tartisiliyor bilim dunyasinda.Kastettigim bilim dunyasi hakemli bilim dergilerinin sahipleri olan kuruluslardir ve ulusal bilim akademileridir.Detayli arastirirsan eger bulursun,simdi aklima gelmedi.

Evrim teorisi,insanlarin maymunlardan insanlastigini soylemez.Evrim teorisi insanlarla maymunlarin ortak atasi olduklarini soyler.Yani A diye bir canli olsun.Insan ve maymun A;nin torunlaridir.Burada A sahsina munhasir,insan sahsina munhasir,maymun sahsina munhasir varliklardir.

Son soyledigin cumle ise kendi icinde celisiyor hocam.Soyle ufak bir bicimde anlatayim:

P:Yaraticiya inanmiyorsun

Q:Evrim teorisine inaniyorsun.

P':Yaraticiya inaniyorsun

Q':Evrim teorisine inanmiyorsun

Onermen P -> Q.Bunun karsit tersi kendisine denktir,yani Q'->P'.Bu da demek oluyor ki evrim teorisine inanmiyorsan yaraticiya inaniyorsundur.

Simdi bu onermeyi kuran sensin.Ateistler kursa derim ki bu celiski ateistlerin;ama ateistler bu onermeyi kurmuyor.Nitekim evrim teorisi kesfedilmeden,hatta milattan once ateistler vardi Epikuros gibi.Ha diyorsan bu onermeyi kuran ateistler var,o zaman onlar yanlis konusmuslar hocam.(konuyu taradim ama bu onermeyi senden once kuran gormedim)

Ilk posta binaen,bir ateist degilim:ama bir dinsiz olarak,aydinlanma dedigim sey arkadaslar arasinda konustugumuz dini meseleleri hocalara sorarken bazi seylere kafa yormamla basladi.Islamiyetteki kadin-erkek iliskileri,Muhammed peygamberin evlilik iliskileri,Kuranda gecen ve halen anlayamadigim miras mevzusu,Kuranda cok sik gecen tehditkar uslup,kafirlere ve ehli kitaba(hristiyan+yahudilere) takinilan tutum,kitabin kendisinde yazan her vakte gonderilmis oldugu ve bu nedenle cagimiza gore modifiye edilememesi vs.Daha sonra Incili okudum.Daha insancildi,en azindan sosyal mesajlar bakimindan Hristiyan degilsen oldun,geberdin,yandin vs gibi cumleler cok gecmiyordu.(Matta-Markos-Luka-Yuhanna icin konustum)Tabi daha sonraki partlari var ki dillere destan.Eski Ahit kismini yani Tevratin bir kismini okudum dedim soykirimci insanlar vardi,soykirimci,kiskanc ve gucsuz Tanri da varmis(Tanrinin yakupla guresmesi,Tanrinin 7.gun istirahate cekilmesi vs)Hele Lutun kizlariyla cinsel iliskiye girmesi var Sodom ve Gomoreden giderken aman aman..

Ilk postu atan arkadasima tavsiyem:

Dininin ilk emri okudur.Ayetleri oku.Inis siralarina gore,peygamberin hayatiyla birlikte oku.Tefsirlerle de oku.Her turlu oku.Incigini cincigini vs bil,hatmet resmen.Nasil olsa uzerine cihat farz,cihati yapabilmen icin once kitabini bilmen uzerine farzdir.

ataturkcu1 tarafından 20/Eki/13 00:51 tarihinde düzenlenmiştir

Pragmatism&Realism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam sen nasıl ateist olmadın diye sana sormak lazım.

insanlar default olarak ateist doğarlar. beyinleri yıkanmadığı ve din denilen mantık virusu bulaştırılmadığı sürece de öyle kalırlar.

virus derken amacım aşağılamak değil, ben email ile dağıtılan "bunu 10 kişiye forward etmzsen kotu sans peşini bırakmaz" maillerine benzetiyorum. çoğu kişi inanmaz güler geçer ama birşey 10 kişiye yollamak için dürter onları. yollasam ne kaybederim ki derler. Din de böyle birşey.

Bir an için sana öğretilenleri unutup mantık ile yaklaşırsan zaten gülünç hikayeler olduğunu kolayca anlarsın.

Eğer mantıkla yaklaşmak doğru yöntem değil derlerse zaten vampirlere, kurtadamlara inanmaman için de bir engel yok. bukadar basit.

Kesinlikle çok doğru holyone. Asıl sorgulanması gereken -ateistlikten önce- tamda insanların bu tutumu bence.

Toplum ve din ilişkisine, birbirine olan bağlarına dışarıdan bakarsak insanlar tamda senin söylediğin şekilde inanıyorlar.

Claude Lefort üç tür din vardır der. Birincisi kişiyi toplumdan, ailesinden, siyasi, ekonomik her türlü şeyden koparır, uzağa atar, inzivaya çeker; böylece tanrısına kavuşurdu. Hint dinlerinin ve tasavvufun idealleri böyledir. İkincisi tam aksine insanı toplumsal, ailevi, ekonomik ve siyasi ilişkilerin içine çeker ona rollerini dikte eder rahat bir toplumsal yaşantıyı garantilerdi. Yunanlılar anlaşılan dinlerindeki o refahı, huzuru bu sayede kurabilmişler. Lefort üçüncüsünü bu ikisinin karışımı olarak anlatmaya çalışmıştı. Bu tarz evrenseldi ve en ilkel kabileden modern hayata kadar bunun işlediğini görüyoruz. Hatta yaşıyoruz. Görüyoruz. Bazı pratikler özel bazıları uhrevi :D

Yani senin söylediğin gibi "yollasam ne kaybederim ki"("inansam ne kaybederim ki")ye gelir iş. Çünkü din kadar "pragmatik" bir yaşantı şimdiye kadar icat edilmedi. Karınızın kızınızın iffetinden kuşkumu duydunuz? Çok basit; kapatırsınız, olur biter... Faiz din açısından yasak mı? Çok basit; taraflar arasında içinde "faizi..." kelimesinin geçmediği bir sözleşme imzalanır, olur biter :D 

sonsuzluk ve cennet vaad eden dinlere inanıyorlar fakat buna rağmen neden insanlar -özellikle müslümanlar- "yeni dünya düzeni" nin getirdiği şeylere bu kadar seyirci hatta bizzat "player" olarak dahil oluyorlar. "Dünyevi şeyler"e tanıdıgım birçok ateistten daha düşkün, daha meyilliler.

"e inanayım bari", "inansam ne kaybederim ki" derler seninde belirttiğin gibi çünkü yangın sigortasından başka birşey değil insanlar için :)

Dinlerin tamamı vaadtir. Bu vaad belki 2bin 3bin yıl evvel çok güçlüydü. Ama şimdi toplum için yeterli değil. Zaten bu yüzden insanların aklına -konuyu açan arkadaşınki gibi- bu tip sorular geliyor :D

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı

@Holyone

Bilim düşünmek ve yeni olanı üretmektir.  İslam ise bir fikriyattır. Fikriyatlar düşünmeye boyun eğdiren kudretlerdir.  Fikriyat ile düşünce arasındaki ayrıma, besbelli, gelenek ile "yeninin üretimi" arasındaki fark tekabül ediyor. Ben düşüncelerin "kudret"ine inananlardanım. Ama düşünce aynı zamanda kendi "kudretinin farkında olan" şeydir ve bunu bir dinin, bir "fikriyat", bir "kanı" nın göreli gücüyle karıştırmamak gerekir. Oysa din içinde bozulmuş halleriyle de olsa "düşünce" ler bulunur. "Allah'a inanır mısınız?" gibisinden bir sorgulamanın varoldugu türden bir varoluş değildir bu. Birincisinin cevabına "bana ne" denilebilir, ama bir düşünceye böyle davranılmaz.

"bilim yaratıcıyı kabul ederse" demişsin. Bu bağlamda öyle bir şeyin olmayacağı gün gibi açık. Olsa bile "ha şa" demez o yaratıcıyıda sorgular araştırır inceler. Bu ne der.

Ateizm tanrının varlıgına inanıp inanmamak değil var olmadıgını bilmektir. Sonuça inanmak, umut gibi birşey.

Ayrıca insan maymundan gelmiyor. Ortak ata.

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

ProBilisim :

1) Evrim insan maymundan geliyor demek değildir. cevap verecem ama evrimin ne olduğunu bildiğinden kuşkuluyum hocam=) onun için çok uzun sürer. Basitçe babandan ne kadar farklı olduğunu ve bu farkı 1 milyon nesil ile çarparak ileride insana benzeyip benzemeyeceğini kolayca kestirebileceğini düşünüyorum. insan denen varlığın kesin sınırları yoktur. beli şu çapı geçemez, kolu şundan uzun olamaz gibi hiçbir sınırlama olmadığına göre yeteri kadar zaman geçtiğinde her şekle bürünebileceğini basit bir matematik hesabiyla anlayabilirsin =)

Evrimi küçük ölçeklerde lab ortamında gözlemlemek de mümkündür. Evrimi konu alan başlı başına bilim dalları var nasıl bilim evrimi kabul etmiyor diyorsun hayret ediyorum, bugün adamın anası babasını doğrulamak için, yada katili bulmak için genetik biliminden yararlanılıyor. aynı genetik bilim diyorki maymunla %99 aynı geni taşıyorsun. mahkemede insanları içeri tıktıracak kadar güvendiğimiz bilim dalına evrime gelince inanmayanlar çıkıyor 21. yüzyılda, diyecek birşey bulamıyorum =)

2) Yaratıcının var olup olmadığı din ve felsefenin alanına girer. Neden bilimin alanına girmediğini şöyle açıkliyim. Vampirlerin başkasının kanını emince öbürünün nasıl vampir olduğu nasıl bilimin alanına girmiyorsa (eğer bir vampir bulunsaydı o da girecekti, fakat vampir olmadığı için araştırmak akıl işi değil). Tanrı da bilimin alanına girmiyor çünkü (anlamadığımız şeyler olmasına rağmen) hah şunun olmasına kesin tanrı sebep olmuştur diyebilecek noktayı gösteren bilimsel saptamalar görmedik.

3) Benim şahsi düşüncem kanıtlasa bile kabul etmeyeceksin demişsin. Elbette kabul ederim fakat Sizin kanıttan anladığınızla bilim insanlarının kanıttan anladıkları çok farklı şeyler. Kanıt konusu üstüne sayfalarca yazılabilecek bambaşka bir konu. nelerin kanıt olup olamayacağı yani. Dine ait kanıtlar sürekli kulaktan dolma şu şunu görmüş yada "şu yüzyılda şu kişi şunları not etmiş" lerden ibaret.

Örneğin hepiniz sabah akşam dua ediyorsunuz. Gel 10 kişi toplanın atılan zarın 3 gelmesi için 1 ay dua edin, bunu da birbirinden habersiz 10 tane grupla yapalım. sonuç rastgele zar atmak ile aynı olacak. Bilmsel deney ve kanıttan bahsediyorsan ve kendinden eminsen bilimsel kanıt bu şekilde oluşuyor =) testin tipi şekli değişebilir ama bir noktada kafandaki dunya ile gerçek dünyanın kesiştiği bir senaryo gösterebilmen lazım. bunu da şu ana kadar yapabilen yok. zaten en koyu inançlı kişi bile biraz mantık taşıyorsa bu testten uzak durmaya çalışır. (Nasıl spam maill örneğimdekiler spam mailin etkisi için iddaya girmeyeceklerse aynı o sebepten)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

Evrimi insanların maymundan gelmesi sananları anlayamıyorum. Yahu arkadaş, "maymun" bir tür adıdır zaten. Tek başına bir hayvan değildir. "Maymun" diye bir hayvan yoktur zaten, oran gutan, bonobo, goril, şempanze bunların tamamı insansı maymunlar kategorisine giriyor. Homo'lar, yani bizler de bu türün içindeyiz. En yakın kuzenimiz de bonobolar diye biliyorum.

Kaldı ki, ateizm evrim değildir. Evrim teorisi ortaya atılmadan önce de ateizm vardı değil mi? Örneğin ben, ilkokul 8 den beri ateistim. Evrimi şuan bile tam bilmiyorum, biyolojiyi pek sevmediğim için araştırma gereği de hissetmiyorum. Felsefeyi kullanarak, tanrıyı reddetmeye yetecek kanıtlar bulabilirsin zaten.

Haa şunu da belirtmek lazım. Dinlerin yalan olduğu kesin, bunu zaten kutsal kitaplar üzerinden giderek "ispatlayabiliriz." Ee, o halde dinlerin hepsini reddedebiliyorsak, din göndermemiş olan bir tanrının varlığı ya da yokluğu bir şey ifade etmez bana göre. Deizmi de bu noktada saçma buluyorum. Çünkü, tanrı diye bir kavram bugün varsa, dinler nedeniyle var. Dinleri reddedebiliyorsanız tanrıyı da reddetmelisiniz. Çünkü dinlerin hiçbiri olmasaydı, tanrı diye bir kavram da zaten olmayacaktı.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    erdemcakmak bunu yazdı

Evrimi insanların maymundan gelmesi sananları anlayamıyorum. Yahu arkadaş, "maymun" bir tür adıdır zaten. Tek başına bir hayvan değildir. "Maymun" diye bir hayvan yoktur zaten, oran gutan, bonobo, goril, şempanze bunların tamamı insansı maymunlar kategorisine giriyor. Homo'lar, yani bizler de bu türün içindeyiz. En yakın kuzenimiz de bonobolar diye biliyorum.

Kaldı ki, ateizm evrim değildir. Evrim teorisi ortaya atılmadan önce de ateizm vardı değil mi? Örneğin ben, ilkokul 8 den beri ateistim. Evrimi şuan bile tam bilmiyorum, biyolojiyi pek sevmediğim için araştırma gereği de hissetmiyorum. Felsefeyi kullanarak, tanrıyı reddetmeye yetecek kanıtlar bulabilirsin zaten.

Haa şunu da belirtmek lazım. Dinlerin yalan olduğu kesin, bunu zaten kutsal kitaplar üzerinden giderek "ispatlayabiliriz." Ee, o halde dinlerin hepsini reddedebiliyorsak, din göndermemiş olan bir tanrının varlığı ya da yokluğu bir şey ifade etmez bana göre. Deizmi de bu noktada saçma buluyorum. Çünkü, tanrı diye bir kavram bugün varsa, dinler nedeniyle var. Dinleri reddedebiliyorsanız tanrıyı da reddetmelisiniz. Çünkü dinlerin hiçbiri olmasaydı, tanrı diye bir kavram da zaten olmayacaktı.

http://www.youtube.com/watch?v=KiYsy5I84a0

bakın hocam nasıl da çürütüyor evrim teorisini

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ayrıca olayların açıklamasını hep ateistlerden ve bilim adamlarından beklenmesi çok komiğime gidiyor.

Bizden kimse sormuyor, hadi allah nasıl yarattı göster bize desek ağızlarını açar bakarlar =))

İnsan diğer hayvanlarla ortak atadan geldi teorisini komik bulurlar da yoktan "ol dedi oldu" teorisi çok mantıklıdır. Biz (zaten açıklayabiliyoruz fakat) her IQ da insanın anlayacağı şekilde açıklmak zorundayızdır olayın ciddiye alınması için. fakat onlar ol dedi olduyu açıklamak zorunda değillerdir bu konuda istisnadırlar kendileri =) hadi ol de bakim oluyormu? olmuyor o zaman ne anlation çok süper birşey bulmuşsun gibi bana diyesim geliyor.

Biz diyormuyuz size darwin evrim olur dedi oldu darwinin sözü üstüne sual olmaz, sorgularsan küfür olur falan diyen bilim adamı gördünüz mü? Bu bakış açısındaki ayrılığın tek sebebi doğuştan insanların bişeylere şartlanmasıdır. bukadar bariz çelişkiyi kendilerine söylemedikçe farketmezler bile=)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ayrıca olayların açıklamasını hep ateistlerden ve bilim adamlarından beklenmesi çok komiğime gidiyor.

Bizden kimse sormuyor, hadi allah nasıl yarattı göster bize desek ağızlarını açar bakarlar =))

İnsan diğer hayvanlarla ortak atadan geldi teorisini komik bulurlar da yoktan "ol dedi oldu" teorisi çok mantıklıdır. Biz (zaten açıklayabiliyoruz fakat) her IQ da insanın anlayacağı şekilde açıklmak zorundayızdır olayın ciddiye alınması için. fakat onlar ol dedi olduyu açıklamak zorunda değillerdir bu konuda istisnadırlar kendileri =) hadi ol de bakim oluyormu? olmuyor o zaman ne anlation çok süper birşey bulmuşsun gibi bana diyesim geliyor.

Biz diyormuyuz size darwin evrim olur dedi oldu darwinin sözü üstüne sual olmaz, sorgularsan küfür olur falan diyen bilim adamı gördünüz mü? Bu bakış açısındaki ayrılığın tek sebebi doğuştan insanların bişeylere şartlanmasıdır. bukadar bariz çelişkiyi kendilerine söylemedikçe farketmezler bile=)

Katiliyorum tamamen + darwinin yanildigi yerler var ve bunlar da bilim dunyasinda acikca belirtiliyor.

Pragmatism&Realism
Toplam Hit: 8627 Toplam Mesaj: 76