folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bir Türk Olarak Kürtlere Soruyorum...

Bir Türk Olarak Kürtlere Soruyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Yeter ama arkadaşlar bu ne ya sayfalarca yazmışsınız milyontane cevap bu ne densizliktir?

Bende soru eklemesi yapıyorum. Adam olun adam gibi yaşayın üzerinizden siyaset yapılmasına izin vermeyin ve laz gibi çerkes gibi ömrünüzün sonuna kadar yaşayabilin! Kafatası milliyetçisi diye adlandırılacak sam KABUL EDİYORUM SİZDE TÜRKİYE DE YAŞADIĞINIZ VE "NE MUTLU TÜRKİM DİYENE" SÖZÜNÜ KABUL YA EDECEKSİNİZ YA DA ETTİRİRİZ...!

Evet kim yazmış neden yazmış önemli de değil bencede %100 doğru sorular.. Ve alta hemen Türkler ne yapmış bilmem ne vs gibi gereksiz boş yazıları görünce tepem attı.. Arkadaşlar Burası Türkiye Sorugulanacak olan Türkler değil Baş Kaldıran Kürtlerdir. Sokarım yapılan demagojiye Türkiyeliymiş TURKUM Ben size gör ırkçı .. Kimse Türk İle kürt ü aynı kefeye koymasın sakın! Yok öyle bir şey KARŞILAŞTIRILMAZ.  Adam olsunlar laz gibi çerkez gibi adam gibi yaşasınlar

Laz ve çerkez kardeşlerimiz ezik mi yalıyorlar bu ülkde eksik mi yaşıyorlar ne yani çerkezistan ve lazmenistan bunların peşindemi olmalılar. BSG!

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

rappermcs bunu yazdı:
    -----------------------------

Yeter ama arkadaşlar bu ne ya sayfalarca yazmışsınız milyontane cevap bu ne densizliktir lan???

Evet kim yazmış neden yazmış önemli de değil bencede %100 doğru sorular.. Ve alta hemen Türkler ne yapmış bilmem ne vs gibi gereksiz boş yazıları görünce tepem attı.. Arkadaşlar Burası Türkiye Sorugulanacak olan Türkler değil Baş Kaldıran Kürtlerdir. Sokarım yapılan demagojiye Türkiyeliymiş TURKUM Ben size gör ırkçı .. Kimse Türk İle kürt ü aynı kefeye koymasın sakın! Yok öyle bir şey KARŞILAŞTIRILMAZ.  Adam olsunlar laz gibi çerkez gibi adam gibi yaşasınlar

Laz ve çerkez kardeşlerimiz ezik mi yalıyorlar bu ülkde eksik mi yaşıyorlar ne yani çerkezistan ve lazmenistan bunların peşindemi olmalılar. BSG!

Men Ederim Edebinle Kal, Çerkez Gibi Edebinde Otursunlar Falan filan Nedir bu sert Çıkış Oradakilerin neresi Doğru, Rahat Oturtmuyorlar Anlamıyormusun, Bırakmıyorlar, Karıştırıyorlar, Sen Gibilerde Düşmansı Dugular la Bakar, Böyle Bön bön. Bu Böyle Film Sahnesi Tekrarı olarak Döner Durur.

Neresi Doğru oradaki Söylemlerin, Sorumlusu Kürtmü Yazıyosan Sallama Yazma. Duygularınla Yazma Bilgilerinle Araştırmalarınla yaz. Kaldıki O Yazıları Gladyonun Yazdığı Açıklanmış, Sen Konuyu bi baştan okuyup Gelsene. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

shockman yazıyı baştyan ağağıya her kelimesini okudum gladio yu da okudum ve alttaki 13 sayfa yazı olduğunu görünce yuhhhh a..k. oldum. Sinirlenememek elde değil..

Bas bas bağırıyoruz burada kürt sen kürtsün arkadaşım ama maalesef ki ne mutlu türksün olay budur! ötesi demogoji ve laf kalabalığıdır..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

rappermcs bunu yazdı:

shockman yazıyı baştyan ağağıya her kelimesini okudum gladio yu da okudum ve alttaki 13 sayfa yazı olduğunu görünce yuhhhh a..k. oldum. Sinirlenememek elde değil..

Bas bas bağırıyoruz burada kürt sen kürtsün arkadaşım ama maalesefki ne mutlu türksün olay budur! ötesi demogoji ve laf kalabalığıdır..

Demogoji yazılarda var Doğrudur, Ancak Ne Güney Doğuda Nede Pkk Davasında Olup Bitenlerden Direk Kürtler Sorumlu değildir, Ve Sorumluda Tutulamazlar, Onların Hem Pkk Taraflı Hemde Kendilerini Düşman Bellemiş Devlet Görevlileri Tarafından Sürekli Canları Yanıyor, İki Arada Bir Derede Kalan Bu Halk Gittikçe Pkk Ya Dahada Çok Güven Duymaya Başladı.

Yıllar Önceki Söylemlerimde Belirttiğim Pkk Nın Bir Kurtuluş Ordusu Olacağı Söylemim Bakınız Günümüzde Ciddi Belirtiler le Kendisini Göstermeye Başlamıştır. Oradaki Halkı Terkedilmişlik Hissinden Kurtararak Kazanmamız için Henüz Geç Değil. Bari Buradaki Aydın Türkler Olaya Ciddi Bir Bakış Açısı Yapsın, Arkadaşlar Böyle Suni Geliştirilmiş Düşmanlığı Sürdürmenin Akli Selim Bir Tarafı olamaz.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

shockman hajım zaten ortada düsmanlık diyebirşey yok olamaz da(!). Türkiye karşısında kendilerini bir tehdit olarak gören "kürt kökenli Türkler" (Ve şuan dan itibaren daynamayıp girdiğim şu siyasi tartışmalarda bu şekilde kullancağım zoruna giden bölücüler varsa ortaya çıkar zaten) bir laz dan bir çerkex den farksızdır bu devletin bu ülkenin muadili veya karşıtı olma gibi bir lüksleri yok. Asıl anlaşılması gerekn budur.

Kimseye boyun eğ diye diretmiyoruz. o güneydoğudaki mazlum denilen kürt kökenli Türkler geçen ki "bir çocuk dövülür mü"  tartışmamızda da ortaya koyduğumuz gibi ülkenin karşısına sadece ülke; devlettin karşısına sadece devlet çıkar ki bu gibi durumlarda da diplomatik anlaşmalar yapılır olmadı belli yaptırımlar uygulanır o da olmadı kriz ortamı oluşur ve savaş çıkar. İşte süreç böyle işler ancak şu yaşanılanlarda ne laz ne çerkez ne kürt ne de türk, devletin karşısına çıkamaz!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı:

shockman hajım zaten ortada düsmanlık diyebirşey yok olamaz da(!). Türkiye karşısında kendilerini bir tehdit olarak gören "kürt kökenli Türkler" (Ve şuan dan itibaren daynamayıp girdiğim şu siyasi tartışmalarda bu şekilde kullancağım zoruna giden bölücüler varsa ortaya çıkar zaten) bir laz dan bir çerkex den farksızdır bu devletin bu ülkenin muadili veya karşıtı olma gibi bir lüksleri yok. Asıl anlaşılması gerekn budur.

Kimseye boyun eğ diye diretmiyoruz. o güneydoğudaki mazlum denilen kürt kökenli Türkler geçen ki "bir çocuk dövülür mü"  tartışmamızda da ortaya koyduğumuz gibi ülkenin karşısına sadece ülke; devlettin karşısına sadece devlet çıkar ki bu gibi durumlarda da diplomatik anlaşmalar yapılır olmadı belli yaptırımlar uygulanır o da olmadı kriz ortamı oluşur ve savaş çıkar. İşte süreç böyle işler ancak şu yaşanılanlarda ne laz ne çerkez ne kürt ne de türk, devletin karşısına çıkamaz!

abı sen daha kurt kımlıgını kabul edemıyorsun kurtlerın arada kalma hıssınden sonra agır basan dıger duygu kendı bıenlık vee kendı gelenek ve goreneklerını rahatlıkla yasaabılecegı bı ulkee kurma dusuncesıı..yukardaa muhatap alınmak ıcın bır devlet olması gerek bır devlet ancak bır devletlee anlasmaya gıder dıosun daa hem devlet kurmasına karsısınız hem kotuluyorsunuz hem karalıyorsunuz sonrada neden pkk yı desteklıyor neden sunu yapıyor dıyosunuz..pkk ya destek verme amacları muhatap alınabılır duruma gelme dusuncesıdır...

Bu aradaa cerkezdı rumdu suydu buydu dıosun ama kurtler dunyadaa devletı olmayan en kalabalık nufusa sahıp toplumdur...

fazla soze gerek yok guney doguya gelen bılıyor orası zaten farklı bı ulke gıdın bakın fazla cocuktu suydu buydu sebeplerını sız kendınız ogrenın burada ne denılırse densın yanlıs ve mantıuksız anlasılacaktır..

Hızlı koşan atın pohu seyrek olur..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:
    rappermcs bunu yazdı:

Kürtler bir kerecik suçlarını kabul etsinler, destur desinler , pişmanız desinler, beraberliği bozmayacaz desinler -  bir kerecik olsun -  Türk milleti de birileriyle savaşmaya çok meraklı değil emin ol,  barış da olur merak etme. Tüm bu yazılanların ana fikri şu : kürtler kendilerini neden hiç suçlu görmüyor, tamam da hırsızın hiçmi suçu yok diye biten bu hikaye de , çektiğimiz acılar acaba yaşattığımız acıların ufak bir yansıması olabilir mi diye düşünmeliler. 

Gördüğünüz üzere tüm yazılanlardan alıntı yaptım ve hepsini sildim. işte burada amacım yıkmak parçalamak değil (ki kimsenin  ki bu değil yanlış anlaşılmasın) bu son cümle herşeyin ilacı ve inanın ne bir byun eğdirme nede bir baskı.

Anayasa karşısında türk=çerkez=ermeni=kürt=laz
    İnsanlık karşısında türk=çerkez=ermeni=kürt=laz

Var mı daha ötesi???

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babybash22
    babybash22's avatar
    Erkek

Öncelikle herkese merhaba diyorum. Doğma büyüme İzmir'liyim. Annem babam da İzmir'li bütün sülalem de İzmir'li.

Bizde bu ülkede yaşayan diğer insanlar gibi sıradan bir Türk ailesiyiz. Otuduğumuz muhit gayet hoş eğitim seviyesi yüksek

belirli seviyede insanlar. Çok dikkat ettiğim ve çok hassas konular üzerine herkesin bu kadar düşünmeden konuşması bir

kere çok yanlış... milliyetçiliği asarım keserimliği bırakmalıyız toplum olarak birbirimizi anlamalı ve kimsenin haklarını ihlal  

etmeden yaşamalıyız. Çoğunluğunu kürtlerin oluşturduğu kötü işler tabi ki mevcuttur yasadışı işlerin çoğunluğunuda kürtler

oluşturabilir tüm pislikler kürtlerde mevcutta olabilir ama bu benı kürt düşmanı yapmaz yapamaz. çünkü benim Türk'ten

çok kürt arkadaşım vardır benım sunniden çok alevi arkadaşım vardır zaten görünen ve bilinen gerçeklerin herkes

farkındadır . Hiç kimsenin buraya yazacağı 3-5 cümle ile bu tür sorunlar çözülemeyecek daha cok kavga ortamı

hazırlayacaktır. Bu ülkeyi sevmeyen varsa Türk kürt farketmez sevebileceği o kadar çok şey var ki bunları keşfetmesi

lazım. bu yüzden herkesi sağ duyuya ve astım kestimliğe bir son vermesini diliyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@Shockman

hoca sen benim görüşümü az çok biliyon ben konuyuda takip etmiyodum. Sadece o mesajı görünce heralde öncekilerden biri bu şekilde bi savunma yapmış diye düşündüm ve öylesine bi cevap yazdım.

Bunun yanında Ardahanda bile Merkezde yaşayanlarda pek değil ama Köyde Yaşayan Kürtler hele daha 8-10 çocuk yapıyor. Yani hele daha Kürtlerde çok çocuk kültürü devam ediyor ve ne yazıkki çok genel bi yargı olmasada gözlemlerim kanaatince çok cocuklu Kürtlerinde %60-70 kadarı bölücü görüşlü :S

Ne demek istediğimi anlamışsındır :)

Bunun yanında dediğim gibi konuyu başından beri takip etmiyorum sende benim görüşümü az çok anlamışsındır arada birde olsa bu konulara cevap yazdığımda :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

azadi bunu yazdı:
    rappermcs bunu yazdı:

abı sen daha kurt kımlıgını kabul edemıyorsun kurtlerın arada kalma hıssınden sonra agır basan dıger duygu kendı bıenlık vee kendı gelenek ve goreneklerını rahatlıkla yasaabılecegı bı ulkee kurma dusuncesıı..yukardaa muhatap alınmak ıcın bır devlet olması gerek bır devlet ancak bır devletlee anlasmaya gıder dıosun daa hem devlet kurmasına karsısınız hem kotuluyorsunuz hem karalıyorsunuz sonrada neden pkk yı desteklıyor neden sunu yapıyor dıyosunuz..pkk ya destek verme amacları muhatap alınabılır duruma gelme dusuncesıdır...

Bu aradaa cerkezdı rumdu suydu buydu dıosun ama kurtler dunyadaa devletı olmayan en kalabalık nufusa sahıp toplumdur...

fazla soze gerek yok guney doguya gelen bılıyor orası zaten farklı bı ulke gıdın bakın fazla cocuktu suydu buydu sebeplerını sız kendınız ogrenın burada ne denılırse densın yanlıs ve mantıuksız anlasılacaktır..

Varan-1: Kendi Benlik, kendi gelenek ve göreneklerini rahatça yaşayabilme;

Varan-2: Gelenek ve göreneklerini yaşayabilmek için devlet kurma düşüncesi;

Varan-3: Muhatap alınmak için devlet olunması;

Varan-4: Pkk'ı destekleme girişimleri tamamen muhatap alınma istekleri;

Varan-5: Ülkesi olmayan en kalabalık toplummuş;

Varan-6: Güneydoğu farklı bir ülkeymiş;

GÜNEYDOĞU NERDEN FARKLI BİR ÜLKE LAN DALLAMA, BENDE GÜNEYDOĞULUYUM, URFAYIDA BİLİRİM, ELAZIĞIDA, MALATYAYIDA, VANIDA,

SEN KİME NE KANITLAMA PEŞİNDESİN. 

1 : KENDİ GELENEK VE GÖRENEKLERİNİ YAŞAYAMIYORUZ DİYE KIÇINI YIRTANLAR, BİZİ SALAKMI SANIYORSUNUZ, GÖRÜYORUZ, DUYUYORUZ, BİLİYORUZ

2 : KENDİ GELENEK VE GÖRENEKLERİNİ YAŞAYABİLMEK İÇİN O ZAMAN BİZ ANTEPLİLERDE ÜLKE KURALIM ( ANTEP GELENEK VE GÖRENEKLERİ ÇOK FARKLI, KENDİNE HAS ANTEP DİLİ VAR )

3 : MUHATAP ALINMAK İÇİN KAHBELİK YAPMAK SİZİN SEÇİMİNİZ, KAHBELİK YAPMANIN BAHANESİ OLMAZ. KAHBELİK KAHBELİKDİR

4 : SANKİ DÜNYADA 100 MİLYON KÜRT VAR. A.Ğ. 20 MİLYON KÜRDÜN DEĞİŞİK TOPRAKLARA DAĞILIMI VAR.

5 : GÜNEYDOĞUYU SOKACAM BİR TARAFINIZA. NEDİR LAN BU G.DOĞUYU FARKLI GÖSTERME ÇABALARI. 

YA SEVİN YADA ..................

+

SAYIN YÖNETİCİLER BU DALLAMA AÇIK AÇIK PKK PROPAGANDASI YAPMAKTADIR. LÜTFEN HASSASİYETMİZİ GÖZ ÖNÜNE ALINIZ

Toplam Hit: 21590 Toplam Mesaj: 167