Bitcoin 2,415,75₺ Oldu Artıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek
    mkeles84 bunu yazdı

10 Temmuz'da bitcoin ödülü yarıya ineceği açın blok yarılanması diyorlar, cloud mining'te artık günlük kazanılacak miktar yarıya düşüyor. Dolayısıyla bitcoin üreten algoritma çalıştıran cihazlar harcadıkları elektrik ve sağladıkları donanım maliyeti nedeniyle bu tarihten sonra kâr oranları yarıya düşeceği için bitcoin fiyatlarında artış bekleniyordu. O zaman 450$ idi, bu kadar büyük yükseliş beklemiyordum, demek ki bu işin piyasasını yapanlar blok yarılanmasıyla düşen geliri bitcoini fiyat olarak 2'ye katlayarak kapatmayı düşünüyorlar. Şuan 700$ civarlarında ise Temmmuz ortalarına doğru 900$'a yaklaşacağı beklentisi var.

zannetmiyorum hocam, kazançları yarıya bölmezler

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    mkeles84 bunu yazdı

10 Temmuz'da bitcoin ödülü yarıya ineceği açın blok yarılanması diyorlar, cloud mining'te artık günlük kazanılacak miktar yarıya düşüyor. Dolayısıyla bitcoin üreten algoritma çalıştıran cihazlar harcadıkları elektrik ve sağladıkları donanım maliyeti nedeniyle bu tarihten sonra kâr oranları yarıya düşeceği için bitcoin fiyatlarında artış bekleniyordu. O zaman 450$ idi, bu kadar büyük yükseliş beklemiyordum, demek ki bu işin piyasasını yapanlar blok yarılanmasıyla düşen geliri bitcoini fiyat olarak 2'ye katlayarak kapatmayı düşünüyorlar. Şuan 700$ civarlarında ise Temmmuz ortalarına doğru 900$'a yaklaşacağı beklentisi var.

Neye gore 900$ olacagini öngörüyorsun hocam acabilir misin biraz 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Ya arkadaş nası ipnelik bu adamlar dünyayı sanal paraya gecirsek nasıl olur diye ön araştırma yapıyorlar resmen 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkeles84 bunu yazdı

Şuan için en güvenilir ve para transferinde kolay sistem BTCTurk. Android uygulamasında da işlem yapılabiliyor. Yalnız üyeliğiniz aktif ederseniz (kimlik ve fatura bilgileriyle yapılıyor) herhangi bir işlem limit yok ama aktiflerştirmezseniz 1 günde en fazla 500 TL, 1 ayda maximum 2500 TL hesabınıza yatırabiliyorsunuz, en son öyleydi. Aynı altın/dolar/hisse senedi alır gibi alış/satış emri veriyorsunuz. Bu işin en risksiz ve asıl amacı yatırım olan bölümü. İlk aldığımda 1350 TL idi 15 Mayıs'ta, yaklaşık %50 bir artış, tabi şimdilik.

İşin en heyecanlı bir o kadar da en riskli bölümü ise bu yatırılan parayı bitcoin madenciliğine ayırmak.

al sat yaparken fiyat farkı oluyor mu?

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

bu işte öngörü lafı bana saçma geliyor afedersiniz ama neye göre ? zaten artıp artmayacağını az öngörsen zenginsin :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Ingilteredeki referandum bu btc piyasasini etkiler mi 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    salihgs bunu yazdı

Etkileyeceğini sanmıyorum siyasi haberlerden çok BTC hakkında çıkan haberler etkliyor genelde Mesela çinde yasaklancak dediler düştü ,Microsoft mağzasından kaldırdı düşüşe geçti sonra yanlışlıkla kaldırdık dedi. tekrar yükseldi Steam'de ödeme yöntemi olarak geldi yükseldi hele bu dönemde BTC üretiminden gelecek BTC'ler yarı yarıya düşeceği için dengelemek için BTC fiyatını iki katına çıkacaklar siyasi olaylardan etkileneceğini sanmıyorum en geç 3 ay içerisinde 3000 - 3500 TL arası olabilir

Yatırım Tavsiyesi Değildir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Etkileyeceğini sanmıyorum siyasi haberlerden çok BTC hakkında çıkan haberler etkliyor genelde Mesela çinde yasaklancak dediler düştü ,Microsoft mağzasından kaldırdı düşüşe geçti sonra yanlışlıkla kaldırdık dedi. tekrar yükseldi Steam'de ödeme yöntemi olarak geldi yükseldi hele bu dönemde BTC üretiminden gelecek BTC'ler yarı yarıya düşeceği için dengelemek için BTC fiyatını iki katına çıkacaklar siyasi olaylardan etkileneceğini sanmıyorum en geç 3 ay içerisinde 3000 - 3500 TL arası olabilir

Yatırım Tavsiyesi Değildir. 

Peki hocam bu yari yariya dusecegini falan nerden öğreniyoruz bu piyasayi takip edeceğimz yorumlari haberleri vs okuyabilecegmz platformlar var mi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Kuzenin elinde 15000 Tl gibi bir araba parası var bizdemi yatırsak diye düşünmedik değil

Fakat bu sistemi tam anlamıyla anlatacak birisi olsa yada bi döküman çok makbule geçer

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

bu btc bi zamanlar 200tl filandı. sonra bi uçtu 2.700lere kadar geldi. ne kadar kamil varsa silkelediler,o kamillerden biri de benim tabi, yatırdığım çok bişey değildi ama yarı yarıya kaybettim. şimdi de aynı şey olacak gibi fakat bu mining in 2kat zorlaşması konusunda kararsızım.

-Gerçi ha buna yatırdınız parayı ha borsaya, aynı şey.

-Sözün özü, ben olsam bulaşmam ustalar.

Toplam Hit: 24873 Toplam Mesaj: 175
bitcoin