Bitcoin 2,415,75₺ Oldu Artıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Piyasa patlarsa benim başıma kalacak gibi geldi herkes konuya bakıp yatırım yapıyor

dostum herkes  kendi iradesi ile yapıyor 55 defa yazdım her zaman bu şekilde artmıyor.paranız bir gecede erir aman dikkat diye

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Gelenler belgeseli diye youtubeda bir belgesel var. Orada sanal para olayini adam 4-5 sene önceden anlatmıştı,  izlemenizi öneriyorum. 

Geçen hafta arkadaşım aradi, yatirim yap dedi ama durumum musait değildi. Kısmet bu işler. 

Belirtmeden gecmeyeyim, bir tüyo size kadar gelmişse o artik tüyo değildir. "Keriz silkeleme"  tabirine bakin borsada, birden cakilabilir, sonsuza kadar yukselmeyecek veya yüksek kalmayacak hiçbir varlik. Çok örnek verebilirim borsadan yakin geçmişten, KRSAn, Migros, netas, Afyon vs çok kisiyi batirdi da ihya da etti. Herşeyi birakin petrole bakin. 110dolar vakitlerindeyken firlayacak diyorlardi,  50 dolar olunca herkes daha aşağı inmez deyip stok yapmıştı. Kendinize bir kazanç hedefi koyun. 100 lira kazanayım satacam deyin ve yapin dediğinizi, stop-loss'unuzda ayni mebla olsun. Sattiktan sonra da ekrani kapatin açmayın bir süre. Bol şans 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Gelenler belgeseli diye youtubeda bir belgesel var. Orada sanal para olayini adam 4-5 sene önceden anlatmıştı,  izlemenizi öneriyorum. 

Geçen hafta arkadaşım aradi, yatirim yap dedi ama durumum musait değildi. Kısmet bu işler. 

Belirtmeden gecmeyeyim, bir tüyo size kadar gelmişse o artik tüyo değildir. "Keriz silkeleme"  tabirine bakin borsada, birden cakilabilir, sonsuza kadar yukselmeyecek veya yüksek kalmayacak hiçbir varlik. Çok örnek verebilirim borsadan yakin geçmişten, KRSAn, Migros, netas, Afyon vs çok kisiyi batirdi da ihya da etti. Herşeyi birakin petrole bakin. 110dolar vakitlerindeyken firlayacak diyorlardi,  50 dolar olunca herkes daha aşağı inmez deyip stok yapmıştı. Kendinize bir kazanç hedefi koyun. 100 lira kazanayım satacam deyin ve yapin dediğinizi, stop-loss'unuzda ayni mebla olsun. Sattiktan sonra da ekrani kapatin açmayın bir süre. Bol şans 

ah NETAŞ ah..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkeles84
    mkeles84's avatar
    Erkek

Yurtdışında 1 BTC, 725$ o da 2120 TL yapıyor. Türkiye'de BTCTurk'te 2395 TL. Yurtdışından BTC alıp burada satsak karlı oluyor sanki. Yalnız btc-e.com'da nasıl bitcoin alacağımı onu bulamadım. Ödeme seçeneği diye birşey yok bulamadım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    mkeles84 bunu yazdı

Yurtdışında 1 BTC, 725$ o da 2120 TL yapıyor. Türkiye'de BTCTurk'te 2395 TL. Yurtdışından BTC alıp burada satsak karlı oluyor sanki. Yalnız btc-e.com'da nasıl bitcoin alacağımı onu bulamadım. Ödeme seçeneği diye birşey yok bulamadım.

deposit diyerek yapıyorsun hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Ne isidi hocam 8 sene once isid mi vardi :'D

8 yıl önce bitcoin de yoktu zaten :) hatırladığım kadarıyla 2009 sonu 2010 başı çıktı ortaya bitcoini dünya yaklaşık 4 yıldır tanıyor ilk peaklerini de 2013 sonlarında yapmış bir borsa. tam ışidin ekonomik olarak zirveye geçtiği zamanlar. bu bilgi bana da ait değil aslında daha önce bi çok haber sitesinde de yer aldı yabancı basında. net olarak hiç bir ışidle tanımadığım için bilemem ama çokça ışidin bitcoinle ticaret yaptığı bilgisi mevcut kaynaklarda, bulabilirsin.

Yok dogrudur kullaniyorlardir ben de isidli tanimiyorum ama direkt iside baglamak hatali oluyor bence. Ben 2012de deep web konusu acmisim, ilk btcye bakmaya 2010 sonlarina dogru baslamistim. Cikisi 2008, kullanilmaya baslanmasi 2009. O siralarda altcoinler de yoktu pek ona ragmen asiri dalgalaniyordu, ardindan leakler oldu skandallar oldu ipek yolu gitti geldi o sirada epey costu, 9/11 oldu, balik oldugum icin kronolojik siralayamayacagim ama epeyce sey oldu. Dogrudan isid sebebiyledir denemez, adam japon zaten ki isidden once el kaidedir usamedir o tipler vardi ortada.

Ben isidli olsam ben de oyle ticaret yapardim o ayri konu ama global ekonomiyi isid sirasinda ve isidden once belirleyen daha bolca fanatik, mafya, kacakci var. Isidden 150 yil once de kolombiyadan koko dagitiliyordu dunyaya, hala oyle. 

O yuzden indirgemeye hayir falan filan eyyorlamam bu kadar ((:

IŞİD'in btc ile ticaret yapması pek makul görünmüyor. Paramiliter organizasyonlar ellerindeki her kıymeti somut lojistik destek, silah, araç gerece veya nakite çevirme yolunu seçer. Bkz:Kaddafi'nin  Türkiye'de ele geçirilen milyon dolarlık hançeri.

Btc'lerin nakite dönüştürülmesi bir terör örgütü için oldukça hantal ve muğlak süreçleri gerekli kıldığından pek tercih edileceğini sanmıyorum. Neticede de jure anlamda bir finansal kurumsallık ve güvence yok. Avrupa ve diğer savaş dışı bölgelerde hücreleri finanse etmek için kullanılabilir o ayrı mesele. Ama bunun da yüksek meblağlar olması durumunda dikkatleri çekme ihtimali bulunduğundan tercihi kendileri açısından yine risk taşır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

haziran sonu ve temmuz ayı için bir analizi olan var mı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

2.200 ₺ şu an,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    literatur bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

IŞİD'in btc ile ticaret yapması pek makul görünmüyor. Paramiliter organizasyonlar ellerindeki her kıymeti somut lojistik destek, silah, araç gerece veya nakite çevirme yolunu seçer. Bkz:Kaddafi'nin  Türkiye'de ele geçirilen milyon dolarlık hançeri.

Btc'lerin nakite dönüştürülmesi bir terör örgütü için oldukça hantal ve muğlak süreçleri gerekli kıldığından pek tercih edileceğini sanmıyorum. Neticede de jure anlamda bir finansal kurumsallık ve güvence yok. Avrupa ve diğer savaş dışı bölgelerde hücreleri finanse etmek için kullanılabilir o ayrı mesele. Ama bunun da yüksek meblağlar olması durumunda dikkatleri çekme ihtimali bulunduğundan tercihi kendileri açısından yine risk taşır.

Ama bunlarin hepsi sahada degil ki. Cok basitce, elinde dedigini sorgusuz yapacak bir kitle olsa elinden geldigince pump dump yapmaya calismaz miydin? Fazlaca belesten bir kazanc firsatini neden kullanmayasin. 

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

şaka gibi 720 den aldım acaba ne kadar düşer dedim..bi maça gittim geldim 740 olmuş hemen satıverdim :D

cidden bu aralar çok fena bu BTC...bu ay hiç kalkmamak lazım PC'den :D

sancaks tarafından 18/Haz/16 20:44 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 24892 Toplam Mesaj: 175
bitcoin