folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

0.23'lerden 0.25'lerden sürekli alıp alıp 0.32-33'lerden satarak parayı katlıyorum. Bu kadar oynak olduğu için buradan Ripple'a teşekkür ediyorum. 

hocam dengeyi nasıl sağlıyorsun? 

yani xrp yi btc karşılığnda alıyorsun baktın xrp yükseldi satıp btc mi alıyorsun? bu durumda btc de yükselmiş olursa yüksekten almış olacaksın kar ın düşecek belki de zarar edeceksin? Doğru mu düşünüyorum. 

Ben ripple ları aldım koydum kenara. fazla bişey yok ama al sat yapmak istiyorum. atıyorum 0.2 iken aldığım ripple ı 0.3 olduğunda hangi cryptocurrency e çevirsem ve daha sonra tekrar ripple düştüğünde o çevirdiğim cc ile alsam soru işaretlerim var..

Sen nasıl bir yol izliyorsun?

evet bu şekilde bi paradoks durumu var.

şimdi biz TL üzerine düşündüğümüz zaman bir de işin içine dolar giriyor.

ripple ı 20 kuruştan aldın diyelim, 30 kuruşa çıktı, ancak btc 10000 den 8000 e düştü, dolar da 3,6 dan 3,5 e düştü, ripple ları sattık, kar ettik mi?

birçok kur işin içine girince gerçekten sıkıntılı bir hal alıyor.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

0.23'lerden 0.25'lerden sürekli alıp alıp 0.32-33'lerden satarak parayı katlıyorum. Bu kadar oynak olduğu için buradan Ripple'a teşekkür ediyorum. 

hocam dengeyi nasıl sağlıyorsun? 

yani xrp yi btc karşılığnda alıyorsun baktın xrp yükseldi satıp btc mi alıyorsun? bu durumda btc de yükselmiş olursa yüksekten almış olacaksın kar ın düşecek belki de zarar edeceksin? Doğru mu düşünüyorum. 

Ben ripple ları aldım koydum kenara. fazla bişey yok ama al sat yapmak istiyorum. atıyorum 0.2 iken aldığım ripple ı 0.3 olduğunda hangi cryptocurrency e çevirsem ve daha sonra tekrar ripple düştüğünde o çevirdiğim cc ile alsam soru işaretlerim var..

Sen nasıl bir yol izliyorsun?

evet bu şekilde bi paradoks durumu var.

şimdi biz TL üzerine düşündüğümüz zaman bir de işin içine dolar giriyor.

ripple ı 20 kuruştan aldın diyelim, 30 kuruşa çıktı, ancak btc 10000 den 8000 e düştü, dolar da 3,6 dan 3,5 e düştü, ripple ları sattık, kar ettik mi?

birçok kur işin içine girince gerçekten sıkıntılı bir hal alıyor.

aynen hocam. O yüzden her kuru tutup kar oranını hesaplayan al sat an larını haber eden bir program şart :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

sizin dolar kuruyla doğrudan bir işiniz olmuyor. 

polonix ekranına bakarsanız altcoinlerin btc'ye göre artıp ve azalışlarını gösteriyor. alıp satarken buna dikkat ediyorsunuz. Ripple<->BTC

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

@mrkps, haricen btc almak istesek TL ile almamız gerekecek o yüzden hesaplamamız lazım hocam.

@rappermcs, bu konuyla ilgili feysbukta biri bi bot yazıp paylaşmış, kullanım ücretsiz ancak bildirimler 50 kuruş mu neydi site de http://traderinfo.net/ olması lazım.

şu an işyerinde olduğum için açamadım, bi bakın da işe yarar bişi ise biz de kullanalım.

ya da burdan daha iyi bir bot yazan birileri çıkarsa tadından yinmez.

şeyhimiz bu işe el atabilir mi ki :)

LynXMaSTeR tarafından 26/May/17 10:59 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

polonix ekranına bakarsanız altcoinlerin btc'ye göre artıp ve azalışlarını gösteriyor. alıp satarken buna dikkat ediyorsunuz. RippleBTC

Bu ekranda XRP btc ye göre %7.35 artmış yani btc to ripple yapmam bana kar ettirir diye düşünebilir miyim?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

@mrkps, haricen btc almak istesek TL ile almamız gerekecek o yüzden hesaplamamız lazım hocam.

@rappermcs, bu konuyla ilgili feysbukta biri bi bot yazıp paylaşmış, kullanım ücretsiz ancak bildirimler 50 kuruş mu neydi site de http://traderinfo.net/ olması lazım.

şu an işyerinde olduğum için açamadım, bi bakın da işe yarar bişi ise biz de kullanalım.

ya da burdan daha iyi bir bot yazan birileri çıkarsa tadından yinmez.

şeyhimiz bu işe el atabilir mi ki :)

tamamdır hocam bakıyorum hemen dönüş yapacağım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalar günlerdir araştırıyorum şu eth dgb ve ripple hesaplarını nereden nasıl açıyoruz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

hocalar günlerdir araştırıyorum şu eth dgb ve ripple hesaplarını nereden nasıl açıyoruz?

https://poloniex.com

hocam.

edit: hesap demeyelim de burası borsa. google a btc wallet eth wallet dediğinde zibilyontane cüzdan sitesi bulabilirsin. Lakin ben şahsen cüzdan değil core sistemi tutma taraftarıyım. ethereum için mist i kullandığım için onu tavsiye ediyorum. 

rappermcs tarafından 26/May/17 11:13 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    mrkps bunu yazdı

polonix ekranına bakarsanız altcoinlerin btc'ye göre artıp ve azalışlarını gösteriyor. alıp satarken buna dikkat ediyorsunuz. RippleBTC

Bu ekranda XRP btc ye göre %7.35 artmış yani btc to ripple yapmam bana kar ettirir diye düşünebilir miyim?

Aynen hocam.  Btc göre %7.35  artmış.  Yukarda usdt jısmında ise bazı coinlerin dolar olarak değerlerini gösteriyor

mrkps tarafından 26/May/17 11:18 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

aynen hocam şuan anladığım kadarıyla sadece poloniex e destek veriyorlar. API ları nasıl almışlar ücretli mi ücretsiz mi onu bi araştıracağım. olmazsa tbt ye özel bi yapı kurarız..

rappermcs tarafından 26/May/17 11:18 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 154333 Toplam Mesaj: 320
bitcoin btc yükseliş