folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bu nedir arkadaş 

BTC/USD 1.750,22 +30,55

+1,78%

Bir yerde saçma bir yazı okumuştum . Bit coin 40.000 $ olduğunda deliler Ferrari kullanacak yazmıştı .

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Turania bunu yazdı

ya ben konuya tamamen fransızım da merak ettiğim tek birşey var,

ekran kartlarıyla falan sistemleri kuruyorsunuz ediyorsunuz da bu sistem ne iş yapıyor da karşılığında bitcoin kazanıyor yapılan iş nedir yani tam olarak en basit haliyle?

Bir kod havuzu var katman katman, amaç bu kodların çözümü vesaire. Her kullanıcı elindeki bu donanımlar ile havuzdaki kod çözümü işini paylaşmış oluyor. Çözülen her katmanda her blokta kazı yapan yani uğraşan her kullanıcıya ödül veriliyor bu ödül de kripto paralar yani bitcoin falan oluyor. Derinlik arttıkça, katman arttıkça blok çözmek zorlaşıyor Zaman alıyor. Bitcoin kazmak uzun süre alıyor çünkü zorluk artmış, katman artmış. Yeni çıkan paralar ise elde etmesi daha kolay çünkü daha henüz ilk katmanlarda denilebilir.

Kömür madenciliği ile aynı mantık hocam. Kimisi kaşıkla kazar, kimisi kazmayla, kimisi de zemin delen makinalarla. İşte bu aletler o bilgisayarlar. Kabaca anlattım ama "crypto currency nedir" "crypto mining" falan diye aratırsanız Google ve YouTube'da binlerce içerik bulabilirsiniz  

hocam bu madencilikte neyi çözüyoruz ve yararı kime? Bi ara bi zincir vardı hdd'nin %bilmem kaçını şifreliyor kendileri için kullanıyorlar. Sende ödeme alıyorsun vs... Onun gibimi? yoksa senin makinenin gücünün o anda yararı kime.?

aynen hocam 2. soru bu kime neye hizmet ediyor bu sistem bunun ücretini kim karşılıyor kimin parası kimin cebine giriyor?

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Turania bunu yazdı 

aynen hocam 2. soru bu kime neye hizmet ediyor bu sistem bunun ücretini kim karşılıyor kimin parası kimin cebine giriyor?

Matematiksel formüller var onlar çözülüyor deniyor, ben de öyle çok biliyorum da bilirkişi benim diyemem :D 

ücret karşılama için ne diyeyim bilmiyorum. Bi kaynak yok. Ortada arz var talep var. Kara para aklayanlar için en temiz yol. Para takip edilemiyor zaten ohh mis.  

Benim sistemimin ona ne yararı var sorusuna da işçi-iş problemlerinden bahçedeyim :D

1 gpu (cpuda olabilir,GPU’lar kuvvetli ve hızlı maden işçileriyse, CPU’lar daha kalifiye, beyaz yakalı işçiler.) bir madende 10 saatte 0.6 bitcoin elde ediyorsa aynı anda başlayan 7932 gpu ne kadar elde eder? :) 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hey yavrum hey.

BTC/USD 1.823,65 +39,10 +2,19%

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kont239
    kont239's avatar
    Erkek

Bu nasıl para birimi ben anlayamadım tam olarak ? Bunu nereden alabiliriz ve tekrar çevirmek gerekirse nasıl TL veya $ a çevirebiliriz? Alım satım hesap işlemleri konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?

4641544948---53415249544153
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurtcobani
    kurtcobani's avatar
    Erkek

şuan için 1786.002 USD 

btc hertürlü legal ve illegal ödeme alımı ve yapımı sağlayan sanal paradır

iyi araştırılması gereken bir sektördür

meraklıları için https://bitcointalk.org/index.php?board=133.0 

adresini tavsiye edebilirim

kurtcobani tarafından 11/May/17 13:26 tarihinde düzenlenmiştir

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Yada Yoldan Çekil.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

Aah ahh 1600tl iken 100 tl'lik almistim para olsaydida 100 milyarlik alsaydik

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

3 BTC'em var yeter :)) al-sat -sat-al
    Çek Yatır BEkle bozdur Gönder :))) ohh misss gibi.

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

An itibari ile 1 btc = 1970$ 

Dün öğlen 1eth=88$ iken şu an 104$

yine dün öğlen 1ltc=22$ iken şu an 28$

3 btc ile her ay düzenli olarak 600-700 dolar kâr edilir diye düşünüyorum. Al sat sat al bekle bozdur şeklinde güzel kazançlar elde edilir. 

KotomineKirei tarafından 19/May/17 04:34 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

btc 300$ dı inanmadım..600$ oldu inanmadım.. 900$ oldu inandım :D pahalı die almadım.. geri 500-600$ arasına düştü bu sefer aldım

şimdi aynı üzüntüyü yaşamamak adına XRP aldım 1K adet.. fazla değil 100$ olsun satayım :D

Not: geçen aralık ayında 2K doları geçeceği yazıyordu BTC haberlerinde ama tarih olarak 2017 yılı sonu öngörülüyordu.. anasını satayım 5. aydayız patladı gitti

ByTechno tarafından 19/May/17 11:15 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 154300 Toplam Mesaj: 320
bitcoin btc yükseliş