folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitwhite Airdrop - Mining [ Fiyat 0,06$ - Kaçırdım Diye Düşünen Üzülmesin ]Bitwhite Airdrop - Mining [ Fiyat 0,06$ - Kaçırdım Diye Düşünen Üzülmesin ]

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KotomineKirei
  KotomineKirei's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Temmuz/2013
  Erkek

  Mod: Konu yeni kategoriye taşındı.

  Arkadaşlar ortalıkta çok coin dolanıyor, bu da biraz popüler şu aralar. Telegram grupları botları vesaire var. Cüzdan açıp üye olduktan sonra size 300 BTW veriyor. Bunu anlatayım istedim, alın atın kenara, işe yarar mı bilinmez ama olsun sonuçta bedava.

   Öncelikle bu adrese giriyoruz => https://wallet.bitcoinwhite.org/#/login     New account yazan yere tıklıyoruz, daha sonra da karşımıza Master Key diye belirlenen kelimeler çıkacak. Onları kaydedelim, çünkü o bizim cüzdana giriş keyimiz. Saklayalım yani

  Cüzdana girip açılan pencerede My Account kısmında da bizim üye bilgilerimiz var. cüzdan numaramız falan.

  Bu aşamadan sonra airdrop için yapılacaklara geçelim

  önce bu topluluk grubuna girmek işimiz.  => https://t.me/BTW_Community gruba giriyoruz.   Bu grup dolu olabilir. O zaman açılan ikinci gruba da girebilirsiniz. https://t.me/BTW_2corps 

  daha sonra  bu linkteki bota geçiyoruz => https://t.me/BTCWHITE_BOT       

  botumuzu açıp ilk işimiz       /register [cüzdan adresi] [email] formatında mesaj yazmak.   örnek olarak   /register 65464979464 tahribat@tahribat.com

  bunu yazdık ve gönderdik bota.   bize cevap olarak 2 seçenek geliyor         Use /airdrop to get aidrop. ---------- Use /getairdroplist to get a list of airtree dates. şeklinde 2 seçenek. Biz airdrop seçiyoruz ve işlemler tamam.

  tüm adımları tamamladıktan sonra 300 BTW hesabımıza yüklenmiş olacak. Toplamda 7 adet airdrop olacak ve bu airdroplar tamamlanıncaya kadar sayfalarından ya da telegram gruplarından çıkmayın ki güncel olarak haberdar olabilesiniz. Token satar, sayfalardan gruplardan çıkarsanız diğer aşamalarda olan airdroplara katılamazsınız. 7 aşama toplamda 2100 airdrop mis gibi. İlerde bir de değerlenirse ohh mis.

   

  ilk airdroptan sonra bot'a /airdrop yazarak her hafta alıyoruz 300 btw şeklinde. aşağıdaki komutları da telegramda bota yazarak bilgi alabilirsiniz.

  /airdrop      airdrop alıyoruz bu komutla.
  /getairdroplist   geçmiş ve gelecek airdropları alıp almadığımızı gösteren, tarihleri belirten komut.
  /balance    cüzdanınızdaki toplam bakiyeyi gösteriyor.
  /pay   1btw'nin güncel kuru.
  /info  cüzdan adresiniz ve email adresiniz gibi bilgilerin görülebileceği komut.

   

  Not : resim eklemeye gerek duymuyorum, yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyorum. Eğer yapamayan olursa da hallederiz :)

  Twitter sayfaları : https://twitter.com/WhiteBitcoin

  facebook sayfaları : https://www.facebook.com/WhiteBitcoin

  website : https://bitcoinwhite.org/

   Edit :  01.12.2017 itibari ile Güvenlik güncellemesinden sonra çoklu hesap açılmasıın önüne geçmek için mail onay sistmine geçiyorlar. Kullanıcılar bilglendirilecek, mail onayı yapılması gerek hesaplara

   Edit 2 : Bot aktif! Bota /setemail yazarak e-mail adresinizi değiştirebilirsiniz, /setaddress yazarakta da cüzdan adresini değiştirebilirsiniz. Şuanlik yeni üyeler hesaplarını aktive edebilirler, eski üyeler için tekrar bilgilendirme yapılacak.

  Edit 3 : Mail onayı için mail gelecek dedik ama gelmiyor galiba yeni kullanıcılara gidecek onlar. Eski kullanıcılar da <strong style="font-size: 16px;">/setemail yazıp onaylamak istedikleri maili yazsınlar telegramdaki bota.

   Edit 4 : Android, Windows ve Linux işletim sistemleri için cüzdanlar yayınlandı. Dileyen kullanıcılar indirebilir.

   Android Cüzdan : https://play.google.com/store/apps/details?id=bitcoin.white.org.wallet.webview.application

  Windows Cüzdan : https://bitcoinwhite.org/BitcoinWhite.exe

  Linux Cüzdan : https://bitcoinwhite.org/BitcoinWhite-linux-x64.tar.bz2

   Edit 5 :   şimdilik airdrop tamamlandı. önümüzdeki haftalarda dağıtım olmayacak artık. 1 ay içerisinde 23m dağıtılmış ve kalan 7milyon BTW sadece bounty'ler ile dağıtılacakmış.  (13.12.2017)

   Edit 6 : Linux ve windows için mining hazır. Linux'ta sorunsuz çalışıyor, windows için ufak hatalar var. Birazdan ona da güncelleme gelecek, exe yayınlanacak tekrardan. (19.12.2017)

   

  Edit 7  : Mining için gerekli ne varsa aşağıda yazıyorum. dileyen arkadaşlar başlayıp deneyebilir.

   

  Linux için gerekli adımlar

  sistem gereksinimleri çok da bir şey değil, 2gb ram çift çekirdek işlemci, Ubuntu 16.04 64bit OS  bu kadar. 

  linux için gerekli dosyamızı linkten indiriyoruz ve zipten çıkarıp BTWChain adlı bir klasöre alıyoruz : https://bitcoinwhite.org/btw-linux-1.0.3-mainnet.zip

  node js ve sqlite3 programlarını yüklüyoruz bunlar zorunlu : 

  # Install dependency package sudo apt-get install curl sqlite3 ntp wget git libssl-dev openssl make gcc g++ autoconf automake python build-essential -y # libsodium for ubuntu 16.04 sudo apt-get install libtool libtool-bin -y # Install nvm curl -o- https://raw.githubusercontent.com/creationix/nvm/v0.33.2/install.sh | bash # This loads nvm export NVM_DIR="$HOME/.nvm" [ -s "$NVM_DIR/nvm.sh" ] && \. "$NVM_DIR/nvm.sh" [ -s "$NVM_DIR/bash_completion" ] && \. "$NVM_DIR/bash_completion" # This loads nvm bash_completion # Install node and npm for current user. nvm install node 8 # check node version and it should be v8.x.x node --version # git clone sourece code git clone https://github.com/BTWhite/BTWChain && cd BTWChain && chmod u+x btwd # Install node packages npm install

   

   

  sistemde ve çalışmada bir sorun olmaması için ntp servisini kuruyoruz, bu şekilde sistemde zamanlama sorunlarının önüne geçiyoruz. 

  daha sonra kurulum dosyamıza gidiyoruz. ./btwd configure

  aşağıdaki komutlar size sorunlarda yardımcı olabilir. onları da dikkate alalım.

   

  To start the service

  ./btwd start

  To stop the service

  ./btwd stop

  To check the running status

  ./btwd status

  To restart the service

  ./btwd restart

  To upgrade the system

  ./btwd upgrade

  To re-synchronize the blockchain

  ./btwd rebuild

  To check the system version

  ./btwd version

  To start producing block

  ./btwd enable “your sercret”

  To check the log

  tail -f logs/debug.log

   

  public ip diye hata verirse aşağıda yazılı olanları config.json dosyasına ekleyiniz ve sistemi yeniden başlatınız.

  "publicIp": "Here is your public IP"

   

  Cüzdanınıza bağlanma ile ilgili hata alıyorsanız config.json dosyasını kontrol edip port adresini 8192 olarak düzeltiniz. 

   

   

  Windows İçin Kurulum 

   

  1. Adım: Nodejs 32 bit ya da 64 bit indirin ve kurun. Cihazınıza hangisi uyumlu ise onu indirin.

  32 bit: https://nodejs.org/dist/v8.9.3/node-v8.9.3-x86.msi
  64 bit: https://nodejs.org/dist/v8.9.3/node-v8.9.3-x64.msi

  2. Adım: BTWChain zip dosyasını indirin: https://bitcoinwhite.org/btw-win64-1.0.3-mainnet.zip

  link çalışmazsa bunu kullanabilirsiniz : https://yadi.sk/d/FqZ5Vx6y3QqDmB  3. Adım: Yerel Disk C'ye BTWChain adında bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz zip dosyasını o klasörün içine çıkarın.

  4. Adım: Klasördeki dosyalar arasındaki config.json dosyasını WordPad ile açarak ya da notepad++ ya da metin belgesi ya da size her ne kolay geliyorsa işte "secret" satırına BTW cüzdanına girerken kullandığız secret keyinizi yazın.

  5. Adım: start.bat dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.

  Bilgisayarı mininge başlamayanlar secret key'i yazarken başına ve sonuna " tırnak işareti ekleyip, kaydedip, o şekilde deneyebilirler.

  Yine sorunla karşılaşanlar Windows Güvenlik Duvarı ve virüs programını kapatıp deneyebilirler.

   

  Not 1 : Linuxtan falan anlamıyorum, linux işletim sistemi ile maden yapmayı deneyecek arkadaşlara yardımcı olamayacağım. konu içerisinde sorunu olan olursa da bir şekilde halledeceğiz artık, sağdan soldan ya da aranızda yol gösterici biri çıkar belli olmaz. 

  Not 2 : Ne bu zırt pırt güncelliyor konuyu falan diye düşünebilirsiniz. Belki siz takip etmiyorsunuz ama birileri takip ediyor forumda, o yüzden güncelliyorum yenilikler oldukça. Proje patlak olabilir, beş para etmeyebilir, ilerde bana sövme ihtimaliniz bile var belki bilemiyorum.. Babamın projesi değil, kimseyi çekme gibi bir amacım da yok.  Herkesin ağzında bir "treni kaçırdık" lafı dolanır durur senelerdir. Hadi ola ki bu BTW projesi bir şekilde gaza geldi yürüdü gitti biz de aldıklarımız ile ufak tefek kendi çapımızda gelir ettik. En azından bunu kaçırdık demeyelim diye paylaşayım istedim. 

  Not 3 : Yardımcı olabildiğim müritlere konu her ne ise yardımcı olmaya çalışıyorum. Bilmiyorsam da sorup soruşturup öğrenmeye çalışıyorum. Yardımcı olamıyorsam da bilmiyorum demek ki yapacak bir şey yok. Şahsıma ait olumsuz yorumlarınızı dile getirebilirsiniz, ona da diyecek bir şeyim yok zaten, saygı duyarım.

   

   

  Buradaki müritler ile delege seçimleri için kayıt yaptık. Üye olan arkadaşlar oy verirse BTW madenciliğinde biz de yerimizi alabileceğiz. Bunun için ilk 100'e girebilmemiz gerekli. Konu içerisinde oylama için yazanları aşağıya ekliyorum. Yapmanız gereken şey siteye girip sol menüdeki voteye tıklayın, ardından delege listten oy vereceğiniz müridi seçip daha ardından sağ üstte voteye tıklayıp confirm demek. bu kadar basit.

  Not : Aşağıda yer alan üyeleri oyladıktan sonra listeye ekleneceksiniz

  https://wallet.bitcoinwhite.org/#/vote

   

  @kotominekirei   adres : listede direkt olarak üye adım var. kotominekirei  diye. oylayabilirsiniz

   

  @catlax66  adresi :  ihsan olarak listede görebilirsiniz.  cüzdan adresi de bu teyit için 1171366026180812176 

  @meliksah  adresi : listede meliksahx diye geçiyor, oylayabilirsiniz.

  @TxT  adresi : 17433231759020087531 

   

   


   

  KotomineKirei tarafından 22/Mar/18 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

  They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LynXMaSTeR
  LynXMaSTeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2003
  Erkek

  açılış değeri nedir?


  goo.gl/qBNZmW
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KotomineKirei
  KotomineKirei's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Temmuz/2013
  Erkek
  LynXMaSTeR bunu yazdı

  açılış değeri nedir?

   

  0,1$ şu an görünen


  They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LynXMaSTeR
  LynXMaSTeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2003
  Erkek

  30$ mı veriyolar yani beleşten?

  pek mantıklı gelmedi bana


  goo.gl/qBNZmW
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KotomineKirei
  KotomineKirei's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Temmuz/2013
  Erkek
  LynXMaSTeR bunu yazdı

  30$ mı veriyolar yani beleşten?

  pek mantıklı gelmedi bana

   

  almazsınız o zaman hocam ne diyeyim. 


  They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LynXMaSTeR
  LynXMaSTeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2003
  Erkek

  :) hemen alınma yav.

  başlangıç değeri çok ve bu kadar dağıtım yapmaları pek de mantıklı gelmedi onu söyledim sadece.

  genelde daha düşük başlanıyor.

  açabildiğin kadar hesap demişsin ama her hesap için farklı bir mail adresi gerekmiyor mu?


  goo.gl/qBNZmW
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KotomineKirei
  KotomineKirei's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Temmuz/2013
  Erkek
  LynXMaSTeR bunu yazdı

  :) hemen alınma yav.

  başlangıç değeri çok ve bu kadar dağıtım yapmaları pek de mantıklı gelmedi onu söyledim sadece.

  genelde daha düşük başlanıyor.

  açabildiğin kadar hesap demişsin ama her hesap için farklı bir mail adresi gerekmiyor mu?

  yok alınmadım, sizinle muhabbetimiz farklı zaten öyle alınacağım biri de değilsiniz yani.

  Başlangıç değeri için söylediğim rakamı sitelerinde gördüm, satışlarda 0.1$ + %25 bonus diye.

  Açabildiğiniz kadar hesap dedim, sadece mail adresi gerekecek evet. İşsiz arkadaşlar şu an devam ediyor hesap açmaya. ilk söylediğimde hemen şu şekilde dönüt aldım  "bir hesap 300 btw, 7 airdrop 2100 yapar. 10 tane açsam 21k. tamam la nasıl yapıyorduk hadi yapak" :D 


  They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LynXMaSTeR
  LynXMaSTeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Temmuz/2003
  Erkek

  yalnız telegram üzerinden kaydı yapılıyor ise telefon numarasını değiştirmek gerekecek, onu nasıl aşacaksınız?

  birden fazla hesap açmayı denediniz mi?


  goo.gl/qBNZmW
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KotomineKirei
  KotomineKirei's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Temmuz/2013
  Erkek
  LynXMaSTeR bunu yazdı

  yalnız telegram üzerinden kaydı yapılıyor ise telefon numarasını değiştirmek gerekecek, onu nasıl aşacaksınız?

  birden fazla hesap açmayı denediniz mi?

   

  çcuklar knight online için ellerinde tuttukları hatlarla yapıyorlar bunu diye düşünüyorum.

  edit : bota yazıldığı için numaralık bir durum olacağını sanmıyorum. register işlemini bot yapıyor, maili cüzdan adresini biz yazıyoruz. gündüz denersem yazarım sonucu

  KotomineKirei tarafından 24/Kas/17 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

  They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Fatih54
  Fatih54's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Ağustos/2012
  Erkek

  Hocam güzel bilgi de bir şey sormak istiyorum işsiz misin?

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KotomineKirei
  KotomineKirei's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Temmuz/2013
  Erkek
  Fatih54 bunu yazdı

  Hocam güzel bilgi de bir şey sormak istiyorum işsiz misin?

  evet


  They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.